Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Okt. 2021 18:53

ni mi problem kupit rabljenih stvari pri katerih funkcionalnost ni tako pomembna oz. je dovolj preprosta da jo lahko sam popravim, če se malo spustim v to, in da se cenovno precej splača. to je npr. kakšno pohištvo, razni predmeti, funkcionalni ali za okras, zbirateljske stvari ipd.

precej zadržan sem pri večjih nakupih kjer je rizik (npr. rabljen avto, računalnik ali karkoli od elektronike), kjer se ne spoznam na stvar in bi lahko bil na veliki izgubi. nikoli pa ne bi kupil kakšnih brezveznih stvari, ki jih ne rabim, ali pa intimnih (npr. rabljeno spodnje perilo).

si že kdaj kupil/a kakšno rabljeno stvar in to močno obžaloval/a?
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 22. Okt. 2021 6:45

Mislim, ne bi rekla mocno, ker ni bila strasno draga zadeva. Ampak kupila sem elektronsko varusko, ki se en teden ni delala. Ampak po 6 dneh itak ne mores nic :nixweiss:

Ponavljam
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 23. Okt. 2021 7:59

Oja, kupila rabljeno želvo-motoristični ščitnik hrbtenice, kao 2x rabljena. Smrdela je nenormalno po švicu, prejela sem jo po pošti, če bi bil osebni prevzem itak ne bi vzela tako pa prodajalec ni nič želel slišati o vračilu in je letela v kanto. Takrat sem rekla nikoli več česa takšnega rabljenega.

Ali gledaš na kvaliteto hrane, ki jo kupiš oz.tako, bolj lokalno, sezonsko...? Če ti to kaj pomeni ali pač kupiš kar pride pod roke?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Okt. 2021 11:47

Jem vsaj polovico obrokov zunaj, tak oda tisto kolikšna je ponujena kakovost zelenjave, solate mesa nimam toliko vpliva, se pa vsaj običajno izogibam nekih smetanastih omak ali kakih dodatkov kjer je dosti oh. Nekako krompir tudi pečen mi paše, nevem kake vse stvari iz moke in xy dodatki, se pa izogibam.

Drugace imam še vedno hvalabogu veliko stvari od doma kar se tiče sadja,
včasih zelenjavo, jajc, tudi meso bi lahko vzela, samo itak glavni, obrok jem vedno na sredi dneva, ko sem v službi, tak oda doma niti ne delam nevemkoliko hrane.

Običajno gledam toliko, da kakšnih predpripravljenih omak, kakršnih koli pripravljenih, ind. Narejenih jedi ne kupujem, naredim raje sama. Kar se tiče pa zapakirani piščancev, včasih tudi hrenovke ali pa pripravljene raznjice, sem pa tudi kupovala in se zavedam, da ni bila najbolj zdrava opcija, bi bilo boljše, da bi v mesnici neko meso vzela. Tudi kako zelenjavo za solato kdaj kupujem iz soping centrov, kdaj pa kaj od doma (domače) prinesem.

Ne gledam vedno kaj kupim. Pri zelenjavi ali sadju, če je bilo na voljo več vrst, sem pa ponavadi gledala, da sem vzela tisto, ki je bilo slovensko.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 27. Okt. 2021 15:18

Trenutno gledam bolj grobo, ker sem še vedno v fazi selitve in nimam na voljo vseh stvari v kuhinji, posledično dosti jem zunaj. Se trudim, ampak koliko mi pač trenutne okoliščine omogočajo.

--

Delaš v službi s kakšnim posebnim programom ali samo z osnovnimi, kot je npr. Microsoft office?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 27. Okt. 2021 15:47

mislim da office večinoma uporabljam samo še za pisanje ur v službi :mrgreen: imamo več programov ampak so vsi službeni / narejeni posebej za nas tako da ravno pisala ne bi s katerimi programi delam, za svoj osebni posel pa večinoma uporabljam wp in photoshop...


Ti je delo z računalnikom naravno ali tuje ?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 28. Okt. 2021 14:02

Naravno.

Si zadovoljna s svojim telesom?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Okt. 2021 14:07

Ja, s težo sem, tudi če bi imela kak kg več bi mi bilo še vedno ok.
Telovadim treniram pa manj, kot ko sem bila mlajša/ študentka, nekako ni časa, tako da če bi imela še malo več mišic, izoblikovane noge in rit, ne bi bilo slabo. Zgornji del, trebuh mislim, da imam pa že genetsko tako da se mi tam prej nekaj mišic pozna na pol samo od sebe, kot na spodnjem delu..
Drugače sem pa zdaj bolj zadovoljna s postavo kot celo obdobje 20-27 nekje..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 28. Okt. 2021 18:46

Bolj ali manj, ja.


Kaj je tisto, kar naredijo ali potencialno počnejo gostje/obiski in doživljaš kot nevljudno?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Okt. 2021 20:03

če ocenjujejo, obsojajo karkoli, npr. okus, opremljenost, in silijo s tem, kako bi pa oni imeli ali imeli drugače (nasvet je seveda dobrodošel, ampak navade so pa osebna stvar). tudi malomarnost z ravnanjem z nekaterimi stvarmi mi je zelo moteče. sicer pa na srečo nimam veliko takih izkušenj, če človek ne zna biti spoštljiv tudi nimam z njim takega odnosa, da bi ga vabil k sebi.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Okt. 2021 1:03

Ko ne grejo domov ob normalni uri :D odpiranje omar v kuhinji, namesto da vprasajo za kozarec ali kroznik (po eni strani lepo, da se pri nas pocutijo domace, po drugi pa meni to ne bi niti na pamet padlo delat pri komu doma).. cevlji v hisi. Vstopanje v prostore, ki niso namenjeni skupnemu druzenju.. da se ne zahvalis na koncu zura in pozdravis, ko gres domov.

Mah svasta smo ze imeli. :lol: zato so zdaj vabila veliko manj stevilcna.

Ponavljam
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 29. Okt. 2021 8:03

- Ko ti hočejo pri vsem pomagat in servirat stvari, celo pomivat posodo ...in ja, takrat se začne odpiranje omar, vstopanje v kuhinjo ob nepravem času, ko je vse v razsulu, in to me živcira. Saj eni razumejo, ko jim enkrat poveš, da ne rabiš pomoči, spet drugi bi kar naprej nekaj pomagali. :D
- Pretirano zamujanje (npr. več kot pol ure), ker pač hrana potem ni več sveža in se vsi plani zamaknejo.
- ko si sami začnejo vzemat stvari, ki niso namenjeni temu, kar rabijo. Recimo en kolega je enkrat rabil eno mizo, ker nam je hotel predstavit en projekt in je kar brez vprašanja vzel mojo nočno omarico in vse stvari prestavil z nje. Sploh nisem imela časa, da bi mu povedala, da sem že sama poskrbela za vse, ker sem bila v kuhinji. Pričakujem v takih primerih, da oseba vpraša.
- Hoja po stanovanju in spraševanje "kaj pa imaš to, kaj pa to", ker spet, tu se začne odpiranje omar. :mrgreen:
- Ko se sami povabijo v stanovanje. :oops: Recimo klic "sem 10 minut stran, lahko pridem na kavo?" Ali pa če smo v bližini mojega flata in gremo že vsi domov pa se nekdo spomni "a grem lahk pri tebi na wc?" aaaam počakaj, najprej moram pomislit, če sem stanovanje pred odhodom pustila v ok stanju. Ja, imam to navado, da ne pospravim vsega, preden se odpravim, ker mi vedno zmanjka časa. in mi ni prijetno, če je na tleh kup oblek in okoli ležijo še drugi predmeti, ki sim jih uporabljala nazadnje.

--

Koliko zamujanja toleriraš in kje je tvoja meja? (V zasebnem in poklicnem življenju)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Okt. 2021 14:48

Ha, ponavadi sem bolj jaz tista, ki zamuja. Drugače ne vem, nisem nekaj sitna glede zamujanja. Od prijateljic nobena ne zelo zamuja.
V poslovnem, ne vem v internem krogu nimamo nekih problemov z zamujanjem, se prilagodimo minuta gor, dol, če ima še kdo kaj nujnega za naredit, preden se sestanemo, s Kakšnimi zunanjim se tudi večkrat dogovorim za okvirno uro in se potem sproti kontaktiramo..
Ok ko kakšne prevoze vozim ali ko sem jih jaz koristila gledam pa točno da sem ob uri, ne zamujam..


Glede obiskov sem tudi v izi, ok sem imela bolj moške obiske večinoma to leto.. Če kdo karkoli odpira omare, mene nič ne moti, ali karkoli komentira. Če bi kdo prišel nenapovedano ali se zadnji čas najavil, tudi ne.. V razsulu ni stanovanje nikoli. Imam pa še cimre, ki bi rekla da se bolj popravljajo od mene. Večinoma mislim da imamo kar pospravljeno.
Ko je K prišel prvič do mene je nekaj pokomentiral da diši kot v kakšnem hotelu Oz nekaj v smislu, da je videt da smo same punce tukaj.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 30. Okt. 2021 18:22

Tam nekje do pol ure - odvisno od razloga. Vsakemu se kdaj zgodi /ali nima neposrednega vpliva (zastoj, obvoz, zboli otrok...). Pomembno mi je bolj, da oseba to vsaj javi.
Če pa nekdo stalno zamuja pa ja, moti (ne vem kako težko je nekaterim zračunat koliko časa prej moraš od doma oz. koliko časa prej se moraš začet rihtat... ves čas). Vidim kot nek izraz neresnosti, površnosti, nespoštovanja do čakajočih...
V privat me moti manj kot službeno. S kolegicami vemo in razumemo, da z majhnimi otroki pač ne gre vedno vse po planih.



Katero obšolsko dejavnost/krožek/hobi si obiskoval/a najdlje in katero najmanj časa? (npr. jaz sem biatlon “trenirala” dva tedna :D)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 31. Okt. 2021 0:23

Najdlje - plesne vaje.
Ne spomnim pa se, da bi na kako aktivnost hodila samo kratek čas.

Hodiš za 1. november na pokopališče? Greš večkrat na leto tja?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov