S kolesom okoli Slovenije...

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 02. Mar. 2008 2:47

Je že kdo preizkusil? Bi preizkusil?

Nekaj sem se že menil z dvema prijateljema, pa tudi zadnje-spoznani prijateljici sem omenil in ni imela nič proti.

V mislih imam nekajdnevno kolesarjenje, pri čemer bi se prespalo v kakšnih motelih, turističnih kmetijah ali pa morda tudi kar na prostem (v šotoru).

Čas - pomladni in poletni meseci.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 02. Mar. 2008 11:54

Fantova prijatelja sta prejšnje poletje to nardila.. ;) Če te kej zanima kr praš..hehe
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
gimnastičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 16. 2. 2006
Kraj: Vrhnika

Neprebrana objavaNapisal/-a gimnastičarka » 02. Mar. 2008 13:02

lanko leto sm na tak način predelali primsko, letos nas čaka gorenjska!
Kumi čakam.
Tudi če ne veš kaj početi, počni to očarljivo!
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 02. Mar. 2008 14:02

Pred dvema letoma in pol sem šel s sosedom-frendom s kolesom na Primorsko. Najprej sva mislila iti kar direkt iz Ljubljane celo pot proti Primorski s kolesom, vendar sva si premislila, ker je tiste dni zelo žgalo in nisva hotela tvegati dehidracije. Tako sva šla na vlak do Kopra, se za tri dni spravla v nek študentski bungalov v Strunjanu (al je biu Ankaran? :D - mau za njim je po cesti Debeli rtič al nek tazga, pa kmau meja). Skratka, potlej sva, gledano v urah, v ca dnevu in pol prekolesarila okoli 140 km. Glede na to, kako vroče je bilo ter da so bile mnoge ceste ZANIČ, kar nekaj.

Pa onega vzpona proti najinemu "prebivališču" se dobro spomnim...temperatura krepko čez 30 stopinj, midva sva pa garala v klanc...js pa še tok bl nor, k sm šel po asfaltu z debelimi gumami gorskega kolesa...sm mislu, da mi bodo noge odpadle. :D :D :mrgreen:
Nazaj grede pa spust...pred spustom sem na eks spil pol litra vode. Minuto kasneje sem imel na "dnu" klanca že povsem izsušena usta. :lach: :lach:

No, zdj mam na srečo treking kolo, bo lažje...

p.s.: Ko sva spraševala folk, kje je najbolje priti do onega študentskega-za-prespat-placa, nama je neka bakica rekla, naj greva kar po avtocesti. :respekt: :grinsevil: :lach:
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Mar. 2008 18:59

Js sm mela že leta nazaj blazno željo "se zapelat" do obale :razz: , ampak u tistem času nisem naletela na konkretnga interesenta. In obupala.

Ne douk nazaj sm spet dobila preblisk, da letos bi se pa končno lahko tega lotla, kr mam fanta, idealnga za take in podobne "bedarije". Ko mu povem, ne dvomm, da mi ne bi šou hit rentat primernga bicikla (z roznim old skul Roxy kolescem in bmx-om nekak ne bi šlo :D ). Bi se pa podala "na pot" enkrat spomlad, poletna vročina ne soupada z idealnimi okoliščinami.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Mar. 2008 18:04

Jaz bi pla tudi s kolesom dol na primorski konec... Ampak tko res spomladi ker poletje in napori niso zame...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 29. Mar. 2008 18:53

Za danes sem upal, da bo ravno pravi dan za kolesarski izlet. Na začetku je tako tudi kazalo. :cool: S frendom sva se nekaj minut čez 13. uro odpravila proti Mostecu, šla sva pa ob Zaloški cesti ter nato po Trubarjevi ulici preko Prešernovega trga. Pot sva nadaljevala skozi Tivoli, nato mimo ceste, ki se na levo "odcepi" proti Rožni dolini in naprej mimo Živalskega vrta. ;) Ker sva gonila kar precej na polno, se je bilo seveda potrebno v Mostecu okrepčati - flancat in Uni (brez alkohola!) sta bila ravno pravšnja. :lol: :top: :P Kakorkoli, hotela sva iti še malce naokrog, a ker se je začelo oblačiti, temperatura je pa tudi občutno padla, sva se mimo skakalnic odpravila po "kontra" poti proti centru ter naprej domov na Fužine. Prepihanima nama je uspelo ubežati dežnim kapljam, a le za nekaj minut. A kakorkoli, tokrat je narava v boju s človekom spustila surlo... :twisted: :P :lol:
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 29. Mar. 2008 21:09

Spermij kako to,da nisi dodal unga? :D Ma on velik izkušenj s tem veš :) pa kumi čaka,da komu kej pove,k ga zanima to :D
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 29. Mar. 2008 22:29

Pozabu. :D :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 29. Mar. 2008 22:31

No no..Neb smeu ;) Kr dodej ga...bo veseu :)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 30. Mar. 2008 0:56

Done. :) ;)
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 09. Maj. 2009 22:13

Slučajno našla temo... Ma kdo jajca za dejansko it okol Slovenije? (Js to sicer mam, kondicije pa še ne :oops: )

Na morje sva pa tut midva že šla - z Gorenjske do Ljubljane naprej pa po stari cesti, nekaj klancev, nekaj spustov, sreča ko prideš do morja pa skor odtehta utrujenost. Po enem dnevu že pozabiš na vse hudo in se ti zdi fajn. Ene 160 km.

Če bi šel pa kdo pa večdnevno (oz. zmore enodnevno :D) skor 400 km pa priporočam turo Bled - Gorje - Jesenice - Rateče - Vršič - Soča - Tolmin - Mirnski grad - Dutovlje - Trst - Osp - Obala.
Najlepši konci, ki jih s kolesa vidiš (in doživiš - predvsem hribe) precej bolj kot iz avta. Ob priložnosti grem še enkrat. :)

Aja, še en predlog - moj sošolc je šel poleti sam na trip po Sloveniji in si pot splaniral tako, da je spal pri sošolcih in prijateljih. Gledal je tut na to, kje so kaki festivali, žurke in veselice. Mame so bile vesele, da so lahko nafutrale navdušenega kolesarja, sošolci smo se pofočkal kdaj mamo cajt, posodl tuše in postle in se mel vsi fajn. Zapravil ni praktično nič pa menda se je mel zelo zelo fajn.
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 10. Maj. 2009 3:09

Dalo bi se zmeniti za kakšne fure. Piši na ZS.

Lp.
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 10. Maj. 2009 10:40

Sej v bistvu ne iščem koga k bi šel z mano... Mam dost prjatlov, ki so za take akcije. Tko d - hvala! :P Sm sam predlagala turo pa hotla mal debatirat.
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 10. Maj. 2009 22:31

Well, let's debate. :)

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov