Apple MacBook

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 09. Nov. 2008 12:30

Ja...dejanska vrednost teh komponent je 600-700€. Vse ostalo plačaš znamko. Torej zakaj bi plačevali znamko, če lahko dobimo enkrat zmogljivejši laptop za isto ceno? Mar ni to razmetavanje denarja?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 09. Nov. 2008 12:56

Ni samo znamka, kaj pa če recimo potrebuješ licenčni OS in ostale programe?

Pri MACu dobiš zraven skoraj vedno iLife (zelo dober skupek programov za avdio/video/foto manipulacijo), ta sicer stane nekje 70 eur.

Znamka pa tudi ne nastane iz nule. Imela sem že tri HP-je srednjega razreda in z nobenim nisem bila zadovoljna. Slaba avtonomija baterije, muhavost Windws okolja, nekvalitetno ohišje ... skratka lahko bi naštevala.

OS X se mi tudi zdi veliko bolj uporaben za prenosnike. Namizni računalnik imam pa še vedno PC z Visto (čeprav ga bolj malo uporabljam).

Kaj torej stane tistih 300 EUR? Veliko malih detajlov, ki naredijo uporabniško izkušnjo neprimerno boljšo. Zame je to vredno in še nikoli nisem obžalovala nakupa macbooka.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Nov. 2008 19:45

Tryanna napisal/-a:Ni samo znamka, kaj pa če recimo potrebuješ licenčni OS in ostale programe?

Pri MACu dobiš zraven skoraj vedno iLife (zelo dober skupek programov za avdio/video/foto manipulacijo), ta sicer stane nekje 70 eur.

Znamka pa tudi ne nastane iz nule. Imela sem že tri HP-je srednjega razreda in z nobenim nisem bila zadovoljna. Slaba avtonomija baterije, muhavost Windws okolja, nekvalitetno ohišje ... skratka lahko bi naštevala.

OS X se mi tudi zdi veliko bolj uporaben za prenosnike. Namizni računalnik imam pa še vedno PC z Visto (čeprav ga bolj malo uporabljam).

Kaj torej stane tistih 300 EUR? Veliko malih detajlov, ki naredijo uporabniško izkušnjo neprimerno boljšo. Zame je to vredno in še nikoli nisem obžalovala nakupa macbooka.


Še ena, ki so ji mediji zaslepili pogled na realni svet...

Licenčna Vista stane 80€, kar še vedno ne opraviči tako visoke cene appla. Pa koliko domaččih uporabnikov dejansko rabi licenčni os?
Zadnjič spremenil McLarnovc, dne 11. Nov. 2008 10:20, skupaj popravljeno 1 krat.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 10. Nov. 2008 19:48

...edit...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 12. Nov. 2008 0:05

McLarnovc napisal/-a:Apple je ob enaki konfiguraciji sistema enako hiter kot windows,

1. Apple je firma, proizvaja mnogo stvari
2. Windows je OS in GUI
McLarnovc napisal/-a:kerfizično nima pogojev ker 800MHz fsb je enako na applu al pa pcju, da bi bil hitrejši,

3. Optimiziran program bo porabil manj resursov, temu recemo optimizacija
McLarnovc napisal/-a: na windowsih imajo viruse vglavnem mulci, pa tisti retardirani uporabniki, ki znajo samo klikat,

McLarnovc napisal/-a:na windowsih imaš xyzaxayaz programov, ki jih na applu ne bo nikoli,

Kaj pa ce imas na svojem Applu Windows?
4. Ja, firme ki delajo antivirusne programe sluzijo s preprodajo droge (mulcem in retardiranim uporabnikom)
McLarnovc napisal/-a:na windowsih se tudi da vse dobiti nazaj tudi za nekaj formatiranj nazaj, in tako dalje.

5. Kaj naredi "format"? Kaka pa je razlika med formatiranjem pod macos in windows?

Ne vem, komu so mediji zameglili razum in komu ne.....
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 12. Nov. 2008 16:10

1. Appje je firma. Drži. Od njegovih izdelkov kapo dol iPod-u....res fajn stvarca. iPhone je pa kot telefon totalno neuporaben, da ne omenjam občutljivosti touch screena...

3. Če jaz naložim nek program na windows bo ta popolnoma enako optimiziran, kot če ga naložim na maca. Dan danes so vsi programi zoptimizirani do konca, ker karkoli drugega si firma ne more privoščiti(da bi dala ven napol končan program)
Inštalacija windowsov na appla je totalen nesmisel, ki meji na mazohizem že...

4. Firme, ki delajo antiviruse živijo na račun pametnih uporabnikov, ki si omislijo njihov antivirus kot preventivo pred virusi. Sicer pa je dan današnji kar nekaj zastonjskih antivirusov, ki celo boljše opravljajo svoje delo kot marsikateri plačljivi.
Tisti malo bolj "pametni" uporbniki pa na računalniku nimajo nobenega antivirusa, vlačijo vse živo dol, čez 2 dni pa pizdijo nad Microsoftom.

5. Format ti pobriše cel disk. Zdaj, če imaš sam sebe rad, narediš 2 particiji, pa imaš na eni windows na eni pa podatke. Če gre kaj narobe formatiraš samo sistemsko particijo, del kjer so podatki pa ostane popolnoma nedotaknjen. Tako skoraj ni možnosti, da bi ostal brez svojih podatkov, razen če disk fizično odpove sodelovanje. Če se nimaš rad, potem imaš pač vse skupaj, in spet smo pri tistih uporabnikih, ki potem na veliko bentijo čez Microsoft, čeprav so si za težave čisto sami krivi.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Nov. 2008 0:56

McLarnovc napisal/-a:Inštalacija windowsov na appla je totalen nesmisel, ki meji na mazohizem že...

Zakaj? Kakor vem ze dooooolgo niso vec na PowerPCu ... In obstaja stvar, ki se ji rece Boot Camp :D
McLarnovc napisal/-a:Dan danes so vsi programi zoptimizirani do konca

U bistvu je ravno obratno, ker ti HW omogoca mnogo vec in nihce vec ne gleda na kolicino potrebnih resursov. :D Ce je Windows Aero zoptimiziran do konca, pol pa tut.......... :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 13. Nov. 2008 8:37

Torej to pomeni, da se strinjaš z mano, da ima mac toliko slabši hardware za enako ceno kot navaden notebook, da OS rabi toliko več optimizacije, da sploh spodobno deluje? Super....1:0 zame... :D

Windows Aero je kot tak zoptimiziran do konca oz. če vista ne bi bila toliko zoptimizirana tako kot je, potem bi to pomenilo, da bi bil aero tam in se ga ne bi dalo izklopit.. Je pa to le še en fensi šmensi dodatek v Visti in zato ni nujno, da ga porabljaš, če imaš slab komp, ki ga to obremenjuje brez veze. Je le tema, in če ti ni všeč, zamenjaš za drugo. Če na macu ne moreš menjavat tem, potem je res za časom...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 20. Dec. 2008 0:01

Me pa dejansko čudi, da Tammara ni nič pokomentirala moje primerjave iz prejnšnje strani.... :eek: :D
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 20. Dec. 2008 0:46

Trenutno sem lih v fazi kupovanja novega laptopa, seveda je bil Mac (15'' Pro) prva možnost (jaa, ker je lep, bite me). No, pa sem se mal poglobila (oz. so me razsvetili :D ) in ker nisem noben računalniški geek in rabim računalnik res samo za osnovne stvari sem zavoljo cene popustila (ker mi ga pač kupujejo starši) in izbrala enga druzga. Če bi lahko, bi pa seveda Maca. Ker je lep, so what, pa še k iPodu paše. :P
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 20. Dec. 2008 12:09

McLarnovc napisal/-a:Me pa dejansko čudi, da Tammara ni nič pokomentirala moje primerjave iz prejnšnje strani.... :eek: :D


Če misliš mene, sem Tamarra ali pa Tamara, da te popravim :P
drugače pa ja, sem ti že enkrat povedala, da se mi ne da več :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 20. Dec. 2008 12:46

Nimaš kontre? :cool:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 20. Dec. 2008 13:27

Ne vem natančno kaj je narobe s tabo, ampak če ne razumeš, da se mi NE DA VEČ, pol že mora nekaj bit ne :)
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 20. Dec. 2008 13:33

Ahaha zdej je pa z mano nekj narobe.... :lol: Očitno je res težko priznat svojo zmoto....
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 20. Dec. 2008 14:56

Pa a ti si 10 let star al kaj? Ker obnašaš se čisto tak :wink: piši kaj hočeš, prosim pa, da mene v tvojih postih ne omenjaš več! :wink:
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov