Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Jun. 2022 0:02

Ne.

Kakšno pico imaš najrajši?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Jun. 2022 5:07

Ne kompliciram neki. Klasiko ali kar margerito :)

Ponavljam.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jun. 2022 9:36

Zadnji čas mi je bila najljubša 'ajdovka' :hearts: - navadna z gobami, brez salame/ mesa, z dodatkom gorgonzola, artičoke.

Na zadnje sem pa jedla rukolo, takoj, ko sem iz bolnice prišla. (ko imaš družbo, ki rad je pice, jaz sama prej lahko tudi po eno leto nisem jedla pice)

Ena najljubših mi je bila fungi v Poreču, ko je res cela pica prekrita z naribanimi gobami, ne kot pri nas, ko dobiš par koščkov. Pa mislim, da j tudi brez salame, gobe in mocarela so na vrhu povečini.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Jun. 2022 12:43

Kje v Poreču? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jun. 2022 12:57

Sem hodila v Poreč s svojim prvim fantom med svojim 18- 21 letom in iz takrat imam spomin na to pico, tako da ne vem, povsod so imeli podobne pice..
Pri tadrugem fantu, s katerim sva hodila nekam v okolico Poreča, sem pa že imela navado jesti samo lignje, školjke, škampe, ribe, tako da nisme bila več tolk na picah...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 26. Jun. 2022 13:14

Najljubša s pršutom, rukolo, koruzo, olivami, včasih tudi mista ali pa kar navadna s šunko, sirom in gobami. Ampak ker se izogibam predelanim mesninam bi verjetno naročila kako bolj navadno z mozzarello, baziliko, olivami.



Trenutno najljubša poletna jed in pijača?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Jun. 2022 7:52

Bel špric in kokice :D .


Kaj počneš danes?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Jun. 2022 17:46

Danes sem dopoldan prezivela s starejso hcerko, ker sva imeli urice ena na ena. Potem sem nekaj ur oddelala, sledila je vecerja na vikendu (spekli smo si ribe). Zdaj pa cakam, da si pogledata risanko, ju skopam, dam spat, potem pa picim na en krog s psicko.


Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 27. Jun. 2022 20:27

Zjutraj sem vstal in kosil, potem sem si delal plonkce, šel do nečaka, se stuširal, šel v Ljubljano na izpit, preplonkal vse, opravil....jej jaz.
Šel na kosilo, domov, v trgovino, nesel denar gasilcem ker imajo veselico v nedeljo, imel Zooom s prijateljem, šel na sprehod, sedaj se pa spet učim za jutrišnji izpit.

ti?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 27. Jun. 2022 22:49

Se zbudila za bvz sestanek, delala, sla nazaj spat zraven prenosne klime (prevroce za kaj drugega), sla do stanovanja od kolegov popazit in nahranit macko, nazaj domov, zoom z bodoco tasco glede letalskih do zda, delo (ampak mi je se vedno grozno vroce)

si kdaj delas smutije? iz cesa?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Jun. 2022 4:47

Vcasih sem jih vec. Ravno zdaj pijem mango (samo mango, nic fancy :D ). Kake tropske, pac odvisno od tega, kaj imamo doma. Banane, kokos (svez ali kar kupljeno kokosovo vodo), ananas, mango, kak lici... Od dodatkov pa vcasih lanena semena, chia, pac take zadeve.

Ponavljam
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 28. Jun. 2022 8:25

kar sline se mi cedijo od tega, kar je patchouli opisala. to sveže tropsko sadje je zame res ena taka redkost... najbolj sem bila srečna, ko sem na Šrilanki lahko pila kokosovo vodo direktno ven iz kokosa.

drugače si smutijev ful ne delam, ker načeloma raje pojem kos sadja kot pa da je vse zmiksano. so mi bile pa ful dobre zmiksane zmrznjene banane z malo jogurta, ker pride ven krasen bananin sladoled. ful kremasto in okusno.

ponavljam + tvoje najljubše sadje?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 28. Jun. 2022 8:27

Za smoothie bowl zmiksam po navadi banano in mango, za smoothie za normalno spit pa po navadi neko malo bolj zeleno varianto: mangu in banani dodam špinačo in kumaro, včasih še avokado. Za dodatke še kokosovo mleko, chia in lanena semena.
Včasih sestavine varirajo - namesto špinače kodrolistni ohrovt itd.

---

Najljubše sadje definitivno tropsko: mango, papaja in durian.
Rada imam pa tudi jagodičasto sadje.

Ponavljam + koliko ti je pomembno kupovanje organske hrane?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Jun. 2022 8:42

Pa blender je pri nas "sezonski" aparat. Vsake toliko se spomniva da bi lahko kak smuti naredila, in potem kak mesec blendamo vsak dan (tudi večkrat), dokler se ne naveličamo in potem spet stoji v shrambi.

jaz si najrajši naredim mix sadja + voda ali kak sok (jabolčni recimo) za razredčit, moj ma pa najrajši na bazi jogurta ali mleka.
Za smutije in kosmiče imamo vedno na zalogi zamrznjeno domače sadje (robide, maline, češnje, jagode...) + dodam kaj kupljenega - za mojega recimo banano, zase borovnice.

Aja pa da niti ne omenjam čorbe, ki je najljubši "smuti" za moža: banana, arašidovo maslo, mleko, temen kakav in vanilijev sladoled :tot: :tot: . Jaz tega ne spravim po grlu niti pod razno :D .

Aja najljubše sadje - včasih mi je bilo jagodičevje, sploh maline, zdaj pa zares cenim sezonsko sadje, po možnosti domače, ki ima res uni pravi razvit okus, teksturo, je primerno zrelo. Trenutno recimo marelice - smo jih s tamalo pojedle pol gajbe domačih v enem tednu.

Aha in ubistvu ne vem kaj je organska hrana :D . Če mam možnost in mi je "komot" kupim pri komu doma hrano (recimo sezonsko sadje in zelenjavo, goveje meso imamo vedno domače). Ko pa kupujem v trgovini, mi une nalepkice "eko, bio" in druge tročrkovne oznake ne pomenijo popolnoma nič, sploh če kupim avokado iz mehike ali nekaj kar vem da raste v hidroponičnih gredah :D

ponavljam!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 28. Jun. 2022 13:01

Sarissima napisal/-a:
Aja pa da niti ne omenjam čorbe, ki je najljubši "smuti" za moža: banana, arašidovo maslo, mleko, temen kakav in vanilijev sladoled :tot: :tot: . Jaz tega ne spravim po grlu niti pod razno :D .



Meni se pa to sanjsko sliši :D
vse, kar je z arašidi je meni top - sladko ali slano.

Kateri je bil tvoj najslabši zmenek do sedaj in zakaj?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov