Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 02. Sep. 2022 12:13

Vlado Kreslin.
Glede na vse bodo taki koncerti v bistvu edini koncerti, na katere upam brez skrbi.

Kaj imaš v načrtu za naslednji nakup, ki ni živilo (pa ne nujno avto)?
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 03. Sep. 2022 6:46

Avtomat za kavo in nujno kakšno omaro za minijeva oblačila, nimam več kam zlagati.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Sep. 2022 7:05

Am.. trenutnoi imam za plačat 100 eur telefona, še iz takrat, ko sem bila v tujini( mela neko krizo in sem mogla mamo klicat), 125eur policiji, in terapevtki vsak teden, tako da to je to.

Od ostalih stvari nujna stvar mislim, da bi bila zobna ščetka.

(Lahko pa povem, kaj je moja wish lista, ampak ne bom kupila - parfumi Amouage - Material - tak bolj jesenski, zmiski, uniseks parfum, vonj po grenkejši vanilji ter kot po nekem semišu, Kilian Angels share uniseks mogoče.. , Kilian - Good girl gone bad - ta je pa tak bolj ženstven sadno cvetlični.

Ter na wish listi imam zlat nakit - všeč so mi zlati obročki, zapestnice, cene od nekaj čez 400 eur - 800 eur, ter tudi zlati uhani od tam malo čez 200 Eur. Kaj.. varčevanje v zlatu bi bilo pač. :D )

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 04. Sep. 2022 17:10

Novo kuhinjo, ampak šele po novem letu.

Znaš uporabljat kakšne tehnično bolj zahtevne programe?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 08. Sep. 2022 15:57

ja kr ene par...

Katere jezike znaš?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Sep. 2022 21:22

Slo, rusko, angleško, nemško.

Ukrajinsko razumem do neke mere, govorim jo aktivno ne, če že nanese.
Razumem v grobem določene južnoslovanske jezike.
Leta nazaj sem dokaj ok govorila špansko, ampak zaradi neuporabe čisto ven padla. Čeprav pri npr. člankih še vedno razumem vsaj za kaj se gre.
Upam, da kdaj obnovim znanje. Ne vem sicer kdaj, ker dandanes niti dihat nimam časa...


Kaj ješ/kuhaš za priloge -pa da ni krompir, riž? (Plus kaj najraje jejo vaše bebe, otroci?)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 10. Sep. 2022 12:47

Drugi del vprasanja - pomfri in hrenovke :rolleyes:
Za prilogo pa kaksno ajdovo kaso, kuskus, polenta in podobne kasaste zadeve, njoke, kruhovi cmoki, siroki rezanci, tudi samo popeceno zelenjavo ali solato.

Ponavljam, jaz tudi rabim ideje
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Sep. 2022 23:22

Tudi pri meni podobno za priloge - ajdova kaša, polenta, kus kus...

Katera živila imaš vedno v hladilniku?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Sep. 2022 11:20

Vedno, ne glede na to kateri dan v letu odpreš naš hladilnik najdeš v njem kilo korenčka (domačega, kupljenega kar pač pride), mleko, jogurt in/ali skuto.
Skoraj vedno (90 % časa) pa imamo noter tudi maslo, paket ali dva sira za žar, marmelado, jajca in domači pesto.

Zakaj ravno te sestavine? fajn je, ker praktično vse ful dolgo zdrži (tudi odprto) in Iz teh sestavin (in poljubnih ogljikovih hidratov iz shrambe) naredim lahko v manj kot 30 min najmanj 10 različnih jedi. Recimo: korenčkova juha, korenčkovi polpeti, pašta s pestom + sir za žar, skutno/zdrobovi njoki na slano, skutini njoki z marmelado, jajčna rolada v tortiliji, jogurtov flatbread in namaz iz skute in pesta, ameriške palačinke, enostavna rižota s korenčkom, grahom (skoraj vedno v zmrzovalniku na zalogo) s koščki sira za žar...

Je pa na "povprečen" dan v našem hladilniku seveda še marsikaj, ampak našteto je pa res stalnica, nas počaka tako založen hladilnik tudi ko gremo na dopust recimo :)

Pa še odgovor na prejšnje vprašanje - naša tamala je zaenkrat še vse, ampak sem pa jaz skupaj z njo odkrila ljubezen do zelenjavnih pirejev :) . Naredim cca 50:50 kombo krompirja in zelenjave. Top 3 so nam rdeča pesa, korenček in cvetača :hearts: .

Ponavljam, zelo zanimivo vprašanje!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 13. Sep. 2022 12:19

Vedno je kak zalosten pozabljen kozarec kislih kumaric ali vlozenih feferonov :D

Ampak salo na stran: pri nama je namesto kile korenckov vedno kila paradajza :). V vratih je skoraj vedno necukrano mandljevo mleko (tudi zdrzi nekaj casa), paradiznikova mezga, tudi kak odprt pesto.. ajvar (!) ker ga obozujem. On ima vedno zalogo majoneze (pac, american, si jo stavi na sendvice).

Vedno imava kupljenega kar nekaj sira, tega ne sme zmanjkat.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Sep. 2022 14:59

Hm trenutno nisem doma, bi mogla pogledat.
Mislim, da ena taka stalnica so jajca, pa se ta dobim zastonj od domačih kokoši.
Moje tipicen zajtrk vsak dan so pečena jajca, če se počutim lacno/imam čas jih pect, če pa nimam časa pa paketek piškotov za zajtrk. Druga stalnica so grenivke( za iztisniti sok) , to tudi spada v moj tipičen zajtrk rutino, ko imam čas za zajtrk.
To je pa še najbolj taka stvar, ki se je spomnim, glede na to, da čez teden sem po skoraj cel dan zdoma, vikende pa grem pogosto na primorsko.
Druga stalnica je mogoče belo vino?


Moja go-to zelenjavna juha je pa spinacna, če se je že lotim delat -(sicer bi rabila nabavit praviloma se kislo smetano).

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 15. Sep. 2022 11:58

Vedno: ovseno mleko, sir, nekaj od zelenjave - npr. kumara, ali korenček in humus, pesto, jajca, kaj veganskega - salama, tofu. Tdi kak namaz ali jogurt se po navadi najde pa kaka zdrava vrsta čokolade z veliko naravnega kakava. Načeloma pa ne delam nekih hudih zalog, kar bi vedno moralo biti notri.

--

Kaj kupiš občasno, ker ti je dobrega okusa, ampak se izogibaš, ker je nezdravo? (guilty pleasure živila pač)?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Sep. 2022 12:26

Energy drink-shark. Res redko ampak takrat toliko bolj paše, počasi in z užitkom med daljšo vožnjo z avtom :)

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Sep. 2022 15:19

Isto energijski drink in isto mi ga je najboljše piti počasi, ko se vračam iz službenih poti v avtu ali kdaj ko grem do staršev po poti. Sam da moj je Red bull light, ta svetlomoder.

Od tega poletja naprej pa tudi koka kola. Sokove tudi kupujem občasno.
Trikotnik pice.



Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 15. Sep. 2022 15:31

čips, čokolade, sladoledi. še posebej ko so kakšni popusti, imam obdobja ko se rad nažrem, potem pa začutim da je mal preveč in naredim pavzo.
ostale stvari me pa niti ne zanimajo.

ponavljam
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron