Formula One - F1

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Afrodita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 23. 1. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Afrodita » 09. Avg. 2007 14:12

bejbika napisal/-a:^^Alonso ni nobena budala ...
jaz mu dam čisto prav ...
on je 2x svetovni prvak in jasno, da hoče malo več pozornosti in podpore v novi ekipi ... sedaj so pa vse oči uprte v Lewisa ... ne vem no, Lewisu preveč rastejo krila in misli, da je nekaj več kot Alonso ... ampak, čeprav sovražim Alonsa, je on trenutno v celotni karavani najboljši voznik ... in, če bi bilo vse normalno, bi morala on in Kimi biti na prvih 2 mestih ... ampak tko to pač je ...


in kaj potem če je bil dvakrat svetovni prvak. to mu še ni dovoljenje da se lahko obnaša kot diva. vsi so obtoževali michaela podle igre a on za razliko od alonsa vsaj masse ni oviral. in dvomim da bi bil alonso 2x prvak če bi mogu od začetka dirkat v slabem avtomobilu kot michael. in kar se tiče da je alonso najboljši voznik. ne vem po čem se to meri. po osvojenih naslovih? zame on zdaleč ni najboljši voznik. naj ga dajo sedaj v renault pa bomo videli če bo sploh prilezel med prvih 5 :roll:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 09. Avg. 2007 16:44

^^kaj spet slabo bereš???
rekla sem, da je Alonso ta trenutek najboljši voznik ... kar tudi je ...
in se mi zdi, da ni on edini, ki se obnaša kot diva .. to dela tudi Lewis ...
a sploh veste, zakaj je Alonso namerno zeznu Lewisa? ker ga ta, po navodilih iz boksov, ni spustil predse. Kljub temu, da mu je Dennis rekel, naj se odmakne, tega ni storil, ampak je odvrnil svojemu šefu: F**k off! ... primerno obnašanje, netekmovalnost? :roll: ... dva bika, ki pač ne gresta skupaj ... in ta zgodba se bo končala tako, da se bo Alonso, če je pameten, vsako dirko zanalašč zaletel v Lewisa ... Jaz bi se .. in s tem odprt Ferrariju pot do novega naslova ;)
in še 1x, sem bila zelo velika fenica Šumija in sem še vedno zvesta Ferrariju in ne podpiram tega, kar se dogaja v McLarnu, ker to meče slabo luč na celotno karavano ...
glede mojega mnenja o Alonsu - se mi zdi, da je tale tema polna mojih mnenj in se ne mislim ponavljat ... ker sem napisala točno to že, kar si mi ti sedaj očitala ...
po drugi strani pa tudi Lewis ne bi imel treh zmag, če bi začel pri Torro Rossu ... tako, da tega ne smeš govort ... ne podcenjevat Alonsa, ker on je resnično dober voznik ... čeprav imam rada Masso, ampak sta Kimi in Alonso zame osebno najboljša voznika ...
po čem se meri, da je Alonso dober voznik? Recimo, če se spomniš lansko leto, ko je Šumi 20krogov mu vozil milimeter od zadka ... in Alonso ni naredil niti ene napake ... ;)
mislm, ne morte govort, da je slab voznik ... tega še jaz ne rečem, pa sem največji fan, takoj za Ewchk, Ferrarija na forumu ... ne nabijat ...
Uporabniški avatar
Ewchk
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 721
Na forumu od: 24. 7. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewchk » 13. Avg. 2007 8:52

LP vsem... Sm prebrala kaj se je kej dogajal ko me ni blo... Jah zabavne teme... Hehe.
Js kot zaprisežen Ferrari fen težko kej lepga povem o Alonsu (že iz principa). Pred kratkim pa sem zarad "službenih obveznosti" prebrala svašta o Alonsu in nrdila super stvar o njemu, glede na to da ga ne prebavlam. Tko da znam bit objektivna če hočem. To je zame ful zmaga! Res je dober voznik. Seveda pa raj vidm da zmaga kdo drug. Nekak ker kol drug dirkač.
Res je tut da Hamiltonova zmaga na Madžarskem nima neke teže. Edini k je dokazu da se da prehitevat je bil 89 Mansell... Postanki so vse ... Pr Ferrariju so vsaj tvegal ko so Kimija prej not poklical... Žal ni uspel. V Evropi ko pa je bil Hamilton zadi pa se ni neki izkazu, pa je mel možnost da se.
Tut nad Ferrarijem sem kr razočarana... Ko bi vsaj FIA McLarnu točke vzela kr vse :)... No dirkačema loh pustijo Hehe! Sej jih še zna dolet kej prot koncu sezone če bojo preveč v vodstvu.
Hamilton: kdo pa ne bi postal diva ob takem uspehu v rookie karieri? Ostali pač niso mel te možnosti kr so bl pr dnu lestvice začel... Si pa prou želim, da bi Alonso ob koncu sezone res šel od McLarna. Sam ne vrjemem da bi ga Ron res kr pustu, kr met pravaka v ekipi (sploh edinga k je v prvenstvu) in ga pustit pol... I don't think so! Pa tut Alonso nima km it pol... Mislm sej ma, sam ne h kšnim kjer bi se lahko izkazu.
Ko bi vsaj Schumi še dirku... Še vedno nisem prebolela. Vedno ko ga vidm se razveselim.
Monzo mam še vedno v živem spominu... Ne lih cele dirke ampak Alonsevo odpoved motorja pa Schumija na odru!!! Sm bla najsrečnejša!
Če nisi del rešitve, si del problema.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 21. Avg. 2007 1:21

Jz bi pa rada Alonsa spet v Renault-u vidla. :D
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 22. Avg. 2007 12:16

purple_rain napisal/-a:Jz bi pa rada Alonsa spet v Renault-u vidla. :D


Se ti bo želja verjetno uresničla, ker pri bmw-ju zanj ni mesta... Tud js bi ga rada vidla spet pri Renaultu ampak sam v primeru,da mu fajn zrihtajo avtija :)

Komaj čakam na nedeljo! Tile trije tedni se že pošteno vlečejo...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 22. Avg. 2007 15:47

^^ sam kok je zanimivo, ko se ga vsi tako otepajo :lach:
Alonso bo kar ostal v McLarnu, ker mu verjetno ni v interesu it v slabše moštvo, mislim slabši bolid, vrata so pa zanj tako pri Ferrariju kot pi BMWju zaprta ...
je pa bolje tako, ker se mi zdita Heifield in Kubica najboljša timska voznika ... pa čeprav se zna zgodit, da gresta na nož in se prehitevata ... ne vem no, tako prisrčna sta skupaj ... nista hladna drug pred drugim ... ona2 sta moj najljubši par :lach: ...
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 25. Avg. 2007 20:02

Go Felippe...kak je bil danes happy, ko je najboljsi cas zvozo :D on je meni taki bogi mali :)

Bo pa po moje ju3 zelo zanimiva dirka, ker glede na danasnje case, so si bli prvi stirje kar blizu skup :) bo se pestro...kaj pa vi pravite?
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 26. Avg. 2007 14:44

Dvojna zmaga Ferrarija v Carigradu, Hamiltonu pa počila guma in je končal šele 5 :twisted: . Prvenstvo postaja vse bolj izenačeno, tako med vozniki kot med konstruktorji.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 26. Avg. 2007 15:32

no ja ... Hamilton ima še vedno ogromno prednost pred Ferrarijevima voznikoma ...
mi je pa všeč poteza Alonsa, ki se je peljal mimo počasi vozečega Hamiltona in je potem pred njim šel v boks in kar čakal ... škoda, ker si ni privoščil še kave, ker bi ga verjetno Lewis od zadaj, citiram Ališiča, tamponiral :rofl:

fenomenalna dirka za Ferrari, čeprav je bila sama tekma zelo dolgočasna ... najsvetlejša točka vsega je bilo prehitevanje 2 Toyot, pri čemer je Ralf izrinil Trullija v box :lach:

drugače pa se mi zdi, da je prvenstvo odločeno v prid McLarnovim voznikom, če resnično ne pride do kakšnih velikih sprememb ... medtem ko je pa za konstruktorje še vse odprto ...

danes se je zopet pokazalo, da Lewis ni voznik, za kakršnega ga imajo ... žal :?
Uporabniški avatar
Pikado
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pikado » 27. Avg. 2007 13:59

bejbika napisal/-a:danes se je zopet pokazalo, da Lewis ni voznik, za kakršnega ga imajo ... žal

Sicer sem vedno bil in vedno bom 100% za Ferrari, ampak tale izjava bejbika mi pa ni niti malo jasna. S čim se je izkazalo, da Lewis ni tak voznik za kakršnega ga imajo? In za kakšnega ga sploh imajo? Misliš zato, ker mu je počila guma?

Jst bi se raje zamislil nad Alonsotom, ki je zaradi kolegove nesreče spet srečno prilezel do 3. mesta. Še eden naj mi reče, da ta človek nima nenormalno veliko sreče.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 27. Avg. 2007 14:36

^^ ne ne ... gre za to, da se ni nič boril .. guma nima veze ... počila mu je pa itak zato, ker je zapeljal s ceste ... vsaj tako je zgledalo ... ker, če mu je počila, ker je zapeljal s ceste, potem je bila to njegova krivda ..
gre za to, da se niti malo ni boril ... nič ... Kimi mu je ušel za šalo in potem je vozil tam na tretjem mestu, niti približal se ni nikomur, nič ... nič takega ne naredi, da bi lahko rekli, da je čudežni deček ... samo pelje se od štarta do cilja ... ko je pa malo dežja zapadlo, je bil pa takoj v pesku ...
sej pravim, da ne morem govort o Lewisovi kvaliteti, ker ni še niti 1x (ok, 1x je Kubico prehitu, pa že tisto ni blo ravno neka umetnost) prehtevat, nobene akcije, nič ...
ko je pa štartal z 10. mesta (oz. zadnji, čeprav jih je v Nemčiji 10 odstopilo v prvem ovinku :lach:), je pa tam tudi ostal ... mislim, ni pokazal enega mojstrskega manevra ... mater, Kovaleinen je pokazal več ... Lewis pa nič ... mater, Nicka tut lovit ni šel ... ne vem no kako naj to razložim, ampak osebno je mene med novinci lani Rosberg bolj presenetil kot pa letos Lewis ... ker Nico vozi v nekonkurenčnem Williamsu, ki se je lani VSAKO dirko pokvaril ... Lewis vozi pa v McLarnu, ki so ga letos čudežno popravili ... ker lani se je samodejno razpadal ... no, pa naj še kdo reče, da niso kradli podatke Ferrariju :lach:
zaključek: Lewis ni toliko čudežen kot govorijo ... ;)
Uporabniški avatar
Pikado
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pikado » 28. Avg. 2007 11:12

bejbika napisal/-a:ne ne ... gre za to, da se ni nič boril .. guma nima veze ... počila mu je pa itak zato, ker je zapeljal s ceste ... vsaj tako je zgledalo ... ker, če mu je počila, ker je zapeljal s ceste, potem je bila to njegova krivda ..
gre za to, da se niti malo ni boril ... nič ... Kimi mu je ušel za šalo in potem je vozil tam na tretjem mestu, niti približal se ni nikomur, nič ... nič takega ne naredi, da bi lahko rekli, da je čudežni deček ...

Ti pa bolj slabo opazuješ ta šport. Kot prvo, Lewis je pred ovinkom videl kako je nekaj odpadlo od sprednje desne gume in mu jo je med zaviranjem razneslo, zato je odpeljal iz steze, kjer je rekel, da se je moral še kako potrudit, da ni odletel v zaščitno ograjo in da je avto lahko pripeljal nazaj v garažo. Se pravi, prvo je šla guma, pol pa je letel s steze. Kar je precej logično - pa probaj ti s svojim avtom sfurat ovinek po treh kolesih pri kaj več ko 20 km/h. Po razsuti gumi je pa mel poškodovano sprednje krilce, ki mi ga niso zamenjali po nenačrtovanem postanku v boksih (si videla, kako je kos gume opletal?) in po tem je imel avto logično na tole understeera, še en postanek v boksih za menjavo krila pa bi ga lahko stal še kakega mesta. Se ni splačalo, po domače rečeno.

Kot drugo, kar se tiče njegove 'neborbe' - Ferrarijev tud pod razno ne bi vlovil, to je precej jasno. Še manj prehitel. Kaj ti torej ostane? Jah, zagotovit, da pripelješ avto domov in morebitni nov motor šparaš za naslednjo dirko. Računica je simpl - mam toliko točk prednosti pred zasledovalci, tisti pred mano so daleč nazaj, prvi zasledovalec je popušil ku*ac na štartu, zakaj se torej preganjat?

Kar se pa tiče "čudežnega/nečudežnega dečka". Tip vozi scat dvakratnega svetovnega prvaka. Zelo suvereno vodi WCC. Ima isto število zmag, ko Alonso, Kimi, Massa. Pa vsi vemo, kako kilometrino majo tile trije za sabo. In to v prvi sezoni v F1. Mislim, trollaj kolker hočeš, samo to je impresivno. Rosberg je dober, ni kaj rečti, dela skor čudeže z ono kanto od Williamsa. Kovalainen - se spravlja k sebi. Ker začetek sezone je imel (večinoma po lastni zaslugi) totalno zanič. Če bi Lewis tako začel sezono, ne bi bil na prvem mestu.

bejbika napisal/-a:Samo pelje se od štarta do cilja, ko je pa malo dežja zapadlo, je bil pa takoj v pesku.

Kot še pet ostalih, bistveno bolj izkušenih voznikov v tistem ovinku.

bejbika napisal/-a:sej pravim, da ne morem govort o Lewisovi kvaliteti, ker ni še niti 1x (ok, 1x je Kubico prehitu, pa že tisto ni blo ravno neka umetnost) prehtevat, nobene akcije, nič ...
ko je pa štartal z 10. mesta (oz. zadnji, čeprav jih je v Nemčiji 10 odstopilo v prvem ovinku ), je pa tam tudi ostal ... mislim, ni pokazal enega mojstrskega manevra

Ni pokazal prehitevanja, še do zdaj ni mogel, ker še je skoraj vedno bil nekje v ospredju. Da je pa tam v Nürborgringu zletel z ovinka pa nekak ni tako čudno, saj je voda tam lila v potoku takrat. Ok, res da drugi niso odleteli dol, in ko je bil v ozadju bi lahko malo več prehitevalnih sposobnosti pokazal. Ampak človek je prvo sezono v bolidu F1 in še tri četrt prog niti od blizu ni videl, kaj še se le peljal po njih in jih je potrebno najprej malo spoznat, šele potem gnat tekmece, če si dovolj sposoben in če imaš dovolj dober avto.

Sam sem Lewisove podvige spremljal že lani v GP2 kjer je raztural, zadeva v F1 pa je takšna: tip je fenomenalen dirkač, agresiven in bolj drzen kot Alonso, nobenih nebuloz o privajanju v dirkalnik, začetni tremi, neizkušenosti, itd... enostavno prišel je noter in vozi malodane ko veteran - hitro in praktično brez napak. Res je, da bi Nico več pokazal v boljšem dirkalniku, a glede na to da je Hamilton že od samega začetka pod toliko večjim pritiskom in vodi prvenstvo v svoji prvi sezoni pove vse. Nico se je medtem lansko leto ne prav blesteče in brez težav (kot tudi Heikki letos) privajal na najvišjo raven motosporta, Hamilton pa je enostavno padel noter in dirka kot profi od svoje prve dirke.
Uporabniški avatar
klarica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 9. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a klarica » 08. Sep. 2007 22:34

...
Zadnjič spremenil klarica, dne 11. Jun. 2010 12:59, skupaj popravljeno 1 krat.
načelo "no judgement" ga zmaga.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 02. Okt. 2007 21:40

Alonso naslednje leto pri Ferrariju

:stupid: Ja halo no...pa nemore pridt Alonso v Ferrarija...Sem rekla, da če se to zgodi, da takoj neham navijat za Ferrarija in bo Honda...mah kaj ta si splo hne zasuži se sploh vsedt v Ferrarija...opažam, da bom nehala gledat F1...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 07. Okt. 2007 11:30

Kaj ste gledali danes kaj dirko? Js imam vedno bolj rahle živce zraven te formule :) . Še vedno navijam za Alonsa in za to, da bi postal prvak. čeprav vem, da je to skoraj že nemogoče.
Na konc morm sam še to pripomnit, da se mi je danes kr mal fajn zdelo, da je Hamilton šel vn, glede na to, da so ga že vsi okronali za prvaka in naj bi bili zadnji dve dirki zanj le še formalnost :P
Gremo Alonso :!:

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]