Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 08. Jul. 2008 22:49

potem ni nobene prednosti v teh SSD diskih? so tako dragi samo zaradi tega ker so kao novost?
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 09. Jul. 2008 7:50

Tryanna napisal/-a:potem ni nobene prednosti v teh SSD diskih? so tako dragi samo zaradi tega ker so kao novost?

Prednost zagotovo je, a je v računalništvu tako, da boš za tisto kar je v danem trenutku najboljše in najnovejše, dala oko z glave in bo ta zadeva potem - že čez pol leta - konkretno, ma konkretno ceneje.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 09. Jul. 2008 21:36

mater je drago....

glede velikosti je pa tko, sej smo se tut pr mobitelih navadl, na začetku so bli po eno vrstičko velki ekrani zdej pa vse večji.... vsega se navadiš :) grafika je pa tudi vedno boljša, predvidevam da sploh pri macih...
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 01. Sep. 2008 13:42

Tryanna napisal/-a:Če kupuješ zadevo, se splača premisliti o MacBook Air.
http://www.apple.com/macbookair/

MacBook Air se po mojih informacijah pregreva... (Čeprav ne bom dala roke v ogenj, to sem slišala, ampak bi se bilo vredno pozanimat... Jst se ne bom, ker ga ne kupujem :) ) Če ga misliš met na mizi, si raje kupi računalnik.

Aloha napisal/-a:Drgač pa zadeva funkcionira.
Men je najpomembnejš to, da ne morem fasat nobenih virusou in ostalih bakterij :D

1. Večina novih računalniko funkcionira. Tisti, ki ne, imajo napako in jih zamenjaš. To se sliši, ko da PC vzameš iz škatle potem pa ti dela al pa ne pa še mal ga moraš pošraufat pa 3 dni počakat.
2. Če te skrbijo 'virusi in bakterije' si lahko naložiš npr. Ubuntu ali Kubuntu, ki sta zastonj, lepa (fancy dodatki pa vse), simple-user-friendly in VARNA.

Pa za vsako stvar (igre, dizajn...) imaš za PC več programov.

Ma nočem bit tko proti, ima prednosti (baje). Kar me nervira je pretiravanje, kako oh in sploh je (no sej taki so vsi fanboji). Najbolj me pa pretrese, da je DRAG!!! Vse kar pride zraven je drago. In nobenega opravičila ni zato, da je vse tako drago. (Zato ker je lep, je navadna neumnost, tako lep in poseben pa spet ni.) In potem moraš še štrike sabo nosti, ker boh ne daj, da bi se vidli 'computer insides' (kot se je izrazil nek fanboy). Če pa hočeš z njim naredit kaj, kar niso v Applu predvideli, si pa itak lahko kar dopust+apaurine vzameš. Aja, pa še miš ma en gumb :evil: ;)
Uporabniški avatar
BLUBABY
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 19. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BLUBABY » 01. Sep. 2008 16:26

me,myself&I napisal/-a:
Tryanna napisal/-a:Če kupuješ zadevo, se splača premisliti o MacBook Air.
http://www.apple.com/macbookair/

MacBook Air se po mojih informacijah pregreva... (Čeprav ne bom dala roke v ogenj, to sem slišala, ampak bi se bilo vredno pozanimat...


Hm..Jz imam macbooka Air približno 3 mesece, pa zaenkrat še nimam težav z pregrevanjem..Je treba pazt na vsak računalnik - mu ne zapirat rež, smetke in drobtince umikat drugač prej ali slej povsod začnejo ventilatorčki slabš delat..

Drugač pa ga vsem priporočam. Računalnik je res enkraten, ima popolnoma vse kar rabš in elegantno reši probleme - npr.res da nima cdroma ampak z enim klikom si ti lahko sposodiš enoto od sosednjega računalnika..Itd..itd
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 01. Sep. 2008 19:15

Ok, super da se ne. Mogoče pa to velja le za tega http://cache.gawker.com/assets/images/4 ... 3030-1.jpg
Mah kaj jst vem, mojega lahko dam na kovter in gledam film pa je ok...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 02. Sep. 2008 0:01

Tryanna napisal/-a:potem ni nobene prednosti v teh SSD diskih? so tako dragi samo zaradi tega ker so kao novost?

En mal drugacna tehnologija se uporablja. :D Slika pove vec: klik

Pa se par stvari, da ne bo nekih neresnic:
Pa za vsako stvar (igre, dizajn...) imaš za PC več programov.

Kaj je zate PC? Ker ne vem, zakaj ne bi mogla na Maca nalozit karkoli, kar lahko na "PC" - vsaj na tiste, narejene po 2006.
1. Večina novih računalniko funkcionira. Tisti, ki ne, imajo napako in jih zamenjaš. To se sliši, ko da PC vzameš iz škatle potem pa ti dela al pa ne pa še mal ga moraš pošraufat pa 3 dni počakat.

A stari pa ne? :D Tukaj je misljeno, ce se motim, me popravite, da karkoli priklopis, printer ipd. bo delalo. Ni nekega velikega heca z driverji in podobnim.
ja, pa še miš ma en gumb

Nic vec http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Mighty_Mouse
2. Če te skrbijo 'virusi in bakterije' si lahko naložiš npr. Ubuntu ali Kubuntu, ki sta zastonj, lepa (fancy dodatki pa vse), simple-user-friendly in VARNA.

A uporabljas Ubuntu? :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 02. Sep. 2008 1:28

kepka napisal/-a:Kaj je zate PC? Ker ne vem, zakaj ne bi mogla na Maca nalozit karkoli, kar lahko na "PC" - vsaj na tiste, narejene po 2006.

Zame je tudi Mac PC, ampak za Applovce očitno ni (sej veš: "Hi, I'm Mac." "And I'm a PC" :) ). Ne, vseh stvari se še zdaleč ne da naložit tako, da bi jih preprosto dal gor (se pravi, brez da vzameš dopust in apaurine). In kolikor mi je znano tudi stvari, ki niso primarno za Mac-a ne delajo oz. ne delajo tako dobro gor.
Sej ne da imam osebne izkušnje z uporabo, imam pa osebne izkušnje z uporabnikom, ki benti :D

kepka napisal/-a: A stari pa ne? :D Tukaj je misljeno, ce se motim, me popravite, da karkoli priklopis, printer ipd. bo delalo. Ni nekega velikega heca z driverji in podobnim.

Jah stari pa... odvisno v kakem stanju so. :) Ne vem no o kakem hecu govoriš, jst tudi nimam nekih težav s priklopom opreme, vkolikor ta ni predpotopna. Poleg tega, seveda pričakuješ, da klinčeve stvari takoj delajo, sej so narejene posebej za Mac in temu primerno drage.

ja, pa še miš ma en gumb

Aja, jst sem mislila 'miško' na laptopu, ker vedno samo to uporabljam. :oops: No sej jo lahko tudi to spremeniš (mislim, da je en program za to), ampak če se to spraviš delat spoznaš, da nekatere stvari niso take, da kar delajo. (zopet, vem iz drugoosebne izkušnje :D )

Ubuntu - ne (še) redno. Zakaj? Po sliki tvojega desktopa iz neke druge teme predvidevam, da imaš Kubuntu? Seveda se pa lahko motim, ker nimam pojma :D

Ne vem no, mene vsakič znova pretrese to, da se zdijo cene Macov povsem sprejemljive tolkim ljudem in da svojo nekompatibilnost furajo kot prednost. (Ok, tu je potem še ogromna debata o pristranskosi in o Windovs monopolu na trgu OS, ampak pustimo to za drugo temo :) )
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 02. Sep. 2008 10:42

kepka napisal/-a:Kaj je zate PC? Ker ne vem, zakaj ne bi mogla na Maca nalozit karkoli, kar lahko na "PC" - vsaj na tiste, narejene po 2006.
Mac je dost grozen za spile. Tist kar dela gre pa bl pocas.

Pa se tko je...karkoli izide z mac verzijo, izide mac verzija z dolocenim zaostankom. Prav tako patchi. Kar je res bedno. Serverji se patchajo na verzijo 1.13, ti pa lahko cakas na mac verzijo 1.13 vsaj mesec in med tem ne mores igrat.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 02. Sep. 2008 15:09

me,myself&I napisal/-a:Ubuntu - ne (še) redno. Zakaj? Po sliki tvojega desktopa iz neke druge teme predvidevam, da imaš Kubuntu? Seveda se pa lahko motim, ker nimam pojma :D

Sem mislila, ker ga hvalis oz. omenjas :D Ni Kubuntu, je pa KDE zraven, ja.

Mahagonij: iger ne igram, ce ni to PS3 al pa Wii (:D), tako da na to se pa ne spoznam. Ti verjamem torej na besedo.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 02. Sep. 2008 17:00

kaj pa mislte o tem dellovem, ki ga ponuja siol pr trio paketu za en evro?
Uporabniški avatar
*Kobilica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 28. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kobilica* » 03. Sep. 2008 8:26

Jaz imam enega Della doma, pa fajn dela, tako da se pomoje zelo splača. Če Mimovrste pogledaš, ne dobiš laptopa pod 400 €, SiOL ti ga da pa za 1 € s super ponudbo. Moj kolega je zagrabil - mi je ravno zadnjič kazal listek z vsemi programi, ki jih je na SiOL TV dobil, ker se je ravno na svoje preselil. Dellčka bo pa za strežnik uporabil. :D
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 04. Sep. 2008 18:29

hahaha za strežnik :D

ja, če nimaš možnosti optike, daš pa 100 evrov na trio paketu, sam sej pravm, to je še zmer tok džabe da glava boli :)
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 06. Sep. 2008 12:17

Sicer je tale Dell pri Siol Triu bolj osnoven model, je pa vseeno več kot dovolj za marsikoga. Sploh če pogledamo, da je res đabe ...
Uporabniški avatar
Satya
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 5. 6. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Satya » 08. Sep. 2008 20:48

ma ja, sej to. za en evro še kafeta ne dobiš, kle pa kr laptop.... :D

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov