Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Jul. 2024 5:01

Po moje sem se nazadnje soncila v srednji soli. Ze veliko let se ne soncim. Sploh kar se tipicnega morja tice tudi ze od leta 2019 nisem bila tako pri morju/ na takem tipu pocitnic, da samo na plazo hodis in si po vec dni oz po vsaj en teden tam.

S kremami za soncenje pa tud ne norim, si skoraj da bolj redko dam kaj gor, ker itak sredi dneva sem redko kje na plazi.

Ponavljam + kje si se letos ze kopal/a/ namakal/a?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2488
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Jul. 2024 9:14

Se kdo leta 2024 se namerno prazi na soncu? :eek: No, sej vem da se, sem jih videla. Samo razumem ne.
Mene sonce opece, ce samo nos iz sence pomolim, tako da ne, ne soncim se. Kolikor grem v vodo nahitro, potem pa nazaj v senco, do petih popoldne. Kremo za soncenhe pa rabim, ce grem sam smeti ven nest :D
Kopala sem se pa letos zaenkrat samo v morju, ko je bilo se par stopinj bolj mrzlo in je bilo manj guzve. Mogoce bo se kak bazen v off-peak casu, drugace pa po moje nic. Obozujem morje, ampak brez guzve in moj standard za lepe plaze je precej visji od tega, kar je v nasi okolici.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Jul. 2024 9:50

Vcerqj sem se v Tolminki- samo gleznji, pa Soci, do ramen.
Soča delovala čist prijetno topla po izkušnji s Tolminko. :D

Pred tem pa Jadransko morje Istra in Jadransko morje zraven Benetk, tam je bila drgac mivka, ampak sem sla oboje samo do kolen, mi je bilo premrzlo (začetek- sredina junija)oz ni mi pasalo.




Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 17. Jul. 2024 18:24

Kopala sem se na Lošinju.

Mažem se s 50+. Enako otroke. Pa vsi nosimo UV majčke.

Mene se hitro prime in sem vsa rdeča. Da bi se pa prav namerno sončila pa že letaaaa ne več.

- - - - -

Imaš sorojenca? Koliko? Kakšen je vajin/vaš odnos?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1726
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 21. Jul. 2024 13:05

Imam sestro. Nimava odnosa. Nekaj časa sem jo sprejemal, da je taka, ker ima pač probleme, sedaj pa niti ne skrivam - tudi/predvsem njej ne bom - da jo sovražim. Kot reakcijo na to, da mi dela probleme, verjetno ona tudi mene sovraži, je pa potem nazaj moje sovraštvo do nje. Ki je dolgo bilo potlačeno, neizrečeno, ampak sedaj ga pa čutim in tako pač je.
No še vedno se držim nazaj, saj če ji sovraštvo pokažem, ko se naslednjič vidimo/-va, lahko samo grem od doma.
Fuck, it's complicated.

Gledata s partnerjem/zaročencem/možem druge ženske (in moške), ko sta pač na placu, kjer jih lahk vidita? Torej npr. nakupovalno središče, lokal, diskoteka ?
Oz. a se o tem odkrito pogovarjata? Npr. ta je lep/seksi oz. ima lep ta in ta del telesa.

Se mi je to zdelo mal nesprejemljivo oz. mejujoč na swinger sceno, jaz nikoli nisem pred partnerko komentiral drugih žensk, zdaj pa sem slišal, da še en prijatelj počne isto. In sm shocked. In zato sprašujem. (Morda pa sem samo toliko (bil) seksualno zavrt.)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2488
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Jul. 2024 13:37

Ne, ne gledava, vsaj odkrito ne. Me ne bi motilo, ce bi kdaj kaj komentiral, ampak ce bi to ves cas delal, se mi pa zdi zelo nespostljivo. Mene pa itak ze dolgo noben tip na videz ni tak ocaral, da bi morala komurkoli komentirat :D
Moj bolj oblacila zensk komentira, pac poklicna deformacija :lach:

Ponavljam
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Jul. 2024 8:19

Seveda da pogledala. Se mi to zdi nekaj čisto normalnega. Seveda da je v mejah normale oz. tako kot pravi predhodnica, bi imela konstantno, glasno komentiranje za totalno nespoštljivo

- - - - - - -

Kaj je tisto (privat/službeno) kar se ti zdi da še moraš narediti/ doseči, da lahko rečeš “evo, zdaj pa imam vse kar sem vedno želela”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2024 8:56

Midva ne gledava oz se ne pogovarjava o videzu drugih ljudi.

Nimam nobenega cilja sluzbeno/ karierno ali zelje, niti ne razmisljam o tem.

Ponavljam+ kaksna soncna ocala nosis?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Jul. 2024 10:05

uf, moj deep dark secret je, da bi en dan rada probala neko middle management pozicijo, baje da so dobro plačane, pa malo se dela :lach:

privat želja/cilj? ko bom enkrat mela urejeno stanovanjsko situacijo bom kupila staro kamnito istrsko ali kraško hiško in jo proper obnovila :lach: . financirala bom ta projekt z mojo super middle management plačo :lach:

nimam sončnih očal, samo nastavek za moja korekcijska očala. prejšnji model očal je imel zelo lepe, stabilne in za nošnjo prijetne (lepa barva 'slike') nastavke, sem jih nosila celo poletje, ta nov okvir pa ima precej labave in jih nikoli ne dam gor ker mam občutek da jih bom zgubila.

ponavljam :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7756
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jul. 2024 11:05

Sem spregledala vprasanje o privat. Imeti zdravo druzino. Imeti se starsa zdrava. Nekje 2 otroka. Se dobro razumeti s partnerjem in imeti tudi cas samo za naju. V bistvu do sedaj, razen slabih trenutkov in, ko imam kdaj slabo vest ali pogresanje bivsega… sem ze zdaj zadovoljna s privat in mi je to to.

Pa imeti se cas za prijatelje, iti kdaj na kasen koncert, poskusit tudi kaj potovat tudi z enin otrokom ali kasneje z dvema.


Ocala sem si kupila neka taka bolj minimalisticna crna navadna, ne prevladuje noben prav slog oblike okvirjev, samo kovinski okvir. Carolina Herrera

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Jul. 2024 12:25

Sončna očala Oakley. Dobila za rojstni dan.

- - - - - -

Bi zase trdila, da si “obsedena” z delom in težko odklopiš?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Jul. 2024 12:37

Nisem obsedena s službo, jo ponavadi kar enostavno 'odklopim' ampak takrat enostavno preklopim na drugi (privat) projekt :lach: .
Tako da nimam glave nikoli na off ampak vedno nekaj načrtujem, poizvedujem, urejam tudi ko sem na dopustu. Težko sem nedejavna.


ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3493
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 22. Jul. 2024 20:44

Ne, sploh ne.
Še komu sem pomagala da je dojel da se je treba kdaj dati na off in da delo oz. služba ni vse.
Ker meni je čisto mimo, da bi šla recimo na dopust, pa bi potem visela na službenem telefonu in mailu cel dopoldan.

- - - - - - -

Katera imena so ti všeč?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1726
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 22. Jul. 2024 22:13

Sarissima napisal/-a:uf, moj deep dark secret je, da bi en dan rada probala neko middle management pozicijo, baje da so dobro plačane, pa malo se dela :lach:


Offtopic

Denar žal nikjer ne pada z dreves :( :lach:

Če si res samo midle-manager in vodiš nekaj ljudi in upam da se ne greš mikro-management-a (ker to je overdose za vse, morda to pomeni, da res nimaš dela :!: )... je verjetno v nekaterih firmah to res bolj easy money kot pa biti izvrsten strokovnjak na področju. Žal je tako, da je ta družba orientirana na moč in vodenje, na nekem nivoju se plačuje/propagira, da znaš vsaj mal manipulirati z ljudmi, nekaj voditi, prezentirati, da imaš karizmo... kakor pa da si izvrsten strokovnjak. Lahko da se motim, ampak krogi v katerih se gibam, zgleda da bolj nagrujejo te "(middle)-management" pozicije, kakor pa delo.

Torej pritrjujem Sarissimi. Rabiš pa kot (middle)-manager imeti en kup kvalitet. Vodenje ljudi ni nikoli preprosto, saj lažje je če imaš smisel oz. vsaj motivacijo, ampak ljudje vedno prihajajo v proces s svojimi čustvi, tudi negativnimi... tista negativna so potem taka, da jih moraš naslavljati, da ne motijo delovnega procesa oz. ne zastrupljajo delovnega okolja.

Verjetno je toliko bolj težko, kolikor je delo bolj intelektualne narave. Zdaj v proizvodnji jim delovodja nameče delo in norme, če pa je delo, ki vključuje interakcijo z uporabniki, strankami, projekte v katere so vključeni določeni podrejeni, samostojno delo... vodenje takih ekip ni preprosto

(Velik bi še imel za napisati, pa ne bom.)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Jul. 2024 21:14

Krajša kot daljša. Brez nepotrebnih y in podobnih zadev, ki otežujejo življenje.

Bi lahko imela partnerja, ki bi se ukvarjal s teraristiko?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov