Tek

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 14. Nov. 2007 14:12

a ve kdo kak konkretn url za use napotke za tek,oblikovanje telesa brez posebnih naprav.. ?
Uporabniški avatar
Gossip girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Gossip girl » 14. Nov. 2007 14:15

A ni več o tem napisano na aktivna.si?
You know you love me.
xoxo, GG
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 14. Nov. 2007 14:16

NE vem k ne spremlam..pa tle je lih tema pa se mi zdi vprašanje čist na mestu ;) bom preverla..hvala
Uporabniški avatar
Gossip girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 4. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Gossip girl » 14. Nov. 2007 14:24

Nekaj o teku je tukaj
Če bo kaj pomagalo :)
You know you love me.
xoxo, GG
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 14. Nov. 2007 14:44

Mah sm tuki neki pogledala na aktivna.si (in na tistem linku,sam je sam tek opisan,sm tut kej nouga zvedla, ;) )pa so ene vaje ja, sam so tut na napravah..jst bi rada vaje za ogret kej, pa pol še za raztezat pa pol da še kej nardiš k nehaš tečt za druge dele telesa..rit,trebuh,stegna,roke..sej neki vaj kao vemo iz šole,treningou blablabla..sam k nikol ne veš če jih res prou izvajaš..kukrkol hvaležna bom za kako stran k jo ve kera,lahk tut na ZS ;)

LP
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 15. Nov. 2007 14:08

Gossip girl napisal/-a:^^ Ja, tole s psičko zna biti nerodno, ker potem nimaš nič od teka. Tečeš kje po bolj prometni cesti? Jaz grem po stezi za kolesarje, potem pa zavijem proti gozdu, tako da je to prednost, ker sva s psičko potem usklajeni kot team, ona me še vzpodbuja, ker ima hitrejši tempo kot jaz. :D


Pa ni glih prometna cesta, ampak tu pa tam se pelje kaksen avto in se moram ustaviti. In potem res nimam nic od teka, ce se vmes moram ustaviti.

Damyanchyka poglej si malo na spodnji link. Pise marsikaj uporabnega. Med drugim je napisan tudi program teka, po katerem se ravnam jaz in je zelo fajn. Upam, da bo tebi in se morda komu drugemu v pomoc.


http://www.rtvslo.si/radioprvi/content.php?id=1362
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 0:55

Hvala za nasvet Foxy ;)

Sm prebrala..A ti tečeš oz tekla po tej prvi razpredelnici..Ne štekam lih zakaj je ta napisana..a to pač nasplošno za use al je to za moč..Sej vrjetno je ql za use ane ;)

Kako pa pozimi tečete..A se kej posebi poleg tega, da se toplo-slojno oblečete? Kako dihate(skoz nos..a mate kej zaščitene dihalne poti)..zrak se mi zdi namreč mrzu.. :?

In pa kje tečete?Uni k tečete zunej?Sploh zdej k je use razmočeno pa to?
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 11. Jan. 2008 1:09

No zdej sm si na razprodajah kupila superge :D
Nameravam kaj teč ja hehe.. drgač pa mamo tukaj pri nas tako lepo stezo, za tekače, sprehajalce.. dolgo kakšne 3km in kdaj tečem sem pa tja.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 1:15

Mah ej jst pa odkr sm se preselila vn z mesta..sux :?

Pač po cesti ne morm tečt,na travnikih pa stezah je zdej mokro..igrišče je bedno..vedno je mularija tm, pa mi je zoprno pač..mam rada svoj mir..

Kako pa boš začela tečt?
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Jan. 2008 11:41

Men zdaj pozimi (k sem se navadla) ful dobro tečt.

Rabš zimske pajkice, velur, dolgo zimsko spodnje perilo, kapo, rokavice pa še zimske teniske potem pa gre.
No men manjkajo se zimske teniske, ker nikjer ni moje cifre, ampak zaenkrat na srečo še kr zdržim s poletnimi.

Diham pa normalno skozi usta, sej se navadiš, samo prvih parkrat je mal smotan.
Škodi baje samo čez greš tečt takrat ko je pod minus 10 stopinj zunaj.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 15:25

Hvala za odgovor polly ;)

To o -10ih sm prebrala ja.. Me pa zanima KJE tečš?Pa če si slučajn pregledala un link, k je razpredelnica(una k je prva-večja) kot neka vadba..a je tist dobr plan?
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Jan. 2008 17:51

Tečem pa na Golovcu (kadar sme v LJ) in tlele pr nas na Gorenjskem, po gozdu večinoma.

Joj, sej na ksne hude plane se pa ful ne spoznam. Tisto pa zgleda kot en intervalni plan teka.

A si še bolj začetnica al kako? Koliko minut teka pa sedaj zdržiš?

Jaz osebno hodim na tešče tečt (trenutno hujšam) pa nikol ne tečem več kot 45minut. (zlo redko več).

Jaz ti svetujem, da delaš tkole:
1x greš tečt brez prestanka, drugič delaš intervale, kdaj greš na fartlek, ...

sej verjetno si že kej več napisala v kaksni kondicij si, ampak sem mogoče spregledala.. a se ti da še 1x? :oops: :oops:
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 11. Jan. 2008 17:56

Heh, lan enkrat ob tem cajtu sm začela na velko tečt ... in se zauzemam, da bi letošno sezono tut že počas otvorila :wink: .

Js pozim tečm u istih pajkicah pa supergah kt drgač, sam da si dam še ene male gamaške čez gležne, gor mam pa športno majčko, ene tanke douge rokaučke pa en čist lahkotn anorak. Nobenih rokavic, šalou in tega, diham normalno, zebe me nikol ne, edin kapco si bom dala letos gor, kr so me že parkat to zimo ušesa neki zezala.

Če se ne motm je z oblačenjem tko, da se za laufat oblečeš tok, kt bi se za navadno hojo pr desetih stopinjah več.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 18:43

Em tkole je..moja kondicija je letos u ku*cu..Sm se čist zanemarla ;)

Prej sm trenirla in sm tut tekla skor usak dan..razn če sm mela menstro k je pač bolel in se nism dobr počutila..

Jst bi pač nekak rada zdravo stopnjevala, da neb pretiravala z usem... :?


Trenutno pa telovadm not..sam to pr teku ne nuca neki..trebušnjaki,za rit,noge :D nč posebnga..

Pač pogrešam gibanje..in je zadn cajt da neki nardim..začela bom pa tečt tkoj k ta fakin sneg zgine..pa iščm primerno lokacijo pr nas..k je use u ku*cu :D

Drgač sm pa jst tut po Golovcu tekla prejšnje poletje ;) Ful fajn teren..sam k nism zdej u lj...
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 11. Jan. 2008 21:22

Sej te vaje za noge, rit, trebuh .. verjemi bodo tut pripomogle k teku. Ti jih kar delaj.

Začni počas po občutku, ne vem zdej kok minut si sicer sposobna.

Ampak npr.: 3/teden 20 minut, potem pa vsak (1-2 tedna) podaljšaš za 5 - 10 minut.
Lahko tut tko: 10min hoje, 15min teka, 5 min hoje, 15min teka, 10 min hoje.

Najbolj da poslušaš svoje telo pa delaš po občutku. Lahko si kupiš tut pulz meter pa tečeš pri določenem pulzu; 140 - max.: 160 (raje 150). Pa ko prekoračiš ta pulz, hodiš toliko časa, da ti spet pade in tečeš naprej, ...

ah ful je možnosti....

Sigurno mate pri vas tut kaksne gozd pa travnik za laufat? Al ne? Jaz se ful rada umaknem nekam na samo v gozd, med drevesa pa živali :D :D

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]