Špaga

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jan. 2015 8:14

Pomoje kak mesec,dva, če vadiš vsak dan ...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 21. Jun. 2015 10:48

Nisem štorasta, ampak ne morem nobene špage naredit, nikoli nisem preveč vadila, vedno me je bilo strah poškodbe, pač nismo vsi za vse.

Sem pa trenirala in se aktivno ukvarjala s športom od otroštva, sicer ne gimanstiko, pa vendar...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jun. 2015 13:06

Sej to je normalno, ne rabiš bit štorast...nek povprečno gibljiv človek ni dovolj gibčen, da bi jo kar tako v prvem šusu naredu,verjetno je večina punc, ki jo naredi trenirala gimnastiko, balet al nek ples..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 23. Jun. 2015 13:32

Se strinjam. V bistvu je tak, da tiste, ki jo sploh naredijo, nekaj trenirajo od zgoraj naštetega. Me ene pa tega pač ne bomo nikoli naredile. Nismo dovolj gibčne in pika.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 03. Jul. 2015 13:40

:) Imate prav.
Sm se sprijaznila, da tega ne bom nikol nardila. Nardim most in vse ostalo, brez problemov...
Uporabniški avatar
capo di banda
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 362
Na forumu od: 29. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a capo di banda » 17. Avg. 2015 20:11



Nothing is impossible, JUST DO IT ! :D

Mišice je treba raztegnit deli vaje za raztezanje in en dan bo špaga

Verjetno da ti gre tako težko si prejšnja leta premalo športala ali pa delala monotone stvari in mišice se čedalje bolj zakrčijo. Počasi raztezanje iz dneva v dan in bo željen rezultat. Zato je ponavadi moškim še težje, ker delajo samo vaje z utežmi na moč in s tem še dodatno zakrčiš mišico. Pred in po vadbi z utežmi bi se že tako bilo dobro konkretno raztegnit, samo v današnjem stoletju za to ni časa, (spadam mednje).
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Avg. 2015 21:10

Ma ja zdej če nisi ravno naravno precej gibčen,kar večina ljudi ni, tudi ni tak mačji kašelj, da bi se parkrat malo raztegnil in že naredil špago. Tudi gibljivost naj bi začela padati po 15 letu. Seveda pa ni nemogoče, ampak je treba bit pazljiv pri raztezanju ker lahko kar hitro pride do poškodb.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
kakadu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 17. 8. 2015
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kakadu » 18. Avg. 2015 8:22

Včasih sem jo lahko naredila, sedaj ne več, vendar jo imam cilj narediti :)!! O gibljivosti sem prebrala precej. Imaš statične in dinamične raztezne vaje, začeti je dobro z dinamičnimi v mejah normale, ko si že dobro ogret pa pridejo na vrsto statične raztezne vaje. Tam nekje 30s naj bi bilo optimalno, kar je več ne koristi.

Največja napaka začetnikov je ta, da pretiravajo in potem še cel teden težko hodijo. Vse se da če se hoče!! :3
pišček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 19. 11. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a pišček » 18. Maj. 2016 14:09

Zdi se mi, da dosežeš špago traja kar malce dlje. Največji problem pri meni je vztrajnost, mesec ali dva sem ful zagnana in dosežem lep napredek. Nato pa kar pozabim in le-ta izgine :(
karate girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 1. 8. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a karate girl » 02. Avg. 2016 5:44

delaj čim več vaj za razgibavanje(vsak dan) in kmalu ti bo uspela ženska špaga za moško bo treba pa dlje delat vaje :D

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron