Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Avg. 2021 9:36

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Avg. 2021 15:24

Tle očitno ne bo noben več odgovarjal.

Imaš kak parfum/e, ki jih redko uporabljaš in nasprotno, katere najpogosteje nosiš?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 23. Avg. 2021 16:52

Načeloma ne uporabljam parfumov, mam 3 ali 4 še nevem niti koliko jih točno mam :D jih uporabim zgolj za kakšne posebne priložnosti, še to mi bolj sedejo v zimskih mesecih kot poletnih, poleti raje uporabljam meglice za telo s kakšnim intenzivnim sadnim vonjem ali parfumske kreme, ker se lepše zmeša z naravnim vonjem ko si na primer cel prepoten kot pa parfum... pa pri parfumih me je vedno strah da bom vsem pokvarila dan tako kot ga meni marsikdaj kdo, ko se pretirano našprica da ja še dve ure za njim prostor "diši" btw zakaj se folk našprica s parfumom ko gre v fitnes ? ja bljek no mene vse mine če kakšna taka uleti. jaz parfum enostavno razumem kot razkošje kot nekaj kar daš nase res ob posebnih dogodkih in te potem ta vonj spominja na te dogodke..+ kakšnega seksi dam kdaj gor pred seksom, da malo drugače dišim, kot pa samo po sebi pa se mu en majčken odpelje če mam kak nov testerček..aja testerčkov mam pa miljon :mrgreen: ponavadi rajši nabavim te v testnih stekleničkah ali pa samo tiste mini testerčke, ker celo stekleničko bi jaz imela za 10 let minimalno :D

Kaj je tisto kar po navadi pokvari tvoj prvi vtis o ljudeh?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Avg. 2021 17:20

Da vidim, Da niso iskreni, odprti, ampak poskušajo naredit nek fake vtis, fake podobo sebe ali da slepo nekako sledijo mnenju/vzorcem množice in niso tako.. avtentični, nimajo lastnega mnenja. Pa na splošno, če kdo nima manir in ne ve, kaj so meje do nekega človeka, ki ga ne poznaš.


Ponavljam

(zgornje vprašanje, ful zanimivo mi je Vohat parfum na ljudeh, moških in ženskah, v Romuniji, v večjih mestih, posebi Bukarešti je bilo ful zanimivo, ko si zavohal ljudi. Aaa! Pa tudi v toplicah, je bila ena skupina kolesarjev iz Qatarja, ki si jih tudi zavohal, na bližnjem vzhodu je bolj običajno nosit parfume. Meni je nekako dan kar bolj zanimiv, ko si dam na koncu se parfum. Za fitnes ne vem, ker ne hodim, se mi pa tudi ne zdi ok, nosit za v fitnes ali šport)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Avg. 2021 18:56

neolikanost, nepotrpežljivost, nesramnost so ponavadi tiste prve negativne lastnosti, ki jih opazim.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Avg. 2021 14:20

Nerazgledanost, če niso sposobni logičnega razmišljanja, raznorazne teorije zarote ki pridejo na plan po 2 pijači....


Kaj si jedla za kosilo danes?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Avg. 2021 14:31

Zeleno solato s paradižnikom in piscancem

Ponavljam + kaj boš delal/a danes za vecerjo? ( rabim še kakšno novo idejo)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Avg. 2021 10:26

Ma večerje načeloma niti ne jeva (na navaden dan, če smo doma). Če pa že, pa med poletjem ponavadi kako sveže sadje, sladoled, smuti, ali pa kako mini solato zame (letošnji zmagovalec je paradižnik + ful bazilike + balzamični kis in malo popra. Niti solim si ne, mi je to čisto dovolj okusno :) )


Kateri obrok ponavadi preskočiš? Ali "na navaden dan" v večini ješ vse obroke ali kakega na splošno ne ješ? Imaš navadno obroke ob istem času?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Avg. 2021 11:06

Ja js tudi največkrat ne jem nekih kuhanih večerij. Samo rabim za obisk neki +plus js ne rabim mesa pri vsakem obroku, zdaj se morem spomnit za obisk se nekaj z mesom.
Milsim, da bom ali sirovi tortelini v neki navadni masleni omaki s peteršiljem +piščanec, ali piščanec in pečen krompir ali rižota s piscancem +cebulo+bučko +se ne vem kaj.. :D

Obroke imam ob istem času, zjutri lahko malo variira, med 5 in 8 recimo. Kosila vedno okrog 12. Večerij kdaj sploh ne jem, pridem kdaj/veckrat tako zmatrana domov, da samo malo pospravim, malo na netu in me pol že zmanjka.. Ko sem ful utrujena, sploh ne čutim potrebe po hrani.
Kdaj pa jem ob unem času, ko bi bila večerja samo kaj sladkega. :D
Včeraj za spremembo sem jedla za večerjo neke polnozrnate metuljčke pašto in eno kupljeno bolonjsko omako, ki sem jo morala do konca porabit, oplemeniteno se z malo belega vina, dodatnega popečenega česna, crnim poprom, kajenskim poprom, peteršiljem.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Avg. 2021 12:42

Velikokrat preskočim zajtrk. Obroke imam ponavadi ob istih urah. Čez vikend zaradi tamalih tudi zajtrkujem.


Je kosilo tvoj največji obrok? Se tedensko razlikuje od tistega za vikend?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Avg. 2021 12:48

Hmm.. mogoče je največji obrok med tednom zajtrk, ker moj običajen zajtrk, (če imam čas in nisem slučajno kaj težjega jedla prejšnji večer, da bi bila še vedno sita) so pečena (domača) jajca in neka polnozrnata/ koruzna popečena žemlja.

Za vikend jem drugačna kosila ja, ker jih največkrat jem pri starših in v verziji - juha - glavni obrok - solata, samo mi še vedno doma govorijo, da ne pojem nič/ premalo... Med službo mi niti ne paše, da bi se najedla, ker potem ne morem delat naprej..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 27. Avg. 2021 12:50

Ne, po navadi za kosilo nekaj bolj lahkega oz. manjša količina hrane. Pojem veliko za zajtrk, rada pa tudi kuham za večerjo, tam okoli 18:00, da ni prepozno.



Kako si predstavljaš svoj stil življenja, ko boš 60+, povezano s strahovi ali se tudi veseliš tega obdobja?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 28. Avg. 2021 10:25

hmm ne razmišljam velikokrat o tem, ampak če gledam sorodnice v tej starostni dobi so vse zelo vitalne, večina veliko bolj kot pa drugače ženske njihovih starosti, vse so še zelo aktivne vitalne.. Zato si mislim da glede na gene mi ne bo hudega v starosti, vsaj upam. Se pa zaenkrat ne veselim še tega obdobja :mrgreen: sem rada mlada. Če pa pridem do 60ih pa upam da bo še zmeraj dovolj energije da popokam vse in grem na popotovanja takšna in drugačna..

Kaj je tista stvar ki te vedno spravi v dobro voljo v slabem dnevu?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 28. Avg. 2021 10:25

...
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2021 11:07

Tudi jaz ne razmišljam o teh letih. Edino kar se tiče osebnih financ, se svetuje, da se varčuje že od mlajše starosti za starost in čas upokojitve..


Ko imam slab dan, m najbolj pomaga, če imam čas in če si lahko privoščim počivat, spat.. to mi najbolj pomaga. Menda imajo nekateri problem, da težko zaspijo, ko so preobremenjeni, jaz skoraj vedno lahko zaspim v manj kot minuti, sploh, ko sem obremenjena, se slabo počutim, še toliko prej.. Če imam res slab dan, ali daljše obdobje, nimam sploh energije ali volje, kaj drugega počet. Sicer pa vedno kakšna prijazna, pozitivna beseda od koga, sporočilo.. objem, telesni stik..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov