Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Zodiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Zodiac » 09. Okt. 2008 16:20

A ti moram link do cenikov napopat? Mislm da si dovolj sposobna, da jih greš sama pogledat.

Jaz se ne bom več oglašal v tej temi, ker nima smisla. Če boš kupila meka je to moja zadnja skrb, konec koncev je denar tvoj ... jaz sem samo omenil neracionalnost take odločitve.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 09. Okt. 2008 16:49

Povedal ti je dejstva in ne njegovo mišljenje :wink:
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Okt. 2008 19:11

Zodiac napisal/-a: Če boš kupila meka je to moja zadnja skrb, konec koncev je denar tvoj ... jaz sem samo omenil neracionalnost take odločitve.


Sem ga že kupila, pred tem sem mela zelo dober računalnik, ki ni bil eplov. In ravno zato sem tako prepričana v dejansko kvaliteto enega in drugega :wink:

Tammy_De napisal/-a:Povedal ti je dejstva in ne njegovo mišljenje.


ahh daj no. Kak so lahko to dejstva? To za mene niso dejstva, lahko so samo zlagana, ker ne držijo. :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Okt. 2008 19:24

iMac - cena do 2.199dolarjev :wink:

MacBook Pro - cena do 2.799dol

MacBook Air - cena do 2.598dol

MacBook - cena do 1.499dol

Zdaj pa si to preračunaj v eure in mi potem povej, česa ne dobiš za cca. 2000 eur? :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Okt. 2008 19:28

Cene v ZDA niso iste kot pri nas! Kot pri marsičem drugem, žal tudi pri računalnikih ne! Pri nas ga res praktično ne dobiš pod 2000 evrov.

Men so luštni in dobri tile jabolčki, ampak vem, da se za isti oz manjši denar kupi kaj boljšega. Nekega dne, ko pa mi mogoče 2000 evrov ne bo problem, si pa z veseljem omislm enega.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Okt. 2008 19:31

^^ ni res. pri nas ni neke bistvene razlike. 100, mogoče 200eur gor ali dol. In ja, je za dosti manj kot 2000, jaz sem ga pred par leti kupla za 1200eur, zdaj pa je vse to skupaj še ceneje :wink: :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Okt. 2008 19:35

Sem še preverila, na njihovi uradni strani kake so cene pri nas, najdražji računalnik stane 2.400eur, najcenejši 1000. Ampak, vse to se da dobit še par eurčkov ceneje :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Okt. 2008 19:38

Pardon, to maš prov, sam js nimam z ekranom velikosti 13,3" kej počet, ker mi je preprosto premajhen, placa pod 200 GB, da ne omenjam drugih elementov,...
in to za kar nekaj več kot 1000 evrov. Ko pa lahko za ta denar dobim precej boljši računalnik kakšne druge firme.

Sej nihče ne žali ali kritizira Apple, sam pravimo da je predrag glede na komponente, ki jih ponuja in da več plačaš ime in videz kot pa kaj drugega.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Okt. 2008 20:31

Ja to je res, ampak velikost ekrana ne vpliva na kakovost računalnika, za kar ste me prej kritizirali in napadali :wink: dobiš pa iMaca za 1000eur - ekran 20", pač okrog ga ne moreš nosit :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 10. Okt. 2008 0:29

Evo ti 2 računalnika, z skoraj istimi lastnostmi, z razliko v ceni skoraj 500€: asus
apple
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 10. Okt. 2008 8:57

Ja in kaj je 500eur, v primerjavi s tem, da boš navaden računalnik lahko uporabljala 2, 3 leta, applovega pa dokler se ga ne boš naveličala? :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 10. Okt. 2008 9:32

Tamarra* napisal/-a:Ja in kaj je 500eur, v primerjavi s tem, da boš navaden računalnik lahko uporabljala 2, 3 leta, applovega pa dokler se ga ne boš naveličala? :wink:


Hmm, s temle se pa ne morem strinjat. VSI računalniki zastarijo. In VSE lahko uporabljaš dokler se ne naveličaš . TO velja tako za PC-e al pa za MAce. Tehnologija zastara in tudi pri macu nimajo backward compatibilija. . In trditev da je vsak raunalnik ko ga kupiš že zastarel POPOLNOMA drži :). Tako da neee bit preveč mac crazy :).

Drugače pa če nameravate sedaj kupovati nove Aplle (notebooke) malo počakajte. Ker 14 oktobra bodo baje predstavili novo serijo tako macbokov kot tudi macbook pro. Tako da če se vam ne mudi počakajte. Baje bojo za macbooke tudi zelo spustili cene. Kdo ve pri Macu. So skrivnostni do konca. :)

Pa še glede cen. Ne primerjate cen v US (dolarji) in evropskih cen in jih potem preračunavate. Seveda razen če komp ne kupuješ v US.

Ponavadi je tako da se cene v dolarjih samo zamenjajo oznako v euvre. Tako da če je MAcbook pro 2700 dolarejv je prinas enaka cena v evrih.

Pa še nekaj.. zdilite se za popust ponavadi vsak retailer lahko da vsaj 5% popusta in pri Macih vem da se da to zrihtat ;).
And now something completely different
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 10. Okt. 2008 10:57

Gregor napisal/-a:Pa še glede cen. Ne primerjate cen v US (dolarji) in evropskih cen in jih potem preračunavate. Seveda razen če komp ne kupuješ v US.

Ponavadi je tako da se cene v dolarjih samo zamenjajo oznako v euvre.

Če ne drugega, v ZDA so vse cene napisane brez davkov, čeprav jih potem plačaš (medtem ko se pri nas DDV direktno napiše oz. je poudarjeno, če je cena brez DDV).
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 10. Okt. 2008 15:01

Tamarra* napisal/-a:Ja in kaj je 500eur, v primerjavi s tem, da boš navaden računalnik lahko uporabljala 2, 3 leta, applovega pa dokler se ga ne boš naveličala? :wink:


itak itak. js mam enga doma, ki se ga je se babi uporabljala, pa še kr dela.
kake pa ti to klamfaš, no.
pa svojga hp-ja uporabljam ze dobra tri leta, pa še kr dela.
sploh pa ne vem kako je to merilo, da se računalnika naveličaš? a ni ponavadi, da crkne kej, kar se ne splača popravljat,al pa preprosto tvoje zahteve presegajo zmožnosti racunalnika.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 10. Okt. 2008 18:04

evo jaz sem pa zdaj na faksu pri fotografiji poskušala na macu, ker ima žalta faks sam apple, in mi ni čisto nič všeč...heh...no mogoče se ga bom navadla, ane. bom poročala čez kak mesec, ampak po dveh predavanjih mi ful ni.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov