Vse kar sem že vedno želel-a vedeti #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 17. Feb. 2016 22:32

če ga boš oddajal se ti splača vzeti kredit za razliko in kupiti nekaj všečnega. Boš več iztržil za najemnino.
Čeprav tole večletno potovanje...Nevem če ima potem smisel kupovati stanovanje, ker če boš odsoten ga boš težko oddajal.

Zakaj si pa želiš na potovanje za nekaj let? S tem bodo potovanja čisto izgubila čar. Meni je ravno to všeč, da grem za en mesec, intenzivno potujem in sem potem čisto vesela ko pridem domov in si rečem je bilo dovolj.
Sem ugotovila da so trije tedni zame perfect, vse kar je več je preveč.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 17. Feb. 2016 22:48

Če tudi bi iztržil 100 evrov več za stanovanje, bi mi še vedno viselo naprimer 300 evrov kredita, raje imam večji rezervni fond in 250-300 evrov rednega dohodka.

Kot sem rekel, imam še nekaj časa da premislim, sploh glede financ bi si vzel več časa za tehten premislek, definitivno bom obiskal finančnega svetovalca.

Glede dolžine potovanj, tudi jaz nisem nek ekspert, največ kar sem potoval je bilo 5 tednov, in največ kar sem bil odsoten od doma je 8 tednov.
Sem mlad, lahko se igram s svojim časom, moja otroška želja je bila vedno zelo dolgo potovanje in da napišem potopis...koliko časa bi to trajalo, od leta in pol do štirih, se ne omejujem, če mi bo sedlo bom prišel domov, če mi bo sedlo bom ostal nekje drugje...se ne obremenjujem.
Važno je da vem da sem poskusil, nočem biti star in obžalovati, in rad stavim nase...kar pride ven je samo ekstra.

Ne tekmujem, ali bežim, ne poskušam ničesar dokazati...enostavno želim probati dokler sem še v 20ih, ko pa sklenem da je konec...bom prišel domov, našel pravo žensko in imel družino...ampak na polici poleg moje baretke, diplom, bo stala moja knjiga. Ni treba da je dobra, ni treba da jo je kdo prebral, ampak da sem se jaz zabaval ko sem doživljal stvari in da se režim ko jo bom bral v svojemu man-cavu.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Feb. 2016 9:00

Led Zeppelin napisal/-a:
Povprečna razlika med partnerjema, je po večini v Sloveniji 5-7 let, ..



Js se običajno ne ukvarjam preveč z leti in razliko med leti,samo to mi je pa malo padlo v oči, ker iz moje okolice je pa večina parov kar približno isto starih. Se spomnim,da od bivšega kolegi, ko sva začela hodit so bli skor vsi z 0-2 mlajšo, pri kolegicah sedaj je pa tud večinma razlika kakšni dve leti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 9:23

Po statistiki, je povprečna razlika 5 let in še nekaj. Ampak v naši generaciji je nekaj čez 3 leta.

Izpostavil sem ekonomski vidik, ker je to ključni podatek.

Lansko leto sem gostil kup severnjakov, in je prišel pogovor na to temo, kakšne so povprečne razlike med partnerjema, in ko sem povedal našo razliko so obnemeli. Pri njih je povprečna razlika, manj kot leto...zakaj?
Ker jim država omogoči nepremičnino, subvencionirano stanovanje itd., in gredo potem skozi proces osamosvojitve in odraščanja...vsi so neki sošolci, ali študenti.

Meni so rekli, da če ima moški nekaj let mlajšo, is considered a loser...in da so alergični če pobira študent naprimer srednješolko.

In to je tisto, kar je ključno...faktor osamosvojitve in finančne neodvisnosti, težje kot bo generacija prihajala do svojega stanovanja, večje bodo razlike med partnerjema.
Kar je škoda, ker ne bo nek par več šel skozi proces odraščanja in odraslosti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Feb. 2016 9:35

Ma meni se ne zdi toliko,da bi bila ekonomska plat največji razlog za razliko med leti. Pač lahko ti bolj klikne z nekom,ki je malo starejši, ni čisto tvoj vrstnik in tudi punce/ženske so običajno bolj odrasle v primerjavi s tipi iste starosti..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 9:47

Itak, pri ljubezni je vse zelo osebno...brezveze se spuščati v neke globoke debate.


Ženske niso nič bolj odrasle kot moški, to da ste mogoče malo bolj dolgoročno usmerjene, ni neka velika prednost.

Oziroma bom rekel takole, večina 25 letnic, je bolj odraslih kot 25 letnikov...ampak imam občutek da čeprav si mi vzamemo več časa, vas na dolgi rok prehitimo.
Vaša narava je da gledate daleč naprej, in da ste bolj skrbne in lahko peljete več projektov naenkrat.

Problem mladega moškega je libido, in to da se je proces potrjevanja fanta v moškega spremenil (prej je bila to vojska, itd.). V trenutku ko se mu libido spravi na nromalno raven, in je zasral dovolj sranja in najde svojo pot, je to to.

Iskreno mislim, da je imel moški spol več sprememb v zadnjih dveh desetletjih, feminizem je imel spremembe na oba spola, za vas so se izenačile vloge (hvalabogu), mi smo se morali pa prilagoditi temu.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Feb. 2016 9:58

To je tvoj mnenje, moje, glede na opažanje je, da smo jaz in kolegice moje generacije večinoma precej bolj čustveno zrele kot fantje enake starosti, to bi rekla, da velja za dvajsetletnike,najstnike,ljudi v začetku dvajsetih. Mogoče se do 25 malo bolj poravna ta razlika..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 10:15

Eh, to itak....primerjam sebe pri 22 in sebe sedaj pri 26, razlika je kot noč in dan.

Rekel bi pa tudi, da je vam lažje, po večini si že pri 16ih najdete starejšega fanta, ki vas pelje skozi proces spolnosti in odraslosti, potem ta vzorec obdržite naprej in je to to...ali kot je bilo že prej napisano, da vas "moški" nekaj nauči.

Mi imamo pa čisto drugačno pot učenja, ni nobene kohezije s starejšimi generacijami moških, noben k***c nam nič ne pove ali da kakšnega nasveta.
Medtem ko delamo napake, ti vsaka ženska pametuje kako tega še nisi vedel, ali kako si neodrasel. Večina moških mojih let, se strinja da ni ravno neke potrpežljivosti, sploh če dobiš kakšno ki je imela prej starejše...čas je vse kar rabimo.

Ampak, na dolgi rok, je naš proces učenja boljši...res je da lahko ve vzamete bližnjice, in da prej dozorite, ampak mi imamo dolgoročen proces učenja in s tem boljše temelje.

Pogostokrat vidiš 30 letnice ki delajo iste napake kot pri 22ih, medtem o redkeje vidiš 30 letnika da ponavlja iste napake.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Feb. 2016 10:57

Led Zeppelin napisal/-a:Medtem ko delamo napake, ti vsaka ženska pametuje kako tega še nisi vedel

:lach:
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 11:03

Ti se kar smej, pi*da ti m. :) :D
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 18. Feb. 2016 11:49

Led Zeppelin, morem se malo oglasit pa povedat, da se mi zdi zelo cool, da boš izpolnil to svojo željo in šel na to potovanje, upam, da se ti bo vse poklopilo in bo to super izkušnja!
A boš o tem tud pisal kak blog? Ker bi ga z veseljem spremljala. :)

Sama imam nekje globo v sebi tudi podobno željo, videt svet in potovat, ampak ne vem, če bom kdaj pridobila dovolj poguma prodat podedovano hišo in oddit, ker tud velik del mene ne želi prodat hiše, ampak brez tega pa dvomim, da bom kdaj mela dovolj financ. :/ (ne bi se pa šla onega tipa potovanja, ko kao greš brez keša po svetu, nisem taki adventurist).
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 18. Feb. 2016 23:09

Ja, seveda bom pisal blog, in želja je imeti YT kanal...ne da bi jaz izvajal egotripe, ampak da bi dejansko dal neke informacije in pokazal kakšen je svet. Zato želim, in se trudim na področju videografije...časa za vajo je še ogromno.

Taka je vizija, realizacija bo lahko drugačna, iskreno pa uživam v predstavljanju nečesa nekomu, da dam neko vrednost, in sem iskren in se zabavam iz sebe, kdor je bil na kakemu mojemu potopisu, ve o čem govorim.

Ko grem, bom z veseljem kopiral informacije tudi sem, tako da boš lahko brala, in hvala za podporo, cenim vsakogar ki si vzame čas da me posluša ali me želi poslušati.

Glede tvoje želje pa, če bo prava in bo velika, se bo zgodilo, ker se mora zgoditi iskreno in čutiti se mora resnično. Veliko sreče ;).
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 19. Feb. 2016 0:16

LZ, jaz bi pa na tvojem mestu raje zagrabil to službo, ki si jo dobil, si zgradil kariero ter potoval šele takrat, ko ne bi več vedel kaj naj sam s sabo - to je v penziji. Veš, v kakšnih časih živimo in kako težko je mladim najdt službo. Izkoristi priložnost, ki se ti je ponudila. Mogoče takšne priložnosti ne boš več imel. Če se boš hotel v 30ih ustaliti (takšen je tudi tvoj plan, a ne?), boš potreboval redno službo, stalni vir prihodka, stanovanje, avto, itd.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Feb. 2016 5:30

^ Najslabsi nasvet ever.

Drugace pa bog pomagi na to debato. Tolk enga macizma da sem mogla dvakrat pogledat, ce ne berem v bengalscini se mi dogaja vcasih, da jezike mesam. Ampak se bom vzdrzala (kao :P )
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 19. Feb. 2016 6:00

^^ E, to je pa narobe...če imaš mnenje, ga povej.

Ne teasat.


Bunk, hvala...ne dvomim da pišeš z dobrim namenom.

Napisal si popolnoma logičen odgovor, naredil si bom veliko finančno škodo, zapravil bom najbolj produktivna leta za ustvarjanje kariere, ter si konkretno zmanjšal vrednost na trgu samskih. Jezus, če so 25 letniki tako neodgovorni, kako bo šele s tem, da bom jaz star 32, in se ravno vrnil iz potovanja. Kako bom kaj "učil" uboga mala dekleta, potrebna učenja.

Bom iskren v nekaj stavkih, in vem da ni veliko logike.
Je samo denar, in je samo čas....na koncu končaš mrtev, in verjemi...meni je umrlo že preveč dobrih mladih fantov, da se redno opomnim da je to resnično.
Življenje mine hitro, mladost mine prehitro, in okno se zmanjšuje....nikoli ni pravi čas za ničesar, vse kar lahko narediš je, da poslušaš sebe po čemer hlepiš tisti trenutek.

In jaz, kolikor že prodajam tukaj gor, da sem nek velik popotni, se ne štejem, res...nimam veliko za pokazati, patchouli je svetovljanka proti meni. Ampak spet, to ni tekmovanje....enostavno sem prišel do nekega limita v temu okolju, če še nisi ugotovil sem zelo trden pri svojih mnenjih, in edini način da se jaz spremenim ali kaj naučim, je tako da vidim nekaj fizično, izkusim nekaj novega, srečam nove ljudi.
Jaz nikoli nisem imel neke vizije biti velik popotnik, ampak se samo učiti, in namenimi temu nekaj svojega življenja, na koncu crkneš, tako da se lahko igraš s svojim časom.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov