Vse kar sem že vedno želel-a vedeti #2

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jun. 2018 19:35

Izhlapevanje vode s površine je zanemarljivo majhno v primerjavi s količino vode, ki odteče, ko kozarec obrnemo narobe.
Teoretično bi bilo najboljše, da bi npr nekaj minut kozarec stal obrnjen narobe, potem pa da bi ga obrnil pokonci. Torej da velika večina že odteče, potem pa zrak prosto cirkulira in se tako ne navlaži preveč, kar bi upočasnilo izhlapevanje.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2018 19:54

Ja, kar se vecinoma tudi v praksi naredi, a ne. Jaz jih v bistvu po nekem slucaju odlagam v susenje tako, da so malo nagnjeni ter obnjeni navdol, tako da voda hkrati odtece navzdol in tudi so izpostavljeni cirkulaciji zraka.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 04. Jun. 2018 22:28

Slika

Hvala za pojasnilo :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Jun. 2018 14:56

Saarijarvi - you're welcome. I'm always there to cater to your scientific needs :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 27. Jun. 2018 21:19

A vegani (tisti, ki so v tem zaradi etičnih načel) počijo komarja, če se na njih usede ali ga samo nežno odpodijo in potem itak čez 2 sekundi spet nazaj pribrenči, samo da se tokrat namesto na nogo, locira na čelo?
Resno me zanima, če te živalske pravice vključujejo samo večje živali ali tudi insekte? Je kdo vegan, oz. že kdaj imel s kakim veganom pogovor o tem? :D
Zadnjič spremenil Firestorm, dne 27. Jun. 2018 21:22, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 28. Jun. 2018 10:29

Js sm zadnjič vidla en ig story, da ena veganka ni mogla celo noč spat, ker ni hotla ubit komarja :DDD
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 28. Jun. 2018 16:02

Seveda, da so za vegane žuželke enakovredne živali in jih ne ubijajo. Najbolj zagreti verjetno še solato previdno odrežejo iz zemlje, just in case. Pa ne mislim nič posmehljivega s tem.

Moja teta npr. je enkrat iz pločnika odstranila nekega žužka in ga odnesla na travo, ker ni želela, da ga kdo pohodi. :D (pa ni veganka, samo pač taka poduhovljena oseba)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Jun. 2018 16:21

^ to pa tudi moj fant dela, ce sva kje na sprehodu.. ze nesteto polzkov, itd je uslo neizogibni smrti na cesti :lol:

si pa se vedno privosci krvav steak, pustimo
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 28. Jun. 2018 18:21

tudi jaz štekam, da ne ubijaš žužkov, ki ti pač prečkajo pot. sama nisem vegan, pa vseeno raje nesem stvari ven, kot pa da bi jih speštala (izjema so pajki, ker jim ne upam bližje kot na 2m in če sem sama nimam druge izbire, kot da jih posesam. če je kdo zraven in mu ni panike, ga prosim, če jih nese ven).
ampak pri komarjih se mi pa zdi, da je druga situacija, ker te zelo vztrajno napada in brenči okrog, dokler se ne napije. in če se ga nekako ne znebiš, bo naslednjo noč spet ista zgodba. zato sem se spraševala, kaj v tem primeru npr vegan naredi :D ker komarja si predstavljam, da je zelo težko ujeti in nesti ven.

btw, jaz tudi polže s ceste umikam :D
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 29. Jun. 2018 9:58

Tudi jaz tu pa tam umaknem kakšnega :D sicer me sili na bruhanje zraven, oh well :D
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Jun. 2018 10:32

Tu je en odgovor glede pobijanja komarjev, v katerem se celo skriva nekaj smisla:
https://metro.co.uk/2017/12/27/really-v ... s-7186562/
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Jul. 2018 13:26

A mularija s tistimi rumenimi 'Ljubljana nightlife' majicami po centru sploh kdaj kaj dela?

Cisto vedno jih vidim samo sedet po grupicah in dr.. k..hmm.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Jul. 2018 14:38

Se mi sploh ne sanja o kašnih majicah govoriš.

Glede komarjev, moja frendica je od majhnega vegeterjanka in jih ne pobija, enkrat ni mogla zaspat, ker je enega ponesreči ubila in vidla kri razmazano..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Jan. 2019 20:43

Zakaj toliko ljudi preferira 'al dente' spagete, ki so se trdi na ugriz?

Ce je kaj ogabno, je to pol - hrustljava pasta, tega nikoli nisem razumela. :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Jan. 2019 21:22

Odvisno od okusa verjetno. Meni pa ni nič bolj grozno ko dobiš kje na krožnik npr "svedrčke" ki niso več valjaste oblike ampak polkrožne, ker so tako mehki, da se pod lastno težo sesedejo :D.

ali pa v kaki menzi, ko ti naložijo pašto iz unih rostfraj kanistrov in zaorjejo po njej ko v banjico sladoleda (tudi končni izdelek je potem fiksna kepa okrogle oblike in ne zapeljiv kupček poskočnih in prožnih ogljikovih hidratov ki komaj čakajo da skočijo v usta)

Po drugi strani sem pa v Rimu jedla "ušeska" ki so res še hrustala, brez pretiravanja, pa mi tudi ni blo kul.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov