Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Mar. 2023 11:42

Financna pismenost izraz pomeni, ali ves tocno kako grejo davki(specificno tudi za vsako drzavi, ce npr. prevec beres/se spoznas za recimo zda ti ne pomaga, ce zivis v Slo.), kako se kaj vlozi, pasivni dohodek in podobno ja in ne to, ali prevec zapravljs, ali znas dovolj dati na stran.


Tvoje želje ali plani za naslednje potovanje
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 04. Apr. 2023 17:41

Sarissima napisal/-a:omg, the Little engine that could!!! moja najljubša risanka iz otroštva, ampak uni del ko ji skoraj "umre" srce oz peč za parni pogon je res dramatičen in travmatičen :D .


Ja točno ta del me je strašil še leta :mrgreen: res so ga naredil za kanec prenapetega in dramatičnega...

Nimam trenutno kakšnih specifičnih želja, če me kam pot zanese super, planov pa trenutno ni... če bi bil on boljše pol mogoče bi mi padel kej na pamet tko pa trenutno so res druge stvari v planu...bi blo pa lepo kam it pa sam odklopit!

Verjameš vedeževalkam ?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Apr. 2023 19:38

ne

Zadnji pogledan film?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 05. Apr. 2023 5:50

Avatar, zaspala vmes, ni nič kaj zanimivega.

Imaš kakšne načrte za Veliko noč (barvanje jajc,družinski obiski,peka,...)?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 05. Apr. 2023 8:16

Yassss, vse od naštetega!
rada mam vse te tradicionalne družinske praznike, letos bo lahko tudi tamala sodelovala in se res veselim da ji bomo lahko predali te šege in navade :ja:

na to temo - iščem ideje za barvanje pirhov z malčki, predvsem da je barva take sorte da ni panike če jo malo poje/poliže med ustvarjanjem :)

drugače pa bom pekla kake manj klasične sladice (potice je ob praznikih žal cele gore ker jo pečejo obe none + dobimo za darilo od enih družinskih prijateljev, tako da jaz kot amater ob glavni sezoni ne pridem zraven :D ), verjetno tudi ptičke iz kvašenega testa (vcasih je to delala nona, ampak ker zadnja leta težko mesi, se potem osredotoči samo na 1 izdelek - potico :lach: ), pripravili bomo košarico in nesli na žegen pri mojih, v nedeljo gremo pa k njegovim. v ponedeljek pa verjetno druženje s klapo ki se vztrajno širi, že zdaj ne gremo več vsi v naše stanovanje :D

ponavljam!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 05. Apr. 2023 8:46

S tamalim bova malo ustvarjala. Neke piscancke, zajcke, kosarice bova naredila in kak pirh pobarvala (enega sva ze poskusno :D ). Pekla nic ne bom, ker potem samo ostane.

Ponavljam
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 05. Apr. 2023 11:58

Razen to da bova šla po vsej verjetnosti, skupaj s kolegi v Mirno peč z motorji, nič kaj posebi prazničnega ne načrtujeva..delam cel vikend tako da najbrž niti za obiske ne bo časa. Pirhov ne bom barvala ker mi gre na živce ker je pol tok teh kuhanih jajc ki se jih na koncu ne poje, ker če jih sama ene par pobarvam sam zato da jih, pol jih pa še dobim od vsakega ki mimo pride lahko naslednje dva tedna samo jajca jem :tot: pa nisem ljubiteljica ne jajc, potice, šunke... od vseh teh velikonočnih jedi mi je še najboljši hren :mrgreen:

Kateri praznik imaš najraje ?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Apr. 2023 13:55

Tako na prvo žogo bi rekla, da ko sem zaposlena, kateri koli praznik, samo da sem fraj. :lach: Kako so bila bedna tisto leto ali 2, ko so bili skoraj vsi prazniki na vikend, pa še niti dneva bolniške nism najbrž koristila v teh istih letih...

Drugače pa mogoče te decembrske praznike, čeprav zime ne maram, je po drugi strani lepa velika noč iz vidika letnega časa, ker se vse prebuja in postaja topleje.


Glede praznovanja, nič ne načrtujem, mogoče grem domov do staršev, mogoče bom še vedno delala na nakupu avta in ogledih in preizkušnjah teh, mogoče bo ta vikend tisti rojstni dan v njegovi družini kamor morem, ne vem koliko bodo zdaj to praznovanje zamaknili, očitno ravno toliko, da bom kot žoga do tja prišla...

Kar se tiče hrane, sem se že do zdaj toliko zredila, da je groza, bi bilo boljše, da ne razmišljam o hrani. :roll:


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Apr. 2023 9:17

uf. prav najraje morda vseeno božič. čeprav mi je velika noč iz leta v leto bolj fajn, ko sem bla manjša mi je bila tak "dolgočasen" praznik.
drugače pa tudi prvi maj ni švoh, predvsem zato ker lahko potuješ po EU brez hujše turistične gužve ker smo edini s tako dolgim "praznikom" :D :D


zase meniš da si individualist ali team player?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Apr. 2023 13:37

Am.. individualist bolj.

Si ze kdaj kupoval/a rabljen avto in kakssne izkusnje imas s tem? Imas kaksno pravilo do koliko starega/s koliko km kupujes? Ali raje kupis nov avto pa magari na kredit/ lizing?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Apr. 2023 8:27

Kupim rabljene, tam do deset let, do 100k km. Novega avta si ne bi kupila. Ponavadi dam starega za polog, ostalo na leasing, ponavadi za tak znesek, da mi ne sfrka proračuna :lach:

Kak nakit nosiš?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Apr. 2023 8:44

Aha.. jaz sem financirala v enem znesku, ima pa čez 100k in čez 10 let, ampak lepo ohranjen. Ma cene so pomoje pa od 15k-20k trenutno za pod 100k, razen če je res kak manjši model.
Prijateljica npr prodaja karavan passata za 14,5k eur z čez 220k km... in ostali oglasi so cenovno tam tam glede na kilometre


Nosim, kar sem si sama kupila, odkar sem dobila 1. redno zaposlitev, samo zlato, pa ene swarovski uhane :D
Potem mam 2 verižici, ki mi je še mama kupila za 18 in zaključek faxa, oboje jeklo (konec najstništva mi je bilo všeč jeklo in nisme marala nekih zlatih al isrebrnih stvari) in zdaj sem dobila srebrno verižico od prijateljic za zadnji rojstni dan...

Sicer, če povzamem in če nosim, samo kar je bila moja izbira in ne darila, bi nosila samo zlato in mi je tudi najljubše.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 19. Apr. 2023 14:49

Pirs v nosu in jeziku (jih niti ne opazim vec), zarocni prstan, tanko srebrno verizico (aka darilo za obetnico), dostikrat uhane - najraje kaksne ful odpicene :) Imam 1001 model, od lubenic do lizik, strel, breskvic, kac.. plus se miljon abstraktnih :D Trideseta? Never heard of her.

ponavljam
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 19. Apr. 2023 19:11

2 prstana (poročni, zaročni) in verižica z obeskom (darilo mene sebi :D ) nosim vedno.
ko se spomnim dam gor tudi uhane (srebrne barve, kaki kristalčki da se stilsko ujemajo z ostalim nakitom ki ga ponavadi nosim za kake bolj formalne dogodke. za "navadne" dneve imam pa brlogarkine uhane - domacica piškoti, rozice, monstere, čebelice, avokadoti.. so vedno conversation starter :D ).

za poleti imam občasno nagležnico (yessss mtv v zgodnjih 2000s)

ostalega ne nosim kaj dosti. niti si ne znam izbrat primernih kosov, niti se jih ne spomnim dat gor.


kako se spopadaš z dnevi, ko si neproduktivna? ideje kako se spravi lt v normalen pogon in ne samo opravit golega minimuma?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Apr. 2023 19:23

Aja je bilo vprašanje, kaj nosim vsakodnevno? Doma vedno nimam nič, si po navadi dam dol vse, ker me moti, ali pa pazim, da ne kaj uničim.

Za ven imam zadnji čas, ali to srebrno verižico, ki sem jo dobila za rojstni od prijateljic, ali katerega od dveh parov zlatih uhanov, i sem ju v zadnje 2h letih si kupila sama sebi. Ali oboje in uhane, in eno od verižic.
(eno verižico iz jekla, pa morem nest še popravt, ker mi je neki obesek šel dol).
Zdaj pred kratkim, mi je pa mama prinesla še ene zlate uhane, ki so samo bunkice in neko zlato verižice , ki sem jo dobila ob rojstvu in so bile zdaj ful let nevemkje pospravljene, vem, da ena od 2h je še
čisto nosljiva, brez otroškega motiva, druga pa je malo bolj otroška...

Se mi zdi, da zlato v času mojega rojstva še ni bilo tako drago kot zdaj, zdaj so praktično takšne verižice ,ki niso najtanjše, kot ta, ki jo imam doma, brez obeska, že same 400 - 600 eur.
Sem gledala enkrat cene v zadnjem letu, da bi si sama tudi kakšno novo zlato verižico kupila, sicer sama bi šla malo bolj na budget varjanto in bi vzela kakšno tanjšo, ki bi stala okrog 200 eur plus obesek za cca 50 do 90 eur.



Hm ma tako.. po eni strani nisem super produktivna...po drugi odvisno za kaj o produktivnosti se gre, če je pač nek minimum za službo al neki kar je obvezno oprat doma od posode ali cunje, naredim, drugače se ne nevemkako forsiram...
Gledam zadnji čas na produktivnost tudi kot na neko politično propagando, ki je vsiljena v zadnjih letih/desetletjih in je del kapitalizma... Tako, da ne podpiram čisto tega, da je treba bit vsako sekundo produktiven ampak se osredotočam tud na to, da nič ne delam, ali pa da si vzamem čas zae ali pa da pogledam res življenje iz večje razdalje in se večkrat vprašam, če res delam to, kar me veseli... ali če je ta produktivnost, res nekaj kar izhaja iz mene, kar želim početi ali doseči ali iz kje drugje...

(madona, ko sem crknjena na/v postli, se mi očitno ful da filozofirat)

Drugače si delam tudi kakšne urnike, do katere ure moram začeti z opravki ali nekaj podobnega, koliko se mi rata držat je druga zgodba...

Zdej sem pa itak fuul utrujena to obdobje in se ne forsiram neki, raje počivam.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov