Alpsko smučanje

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 02. Feb. 2008 19:50

Aahahahaha..ma dej jst k sm slišala,da je zmagala nism vrjela ;) Sploh k mi je babica povedala :D :D

Ma zdej una čist neke vesele komentarje daje..me zanima kaj bo naprej z njo..k prej glih tuk,da se ni jokala po usakem komentarju k ga je dala ;)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 02. Feb. 2008 19:55

Sej pravim da ni većjega užitka kot to da jodlarčkom pokvarimo fešto...samo ga je pošteno dobila v rit od Mazejeve :lol: :D
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 03. Feb. 2008 11:04

Men tut ni bilo čist nič jasn.
Kako je una Holasova pogledala, ko je Tina prišla v cilj. :D :D

Ampak kaj ma pa punca v glav? Če bi mela misli malenkost bolj urejene bi bila lahko tako dobra. Tko pa skoz niha ke pa sem. Upam, da ji bo ta zmaga vlila mal samozavesti in vsega kar spada zraven, predvsem pa veselja do smučanja.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 04. Mar. 2008 12:55

ne morem verjet...
Matthiasu Lanzingerju, ki je v nedeljo padel na superveleslalomu v Kvitfjellu, bojo moral amputirati levo nogo :( ker se mu smučka ni odpela,ko je padel.pa šele 27 je star...
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 04. Mar. 2008 13:06

Joj dej k sm to prebrala na 24ur.com me je skor kap :eek: Ful škoda ne.
Letos pa se drgač kr ne bo še zaklućla sezona smučanja :D
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 04. Mar. 2008 13:20

polly-polly napisal/-a:Kako je una Holasova pogledala, ko je Tina prišla v cilj. :D
Ampak kaj ma pa punca v glav? Če bi mela misli malenkost bolj urejene bi bila lahko tako dobra. Tko pa skoz niha ke pa sem. Upam, da ji bo ta zmaga vlila mal samozavesti in vsega kar spada zraven, predvsem pa veselja do smučanja.
Ma saj verjetn ni vse od punce odvisn, bohve vse kaj se še v vodstvu dogaja :roll:

Pa kako je imel Lanzinger lahko tako smolo - :(
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 05. Mar. 2008 13:53

^^Mene je kr streslo k sem vidla njegov padec.Sam si pa nisem mislna da bo tko hudo da mu bodo mogli nogo amputirat.Sam ne vem a so mu celo al ne?
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Mar. 2008 19:03

pod kolenom...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 05. Mar. 2008 22:17

ma če je to že 19. huda poškodba na smučiščih, mora bit neki hudo narobe z organizatorji, da se take poškodbe dogajajo
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Mar. 2008 22:42

to je vrhunski šport, kjer ob vsaki napaki fizika lahko premaga telo...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 05. Mar. 2008 22:45

ma nevem no...ostala sm tko šokirana učeraj ko sm slišala...fizika gor al dol...upam, da se bojo organizatorji končno malo umirili s temi progami, ki naj bi ble čimbolj atraktivne...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Mar. 2008 23:02

po moje gre za napake posameznikov...npr če se voziš po idealni progi s hitrostjo 100km/h ter te "raztegne", je velika verjetnost, da bodo sile povzročile škodo na telesu...ali pa da padeš pri tej hitrosti...prav gotovo se bo kaj poznalo...

to je tveganje pri smučanju... drugi športi pa imajo druga tveganja...
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 06. Mar. 2008 21:20

to ni več vrhunski šport - 200km/h dol, luknje u smucah da so hitrejse, nabrusene kot britvica, tanki dresi...ni cudno da se dogajajo take hude poskodbe :( ceprou mi grejo avstrijci na ziuce je bla tale res grozna, lahko bi si mal zamisnli nad progami in tekmami nasploh...

ce bi vozili tko ku u stenmarkovih casih bi isto imel usi enake pogoje samo poskodb bi blo za moje pojme manj
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 07. Mar. 2008 18:46

^^ja in to je res...to sploh ni več šport (sej s takimi problemi se spopadajo pr useh športih, ne samo pr smučanju...) ampak je samo še skori surovo merjenje moči, iznajdljivosti, sam d prideš čim bolj na lahko skozi...in zato se dogajajo take reči, ker se nivo in meje višajo...grozno res...nevem kdaj bojo spremenili mišljenje in ugotovili, da pa vendarle ni dobrp pretiravat...
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 08. Mar. 2008 23:02

ah dejte no, ...

200kmh nikoli NE dosežejo!
luknja v smucki je komercialna fora, ma še najmanj veze s poškodbam.
nabrušene kante - pri smuku so še najmanj, tole je zlo načrtovano in premišljeno opravilo in večkrat se zgodi, da robnike še dodatno poberejo (da so manj nabrušeni).
tanki dresi - no tole pa sploh nima veze

krivi so predvsem organizatorji, ki hočejo narediti tekmo PRIVLAČNO za gledalce - čim več akcije v obliki skokov, prelomnic, grbin, ... važno jim je, da bodo privabil folk -> dobil keš na ta račun oz. na račun tveganja tekmovalcev, ki vključuje tudi padce, ki šport naredijo še bolj atraktiven. In tekmovalci so kot ene igračke za atrakcijo. Organizatorjem itak dol visi za njihovo varnost, važno, da izberejo težek teren s čim višjo stopnjo tveganja.

Pa kljub slabim vremenskim razmeram (nevarnim) silijo izpeljat tekmo. Če se smučar nekam zaleti v megli jim je pa itak vseeno. Važno, da ne odpovejo tekme, ker bi s tem izgubili na milijone.

Poleg vsega pa je letos povsod umeten sneg - ki je toliko bolj nevaren ker robnik še bolj grabi kot sicer.

Ah jaz še vedno krivim te smučarske funkcionarje pa velike firme, ki vlagajo keš v ta šport, ker se jim gre samo za denar in ga poskušajo čim več izvlečt. S tem, da pridobijo čimveč gledalcev in to dobijo na račun atrakativnih tekem - te pa so pogojene z visoko stopnjo tveganja.

Delno je kriv tut material - smučke, ampak to že ene 10 let od kar se je izumil stranski lok. Ostalo pa nima takzga vpliva kot pa izbira terena tekme, postavitev proge, ... .


pa: dones v KG je bilo meni the best! Čeprav tekma sama ni bila nič posebnega.

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov