Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7745
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jul. 2024 8:07

Tudi meni so bila v zadnjih letih vsec krajsa imena, ampal pol sem vidla da prakticno so tako popularna, da skoraj vsi dajejo otrokom neka krajsa, iz treh crk, pa lih eno izmed najpopularnejsih imen, sama najbrz zavestno ne bi dala.
Partner se zeli tudi izognito vsem, ki imajo sumnike in niso internacionalna.
Lepo mi zgleda, ko da kdo kdaj kaksno tipicno slovensko ali slovansko ime(Maša, Andraž..) z izjemo kaksnih par res starinskih, v poplavi vseh modernih imen.

No sva se pogovarjala o imenih za fanta, uno kar nek avtomaticno mislimo, da ce bomo imeli se enega otroka, da bo fant, sploh ne najdeva vec skupnega vsecnega imena. Se tisto tadrugo, ko sva imela dva zbrana za taprvega, njemu tadrugo zdaj ni vec vsec ker kao prepogosto.

Ne vem, kaj ta izraz sploh pomeni + koliko stopinj imate v stanovanju?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Jul. 2024 9:52

emanuela napisal/-a:
Bi lahko imela partnerja, ki bi se ukvarjal s teraristiko?


Haha, zakaj pa ne? Mogoce ne razumem tocno, kaj bi to pomenilo, ampak a je tu lahko kaj kontroverznega?
Ne vem tocno, koliko stopinj, ampak okoli 200, par stopinj gor al dol :dead:
Otroska soba je se vredu, ker je obrnjena na sever, spalnica in osrednji dnevni prostor pa na zahod in je popoldne precej vroce. Plus zastekljen balkon, kamor gleda spalnica in se niti ponoci ne shladi, ker je tako pregret. Na balkonu je bilo zdaj v najbolj vrocih dneh 45+ stopinj.

Ponavljam obe vprasanji
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7078
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jul. 2024 10:33

Govorim o proper teraristu. Kače strupenjače, varani, terariji po večini prostorov v hiši, gojenje podgan in zajcev za hrano, skrinja z zmrznjenimi podganami,.... Spomnila sem se na enega "sovoznika" iz srednje, ki je imel tak niti ne hobi, ampak že bolj stil življenja.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 24. Jul. 2024 11:00

Mah, če sem iskrena: ne bi se verjetno ujela s takim tipom človeka že zaradi drugih stvari, ker bi imela drugačen pogled na svet/živa bitja/dobrobit živali nasploh itd. Tako da si upam trdit, da ne, ne bi imela takega partnerja.

Obstaja kaka avanturistična stvar, ki bi jo rada poskusila, ampak je (verjetno) ne boš zaradi strahu ali drugih življenjskih okoliščin, ki ti to ne omogočajo?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7745
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jul. 2024 11:40

Ja, ne vem ce je ne bom, mogoce pa kdaj…
So me zamikali tej clanki o potovanju z motorjem po tujih drzavah… to bi sla kdaj na tak nacin z motorjem malo potovat… ali pa da si magar sposodis motor, ko si nekje v tujini, ma lahko kar s takim bajkerskim, ne z unimi ki so ful hitri in se bolj nevarni…

Pri starsih je zdaj ful ohlajeno. V nasem stanovanju sem vidla, da je pisalo na termometru 26,5. Sicer klima je bila obcasno prizgana na 23, tako da nekaj ekstra se tudi nismo trudili hladit.
Zjutraj, ko sem vse prezracila pa nekje24,5.

* trenutno recimo sedim na kavcu z otrokom v narocju, ker je zaspal. Klima sopa, da mi je ze mraz, ampak ne morem je izklopit, ker daljinca nimam pri sebi in otrok se bo zbudil, ce se premaknem in jok.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1980
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Jul. 2024 15:53

Kaj pa vem, it z ustreznim plovilom po (odprtem) morju tako zares, za dlje časa in nekam daleč.
Z malimi ne bi šla v to...


Ponavljam.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Jul. 2024 9:58

Ma ne vem, nimam nekih takih neuresnicljivih zelja. Bolj avanturisticna potovanja sem dala na pavzo, dokler ne bo otrok dovolj velik, da gre zraven oziroma ostane doma, ce mu ne bo do tega. Malo sicer gledam bolj na easy potovanja ze za drugo leto, ko bo star okoli 5 let. Ne zdaj ravno trekking po Papui Novi Gvineji (to grem sama cez par let :D ), ampak kako bolj obljudeno Afriko mogoce.
Bi pa kdaj sla na kak daljsi trekking v Ande ali Himalajo, ampak tega najbrz res ne bom nikoli, ker sem prelena, da bi se v kondicijo spravila.

Si kot najstnica (ali pa sedaj, ce nisi nek normie :lach:) pripadala kaki subkulturi?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 30. Jul. 2024 11:51

Kot najstnica sem bila pripadnica subkulture, zdaj sem pa tudi del dveh... Čeprav kot najstnica sem bla bolj na mehko zdaj je pa to moj način življenja...

Kako bi samega sebe opisal v enem stavku?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7078
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Avg. 2024 21:04

Ne vem. Še v deset stavkov se ne ni znala spraviti.

Si kot otrok verjela v obstoj vil, palčkov itd?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7745
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Avg. 2024 7:32

Ne, kakšne imaš kaj želje za potovanja ali dopuste v prihodnosti?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3485
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Avg. 2024 13:18

Ja, je nekaj tega…

obisk sestre z družino v Skandinaviji
Pariz, Amsterdam
poletni dopust na Hvaru v dvoje

Bi se še kaj našlo…


Ponavljam
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1723
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 08. Avg. 2024 6:15

Grcija in Ibiza, Tajska morda (ampak tja ne sam - pac neka poznanatva imam od tam, drgac me ne bi tolk vleklo)… letos nisem pravi cas planiral, da bi dobil normalne cene oz. vsaj dober plan. Tudi ortoped(i) mi niso vedeli povedati kak progress bo in je bilo planiranje tezko.

Drgac pa pazim da ne hodim vec v iste kraje, ampak vsakic kam drugam :)

Kako si s cukrom?
Kaj pazis koliko ga zauzijes?
Pa v otrostvu? Je bilo veliko tortic, sokcev, ACE-jev, bitter lemonov in ostalih pijac ?

Koliko cukra pa dovolis svojim otrokom? Te ubogajo ?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Avg. 2024 9:16

Ne izogibam se sladkorju, ampak ga tudi ne jem zdaj nekaj veliko. V kavi in vcasih po obroku kak koscek cokolade. Sem bolj za slan junk food :) Tudi kot otrok se mi zdi, da nisem bila ravno nora na sladkarije ali sladke pijace.
Pri otroku se izogibam oznacevanja hrane na "dobro" in "slabo," posledicno seveda dobi tudi posladek po obroku, ce hoce. Se veliko pogovarjava o hrani, ki jo nase telo potrebuje in konec koncev potrebujemo tudi kinder cokoladico, ker dolocena hrana je dobra za nase veselje, kar je tudi kul, ce je prehrana drugace uravnotezena in jemo tudi hrano, ki je dobra za nase fizicno telo. Vem, da je to v nasprotju s tvojo novo gonjo proti cukru, mmm, ampak nocem povzrocati otroku anksioznosti glede hrane, ki lahko vodi do nezdravega odnosa do hrane kasneje v zivljenju :wink:
Aja, pije skoraj izkljucno samo vodo, po lastni izbiri. Vcasih si zazeli sok (naceloma tega niti nimamo doma), ampak potem spije pol kozarcka in je to to.
Ce me uboga? Ja mislim, saj mu druga ne preostane, ker se nima svojega denarja in je premajhen, da bi dosegel zalogo :D


Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7745
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Avg. 2024 9:39

Ne, nič ne pazim. Sicer kar se kg tiče, vse kar kopni iz mene kar pojem, skos imam premalo energije zaradi dojenja in toliko fizičnega napora z otrokom. Mi je pa moj rekel, da ni dobro jest preveč, tudi če sem suha, kao se neki vitamini premalo absorbirajo. Jaz že tako nobenih prehranskih dopolnil ne jemljem.

Pazim tako, da v trgovini na splošno pakirane hrane/ industrijsko pakirane predpripravljene hrane sama nikoli ne kupujem, čokolad, čipsov, piškotov nikoli (izjema uni belvita, ki so kao namesto zajtrka, pa plazma, da jo kdaj vključim v otrokov obrok), delno že zaradi financ, pazim, da ne kupim, kar ne rabim nujno, delno ker tudi ni zdravo, pa sama sem navajena 1 vrečko pojest na 1x, če je 100g npr.

Pojem pa takoj, če doma kaj najdem, če moj slučajno kaj kupi ali moja mam pri njih doma. Moj tudi bolj redko oz nikoli ne kupuje sladkarij, ker jih sam ne je.

Moj mali ponori, če vidi lučko - sladoled (tudi tukaj pazimo, da niso kake znamke tujih držav s slabše preverjenimi standardi, tako da v glavnem slovenski - Maxim je kupovalaa moja mama, ko smo pri njej živeli, jaz zdaj pri nas doma seveda ne kupujem nobenega sladoleda). Sem mu dala 1. nekje pri 8. mesecih, ker me je mama silila, da mu morem dat provat, ko sem ga js jedla. Razen tega mu je pa dojenje boljše od vsakršne hrane. Če že kaj, mislim, da ima rad slano.

Jaz se spomnim, da sem v otroštvu pojedla po 1 milko na dan, pa kar se postave tiče, sem bila najbolj suha v razredu.




Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2487
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Avg. 2024 10:09

Meni je ful smesno, ko pravijo, da pri uvajanju hrane pri dojenckih ne zacet s sladko hrano (banane, korencek...), ker potem otrok ne bo hotel jesti druga kot skadko. A je ze kdo poskusil clovesko mleko, ki je dojenckom edina prehrana prvih 4-6 mesecev? :D Ce bi si to dala v kavo, ne bi sploh rabila dodatnega sladkorja :lach:

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov