Vse kar sem že vedno želel-a vedeti #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Jul. 2009 10:00

sui napisal/-a:Zakaj so v letalih reševalni jopiči in ne padala?

Kaj ni not v jopiču padalo?
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 11. Jul. 2009 10:11

Kaj ti bo pomagalo padalo če bo letali zasilno pristalo tako kot je recimo tisto na reki Hudson?
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 11. Jul. 2009 12:38

^^

Tole. PLus to, da letalo zelo hitro strmoglavi, zato ti padalo tako ali tako ne bi pomagalo. Ko padeš dol, padeš dol. V parih sekundah si ne more 100 ljudi natakniti padalo in skočiti. Pri zasilnem pristanku v vodi, pa nujno rabiš rešilni jopič, saj lahko dalj časa čakaš v vodi.
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 11. Jul. 2009 13:11

flesherka_ napisal/-a:vprašanje: zakaj torej drek splahnjujemo s pitno vodo? zakaj se wc ne splahnjuje z naprimer deževnico, ki je pač prefiltrirana in dodane kake kemikalije, da ne smrdi in nima bakterij?

Pri nas doma še nekaj let nazaj sploh nismo imeli vodovoda in smo deževnico tudi pili (je pitna, pa ne rabiš nobenih kemikalij za prečiščevanje, samo skozi več plasti nekega peska mora iti, pa se sama prečisti), zdaj pa imamo tako narejeno, da je po celi hiši, razen v kuhinji, mrzla voda deževnica, topla voda pa je iz vodovoda (v kuhinji pa je tudi mrzla voda iz vodovoda).
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 11. Jul. 2009 17:31

Zakaj so se zaprle določene teme in se odprle nove npr. žblj #2? Najbolj sem bla presenečena pri temi o fotografiranju.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
*skokica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 411
Na forumu od: 1. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *skokica* » 11. Jul. 2009 17:59

Ker se je prikazovalo sporočilo v tej temi ni sporočil, pa je po moje najlažje temo zaklenit pa novo odpret.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 12. Jul. 2009 8:04

ce gre za en in isti artikel je ista koda. pod to kodo je v racunalniku vneseno stevilo artiklov...torej jajckov.
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 12. Jul. 2009 12:14

Kaj pomeni, ko nekdo v post napiše samo tri pikice (...)? :D Ni mi jasno.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
študent_p
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 27. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a študent_p » 12. Jul. 2009 12:18

Zakaj obstaja homoseksualnost, če smo po defaultu (beri: tako si je človeka omislila mati narava) narejeni tako, da sta skupaj moški in ženska?
Yum.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 25. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Yum. » 12. Jul. 2009 12:20

pepelčica napisal/-a:Kaj pomeni, ko nekdo v post napiše samo tri pikice (...)? :D Ni mi jasno.


js mislim, da sta dve možnosti:
a) "nimam komentarja"
b) želi povečati število prispevka in se povišati iz "sramežljivke" v naslednjo stopnjo
Uporabniški avatar
bubble*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble* » 12. Jul. 2009 13:30

Yum. napisal/-a:
pepelčica napisal/-a:Kaj pomeni, ko nekdo v post napiše samo tri pikice (...)? :D Ni mi jasno.


js mislim, da sta dve možnosti:
a) "nimam komentarja"
b) želi povečati število prispevka in se povišati iz "sramežljivke" v naslednjo stopnjo


Ali pa ponesreči napišeš več istih postov in pustiš samo enega, preostale pa preurediš in napišeš tri pikice.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Jul. 2009 18:04

pepelčica napisal/-a:Kaj pomeni, ko nekdo v post napiše samo tri pikice (...)? :D Ni mi jasno.


Mogoče pa je kdaj v preteklosti kaj napisal, kar sedaj ne želi, da še ostane na forumu in pač napisano nadomesti s ... :)
študent_p napisal/-a:Zakaj obstaja homoseksualnost, če smo po defaultu (beri: tako si je človeka omislila mati narava) narejeni tako, da sta skupaj moški in ženska?

Ker v naravi obstajajo tudi deviacije, ki pa so redke in vodijo v slepo ulico.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Jul. 2009 20:17

SWEETprinces napisal/-a:ce gre za en in isti artikel je ista koda. pod to kodo je v racunalniku vneseno stevilo artiklov...torej jajckov.


ni res oz. se ne strinjam....

ean koda je sestavljena iz 4 delov:
- koda države
- koda člana tega sistema (proizvajalec, veletrgovec, trgovec)
- 5 mestna številka, ki jo določi član sistema
- zadnja številka, ki jo določi "računalnik" in je odvisna od tistih petih številk...

namesto kinderjajca vzemimo rožo calluno v lončku 12, mi smo veletrgovec, ki bo rožo prodal npr. v Merkur.

to calluno lahko kupimo bodisi na nizozemskem bodisi v nemčiji ali pa še kje...

imamo naslednje možnosti:
1.če je na calluni ean koda od proizvajalca, lahko Merkur po kodi ugotovi, od katerega proizvajalca je ta calluna, zato gre lahko kupovat direktno k njemu. v tem primeru se zgodi, da ima ekvivalenten proizvod več ean kod, ker bo prav gotovo calluna kupljena pri različnih proizvajalcih, kar je za merkur nesmiselno zaradi preveč ean kod
2. da bi se temu izognili, lahko damo svojo kodo (če smo seveda člani sistema), ampak zna se zgoditi, da bo Merkur imel enako calluno od drugega dobavitelja, ki pa bo imela drugo ean kodo.
3. v tem primeru je najbolj logično, da bo merkur odprl svojo ean kodo za ta artikel ter bo dal veletrgovcu navodilo, naj proizvajalec tiska merkurjevo ean kodo na etiketo, oz. (kar se največ dogaja), da bo veletrgovec vsak lonček opremil z merkurjevo ean kodo.

torej vsak član tega ean sistema (za katerega ne vem, kako se imenuje), lahko odpre kodo za katerikoli proizvod, katerega bodisi proizvaja, bodisi samo posreduje.

zadeve so pač stvar dogovora v verigi od proizvajalca do končnega potrošnika.

še kakšna nejasnost? :)
Zadnjič spremenil Jochie, dne 12. Jul. 2009 20:21, skupaj popravljeno 1 krat.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 12. Jul. 2009 20:18

...
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Jul. 2009 20:27

nia, kolikor je meni znano, vozi v tunelu samo vlak, kar pomeni, da v franciji avto naložiš na vlak ter ga v angliji zložiš dol... :D

imajo pa že tako poskrbljeno, da zloži na pravi strani...

sicer pa...če bi avtomobili vozili....na koncu tunela bi se samo cesta razcepila na levi in desni trak, desni trak bi kot podvoz oz. nadvoz šel nad/pod levega pa bi bila stvar pošlihtana...po logiki! :D

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov