Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 05. Apr. 2021 9:04

Letos sem naredila samo orehovo potico, ki sem jo dostavila babici, menda so jo že pojedli. Imam lončen model povezan z žico še od prababice :) Ponavdi jo pečem za družino in babi. Občasno delam tudi potratno, ki je meni najljubša.

Menda kremšnite dobre naredim, jih moram skoraj za vse rojstne dneve kuhati.

Štruklje recimo, da kar obvladam. Sem jih mnogo poletij pomagala delati za goste pod strogim nadzorom. :lach:

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 05. Apr. 2021 9:33

Žgance znam (me je naučil en bivši), potico, repa s krvavici/pečenico


Ponavljam... ter katero tradicionalno jed bi se rad/a naučil/a?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Apr. 2021 10:59

Em.. idrijske žlikrofe. Tiramisuja nisem nikoli sama delala, čeprav je čisto v izi. :oops: . Tudi še kaj drugega, zdaj mi ne pade prav na pamet.
Imam pa na splošno rada morsko hrano ter italiansko, neka močnejša ali bolj v močnatem stilu hrana mi ni..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 05. Apr. 2021 12:56

kaj je hrana v močnatem stilu? :gruebel: :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Apr. 2021 13:06

Pač taka težja hrana, ki je značilna za hribe ali bolj srednjo ali vzhodno Slo, sem napisala bolj po filingu, nisem šla guglat katere jedi so vse to, pač, da je dosti moke, mislim da prav močnata dobesdno, je samo ena jed..
Bližje mi je bolj sredozemska kuhinja z drugimi besedami.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Apr. 2021 11:38

Znam kar precej tradicionalnih reči skuhati - od jote, potice, štrukljev, kake kranjske klobase z zeljem, frtalje, mineštre etc.
Tudi jaz bi se naučila žlikrofe in gibanice nisem še nikoli pekla, mi je pa zelo dobra :ja:


Tvoje mnenje o drami na splošno (si tip človeka ki zganja dramo, spodbuja dramo, se poskušaš distancirati od drame drugih ljudi, si samo pasivni opazovalec in si *beležiš* kake info pridejo na plan, te drama utruja...)?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Apr. 2021 12:24

Eemm, to bi mogu C povedat, najbrž njemu se zdim, zato bi me/ me je pa odpisal. :D

Se mi zdi, da v službenem okolju ali med prijatelji/cami, je ne zganjam.
Verjetno če že, znam bit bolj s partnerji malo dramatična/ temperamentna. Ali pa je sicer bolj tako, da ne pokažem toliko navzven, da je name nekaj delovalo dramatično, razen osebi ali par osebam, ki so mi najbližje, ali pa bolj v smislu, da me kakšna stvar hitro užali, ali da se me dotakne, da sem občutljiva, ne da bi prav na veliko delala dramo.

Če je drama pri ostalih, mislim, da največkrat me ne zanima, kaj se dogaja ostalim, sploh tujcem. Kdaj pasivni opazovalec, če je kaj takšnega bolj hecnega, neškodljivega, neresnega, z namenom, da se tudi sama odklopim ali razvedrim od svojih obveznosti npr., ne maram pa neki spremljat, se vtikat, naslajat nad kakšnimi težjimi, osebnimi situacijami drugih.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Apr. 2021 13:36

Haha, odvisno. Priznam, da rada slisim cence, ampak samo v lastnem krogu prijateljev. :) drama v zvezi s kaksnimi celebrity-ji / dolocenimi forumasi ( :lol: ) oz. na splosno z ljudmi ki jih ne poznam pa mi ni zanimiva.

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Apr. 2021 14:10

Rada slišim čenče, obenem pa ne šimfam ljudi, ki so v mojem krogu. Raje sem zunanja opazovalka, kot pa da bi bila del drame. Ne bom pa rekla, da nisem prva, ki pokliče sestro in ji reče ej, si čula kaj je blo? V tem smislu.


Bi lahko živela na huge bojni nogi s sosedi ali bi se preselila?
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Apr. 2021 14:11

Ne maram drame, sem pa kot ena izmed 5-ih otrok vajena vsega živega in hudega, :lach: (dram - različnih karakterjev, he said, she said scen, žaljivk, povešenih nosov, razbijanja podbojev vrat z mojim telesom in podobno :D ).
Mislim, da zaradi tega sedaj bolje znam prisluhnit različnim stranem in vsaj poskušam gledat stvari iz različnih zornih kotov, kadar kje pride do kakšne "drame".
Zaradi mlajše sestre sem tudi navajena bolj čustvenih ljudi, ki stvari doživljajo v trenutkih in močneje in se prav tako hitro pomirijo.

Ustvarjam je ne, morda pred leti, ko sem imela na momente bolj dolg jezik in vnesla slabo voljo, vendar v obdobju, ko nisem bila zadovoljna sama s sabo oz. svojim življenjem - je bolj iz tega izviralo.
Na delovnem mestu je ne maram v nobeni obliki.
V svoji družbi - ne bom zanikala, da s kolegicami kdaj ne razpravljamo in se kaj nasmejimo zaradi kakšnih tujih dram - ampak nič zlonamerno.

Poglabljanja v trače ali drame "zvezdnikov" ter neznancev pa tudi mene ne zanima. Sploh dandanes, ko še svoji družbi komaj sledim. :)


Ponavljam.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 07. Apr. 2021 14:12

2x

Ponavljam od emanuele
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Apr. 2021 14:30

Na Hrvaskem kjer sem prezivela kar dosti casa, so stari starsi na bojni nogi z direktnimi sosedi.. kaj pa vem, sem navajena ze od malega, da tja ne hodim in pika.

Ne verjamem, da bi se zaradi kogarkoli selila. Razen, ce bi sosedje res non stop delali nekaj, kar bi me grozno motilo (hardcore junikiji, nasilje, kricanje, itd.)

Po drugi strani pa se ne bi nikoli vrnila v 'domaco' vas, ziva depresija in nikoli nisem imela stika z nikomer po osnovni soli. :tot:

Ponavljam
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 07. Apr. 2021 15:10

najprej odvisno, koliko bi mi bila lokacija všeč in če gre za neki najetega ali se želim tam ustalit.

če se ne bi hotel odselit.. ne maram drame in bi poskusil umiriti situacijo in se razumno pogovorit kolikor se le da, če je zaradi brezveznih stvari bi tudi popustil in požrl ponos, če bi bilo nekaj res motečega ali celo škodljivega, pa bi se pozanimal kako je to pravno urejeno, zbral potrebne informacije/dokaze in reševal po uradni poti. za zdrahe delat in maščevat se in nagajat nazaj pa nimam živcev.
imam to srečo da še nisem imel takih problemov v življenju, vsaj ne kakšnih hudih.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Apr. 2021 4:46

Bi poskusila zgladit, sicer iz najem abi se preselila iz zemlje s hišo najbrž ne, razen, če mi ne bi bilo toliko do tistega kraja, hiše.

Imaš še neizpolnjene karierne cilje oz. zastavljene karierne clje in plane dlje v prihodnost?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 08. Apr. 2021 12:40

Ja, delam na tem (seveda trenutno počaasi), pomagam mojemu in se sproti učim v praksi. Če bo šlo po planu, bom nekje do konca pomladi 2022 že delovala v drugi smeri.

Si zadovoljna/en s svojo službo oz. področjem na katerem si? Bi spremenil/a smer v kolikor ne (ali se ti zdi “too late”)? Bi ti bilo interesantno predavat na svojem področju?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov