Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Okt. 2021 16:17

Majice na aboutyou :D

Več kupujem v fizičnih trgovinah. Zdej med covidom sem malo več preko spleta začela kupovat.

Ponavljam.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 10. Okt. 2021 19:36

Nazadnje je bil en tak velik mesečni nakup hrane preko spleta.
Več nakupujem na spletu kot v klasičnih trgovinah.

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Okt. 2021 20:33

Nazadnje sem dobila svojo prekrasno litoželezno posodo.
Načeloma zadnje leto v navadnih trgovinah kupujem pomojem več ali manj samo še hrano? Večino ostalih izdelkov naročam prek spleta ali se vsaj preko telefona dogovorim in grem potem izdelek samo še pogledat in v večini primerov kupit (večji kosi pohištva ali kaj iz druge roke).

Pica vs burger? :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 11. Okt. 2021 21:37

To je večna dilema, iz katere je težko priti.

Praviloma bi rekel burger, čeprav včasih si pa bolj želim pice.

Pa ti, Sarissima? Bi rekel, da si edina tukaj med ženskami, ki se ji postavlja to vprašanje? :roll: :wink:
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Okt. 2021 21:45

Pica je klasika z razlogom, burger manija bo minila, kot je minila craft beer manija.

Zadnji osvojen hrib?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 12. Okt. 2021 5:03

v bistvu res hrib, Špica.

Ponavljam..
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Okt. 2021 5:46

Trška gora.
Zdaj smo se pa par vikendov menili za Gradiško turo, sam nisem mela časa do zdaj. (Oz,še tisti čas, ki sem si ga vzela, sem potem raje porabila za pivo ob Soči, kot lazenje po hribih :D )


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Okt. 2021 7:24

Ma kak hrib, jaz ze skoraj 9 let zivim v drzavi, ki je ravna kot palacinka. Tisti del, ki je pa hribovit, rabis pa posebno dovolilnico, da gres tja. Sicer pa ne maram v hrib hodit.

Kam na dopust v Sloveniji pozimi, ce ne smucas?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Okt. 2021 10:51

Jaz bi se kljub temu, tudi če ne bi smučala odločila za KG (lepi sprehodi po okolici, sankanje z malim otrokom, tek na smučeh…) ali Roglo (se greš lahko v Zreče kopat).

Ali pa kakšne druge toplice,… Vse je full odvisno kaj želiš početi

- - - - -

Se ti zdi da je tvoja plača primerna delu ki ga opravljaš?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 12. Okt. 2021 14:07

Kdaj ja kdaj ne :mrgreen: sem pač v poslu kjer sem v veliki meri plačana po "učinku" je pač neka postavka ampak večji del plače je plačan po temu koliko si firmi prinesel ala tista študentska dela ki so bila plačana po narejeni anketi da dam primer..tako da kdaj se ful matram pa si mislim da si več zaslužim ampak ok zaenkrat se še ne sekiram (preveč) pa tudi druge stvari planiram tako da ubistvu je trenutno stanje samo za to da gre za sproti :mrgreen:

Ponavljam..
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Okt. 2021 8:45

Prvo leto bi rekla da sem dobivala previsoko plačo, ta trenutek bi rekla da je pa malček prenizka. Pač če upoštevam še bonuse in ostale dodatke je solidno, a se ne bi branila še kake povišice, glede na težavnost dela/projektov.
Je pa res da me finančna spodbuda (sploh kake izredne nagrade) kar močno motivira, tako da sem morda zaradi tega bolj kritična.



Kaj te najbolj zmoti pri sodelavcih?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Okt. 2021 9:19

Js glede plače mislim, da za začetek ok, ni čisto slaba, (par kolegic ima približno podobno) po drugi bi lahko bila višja, s tem da imam še neke bonitete ,ki ne vem točno, kako bi vse preračunala v plačo, pa nekaj stimulativnega, ta stimulativen del sem mnenja, da bi moral biti procentualno višji.
Je pa sicer delo zelo samostojno, kar se šteje nekako težje za začetnike in je iz tega vidika tudi težje, kot, če ti nekdo lepo nalogice deli.
Sem pa mnenja, da imajo moji sodelavci (veliko) prenizko plačo, vsaj za enega vem, najbrž imajo ostali isto.
Vem za kolega, ki kolikor pravi o svojem delu, deluje, da dela manj kot jaz ali kakšen moj sodelavec, zasluži pa precej več, (pa z narejenim veliko lažjim faksom, če lahko še to dodam), je pa sposoben, delaven, ampak razlike so kar..
----

Meni so sodelavci super, povsod, kjer sem bila na študentskem delu, ali praksi, se nisem tako ujela. Je pa tako narejeno, da ni tekmovalnosti med nami, bolj v izi vzdušje. Je pa itak bit privilegij malo bit ženska med moškimi. Drugače ne maram preveč ženskih sodelavk po večini po izkušnjah, me kar zmrazi, ko pomislim, se ful bolj ujamem z moškimi. Celo ful lažje mi je pogovor začet z moškimi, je bolj sproščeno, kdaj kar ne vem točno kaj se z ženskami pogovarjat..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 13. Okt. 2021 17:53

Pri meni ravno obratno kot Hayley :D smo same ženske nevem če sta na firmi dva moška pa še to nisem trenutno prepričana... ampak se super razumemo, se ponavadi tudi sama prej poštekam s tipi ampak tukaj smo nekako vse enaka generacija vse podobnega razmišljanja tako da odlično sodelujemo + to je super da nima nobena še otrok, smo mele eno z otrokom in se je vse urnike moralo prilagajati njej in njenemu otroku :tot: pač sej vse lepo pa prav ampak ne bom zdaj jaz vseh praznikov in nedelj oddelala zato ker mora bit pa ena z otrokom doma pa sem velikrat prevzela njeno izmeno ko je bil otrok bolan ali pa kakšna podobna zadeva sam vse ima neke svoje meje in od takrat čisto zastopim zakaj ljudje ne marajo zaposlovati mladih mamic..pa razumem tudi njih da imajo potem drugačne prioritete - da ne bo se kdo zgražal nad mano :lol:

Ponavljam...
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 13. Okt. 2021 20:22

Folk ki je malico v pisarni, kljub temu da so čajne kuhinje za vsakim vogalom in na voljo veliiika menza iz katere si tudi malico prinese :roll: :roll: .


Zakaj ljudje na forumu v 90% napišejo "ponavljam" namesto da postavijo izvirno vprašanje?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 13. Okt. 2021 22:17

če izhajam iz sebe, mislim da zato, ker si želijo odgovorit na vprašanje bolj kot ga postavit. pa tudi kakšna vprašanja so zanimiva in si želijo slišat odgovore tudi od drugih :)

ponavljam :D
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov