Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Maj. 2023 8:37

Mislila sem, da bo nosecnost blazeno, sijoce stanje ne pa bruhanje, zgaga in epi napadi. Tudi porod sem si predstavljala drugace, ne pa splosne anestezije in prekleto bolecega okrevanja zaradi "nepredvidenih" zadev.
Pri materinstvu mi predstavlja najvecji izziv ostati mirna in ne dvigovati glasu ko ni tako kot sem si zamislila (hitri odhod od hise, odhod domov od babice,...). Ce kaj, ti pa otroci znajo nastaviti ogledalo.

Si podobna svojim starsem? Glede na karakter, temperament.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Maj. 2023 9:12

Očetu sem glede na vzkipljivost, glasnost, ko me kaj razjezi, grobost mogoče. Nisem mu pa recimo glede financ, sem sama veliko bolj pomoje zaskbljena, skrbna, premišljena kar se denarja tiče, materialnih stvari.

Pri mami sem glede nekaj stvari pravo nasprotje, moja mam rada še kar opravlja, jaz se nikoli ne ukvarjam kaj drugi ljudje počnejo, nikoli tudi nisem ničesar negatvnega o ostalih ljudeh govorila, posebej ne razpravljala o drugih ljudeh z drugimi ljudmi, Ji še rečem, da me ne zanima, ko mi začne o kakšnih prijateljih, ne vem kakšnih znancih govorit. Potem malo sem taka, da kdaj zamujam, mama je vedno pred časom na nekem dogovorjenem kraju, izredno natančna kaj se s kom dogovori, da vrne vse takoj, ko je možno, če ji kdo kaj posodi, ekstremno skrbna. Potem mama je bolj boječa od mene, misli, da more vse skrivat, kar je slabo, zelo pazljiva kaj drugim pove... jaz pa vse povem ven, nimam potrebe da bi izpadla ne vem kako dobro pred drugimi. Mama je tudi veliko manj športni tip od mene, je baje tata bolj športen, kolikor sem poslušala na koliko vseh hribih je bil(čeprav je suha in na prehrano bolj pazi od mene), boji se adrenalinskih stvari, boji se voziti s čolnom, boji se vseh živali, jaz tega nimam.

Drugače mislim da sem še malo manj socilaizirana in zaprta vase od obeh in malo bolj v svojem svetu od obeh.

Ponavjam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Maj. 2023 10:46

Bolj starim staršem, sploh po temperamentu (starša sta oba sangvinika).

določeni vzorci pa seveda so isti, starši ti (ne)namenoma privzgojijo/normalizirajo določena razmišljanja, obnašanja, vrednote :) .

ponavljam + dodajam kaj je najbolj zabavna lastnost, like/dislike, razmišljanje ki si ga deliš s staršem ? (izmišljen primer - s fotrom se vedno skregamo kdo bo olivo s pice, z mamo imamo enak okus za spodnje perilo al neki :D )
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Maj. 2023 11:35

Očetu nisem nič, o mrtvih naj bi vse dobro ampak... zaradi njega sem imela tja do sredine dvajsetih izkrivljeno samopodobo. Zaradi njegovih opazk, žaljivk (kasneje sem se začela zavedat, da so to bile samo njegove projekcije lastnih kompleksov), nikoli nisem bila dovolj vitka, nikoli ne bi bila dovolj vitka, dobra. Odrekanje hrani, nezdrav odnos do hrane (samo po glavi se tepem danes :wall: ). Potem me je pa kar naenkrat presvetlilo, vsa ta spoznanja, pa opazke drugih takrat kako sem drobna, zaradi ljudi okoli za katere sem bila več kot dovolj taka kot sem in v bistvu ravno zaradi tega kakšna sem (s postavo vred). Začela jest normalno, brez odrekanj, začela cenit svoje obline/ženstven tip postave. Takrat sem se dokončno odcepila od tega kar je on govoril/njegovih predstav in sebe kot celoto, ki s tem nezdravim odnosom nima veze.
Zelo, zelo dobra šola glede tega kakšna kot starš nikoli ne bom in moji neposredni vlogi pri gradnji zdrave samozavesti in samopodobe mojih otrok.
Sicer pa je bil tudi najbolj škrt človek kar sem jih poznala, nikomur ne bi nič dal, samo jemal, pa povsod zraven, samo da je bilo kaj zastonj. Len, pasiven.

Mami sem podobna v materinstvu, to vedno bolj opažam. Zrahljat moram potrebo po nadzoru vsega.
Tip top organizirana, čeprav vsake toliko vseka iz mene očetova lenoba. Včasih se preveč razdajam za svoje bližnje aka sebe na zadnje mesto. Delam na tem.


Zabavna? Z očetom "ljubezen" do hitre hrane? Ko smo bile še mlajše, nas je kdaj vozil v McDonalds, lol.
Z mami sva pa vedno spile en pir, ko sem dosegla kak uspeh, dobre ocene itd. :) Vedno ful vesela za nas (do solznih oči), medtem, ko oče ni vedel niti v kateri razred, letnik hodim...


Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Maj. 2023 12:31

Podobna... ocetu sem po mojem po tem da imam zelo rada naravo,zivali,sem sportni tip, neko tako divjino tudi, samoto.. ceprav imam rada tudi mesta in glasbene/kulturne dogodke po drugi strani... da je tak zelo dober po srcu,ampak izpade kdaj grob... mogoce imam, neko globokO razmisljanje tudi po njem ali po obeh,to ne vem,ker ne toliko pokazeta.. Ma vem, da naj bi kot otroka deloval ocetov brat bolj sangvinik,oce pa bolj tak zamisljen...

Z mamo ne vem, fizicni videz mogoce... hm nimam nekih cisto podObnih lajkov veliko kot ona. Da sem bolj mirna ali zelo vljudna, zadrzana mogoce, nesproscena, z visjimi pricakovanji zase, redko zadovoljna sama s sabo. Sem pa manj natancna, skrbna, alpa se malo bolj oziram za nekimi visjimi, bivanjskimi, filozofskimi vprasanji, dolgorocnimi cilji, ona je malo bolj prakticna tu in zdaj in malo manj razmisljujoca mogoce.
Oba sta sicer taka zelo socialno razgledana in s socialnim obcutkom in pripravljena vedno pomagat komu. V tem sem jima podobna in dolocene stvari sem tudi naucena,ceprav sem tudi precej pozorna,da me kdo ne izkorisca in da najprej poskrbim zase.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 29. Maj. 2023 11:12

s fotrom mava oba rada čisto in urejeno stanovanje, okolico, predvsem pa čist avto.
z mamo imamo pa po telefonu neločljiv glas (niti moj foter/nona/mož nas ne ločijo, dokler se nas ne razpozna po načinu govora, izrazih, "narečju")


kaj si počel/a za vikend?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 30. Maj. 2023 12:47

Čistili bazen za novo sezono, imeli piknik.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Maj. 2023 12:01

uf že tako daleč da se skor ne spomnim :) .
v petek sva vrtičkala, v soboto najprej obisk pri sorodnikih, popoldne priprave na koncert, zvečer koncert. v nedeljo pa cel dan piknikovanje.
do julija ko gremo končno na morje, imamo vse vikende in polovico popoldnevov nabito polne. ne vem kako bomo zdržali ta tempo.


najljubša poletna osvežilna pijača? :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Maj. 2023 13:22

Redbull light je moja naj, v avtu, ob muziki, na kakšnih malo daljših vožnjah, zdaj je sicer nekaj tednov mislim da nisem, ker pijem bolj ko sem sama v avtu, ko mam prevoze zraven niti ne.. in mrzla kokakola zero zunaj (ob hrani).

Ponavjam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 05. Jun. 2023 12:46

Bezgov sirup, tak fajn razredčen, da ni sladek in zraven kakšna limona, limeta, led :)

Ali kuhaš vsak dan?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Jun. 2023 12:56

Ja, ampak bolj stvari na hitro, kar jaz ne poimujem resnično pod 'kuhanje', (kuhana jajca, spečt že kupljeno meso/ ražnjiče, zamrznjeno zelenjavo pokuhat) prav res kakšnega daljšega kuhanja pa že več časa nisem delala, ker sem na dieti, ko jem bolj preprosto hrano z manj OH, solate, zelenjave, meso, čez vikend pa smo pa ven šli kdaj jest, ali do mojih staršev...
Zadnje mesece pred nosečnostjo in pred nastopom slabosti sem pa kuhala vsak dan zvečer po službi oz praviloma ustvarjala kaj po receptih, za sprostitev tudi obenem, ne samo za jest...

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Jun. 2023 13:07

Kosilo nekje 3-5x/teden. Večerje vsak dan. Zajtrke čez vikend.

Ti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jun. 2023 12:05

Odvisno od tedna in razpoloženja/časa/planov ki jih imamo. Nekatere tedne ko smo več doma vsak dan, večkrat na dan (recimo kosilo in kaj bolj "kompleksnega" za zajtrk ali večerjo). Pridejo pa tedni ko živimo od zalog iz skrinje, kruha+namazov ali gremo jest ven/k mojim staršem. Ali pa jemo burek in baby sadne vrečke v avtu na poti na x destinacijo :D :D

generalno gledano ne kompliciramo s hrano, probamo met 1 večji skupen topel (domač) obrok na dan, ostalo pa kot nam zapaše.

v povprečju pa recimo jaz/moj kuhamo najmanj 4x na teden kosilo doma. otrok je toplo v vrtcu vsak dan, ne me prijavit na CSD :D :D .


imaš obroke organizirane po urah, ali pač kot pride od dneva do dneva?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jun. 2023 13:22

Po urah večinoma, bi se počutila prav razštelano, če ne bi imela po urah, vsaj ciljno, potem pa malo prilagodim, če sem kakšen dan veliko bolj ali veliko manj lačna.

Kosila imam res že odkar sem začela prvo službo striktno ob 12... izjemoma če kakšen dan ne morem, ali nisem lačna veliko časa. Sem bolj organizirana potem, koliko jem med obroki, če vem kdaj je čas za kosilo. Potem imam tudi plan, da je naslednja mala malica/ prigrizek, če sem lačna in ga rabim ob 3h in ne prej, da ne jem skos neki, izjemoma kdaj pojem kaj prej če mi paše, se pa okvirno držim teh ur.

Malica/ snack, če sem lačna in imam zgodaj zajtrk - dopoldan tudi ob 9ih.

Za večerjo malo ciljam, da je okrog 18, razen, če sem toliko zaposlena ali okrog, da utegnem jest šele bolj pozno ali pa ob 17 če sem zelo lačna in potem ne jem več. (Ko sem kuhala zvečer še pri prejšnji službi je bila pa ob vseh urahj tudi do 20/ 21, sem še najbolj na uro kosila skoncentrirana.

Zajtrk odvisno kdaj vstanem, še posebi pa zdaj takoj, ko vstanem tableta železa na prazen želodec, potem telovadba, ter kar palamudim gor dol, da je vsaj ena ura med to tableto železa in kavo ter zajtrkom.

Te ure so mi posebej pomagala, ko sem hujšala že pred leti, da si bolj organiziran in veš kdaj boš nasledniič jedel, drugače pa tudi zdaj imam tak urnik približno.. malo se pa ravnam tudi po lakoti..

Na faksu mi je bilo recimo zelo motece,ker ni bilo nobenega reda s prehrano,vsak dan drugacen urnik in obveznosti cez cel dan,nikoli ob enaki uri ni bilo prosto za kosilo in je bilo ful nemogoce hujsat oz imet nek red pri prehrani. Je potem zelo pozitivno vplivalo tudi na moje zdravje in prehrano,da sem lahko v sluzbi vecino dni imela nek red in vsak dan ob enaki uri kosilo.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 08. Jun. 2023 15:03

Načeloma imam nek konstantni ritem, ko mi paše jesti. Zjutraj vedno okoli 10:00/11:00, potem kosilo ali malica okoli 13:00/14:00, večerja opa 18:00-20:00, odvisno, koliko obveznosti imam. Če je večerja zgodaj, potem včasih še kak snack ob 21:00, ampak probam imeti idealno nekje 15 ur od zadnjega obroka do zjutraj.
Ravnam se po tem, kdaj postanem lačna in kako nasiten je bil prejšnji obrok, ne striktno po uri.

--

Raje denar vlagaš v nepremičnine/opremljanje stanovanja/hiše z okolico ali v druge stvari, kot so potovanja/dober avto/razne vstopnine za dogodke/jesti zunaj itd.?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov