Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 14. Jul. 2021 14:56

Kamp ! ni nič narobe z apartmajem ali hotelom če hočeš tisto kar dobiš doma... nevem jaz sem zmeraj za avanturo in na dopustu nimam obstanka tako da bi en teden ležala v nekem apartmaju se mi zdi milo rečeno neumno..pol lahko kar doma ostanem..največje dogodivščine so se mi zmeraj zgodile na kampiranju, ni ti treba ostat na enem mestu pa tud malo drugače je od vsega kar doživljaš celo leto. Nisem zahtevna, če je blizu grm v katerega grem lahko lulat in ravna podlaga za moj tipi je to to..sploh če greš z motorjem ko si omejen kaj vzameš sabo je ekstra zabavno.

Ponavljam...
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 14. Jul. 2021 15:07

Mi ni tolk važno, glavno da je dobra družba. Tako da vse troje, odvisno kaj se najbolj splača glede na lokacijo.

-

Kateri tip dopusta ti je najbolj sanjski? (Glede na letni čas, nastanitev, dejavnosti itd.)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jul. 2021 15:21

Šla bi se kakšno turo s prijateljicami z avtodomom, ( ma za letošnjo leto ga niso registrirali :/) + to, kar sva letos s kolegom nacrtovala/imela idejo, nisem še šla v takem stilu, ampak bi rada poskusila, z ruzakom in da si vsak dan drugje, spis v hostli/cenejših hotelih. Premikanje z avtobusi/javnim prevozom ali rentanje avta. Včeraj sva se bila pri Estoniji(nekatere druge države npr na severu imajo obvezno karanteno), zadnja ideja, ko sva našla ene 4x cenejše lete od prvotnega iskanja so pa Hr od Dubrovnika naprej, Črna gora, Albanija..
Zadovoljna s temi idejami zaenkrat..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 17. Jul. 2021 0:13

Meni je kul da se nekje nastanim za vsaj par dni, in potem od tam hodim naokoli. Ne maram, ce moram vsak dan pakirat in menjat nastanitev / se vozit po vec ur - se mi zdi, da mi gre potem pol dneva za to. Razen, ce ze vnaprej planiramo prav roadtrip in se potem ze vnaprej pripravim na taksno akcijo. :)

Se najboljse mi je bilo lani v Rimu - soba za 3-4 noci, in potem v izi vsak dan prehodit drug del mesta. Sem sla sama, in cisto v svojem ritmu. :) Bom probala se Barcelono speljat letos, fant bo ravno nov siht zacel, tako da imam priliko nekam pobegnit sama brez slabe vesti :D

P.s. poleti z druzbo mi je pa oboje fajn, kamp ali apartma.. vazno, da je zunaj kaksna plasticna miza s pogledom na morje, drugega ne rabim :D

Se pa za zdaj drzim bolj Evrope - ker ni stresa, easy mode potovanja, pa vseeno vidis ogromno ene lepote.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Jul. 2021 9:14

Drugače Španija je zdaj cela rdeča, razen če te to kako ne ovira..
Midva sva gledala za zdaj bolj zelene države.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 19. Jul. 2021 14:09

Če gledam glede na poletje, bi bil zame sanjski dopust v večjem evropskem mestu, ni niti važno da je kakšno prestižno mesto, samo da so uličice v katerih se lahko zgubiš, da je živahno nočno življenje kjer se ga lahko na žuraš, v glavnem kaj takega da lahko v miru raziskuješ cele dneve ješ lokalno hrano in uživaš - v takem primeru bi bila v kakšnem hostlu ali poceni apartmaju, ker bi itak želela samo posteljo na katero bi se zgrudila na vse zgodaj zjutraj in prespala kakšne par ur. Če bi se šlo na morje obvezno kamp in da se na dva dni prestaviš v drugega in tako v dveh tednih raziščeš celotno dolžino obale na kateri si. Če gledam na zimo bi mi bilo pa sanjsko da grem v kakšno eksotično državo na drug konec sveta, niti nima veze nastanitev samo da je avantura...

Najslabša izkušnja iz dopustov?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 19. Jul. 2021 15:07

Joj, pred dvema letoma, v Indoneziji, ko je moj precej hudo zbolel dobro uro z avionom stran od najblizje spodobne bolnice. Najblizja bolnica ni imela niti tekoce vode za roke umit na wc-ju. Niso nikoli ugotovili, kaj mu je bilo, on pravi, da je imel Covid-19, pol leta, preden se je le-ta pojavil :D

Ponavljam
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 19. Jul. 2021 15:44

niso ravno določene izkušnje, bom pa na splošno naštel stvari ki me motijo:
- gneča, vrste, tako na nogah kot na cesti
- stvari, ki sem jih želel ogledat, ravno takrat zaprte zaradi obnovitvenih del
- ko neko osnovno stvar rabiš, pa je iz nekega razloga kar nikjer ni ali so skrite, npr. javni wc, koši za smeti
- neznanje angleščine osebja, ki bi to moral vsaj približno znat (khmitalijanikhm)
- slabo označene ceste in nemožnost obračanja
- raznorazne brezvezne/nelogične omejitve, komplikacije in prepovedi na nekaterih turističnih točkah

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 20. Jul. 2021 0:14

Ko sva z bivsim sla na tajsko in ni imel zrihtane vize, tako da so naju zaklenini na letaliscu do naslednjega ven iz drzave :D sva sla potem v malezijo, kjer je ni rabil, in sva se takoj drugi dan razbila z motorjem. Hvala bogu so bile rane samo povrsinske ampak vseno dovoljsnje, da sva do konca dopusta morje lahko gledala samo skozi okno.

Layover na Kitajskem, kulturni sok in pol (to je bila prva izkusnja zunaj Evrope) - vse je slo narobe, nikakor se sporazumet.. najdaljsih 12h ever. Primer: sobe, ki sva jo vzela preko bookinga sploh ni bilo in so naju dobesedno zapodili s posestva.

Ponavljam
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Jul. 2021 21:25

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:12, skupaj popravljeno 1 krat.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Jul. 2021 6:15

Če je dopust daljši(več kit teden) potem direkt oz.dan, morda dva, pridem prej domov. Je premalo dopusta, da bi si vzela še več dni za doma, raje drugje izkoristim.

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Jul. 2021 20:05

Ufff enako kot mayaeb. Je pa res da vedno naredim vse kar je le možno da si olajšam prihod nazaj v real life :D . Pred odhodom vedno
nulo zglancamo stanovanje, si pustim kaj dobrega za pit/pojest ko pridemo domov (mrzla pijača v hladniku, sladoled, karkoli). Ko pa pridemo, je pri nas politika - vse gre takoj v pralni stroj. Dobesedno že na hodniku odprem kufre in takoj dam prvo rundo prat, ostalo perilo čaka pri stroju na vrsto, drobnarije pa tudi na hitro dam vsaj v pravi prostor.


Pred odhodom parkiraš zadnji moment, ali si pripravljena že par dni pred odhodom :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 26. Jul. 2021 20:11

Ce grem z letalom potem obvezno dan prej, ker redko dokupim prtljago in moram natancno preracunat, kaj bom stlacila v tamali ruzak. Ce pa prtljaga ni omejena - 3h prej :D imava pa s fantom tudi grdo navado ziveti 'iz kufra' ce kam greva, namesto da si vse lepo zloziva.. se mi zdi, da sem to od njega pobrala. Oz malo obupala nad tem, da to naredim, ce on potem ne. :oops:

Imas sam/a kaksne navade, ki bi jih rad/a popravil/a?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Jul. 2021 17:22

Ne, nič.
------
Uf.. Sem pakirala čisto zadnji hip zdaj na zadnje, ampak samo en ruzak ( v glavi, kaj bom vzela, sem imela že prej). Zvečer sem imela obisk od 20- 1 in potem spakirala in. Si oprala lase do 2:30 in vstala ob 5:30, se neke dokumente do konca izpolnila na netu za vstop in izstop v Itl. in jih šla printat v pisarno (nimam printerja doma) , ter nato imela (dobro) uro vožnje do Primorske, kjer me je frend pobral, plus morala sem se kes dvignit po poti, ker mi prejšnji dan bankomat v moji bližini ni hotel dat ven zelenega zneska..
Na poti do letališča sem v avtu se službeno telefonirala, pisala mail, urejala nekaj za službo, kolikor se je dalo, Ker sem imela problem z netom, sem do konca uredila na letališču, kjer mi je uspelo imet dovolj dobro internetno povezavo.
Dan prej sem bila cel dan v službi, nato pa par ur po službi crknjena, da sem počivala in se nisem mogla takoj lotiti pakiratiin urejati stvari.
Karte sva kupila dva dneva pred odhodom.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Jul. 2021 17:40

Hayley, js sm postala zivcna, sam ko sem brala tole :D

Ma ja, fajn bi blo, ce bi hodla prej spat. Pa se kaj bi se naslo. Sam ta trenutek tocno to :lach:

Kako pogosto menjas posteljnino?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov