Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 14. Avg. 2024 9:49

slovenc79 napisal/-a:veliko poslušam musko iz filmov/serij/iger, kar se komercialno ne vrti.


pol maš zdele odlično priložnost! 22.8. na ljubljanskem festivalu maš glasbo od Johna Williamsa :)

se mi ne zdi da preveč uporabljam telefon, ga uporabljam sam za posel pa musko in podcaste si vrtim k kuham, pospravljam, čiliram... redko da kaj druzga z njim počnem.

Mam ja nečake...

Najljubša hrana?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Avg. 2024 11:34

Imam samo stare prijateljice, iz osnovne sole in srednje sole. Nekaj sem jih imela za krajse obdobje v zacetku 20ih, ko smo se druzile nekaj casa in potem po faksu ne vec. Zdaj da bi spoznala po 25/26 kaksne s katerimi se v zivo druzim, se ne spomnim.

Am skorajda bi rekla, da mi je pica naj hrana zadnje case, kaksna azijska restavracija tudi, ma nisem bila ze dolgo…

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Avg. 2024 12:44

Wawww zdej ta moment - dagnje na buzaro, ribe z žara itd. Poleti mi ful paše :hearts:
drugače pa mislim da je trenutni favorit l(j)ubenica, pomoje pokrijem 80% dnevnih ogljikovih hidratov iz lubenice :lach: jem jo skoraj vsak večer (in včasih tudi med dnevom)

ponavljam!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Avg. 2024 21:23

Priloge imam rada. Oglj. hidrate. Njoke, torteline, njam!

Imaš klimo?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 18. Avg. 2024 1:16

Ja.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Avg. 2024 7:57

nope, bi jo pa v zadnjih tednih res pašalo imet.


ponavljam+ dodajam ali imaš doma/v avtu raje klimo ali odprta okna?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Avg. 2024 8:04

Oboje imava klimo, pri nas doma in pri mojih starsih, kjer smo zdaj. Na vikendu je pa nimamo oz smo neko bolj masivno prenosno vzeli na zadnje, ma smo pozabili en sestavni del, neko cev vzet s sabo.

V avtu vedno klimo. Prvih nekaj minut, dokler ne bolj dobro prime klima imam tudi odprto okno.

Ponavljam+ kaj uporabljas za dnevno nego koze oz ritual?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 832
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 18. Avg. 2024 9:34

V stanovanju imamo klimo ampak jo zelo redko uporabljamo, ker čez noč zračimo in smo v pritličju je za moj občutek temperatura čisto ok. 23-24.

V avtu imam raje klimo, ker ne maram prepiha pri odprtih oknih. Sovražim vožnjo v razgretem avtu in se ji izogibam, če je le mogoče.

Samo dnevno kremo q10 z zf in mleko.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Avg. 2024 10:08

V najinem stanovanju jaz bolj redko odpiram klimo, je tako al tako na enem koncu stanovanja, pred glavno spalnico, ki je trenutno v popravilu ze nekaj casa, do ostalih spalnic in kuhinje na drugem koncu stanovanja ne pride toliko ucinka klime.

Pri starsih je pa zdaj veliko uporabljana, ker se ne da prezracit, ker mali hodi povsod okrog, razmeroma zgodaj vstane in spat gre tudi skupaj z nami, je cel dan aktiven. Na eni strani dnevne so vrata na balkon, ne pustimo ga na balkon brez nadzora, na drugi strani so vrata do stopnic iz 1. Nadstropja v pritlicje in moremo oboje imet zaprto, ker hodi cene stalno do stopnic ali na balkon in se ne da prezracit, zato klima. Pa se v kuhinji tudi kdaj odpre klimo moja mama.



Nekje zadnja 2 tedna sem zacela uporabljat nekaj izdelkov, prej pa nekaj mesecev nic nisem. Se pocutim kot da lepse ali mlajse zgledam odkar imam neko dnevno nego nazaj.
Rabim za obraz serum s hialuronsko kislino, (naneseno na mokro kozo) in navadno kremo za suho kozo/ vlazilna krema.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 18. Avg. 2024 17:58

Da mi je prov ritual oz. da res vestno uporabljam je sam sončna krema 50 ..pa to že par let.
Če sem ful skurjena al pa ne naspana pa obvezno tud eno kremo za okol oči, dela skor da čudeže.

Kdaj si opazil prve znake staranja? Katere?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Avg. 2024 19:22

Hm.. ne vem tocno kdaj, se mi zdi, da zdaj po porodu malo vec vidim kot prej, prvic? To je pri 30/ 31.
Mene pri sebi najbolj moti ohlapnost koze, nenapetost obraza. Tudi zdaj imam skoraj 20 kg manj kot zacetek 20ih in imam manj poln obraz in se mi zdi da premalo napeto kozo, sploh tko na podrocju okoli ust. Ter velikokrat se mi je zdelo, da imam podocnjake, ki niti ne izginejo - ce nimam makeupa, drugace se itak lahko zakrije.

Malo tega sem videla tudi na kaksni sliki, ko sem bila 28, ampak manj kot zdaj.
Spet, na enih slikah, 6 tednov po porodu, ko sem imela ene 8 kg vec kot zdaj, se mi je pa spet zdelo, da imam v redu, napet obraz.

Po telesu tudi se mi zdi, da nimam taksne koze ali tako napete kot kaksna 20let stara ali najstnica.



Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Avg. 2024 13:12

pa kaj js vem... že iz zgodnjih študentskih let sem zgubana, takrat sem dobila prvi siv las in definitivno od nikoli ne gledam kaj pojem kar se tudi pozna. tako da sem se ze dolgo nazaj sprijaznila da pri 30 ne bom izgledala kot najstnica :D

morda še najbolj očiten znak staranja mi je to, da mi je s časom enostavno postalo bolj vseeno kaj si ljudje mislijo o vsem skupaj. še vedno se preveč sekiram zaradi tega, ampak sarissima izpred 10 let bi se zgrozila nad mojo indiferentnostjo.


kaj počneš na ta izjemoma deževen poletni dan?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Avg. 2024 13:30

Glede sivih las, sem imela prva 2 pri 27, v/po prvem letu redne zaposlitve, ko sem se še nekaj ucila za en izpit zraven v istem letu, potem mi ju je frizerka izpulila, od takrat nimam nobenega sivega vec.

Tamalega lovim cel dan po stanovanju, ker ni pri miru sekunde, sam pol ure je spal do zdaj v danasnjem dnevu.
Pekla sem kosilo v pecici, ki je bilo planirano za nedeljo, samo, da sem takrat pozabila dat iz zamrzovalnika mleto meso in zato danes.

Mama je malo pazila malega vmes ko sm kuhala, je hmal duso zgubila v cca 45min oz dvajrat po ene 20 min, sem ga se dojila vmes.

Morem nehat pisat zdaj, ker se dere in vriska na ves glas.
Ugl sem utrujena, grem vmes vsake toliko po par min na telefon, da si malo odpocijem, ker ne morem vec.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 19. Avg. 2024 18:05

Pri nas niti ni bilo tok deževno, pa sem upala da bo, ker če je sonce me sam ven vleče, pa na motor, pa za reko, pa klobasice nad ognjem pečt, pa se it namakat, pa na sprehod, na pijačo... tok da sem res upala da bo dan za delat pa za pospravljanje... se ni izšlo :D edina pametna stvar k sem jo nardila da sem šla v trgovino pa da sem uredila en transport mednarodni...

Če bi se preselil/a v tujino, v katero državo bi se?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Avg. 2024 13:01

V Kanado.

Si kdaj razmišljala o tem, da bi dejansko šla iz države?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov