Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 14. Okt. 2024 7:42

Enkrat sem hotela pripraviti panna coto, ampak sem ugotovila, da mi recepti ki vsebujejo želatino ne ležijo. Čisti polom!
Najboljše pa, kot sem že rekla, profiteroli.


- - - - -

Ima kdo prosim kak fajn recept za sladico v kozarčku?
Bi rada enkrat probala, ker se mi zdi tolk lepo/elegantno za postrečt
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 842
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Okt. 2024 8:05

Leaneen ima ful teh receptov, nam najljubši je oreo in oreo z malino v kozarcu. V bistvu lahko čisto vsako kremo, ki ti je všeč kombiniraš z nečim in daš v koazrček. Poleti kombiniram jogurtove strjenke z različnimi sadnimi prelivi-kar je na vrtu takrat. Vse lepo in okusno izpade.

Zdaj je malo čudno vprašanje pa ok, še ideje? :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2024 11:30

Jaz sem samo enkrat tamalemu naredila iz strani Mama kuha malico v kozarcku, sicer vecino jaz poiedla ker on nobene stvari ne poje vec kot par zlick. Ampak sladica je verjetno za vecino ljudi, vsaj moje starse no taka prevec zdrava.

Ne vem cist natancno ampak iz glave po spominu nekaj temu podobnega: pol kozarcka kuhane ajde v vodi s scepcem vanilje/ nozevo konico vanilje, ena zlica grskega jogurta, pomeckane maline z vilico, druga polovica ajdove kase.
Meni je dobro, samo verjetno vecini ljudi prezdrava sladica.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Okt. 2024 13:28

glede na to da je 90% ajdova kaša kuhana na vodi, take reči naši jejo kot "zdrav zajtrk" :D

js rada naredim kremšnite v kozarčkih (če gremo recimo na piknik in nočem delat dodatnega dela gostitelju s postrežbo) - mam s sabo zdrobljeno listnato testo in cuker v prahu da na lokaciji na brzino sveže okrasim in pride kr lepo in dobro. plus je še da niso predrage sestavine in ne obubožaš z nakupom maskarpone sira in nutele za veliko število folka :D
ko delam pa za manjša praznovanja/za nas pa maline in bela čokolada krema, rafaelo in kinder bueno. fino ker zelo enostavno dekoriraš samo z malino/Rafaelo kroglico/koščkom Kinder Buenota in zgleda kr lepo.


ti je fajn če gostje prinesejo hrano/pijačo s sabo za "darilo" ob obisku?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Okt. 2024 14:43

Jaz drugace dokaj pogosto delam iz ajdove kase, ampak vedno na slano bolj verzijo, za kosila.

Samo takrat sem naredila opissno zadevo v enem taken lepem sirsem steklenem poloznem kozarcu na pecelj in je res zgledalo fensi.

Ja, mi ie fajn.
Nimam pa zdaj problema z otrokom, ker moj komaj da kaj poje, kar ni dojenje, ne pozna sladkarij se.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Okt. 2024 10:06

Ne. Mislim, se nekako ve, da bomo mi pripravili hrano…

- - - - - -

Opiši situacijo ko lahko rečeš, da si bila “ob pravem času na pravem mestu”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Okt. 2024 11:45

Sem imela v mislih buteljko vina, kaksno bomboniero, cokolado… ce kdo prinese kaksno pecivo doma speceno seveda vec kot dobrodoslo… Drugace midva imava redko obiske, odkar sva preseljena, je bil enkrat moz od kolegice, ker je imel bolj poslovno pot v okolici Lj in njegova mama bila pri nas in to je to. Ce ne stejem rojstnodnevnega praznovanja.
Tudi, ko mi je mama neke zamrznjene oz odmrznjene minestre, paprikase prinesla na prvi obisk po porodu sem bila zelo vesela…..

Hm, zaenkrat sem mnenja, da sem bila na pravem mestu, ko sem bila na aplikaciji, da sem spoznala zdajsnjega partnerja…(je pa tudi vec nekih kreganj ali nestrinjanja, kaksen dvom bil do sedaj)… edino ce bi se kako pobotala z bivsim… drugace bi mi bilo kar bedno po eni strani, da bi bila pri zdajsnji starosti samska, brez druzine, s cimrami zivela… ce ne bi njega spoznala, si ne predstavljam, kje in kako bi spoznala koga drugega, ce njega ne bi bilo…


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Okt. 2024 7:32

Bi tudi opisala situacijo, ko sem spoznala moža ja :D Prvotno nisem imela namena it na to zabavo. Potem pa sem v zadnjem momentu si premislila in šla. Nekako sem takrat ugotovila, da res drži “najlepše stvari se zgodijo, ko jih najmanj pričakuješ”

- - - - - -

Na koliko božično novoletnih zabav greš vsako leto?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Okt. 2024 7:39

Na nobeno?
Kje so vse sploh te bozicnonovoletne zabave?
Moja sedanja sluzba mislim, da ima neke te zabavale ali prireditve novoletne? Ampak sem imela porodnisko lanski december, letos bom tudi se dopust koristila decembra, da bom z otrokom…

Pri moji prejsnji sluzbi je bila najvecja guzva v letu decembra in ni bilo nobenih praznovanj, naj bi bilo nadomestno nek teambuilding januarja, namesto decembra, ampak, ko sem bila zaposlena pri njih je bilo samo 1x v 3 letih to druzenje januarja.
Ko sem bila pri njih, je bilo samo delo delo delo cel december in se dopusta ni noben nic koristil v glavnem in je vsem vse ostajalo v naslednjem letu, pa ze tako smo ga imeli minimalno.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Okt. 2024 7:47

Uf, pri nas pa kar dogaja. ponavadi je ena generalna za celo firmo (letos ziher ne grem), pa oddelčna (na to vedno grem, verjetno tudi letos), potem pa privat "zabave" oz druženja, jih je med božičem in novim letom tudi več (pri širši družini in kolegih). gremo več ali manj na vse radi :) .


ponavljam oz dodajam - ali imate v službi veliko teh neformalnih druženj in ali rad/a greš na njih?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Okt. 2024 8:03

Ja, na eni sem bila v hm… 6 ali 7 mesecu nosecnosti, v tanovi sluzbi, na prostem, je bilo lepo. Eno sluzbeno je bilo v istem mesecu, kak teden preden sem zacela pri njih delat…

V prejsnji sluzbi pa sem skoraj ves svoj prosti cas tudi delala decembra,( zvecer verjetno zaspala zgodaj od utrujenosti) ker ni bil fiksen urnik, tako da nisem nevemkam hodila razen potem zadnje leto na zmenke in kak koncert z mojim, ko sva ze bila skupaj…

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2496
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 16. Okt. 2024 10:12

V Dhaki sva hodila na vsakoletno zabavo od enih kolegov, je blo tak bolj proper grown up zadeva, s fancy prigrizki in nastopom bozicnega zbora. Poleg tega pa se na pol zasebne bozicne zadeve v expat klubih, ponavadi sem sla na Christmas carol nastop, vcasih se s kakimi kolegi na bozicno kosilo. Tu sedaj lani nisem nic posebnega sla, tudi letos najbrz ne, ker bom itak vecino decembra sama s tamalim in imam izgovor :D
Sluzbenega druzenja pa niti nimamo, smo zelo majhen kolektiv (pod 10), odvisno, ce bomo imeli koga iz Bangladesa tu, bomo mogoce kaj organizirali (ampak bo to na meni, tako da vprasljivo :lach: ). Vcasih moj kak piknik organizira v sodelovanju z drugimi in so seveda iz pisarne povabljeni, to je pa vse.

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Okt. 2024 15:27

Imamo zaključek in izlete. Ne hodim ne na eno ne na drugo, pa ne ker bi bilo kaj narobe z družbo, samo ni mi. No letos bom verjetno šla na zaključek.

Koliko služb (ne študentskih) si imela do zdaj?
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 16. Okt. 2024 17:33

Ta je sedaj peti različen delodajalec, oz. 6. služba, ker pri enih sem bil 2x, čeprav drugič bolj na kratko :roll: Je bilo obdobje, ko sem "shiftnil" in sem moral menjati tako službo, kakor bivšo, da sem lahko šel naprej oz. vsaj poskusil iti naprej.
Pa recimo, da za ene pa skoz že od študentskih let delam še dodatno, tisto je torej 7. služba, ki ni za cel delovni čas, mi pa v povprečju vzame vsaj 1 delovni dan na teden, trenutno več :roll: :cool: :D

So pa vse službe iz istega oz. vsaj sorodnega področja.

Ponavljam + koliko različnih delovnih področij si delal/-a ?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Okt. 2024 20:12

Moja četrta zaposlitev (2x isti delodajalec) in 3 različna delovna področja

- - - - -

Kaj je najboljši nasvet, ki si ga prejel/a od svojih staršev?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov