Olimpijske igre Peking 2008

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 24. Avg. 2008 19:34

Samo da smo prehiteli Hrvate po medaljah :twisted:
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 24. Avg. 2008 19:34

tor napisal/-a:dve leti nepremagljiva skakalka v višino Blanka Vlašič je bila "samo" srebrna.

Meni je blo res žal zanjo... Res sm navijala za njo.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 24. Avg. 2008 20:31

p!ka napisal/-a:
spermij napisal/-a:Tisti, ki je v prvi vrsti športnik, ne pa grabežljivec.


Imena, prosim.


js tut cakam....edin, ce se ti mrbit s kasnim sportom ukvarjas?! da naus mislu da nism za fairplay, sam zal je danes tako kot je
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 24. Avg. 2008 20:31

spermij napisal/-a:Američanom so skozi celoten turnir sodili po pravilih lige NBA, jim marsikaj spregledali (prekrške v napadu ter korake). Vprašanje, če bi bili Američani prvaki, ako bi se jim sodilo po pravilih FIBE...

Pa mimogrede, ameriški košarkarji so bili opravičeni preverjanja dopinga.
Res pošteno do ostalih reprezentanc. :roll:


To se je dogajalo na vseh svetovnih prvenstvih in OI do zdaj. Žalostno zlo. Ampak kaj čmo ...

Evo to mi gre pa še bolj na živce. Ne vem kaj posebnega so oni, da so opravičeni. Pa po pravilih bi zmagovalci VEDNO mogli opraviti test. No itak pol jih bi padlo na kokainu, nekaj na travi, kakšni na efedrinu, ... pa vsi majo saj še bog ve kako obliko epota v seb.

Tudi mene take stvari zlo razkurjo, ampak zato potem sploh ne spremlam teh turnirjev.

Španci so pa vseeno zakon. :razz:
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 24. Avg. 2008 21:32

inaa, preberi malce višje še enkrat.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 25. Avg. 2008 8:24

sori, sm sele zj vidla... :oops:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Lamb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 19. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamb » 25. Avg. 2008 10:32

spermij napisal/-a:Američanom so skozi celoten turnir sodili po pravilih lige NBA, jim marsikaj spregledali (prekrške v napadu ter korake). Vprašanje, če bi bili Američani prvaki, ako bi se jim sodilo po pravilih FIBE...

Pa mimogrede, ameriški košarkarji so bili opravičeni preverjanja dopinga.
Res pošteno do ostalih reprezentanc. :roll:

se moram strinjat ...
včerajšnji finale je bil sodniški polom. Špance so tako kradli, da joj. Mislim, da so vsi videli tisti komolec Američana, ki je namerno udaril Španca po zobeh, da ne govorim o namernih osebnih, ki jih sodniki pač niso videli. Španec se pa tudi dotaknil ni Američana, pa so piskali osebno. Brezveze, ker so Španci res bili boljši in so se postavili ob bok Američanom.

Pa nihče mi ne bo rekel, da je Phelps premagal Čavića. Kako jim je to ratalo, da so Čavića okradli zlate medalje, ampak na posnetku se lepo vidi, da se je on že dotaknil konca bazena, medtem ko Phelps še zamahuje.

Poleg tega, je bila gimnastika prav "pripravljena" za Kitajce. Petkovškova napaka ni bila tako velika, da bi zaradi tega izgubil skoraj točko! Medtem, ko so nekateri padali s konja, prestopili vse črte, pa so še vedno prišli na oder za zmagovalce. Ni važno kako težko vajo imaš, če padeš 3x z bradlje.

Naši so se izkazali. Res so bili odlični. Ni važno na uvrstitve. Včasih je tudi finale več kot odličen rezultat za nekoga, za katerega se ve, da je dal vse od sebe, postavil osebni rekord (primer Marija Šestak)
Najbolj so me razočarali Kauzer (ne vem, če mu bo še kdaj zlata medalja tako na dosegu roke kot mu je bila sedaj), četverec (večno četrti) in Petkovšek (svetovni prvak, ki je že na drugih OI zaje*u)

Drugače je pa športnik olimpijade (poleg naših) zame Bolt. Pa ne Phelps, ker človek ne more plavati toliko disciplin v tako kratkem času. Se spomnim Sarine izjave, da bo spustila kvalifikacije v nevemkateri kategoriji, da bo lahko odplavala finale in se tam dobro uvrstila. Phelps je pa plaval v osmih disciplinah vse kvalifikacije, četrtfinala, polfinala in finala. Pa sedaj zračunajte kolikokrat je skočil v bazen. Ne, ni mogoče. Bernard, ki je neverjeten športnik, je tekmoval v pol manj disciplinah, pa ima "samo" eno zlato.
Težje je dobiti tri zlate v atletiki kot tri zlate v plavanju. Osem je zame brez uporabe dopinga neverjetno. Žal :?
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 25. Avg. 2008 13:27

Zame je bil pa četverec dober. Za njih je tut 4. mesto super. Saj men se tko zdi.

Drgač pa 5 medalj in še 8 uvrstitev med 10 je odličn uspeh.

Glede Čavić - Phelps. Tuki jst puščam odprto. Pač gre za elektroniko, kjer je potrebna določena sila in Čaviću je mal zmanjkalo. Seveda mu zmago privoščim, ampak težko je reči kdo je bil tu prvi ...

evo še ena zanimiva stran: Klik
posebi te fotke: Klik
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 26. Avg. 2008 10:04

jah sodniki so pa sodniki....men so najbl usec taki sporti, kjer je sodnik stoparica al pa meter :wink: ...

drugac je pa men tut 4.mest četverca ful dober rezultat, sej ne mors kr pridt prvic in zmagat, bodo pa na naslednih zmagal :D
Zivljenje je piskotek!
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 26. Avg. 2008 20:35

Med junake teh iger moram dodati tudi Nizozemskega plavalca, olimpijskega zmagovalca v daljinskem plavanju(10km)....še pred par leti se je boril za rakom....podobno kot Armstrong.
Uporabniški avatar
Lamb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 19. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamb » 27. Avg. 2008 9:34

ameriškemu plavalcu Ericu Shanteau so pa, se mi zdi, 7 tednov pred Olimpijado odkrili raka na testisih. Kljub temu je, čeprav so mu nastop odsvetovali, plaval. Če pogledaš, niti ni nujna medalja, ampak ta zagnanost do dosegu cilja, ko iščeš heroje teh olimpijskih iger.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 27. Avg. 2008 9:58

Lamb napisal/-a:ameriškemu plavalcu Ericu Shanteau so pa, se mi zdi, 7 tednov pred Olimpijado odkrili raka na testisih. Kljub temu je, čeprav so mu nastop odsvetovali, plaval. Če pogledaš, niti ni nujna medalja, ampak ta zagnanost do dosegu cilja, ko iščeš heroje teh olimpijskih iger.


Res je...ali pa 16. mesto Južnoafriške plavalke v daljinskem plavanju, punca ima samo eno nogo. Kakšna volja je to!! :respekt:
the Queen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 103
Na forumu od: 12. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a the Queen » 30. Avg. 2008 15:36

Da malo tudi jaz prekomentiram naše olimpijce!!
Najprej,da začnem z veslanjem.Večina od nas je pričakovalo medaljo od Špika in Čopa!Jaz pa moram reč,da niti ne ker pred olimpijado Špik in Čop nista bila glih v formi in še posebno Špik ni bil v formi ker je mel skozi neke probleme s poškodbami tak da letos sem vedla da bo zelo težka za medaljo.
To zdaj je bila Čopova zadnja olimpijada in mislim da je on lahko samo za vzgled ostalim športnikom.Res kapo dol za vse kar je dosegel.

Ja naša Sara je pa olimpijska podprvakinja.JA BRAVO!!:D
Od Sare je bila medalja pričakovana.No vsaj z moje strani ker sem jo zelo sledila pred olimpijado in je bila v odlični formi.
Zelo,zelo blizu je italijanki tak da že naslednje leto pričakujem hud boj za zlato na sp-ju v Rimu in zihr bo Sara zlata pa čeprau bo italijanka tekmovala v lastni domovini in tukaj ima italijanka prednost.Še bo zanimivo med njima.
Njeno odločiteu za nadaljno treniranje v zda definitiuno podpiram.Napredovala bo lahko samo tako.....
Pravi,da gre v London čez 4 leta po zlato!Upam,da ji bo uspelo kar si želi!Držim pesti za našo Saro in samo tako naprej.

Kaj naj rečem o Žbogarju??Njegova športna karijera se samo stopnjuje in mislim da bo v Londonu čez 4 leta dosegel čisti vrhunec!Namreč vedno višje gre!
ATENE 2004/BRON--->PEKING 2008/SREBRO--->LONDON 2012/ZLATO

Našemu Rajmondu se je pa letos na olimpijadi sreča nasmehnila ampak tudi to mora bit ker ponavadi smo vedno mi tisti,ki najebeno in to ni prau.Zdaj pa juhu je šlo nam v prid.Vsaj 1x.....

Veliko presenečenje je pa zame Lucija Polavder!Iskreno povedano nikoli nisem slišala za njo tak da je toliko večje presenečenje zame.Bravo,bravo Lucija.Upala sem na Žolnir samo nekako se ni izšlo.Škoda!Bo drugič boljše.

Moram reč,da me je Petkovšek mal razočaral pa čeprau glede njega nisem imela kaj preveč upanja za medaljo in sem bla zihr da bo spet kaj zajebal kot je pred osmimi leti na olimpijadi v Sidneyu in točno to se je spet ponovilo.Kot da podleže pritisku na olimpijadi ampak zanimivo da na sp-ju pa ne.
Jaz upam,da bo dal še eno olimpijado skozi in da se bo končno izkazal ker to da je najboljši sploh ni dvoma saj je svetouni prvak samo na olimpijadi podleže pritisku.This is problem.
Zelo mi je žal za našega Pegana,da ga ni bilo na olimpijadi ker zihr bi dobil medaljo samo pravila v gimnastiki so jebena.
Zdaj se bodo pravila v gimnastiki spremenila samo je problem ker naš Pegan je letos že dopolnil 34 let kar ni malo.Čez 4 leta jih bo imel 38 in da bi dal skozi olimpijado v Londonu??Hmmm težka bo pa čeprau ga vsi skušajo prepričati da naj ostane do Londona 2012!
Sam je reku,da je vse odvisno kako se bo počutil!Bomo vidli!

Za konec sem pa pustila našega našega olimpijskega prvaka??Kdo je pa to?PRMOŽ KOZMUS!!
O njemu ni kej za dosti reč!Primož is the best!!Ma swaka mu čast!!
Pa kaj ni on rekel,da gre v Peking po zlato??Mislim,da je prau to rekel!
Skratka " REČENO STORJENO "!!!! :respekt:
Zdaj je reku da njegou naslednji cilj je,da bo poskušal zrušit svetouni rekord!!Wow :eek: :razz:
Zadnjič spremenil the Queen, dne 31. Avg. 2008 0:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 30. Avg. 2008 23:17

Ni ni, rekel je, da gre po medaljo (nikoli ni bilo govora katera medalja bo), in jo tudi prinesel :wink:
Gone

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov