Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 29. Sep. 2008 21:00

me,myself&I napisal/-a:Moje sožalje! Vem kako ti je... Čeprav meni se je taprvič zgodilo tako, da se mi je res malo stvari zbrisalo in od takrat vedno delam back-up.
Upam, da ti bojo rešili podatke!!!


Podatkou mi niso rešil. Nou disk čakala več k en mesec. Umes trikrat zatežila, da mam gor stvari, k jih moram (!) dobit. In ko sm ga končno lahko pršla preuzet in rekla, da bom ta star disk odkupla (kako fino, plačat moram tisto, kar je blo moje), baba prjau, da so ga pa že vrnil ... :eek: Ammm, kako prosm? Podatkou ne dobijo dol, pa ga brez uprašanja pošlejo u "neznano" za rabljene dele?! Fant jim pove svoje, čakam pet dni, dons kliče tja in se bejba neki vn vadi, na konc mu rukne dol (!) slušalko, čez dve uri pa mene kliče, da ga lahko pridem odkupt (!).

Najbrž ne rabm dodajat, da se mi je zamerl do amna use, kar ma predpono "računalniški".

In zdej zbiramo dnar za Kotar d.o.o., kjer za nehumano visoke cene rešujejo tisto, kar drgač za vedno zgine. Jeeei :? .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Sep. 2008 11:26

pismo....zdej sm se prav ze zamislila, ce bo moj naslednji prenosnik res apple.
eh klinc bo bo. sam dodatni disk si bom omislila:)
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 02. Okt. 2008 7:35

^^ Torej še ni vse izgubljeno? Bom držala presti.
A se ti ne bi kam pritožila zaradi takega odnosa? Če na Apple Slovenija ne gre pa na international? Poleg tega ne vem, če ti lahko isto stvar dvakrat prodajo... Pa si prepriačana, da je to tvoj disk (ta stari) - da ne boš dala keša za to, da ugotoviš, da so ti nekaj podtaknili (glede na odnos...).
Srečno!
Zodiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Zodiac » 02. Okt. 2008 22:59

Če še ni bilo omenjeno (ne da se mi celega threada brat) ... zakaj kupujete tako drage računalnike, če pa dobite boljši računalnik za manj denarja. Edino kar je pri japčkih drugače je pakunga in OS. OS se da pa tudi na navaden PC naložit (samo pravega Intela moraš kupit).

Skratka tale Apple je eno samo preseravanje in stran metanje denarja. Če se boste zgovarjali, da stvari bolje delajo na japčkih kot na PC-ju se vam zasmejim v obraz, ker hardware je že nekaj časa popolnoma enak na obeh platformah, samo da ga Apple lepše zapakira (pa še to zadnje čase ne velja več - Asus, Fujitsu, Dell, Sony in še mnogi drugi delajo že dosti lepše prenosnike od Apple-a IMO). OS se pa tudi da naložit na navaden PC, kot sem že omenil.

Sploh če prenosnik uporabljate za surfanje in pregledovanje slik, nimate razloga, da bi kupil japčka in plačal 2× več kot za navaden PC-laptop.
Za primer recimo najcenejši mac z 15,4" in dokaj drag (še vedno cenejši od mac-a) ampak zmogljivejši PC:
http://www.mimovrste.com/artikel/275009 ... z-154-4199

http://www.mimovrste.com/artikel/275011 ... hz-fu456ea

Za večino tukaj bi bil še tale Asus predober, pa se ga dobi za tretino cene tistega najcenejšega jabučka:
http://www.mimovrste.com/artikel/275011 ... x50sl-2cap

In podobno je v nižjem razredu kjer je spet MacBook tu mač predrag za to kar dobiš v primerjavi z navadnimi PC-ji.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 05. Okt. 2008 22:38

Zodiac napisal/-a:Zakaj kupujete tako drage računalnike, če pa dobite boljši računalnik za manj denarja.

Skratka tale Apple je eno samo preseravanje in stran metanje denarja.


Aja, kateri računalnik pa je potem boljši od Appla? :D To me pa res zanima :wink: za mene noben od tistih zgoraj ne more bit boljši..
Vem, da v življenju si več ne bom kupila računalnika, ki ne bi bil Applov in nikoli mi ni blo žal, da sem za sedanjega dala dosti, ker se splača.. resno.. Edina napaka, ki jo ima računalnik je, da ne gre nekaterih programov dat gor (photoshop ipd.) ali pa jaz nisem ugotovila, da bi šlo, drugače pa je zakon računalnik.. :wink:
Zadnjič spremenil Tamarra*, dne 05. Okt. 2008 22:39, skupaj popravljeno 1 krat.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 05. Okt. 2008 22:38

Zodiac napisal/-a:Zakaj kupujete tako drage računalnike, če pa dobite boljši računalnik za manj denarja.

Skratka tale Apple je eno samo preseravanje in stran metanje denarja.


Aja, kateri računalnik pa je potem boljši od Appla? :D To me pa res zanima :wink: za mene noben od tistih zgoraj ne more bit boljši..
Vem, da v življenju si več ne bom kupila računalnika, ki ne bi bil Applov in nikoli mi ni blo žal, da sem za sedanjega dala dosti, ker se splača.. resno.. Edina napaka, ki jo ima računalnik je, da ne gre nekaterih programov dat gor (photoshop ipd.) ali pa jaz nisem ugotovila, da bi šlo, drugače pa je zakon računalnik.. :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Zodiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Zodiac » 06. Okt. 2008 6:08

No vidiš Tamarra*, še en dokaz, da nimaš pojma. Photoshop se brez problema naloži na japčkov operacijski sistem ... in pazi to, a si vedela, da na svojem japčku lahko poganjaš celo Windowse >GASP< ... ja prav si slišala. In to je še en razlog, zakaj jaz epla ne bi kupil, ker je isto sranje kot vse ostalo, le v neki kvazi lepi embalaži ga prodajajo in naredijo okrog tega tak hud hype, da glava boli.

Samo zato, ker je stvar kao "in" še ne pomeni, da je boljša.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 06. Okt. 2008 9:30

vem, da grejo Windowsi gor :roll: pa, a sem slučajno trdila da ne gre photoshop? Jaz sem samo rekla, da MISLIM, da ne gre. Boš rekel, da grejo čisto vsi programi, ki se dajo naložit na navadn računalnik tudi na Appla (če ne šteješ naloženega windowsa na applu)? :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Zodiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Zodiac » 06. Okt. 2008 10:51

Res nerad delam to, ampak moram.

Tamarra* napisal/-a:Edina napaka, ki jo ima računalnik je, da ne gre nekaterih programov dat gor (photoshop ipd.) ali pa jaz nisem ugotovila, da bi šlo...
Že samo ta navedek diskreditira tvojo naslednjo trditev ˇ
Tamarra* napisal/-a:pa, a sem slučajno trdila da ne gre photoshop?


Nikoli nisem rekel, da grejo vsi programi, ki so pisani za PC na japčka in ravno tukaj je problem Apple-a. Če ne naložiš Windows-ov na japčka se lahko pod nosom obrišeš za določene programe.
Če ti pašejo tisti programi, ki jih dobiš za Apple, potem OK. Če pa hočeš DELAT, potem pa pač ne gre.

Za afnanje po netu je pa dosti že katerikoli prenosnik za 500€. Saj doma noben ne gleda, če ti tipkaš na epla al na PC ... ali gre pa tukaj samo za neko kvazi dvigovanje samozavesti in pomembnosti v družbi. Statusni simboli :roll:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Okt. 2008 10:56

kaj pa še ne dela na eplih, poleg Auto cada, 3DSmax in ostalih autodeskovih stvari?
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 06. Okt. 2008 11:51

Pa kaj ti ni jasno? :roll:

A slučajno kje piše, da ne gre? Sem kje trdila to? Jaz sem rekla, da sama nisem ugotovila da bi šlo, pa da nisem ziher če gre al ne. Đizs no..

Tamarra* napisal/-a:Edina napaka, ki jo ima računalnik je, da ne gre nekaterih programov dat gor (photoshop ipd.) ali pa jaz nisem ugotovila, da bi šlo..
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 06. Okt. 2008 21:17

Tamarra* napisal/-a:Vem, da v življenju si več ne bom kupila računalnika, ki ne bi bil Applov in nikoli mi ni blo žal, da sem za sedanjega dala dosti, ker se splača.. resno..


Popolnoma podpišem...
Eden izmed razlogov zakaj imam appla je biu tud v tem, da se klanjam podjetju, ker je ustvaru tako dodano vrednost v tok konkurečni kategoriji. Pač sej podjetje cilja na točno določene potrošnike - in npr ti zodiac zgleda nisi med njimi. Me pa zanima al si meu osebno slabe izkušnje z Applom al samo pač ti ni všeč?

Glede tega kar se je eni nardilo z zbrisom podatkov, imajo vsi novejši Applovi compi ugrajeno time capsulo, ki ti shranjuje čist čist vse in res najdeš še tist kar zbrišeš, pa se kasnej spomnš, da bi rabu..tko da ni bla lih firma kriva, da se je to naredlo..
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Okt. 2008 21:22

me,myself&I napisal/-a:^^ Torej še ni vse izgubljeno? Bom držala presti.
A se ti ne bi kam pritožila zaradi takega odnosa? Če na Apple Slovenija ne gre pa na international? Poleg tega ne vem, če ti lahko isto stvar dvakrat prodajo... Pa si prepriačana, da je to tvoj disk (ta stari) - da ne boš dala keša za to, da ugotoviš, da so ti nekaj podtaknili (glede na odnos...).
Srečno!


U bistvu je izgubljeno ... dokler ne napraskam za eno konkretno plačo eurou :( . Kr je edina opcija firma, k rešuje "nerešljivo", zato pa tut zaračunava pregrešno.

Kar se tiče odkupa lastnega (!) diska, sm se tut sama zgrozila, na konc pa se je izkazal, da sm u zameno za tega (za kerga pač nism js kriva, da se je spržiu!) pač dobila nouga in potemtakem majo pravico uzet starga ... Kar bi blo sicer čist u redu, če bi mi rešl podatke, ne pa da mi jih odpelejo stran. Če je pa zadeva dejansko moja, bomo zvedl pa šele takrat, ko jo bodo na tistmu servisu "seciral".

Prtožla? Ne. Moj je nahrulu serviserja (takrat, ko so rekl, da so ga nazaj poslal), čez en tedn pa še "tajnico" (kr se je tok cajta čakal na disk, kljub temu, da kao sploh še ni biu transportiran iz Lj), js sm pa brez besed ... :(
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Zodiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 1. 10. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Zodiac » 06. Okt. 2008 22:31

floribunda napisal/-a:kaj pa še ne dela na eplih, poleg Auto cada, 3DSmax in ostalih autodeskovih stvari?


Try MegaCAD, LightRoom, AllPlan ... skratka taki programi za resno delo.

Tamarra*: Ne bom izgubljal besed, kar si rekla si rekla.

BLUBABY: Ne, nobenih slabih izkušenj z epli, samo na živce mi gre, ker jih folk tako poveličuje in so čisto zasplepljeni s tem medijskim hype-om, da ne vidijo tistega, kar imajo čisto pred očmi. Hardware je ISTI kot pri navadnem PC-ju, samo v drugo pakungo je dano vse skupaj. Torej, meni ni logično, da nekdo za isto zmogljiv računalnik da trikrat več denarja (no, al pa recimo dvakrat več, da se ne bo kdo usajal).
Kaj manjka enemu lepemu Sonyju, Fujitsuju, HPju, Dellu, ... da določen folk raje vzame epla? Je to res samo zaradi povišanja svojega kul-faktorja ali za tem stoji kakšen bolj tehten razlog?
In da odgovorim na morebitno vprašanje, ki se utegne pojaviti kot odgovor na tale post ... ja, sem že delal z MAC-om in ja, sem imel OS X naložen na svojem navadnem laptopu. Ne vidim prednosti, zato ostajam na PC-ju. Če bo pa enkrat Apple stal toliko kot ostali običajni laptopi, potem ga pa z veseljem vzamem ob predpostavki, da je razmerje cena/zmogljivost enako.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 06. Okt. 2008 23:07

ampak kjerkoli gledam po kakih forumih kjer gre debata 2/3D grafiki, vsi navijajo za eple. torej more bit že neki na tem.
za resno delo...to je pa tko, zlo subjektivno. js za resno delo rabim sam autoCAD, illustrator, PS pa s cinemo mi tut kr vse lepo uspeva narest.
zaenkrat se na mojem dobrem starem HPju, ampak me pa mika tole jabolko.
pa nevem al samo iz zenskih vzgibov (pa saj vemo, da je će evo jabolko premamilo, zdej so mu pa še dizajn dodali), eh ne to ziher ne....ampak ja....predvsem bi rada da ze enkrat nardijo en OS, ki bi sam delau. ta vista ma čist preveč enega user friendly sranja naštimanega.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov