Tek

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 22:52

Mah sej bo treba neki najdt..sej polet ni panike..po travnikih pa to..sam zdej je use mokro.. ;) razn če bi u škornjih tekla :D

Hvala za trud polly.. ;)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 11. Jan. 2008 23:05

Jst bom npr. šla mal pogledat tisto sprehajalno pot.. če se je led stopil :D Drugače pa imamo mi še nekaj km z avtom stran tak lep asfaltiran teren, kjer je bolj malo avtov, folka.. sploh zdaj pozimi, tako da bom mal skočila tja:)
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 01. Apr. 2008 15:17

joj sem tooolk vesela da je spet lepo vreme, grem lah usaj vsak dan teč :D
sam eno vprašanje mam. a je uredu, da se teče vsak dan? k eni pravijo, da je bolje, da greš samo 3x na teden, da se ti mišice odpočijejo umes, al kako? sam jaz če ne grem vsak dan, mi prav manjka :?
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 02. Apr. 2008 6:15

kok časa pa tečete pol? a skoz tečete al tud kej hodte vmes? :cool:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 02. Apr. 2008 11:41

Trenutno 45 - 60 min brez pavze. V bistvu nikol ne delam pavz.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Apr. 2008 12:57

Mene pauza čist sesuje, padm vn iz tempa, se preveč ohladim in nadaljevanje ni več tako, kt bi mogl bit. Edin kšn mal večji klanc me kdaj prsil u hitro hojo, ampak puls ostaja tm nekje.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 03. Apr. 2008 16:11

sixty napisal/-a:joj sem tooolk vesela da je spet lepo vreme, grem lah usaj vsak dan teč :D
sam eno vprašanje mam. a je uredu, da se teče vsak dan? k eni pravijo, da je bolje, da greš samo 3x na teden, da se ti mišice odpočijejo umes, al kako? sam jaz če ne grem vsak dan, mi prav manjka :?


Ja res je, priporocljivo je vsak drug dan, ker si misice morajo spociti. Ker ce si ne bodo, ne bos nic naredila, samo slabo svojemu telesu.

Jaz se tudi ze veselim malo toplejsih dni, ko bom s svojii novimi precudovitimi tekaskimi copati zacela tecti.

Glede pavze sem na istem kot Aloha. Ko sem enkrat zaustavim, se gotova. Raje tecem konstantno casovno manj, kot pa s pavzami vec.
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 03. Apr. 2008 16:34

ah, jaz sem šla v tem tednu že 3x. lepo vreme, pa prov moraš ven :D
tko, da pravzaprav sam učirej nisem šla teč, pa še to zaradi slabega vremena. no, ma se bom potrudla, da bom laufala usak drug dan, umes bom pa sam na sprehode hodila.
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 03. Apr. 2008 16:38

Wow, fajn sixty, samo tak naprej!

Jaz moram se partnerja za tek najti, potem pa se zacne akcija. Vsak drugi dan, vmes pa malo fitnesa. Upam na rezultate do avgusta :D
Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 04. Apr. 2008 10:22

Jaz sem do zdaj vedno tekla na stadionu, obvezno zvečer in obvezno mp3 player.
Zdaj mi je pa že malo bedno, bi raje šla kam po naravi.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Uporabniški avatar
Nea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Nea » 17. Apr. 2008 16:25

Vprašanje: Kje kupit kakšne ne preveč drage tekaške copate? Kvaliteta ne rabi biti ne vem kaj, samo da se pač da v njih udobno tečt :D
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 17. Apr. 2008 17:49

imate bolj izkušene kakšen nasvet za začetnice? kako začet, koliko časa laufat, kako stopnjevat, kolikokrat na teden itd.
pa še eno bolj butasto vprašanje: kako laufate z mp3 playerji (kam/kako jih zataknete)?
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 17. Apr. 2008 17:52

tud jest, zdaj ko sem spet začela tečt mi sploh ne da miru, če ne grem vsaj 3x ali 4x na teden. Tečem ene 5-7 km, odvisno kolk hitro, od 45-60 min.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 17. Apr. 2008 19:13

kajira napisal/-a:imate bolj izkušene kakšen nasvet za začetnice? kako začet, koliko časa laufat, kako stopnjevat, kolikokrat na teden itd.
pa še eno bolj butasto vprašanje: kako laufate z mp3 playerji (kam/kako jih zataknete)?


Najprej nabava kvalitetnih supergic, kr to je predpogoj, da nasledn dan lahko sploh hodš (samo enkrat sm laufala u netekaški obutvi, pa sm se nasledn dan "po useh štirih" plazla po štengah) in da si dougoročno ne uničš tac.

Začet je treba na izi, zmeren tempo (tok, da se lahko zravn normalno pogovarjaš - to nej bi veljal tut za kasnej, s tem da se sčasoma meja zadihanosti premika), laufaš tok časa, da ti je še zabauno in ne trpiš.
Tle ne znam dt bl strokounga nasveta, kr sm js štartala kr s pou ure in se je obnesl. Ampak če nisi lih neka športnica in ti mal fali kondicije, pol ti to najbrš ne bo znesl. Za začetek laufaš dvakrat, mogoče trikrat tedensko, en dan pauze je fajn met.

Mp3-ji so pa zdej taki (saj iPod), da maš pašček, k si ga zapneš na roko, uni tamali so pa tut za zataknt. No, js nism tok napredna in kadar sm sabo uzela mojo mašinco, sm jo mela na štriku za vratom, pod majčko. Men se je obnesl. Ampak mi je pa dost bolš laufat brez muske, bl uživam in lažji se nadzorujem.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 17. Apr. 2008 19:44

hvala aloha. :)

a pašček se dobi v športnih trgovinah?

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov