Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 01. Jun. 2021 12:38

Ko jo je bilo konec :D

Ponavljam
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 01. Jun. 2021 13:06

velik je bilo lepih, sploh v prvih letih, potem zadnjih par let je bilo pa mučno in sem bil vesel, da je bil konec.

ponavljam
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 01. Jun. 2021 13:11

Hmm...so dobri in slabi.

Vedno bom imela lepe spomine na dve sošolki (zaradi katerih so bila ta leta lepša), ki sta bili dobri prijateljici tudi kasneje.

Je pa bilo npr. fajn, ko sem prejela zlato Cankarjevo priznanje ob koncu OŠ, za književnost (tekmovanje).
Ko so bile objavljene točke na enem listu na steni, še preden sem se sama prebila do stene, sem slišala okoli sošolce z "vooooahhhh" in začudene poglede :eek: :lach: . Po točkah sem bila na prvem mestu, prehitela najboljšo učenko v generaciji. Ne vem kako mi je uspelo, verjetno zato, ker mi je bila knjiga vsebinsko ful blizu.
Za nekoga, ki mu je slovenščina bila drug jezik in ne od malega, je bila to kar taka situacija (in spomin) malega osebnega zadoščenja.


Kaj skuhaš takrat, ko nimaš veliko časa za kuhat?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 01. Jun. 2021 14:46

Hm, testenine z raznimi omakami-kar je primernega v hladilniku, omlete, popečen piščanec z zelenjavo, juha...marsikaj se da narediti na hitro oz.prej kot v pol ure.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 01. Jun. 2021 21:28

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 02. Jun. 2021 6:45

Pa ubistvu ponavadi kako kremno juho - zelenjava kar pač je v hladilniku, drugače imam tudi vedno vrečko česa zamrznjenega (grah, šparglji...) Fliknem na pol sesekljane poprazene čebule en očiščen nariban ali drobno narezan krompir, zelenjavo, vrelo vodo iz grelca, počakam 10, 15min in grem čez s paličnim mešalnikom.
Vmes naredim kak toast ali solato če imam že očiščeno, aja pa včasih mam tudi zamrznjene rogljičke - so tudi narejeni ravno ko poješ juho, če jih daš takoj v pečico :D .
Drugače pa pašta na 101 način, meni ful dobra aglio e olio ali caccio e pepe. Če delam te pašte, mam vmes čas celo pod tuš skočit, če se mi potem mudi naprej po opravkih :D

Če mam pa več kot pol ure za naredit + pojest, potem pa tudi kaka rižota na hitro, ali pa recimo tortilje z umesanim jajcem/tuno in zelenjavo (mam rajši domače toetilje ampak je vedno "emergency pack" kupljenih v špajzi ;) .

Ponavljam, zanimivo vprašanje :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 03. Jun. 2021 13:47

Hmm, ne veliko časa je recimo do pol ure?

...Nekaj, kar lahko samo odmrznem - nekaj z omako (skuham potem samo testenine in pogrejem omako. Če je pesto ali sirova omaka ne rabim niti nič odmrznit. Ali pa kuskus/kvinojo z raznimi dodatki noter, velikokrat tudi kakšno bolj nasitno solato, ki je celoten glavni obrok potem ...
Ugl. če nekaj odmrznem (recimo kos lososa) je itak pečeno full hitro v ponvi, potem rabim samo še neko prilogo, kar spet ne vzame veliko časa.

--

Si dober/a v formalni komunikaciji preko telefona v tujem jeziku, recimo ko se je treba po telefonu nekaj dogovorit/obrazložit ali si med tistimi, ki za vsako stvar pišejo mejle?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 03. Jun. 2021 14:08

Če hitro rabim neko informacijo mi je najboljše poklicati. Da takoj veš kako je na stvari... odgovor preko maila lahko čakam predolgo.

Če pa se moram kaj dogovarjati, sploh v angleščini recimo, pa mail. Obvezno. Nisem spet tak profi v jeziku :lach:

- - - -

Kaj imaš rajši, poletje ali zimo?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 15:31

Ha, mene so kar navadili glede tiste formalne komunikacije, ko je kaj treba, da moram dvignit slušalko in govorit, brez mencanja in brez mailov, če rabim kaj krajšega izvedet ali se mudi.
Itak pa neke perfektne angleščine za moje pojme ne govorijo, ne Nemci, ne Švicarji, ne kateri drugi narodi, pri Angleži dobiš kdaj kakšne, ki zelo zavijajo v svojem narečju, da se jih še manj razume kot nenativne.. Razen v ang. pa ne komuniciram.

Ljubše mi je poletje.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 03. Jun. 2021 17:57

(Ideja za tisto vprašanje je prišla zaradi tega videa: https://www.youtube.com/watch?v=z9Zu2nyOrtQ :D)

Itak, da poletje. :)

--

Znaš kakšno jed še posebej dobro skuhati/pripraviti, da jo vsi pohvalijo?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 18:10

V bistvu jaz pogovorov po telefonu nisem imela tako dolgih/ pogostih.
Daljše imam video pogovore/ sestanke, kjer moram kaj razlagati v ang., ob prisotnosti celotne ekipe in šefa po navadi.. Pa tudi kakšne prezentacije sem že imela v slo. na video sestankih/ video klicih.. je verjetno to še malo več od samega klica, no saj na koncu ugotoviš, da je tudi to malo bolj udobno/v izi od prezentacij v živo.


Ne, ko sem bila z bivšim, je on bolj kuhal oz. imel več pojma o tem. Sicer malo manj zdravo, manj dietno/ po mojih načelih od mene, ma ajde.


Si kdaj opazila/a povezavo med astrološkimi znamenji in osebami, ki si jih dejtal/a, ali bila v zvezi, da se z njimi bolj ujameš ali kaj podobnega?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Jun. 2021 20:24

Ne, taksne povezave nisem opazila, ker je ni.

Verjames v horoskop? Oziroma v katero drugo psevdoznanost?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Jun. 2021 20:35

Ne.


Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 20:35

Ne prav horoskop, ampak natalno karto ja.. mislim, da so še vsi do zdaj rekli, da se jim je večinoma ujemalo, kar je bilo napisano..

Drugače kar se tiče horoskopa in zvez, pa tudi se mi ponavljajo določeni vzorci. Ne da bi se vedno ujela z določenim znamenjem, ampak kar se tiče skupine znamenj - vodna, ognjena, zračna, zemljska, mislim da se vedno za bolj resne stvari najbolj ujamem z zemeljskimi, ker naj bi bili po navadi bolj umirjeni, prizemljeni, jaz pa znotraj sem neko nasprotje bolj hiperaktivna, hiperčustvena, neumirjena, anksiozna in se mi zdi kot neko nasprotje.. ki se pritegne ali ok deluje skupaj..
Pri takrajših zadevah, dejtanjih, so se mi pa ponavljala znamenja ribi in leva, pri nasprotnem spolu.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Jun. 2021 21:27

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:15, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov