Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Avg. 2024 13:25

Jaz sama ne, partner, da bi vsi skupaj sli.

Kateri parfumi ti lepo disiji(in kateri ne)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Avg. 2024 16:04

Moj najljubši je že nekaj let YSL Libre, potem so mi ljubi tudi Swiss Arabian-Layali, Versace-Crystal Noir, Jo Malone-Myrrh&tonka. Zelo nevšečen mi je Lattafin Ana abiyedh in pa Kenzo-Jungle L'elephant.

Ponavljam.
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1980
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 22. Avg. 2024 16:42

Zadnji čas - Loewe Solo Ella, Jimmy Choo Flash, Shiseido Ginza Tokyo Intense in klasik, Armani Si eau de parfum Intense (tanov, bolj za hladne mesece), Narciso Rodriguez Cristal, Burberry Her Elixir, Versace Yellow Diamond Intense.

Ne dišijo mi premočni unisex in vintage vonji... Ne vem jih veliko zdaj iz glave. Se mi pa npr. mnogi Chanelovi zdijo outdated (najbrž unpopular opinion).
Pa Armani Code je na meni fujči, vključno z Versace Crystal Noir. Lancome Hypnose in Diorjev Hypnotic Poison sta migrena.
Pa zdaj sem se spomnila, da ko sem enkrat nosila Mon Guerlain v službo s skupno pisarno, da sta en sodelavec in sodelavka protestirala, kaj je ta vonj v zraku, ker oba ne preneseta vanilije. Mi je bilo prav bedno in sem ga šla sprat na wc... :mrgreen:

Ponavljam.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Avg. 2024 7:02

Po imenih ne morem naštevat, ker ne vem… Doma imam pa en Dior parfum že zelo dolgo. Isto mož. Hugo Boss. Za ta dva vem, da mi še vedno dišita.

Taki lahki poletni parfumi so mi najboljši.

- - - - -

Kateri del dneva ti je najljubši?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Avg. 2024 13:35

Večer in noč. Sem izrazito nočni tip človeka.

Ponavljam.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1980
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2024 14:40

Pozno popoldne, večer.


Kradem iz 24ur - Ali meniš, da bi si moral par stroške deliti na pol ali sorazmerno (glede na višino dohodka)?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Avg. 2024 16:09

Sorazmerno.

Pri naju ne vem natancno, koliko kdo daje, blizje temu, da je sorazmerno po moje, s tem, da sicer imam js vse gospodinjstvo in otroka cez. Kar je hranjenja z gosto hrano, dojenje, previjanje, uspavanje, samo jaz delam, on ni se 1x previl npr. Ok pa kdaj si da svoje cunje boljj formalne/ za ven sam prat ( po svoji zelji, jih ne da k ostalim za prat)in vcasih si kaj sam skuha za kak obrok toplega dnevno, ceprav redko.
————————————

Parfumi tako, med mojimi mi trenutno noben ni ultra, zelo vsec. Sem pa itak vecinoma doma in jih redko rabim, za sprehode, trgovine, fizioterapevta jih npr ne rabim. Za voznje na drug konc slo, ko gremo do sorodnikov ali za pijace s prijateljicami, jih imam. Tako, kaksnih, ki so bolj vecerni ali malo bolj elegantni/ mocnejsi niti nimam toliko priloznosti rabit.
Mogoce od svojih so mi eni ljubsih. Kilian - Woman in gold( imam vzorcek oz sem ga imela v stanovanju, kjer smo bili do dojenckovega 4. Meseca, zdaj ne vem kje je), Clive Christian - Magnolia(vzorcek), Clive Christian - V for Woman fruity floral.
Pa taki, ki so mi vedno vsec so Chanel Coco mademoiselle in Chanel coco noir. ( pase pa Chanel, ce si bolj formalno / poslovno - ish oblecen/elegantno, ne toliko k casual oblekam)


Kar sem bila na zadnje po dolgem casu v Milerju in sem malo testirala, so mi na kozi lepo disali Guerlain - Mon Guerlain intense, Dior - J’Adore.
Kar sem povohala samo pokrovcek, brez testiranja na kozi, so mi bili vsec Armani - My way, edp, Guerlain - Shalimar, Guerlain - Samsara..

Od parfumov, ki jih imam doma, mi je tak skoraj nenosljiv, ker je presladek, JPG- La belle, Montale oud tobaco tudi malo premocen, ce bi hodila v klube ali neko nocno zivljenje, bi mogoce se bil…

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Avg. 2024 18:44

mislim da bi si moral par delit celotno skrb za par/družino na pol. če nekdo ful več opravi domačih opravil, vzdrževanja, skrb za otroke itd potem bi se mi zdelo fer, da drugi več prispeva finančno. to seveda velja v primeru da imaš striktno ločene finance. v kolikor je budget družinski je itak vseeno, dokler je zapravljanja denarja za lastne želje in potrebe sporazumno med partnerjema (da ne zapravi eden od para 500eur/mesec za hobije in solo zabavo, medtem ko drugi špara pri vseh izdatkih ker ve da bo npr treba kmalu menjati avto).

moje razmišljanje zelo kratko in okrnjeno.

ponavljam.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Avg. 2024 23:00

Razmišljam podobno kot predhodnica.

Sem pa bolj za ločene finance kot skupne…

- - - -

Si za skupne ali ločene finance s partnerjem? Zakaj?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2024 8:27

Pri prejšnjem odgovori 'sorazmerno', še s to razliko, da avta si pa financirava vsak svojega...

Midva imava ločene in mi je zdaj v redu.
Ne vem, več imam pregleda nad svojimi financami, če imam posebej, tko, navajena sem od prej, da imam popoln nadzor kaj in kako porabim od mojih prvih nekaj let redne zaposlitve, ko sem bila sama in mi je všeč ta občutek popolnega nadzora. Verjetno bi me stresiralo, če bi videla, koliko vse on zapravi (ful pogosto nekaj naročuje po pošti, medtem, ko jaz nikoli nič, tako tedensko pride več paketov samo zanj - oz kaj naroči tudi za otroka, ampak na splošno toliko skos nekaj naročuje, je pa nasprotno glede avta manj zahteven, nima želje po nevemkakšnem, da bi se kazal okrog, ampak bo preprosto zvozil svojega starega, dokler gre..) če bi imela nadzor nad skupnimi financami, hkrati pa več dela, kot če se brigam samo za svoje in on vodi/ se ukvarja s svojimi...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ananhas napisal/-a:Zadnji čas - Loewe Solo Ella, Jimmy Choo Flash, Shiseido Ginza Tokyo Intense in klasik, Armani Si eau de parfum Intense (tanov, bolj za hladne mesece), Narciso Rodriguez Cristal, Burberry Her Elixir, Versace Yellow Diamond Intense.



Ponavljam.


Ojej, sem tako out s parfumi, da sploh nobenega od teh ne poznam oz. nisem nikoli poskušala. No edino kar se tiče Versace, me že bolj kot firma ne pritegne oz mi še noben njihov parfum ni bil zanimiv.
Kaj je ta Loewe sploh ne vem, a je to slučajno nekaj, kar imajo v Nami, se mi zdi, da se bežno spomnim? Ali je kaj samo za naročit in ni v fizičnih.. Ok tudi Jimmy Choo ali Shiseido nikoli nisem testirala, tudi če sem jih videla v mullerju.

Moje tipične firme kamor grem testirat v milerju so: Chanel, Guerlain, Narciso, Armani, Carolina Herrera, Dior, YSL...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1726
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Avg. 2024 17:22

HahaHa... "bejbike" (ne vem zdaj če smem to uporabljat) :D

Jaz nič ne poznam ženskih parfumov, tud dejansko pojma nimam kako bi po imenu vedel kako kaj diši. Že opis vonja bi mi bilo težko razumeti.

Nisem pa letos skoraj nič kupil. Noja, sestri sem kupil parfum, ki mi je fajn dišal, tko sadno... sam ga itak noče uporabljat, sem pač falil, ji je vonj "too intense", tudi za dejt :roll:

Potem sem sebi še Valentinota kupil, roza-vijolične barve. Skratka, iskal sem moški parfum, ki diši podobno ženskemu sadnemu, ki mi fajn diši.
(Sam nisem več neki navdušen.)

Potem pa sem se ustavil. :? Neki me ne vleče niti več probavat nove parfume. Vem, da sem malo odzadaj, ker ful intenzivno voham nek nov vonj... pa ne vem če je to moški ali ženski parfum. Tudi našel sem, da dobiš fejk parfume podobne tem dragim precej ceneje... pa so mnenja različna, da morda to ni to... tak da se potem ne zaletavam. Ne poskušam parfumov, niti nič naročam ne.

-----

Potem sem se z eno pogovarjal online. Pa je rekla, da mora biti parfum podaljšek tebe. Torej mora izražati tebe. Saj na nek način moj skupek parfumov odraža mene... imam različne, 1x nekaj, drugič nekaj drugega... tako kakor so moji interesi različni in kakor mi razpoloženje niha :twisted:

Zato tudi več ne hitim z iskanjem novega parfuma, ker moram podaljšati/izraziti z vonjem predvsem sebe. Razmišljam o tistih moških, ki vsak dan nosijo isti parfum. So konsistentni.


-----
-----

Glede "skupnih financ" o tem sem že pisal kako leto dni nazaj, pa ste me nekaj negirale, tako imam v spominu (lahko pa, da si kaj (namerno nezavedno) narobe zapomnim). Sedaj ko berem pa se mi zdi, da ste razumsko naklonjene temu.

Kaj naj rečem :rolleyes:
Če bi bilo po mojem bi itak imel lepšo in bogatejšo ženo od sebe. To pomeni, da se v njene finance ne bi vtikal, ona pa ne v moje :twisted: :D
Ampak, če bi pa bila ful bogatejša, bi pa potem bil drug problem - če bi hotela nek luksuz, ki ga jaz ne bi zmogel 50% sofinancirati. :roll: Potem pa ne vem kaj bi. Bi bila moja sponzorka oz. "sugar mammy" :oops: :D

Če bi imel eno, ki ima manj od mene, verjetno bi bilo potrebno, da vseeno neke prihodke ima, da bi kolikor toliko lahko dobro živeli kot družina.

Saj po mojem sem že napisal, da je nekaj let po koncu zveze bivša rekla, da denar pri meni niti ni bil problem. Čeprav sva se ful kregala zaradi tega, ampak po mojem je skapirala sčasoma, da to ni bil dejanski problem, ampak pač v odnosu sva imela več točk, kjer sva se "dajala". Tudi denar, njena želja po skupnih financah... (Ni pa to bil bistveni problem.)

No glede na to kam sem "zabredel" ( :mrgreen: ;D ) po koncu zveze oz. v drugi samskosti sčasoma... prepričan sem, da sem bivši kupil premalo in dal premalo denarja :(

In da pač ženskam je poleg rož, večerij, dopustov... treba plačevati tudi lepa oblačila, kopalke, parfume, nakit...
(uff, to lahko postane ful drago in ne vem kako si bom potem lahk privoščil kaj izven-zakonskega :oops: :twisted: )

Ljubezen (tudi) skozi darila/denar... al kak se temu reče. Sam meni je seksi, če jo kako darilo čist "razneži" :oops: ;D

Glavno, ja, tudi če bi isto zaslužila, bi ji po mojem tudi rad namenil kar nekaj "luksuza". Saj s tem, če/ko jo to osrečuje, osrečujem s takim dajanjem tudi sebe.

Bolj me skrbi, če nama oz. nam ne bo ostalo dost denarja za ta luksuz... :rolleyes:


Ponavljam glede skupnih financ
in
dodajam: "Ali imaš kak parfum, ki bolj izrazito izraža tebe in ga zato bolj redno nosiš?"
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Avg. 2024 20:03

Odvisno od pocutja in situacije. Vsi, ki jih imam, so mi vsec oz podaljsek mene.
Mislim pa da sem do zdaj najvec od parfumiv orabila/ nosila Coco noir od Chanela. V bolj hladnih mesecih. Oz najbolj je porabljen od vseh mojih parfumov. Se mi zdi, glede na to da ni videt, do kje je.

Mi je vsec razlicen stil parfumov od bolj zenskih oz znacilno zenstvenih vonjev, kdaj bolj citrusni oz neroli- citrusni, kdaj sladki, kdaj uniseks, kdaj bolj zacimbni. Vsec so mi tudi klasicni oz malo bolj vintage, npr Chanel no.5, Chanel Coco, Guerlain Shalimar.
Se pa itak navelicam cesa po vsaketoliko casa in mi je vsec malo menjat.

Aja no, bi rekla da najbolj sem se pocutila jaz mogoce pri Amouage Sunshine. Ampak to je ze tako ali tako eden izmed najbolj priljubljenih nišnih oz najbolj prodajan mislim da od hise Amouage.
Eno zimo sem se pocutila zelo jaz tudo pri Kilian - Love dont be shy - ta je zelo sladek in je res za zimo.
Aja pa tudi pri Kilian - Good girl gone bad, sem se pocutila zelo jaz oz ta mi je tudi bil en cas najljubsi oz mi je mogoce še.

Mogoce je kaksna fora, ker Sunshine in Good girl gone bad imajo izrazito noto osmanthusa in mi je ta vsec.
Tudi pri Coco mademoiselle se pocutim zelo jaz.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 27. Avg. 2024 17:50

Ne uporabljam tok parfumov da bi mela neko mnenje...

Skupne finance itak če si z nekom. Če si lahko posteljo deliš si lahko tud denar če ne nevem če ma smisel..vsaj po moje. Če si pa tok na denar navezan da misliš da rabiš kontrolo se je pa tud marskej za vprašat men je to vseeno.

Najljubši alkoholni drink?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1726
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 27. Avg. 2024 21:35

Gin tonic al juice vodka (oboje je bolj zensko in mesano z brezalkoholnim)

Ponavljam :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2024 6:08

1. Margerita
2. Mohito

Sicer žganega zdaj zadnjih 11 mesecev po porodu še nisem, 1x sem mohito, sicer večinoma pivo ali radler, če že kaj pijem.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov