Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Mar. 2023 7:58

Po moje da ne, edino če grem kam na kak izlet s kako prijateljico (čeprav moja najbolj aktivna prijateljica za izlete ima rok začetek aprila :/ :D ),
Moj ima pa od zdaj naprej vsaj 3 mesece celodnevno kroženje in učenje zvečer doma, kolikor sem razumela.

Nisem pa tudi prejšnja leta kolikor se spomnim v službi nikamor hodila, pogosto/ običajno nisem imela sploh prostega dne od začetka jan, do sredine poletja/ julija, ko sem šla na dopust...,
...no leta 2020 še na poletni dopust nisme šla nikamor, ampak sem se nekaj učila...


*Popravek - sem se spomnila, da lansko leto pa sem le vzela 2 dni dopusta za prvomajske in sem šla sama hodit (s K sva bila skregana) 3 dni zaporedoma, najprej na Otliško okno nad Ajdovščino, 2. dan po tastrmi na Nanos, 3. dan na Krn. 4. prost dan je bil pa dež.. in pol sem pomoje mela čisto trda meča še en teden po tem.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 08. Mar. 2023 10:04

Jaz imam dva tedna dopusta sredi maja...v planu je roadtrip z avtodomom, ampak še brez izbrane lokacije. Mika me Italija, ampak vem, da majo stroge omejitve, kje sploh lahko stojiš z avtom. Najbolj v izi glede tega so baje v severnih državah. :idea:

---

Kaj zate pomeni dober work-life-balance?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Mar. 2023 13:17

Da delam do te mere, da ne rabim počitka, ko pridem iz službe. Da sem več časa z otroki kot v službi.

Kdaj si bil/-a nazadnje boln/-a?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Mar. 2023 19:09

Zdaj sem toliko dolgo obdobje na poseben način ' bolna' in se praktično počutim bolno, da po mojem v celem življenju, če seštejem skupaj vse moje bolezni in odsotnosti zaradi bolezni, bi bilo krajše kot to obdobje, kot se zdaj počutim bolna.

Sicer sem nazadnje bila na bolniški zaradi korone 1x jeseni, imela zelo blago verzijo, mi je komaj na rahlo obarvalo tester, malo močnejša korona in bolniška pa poleti, ko je bila vročina tudi do malo čez 39 in sem jo staknila na dopustu v Afriki (in spremljala kako gori Kras iz hiše staršev tisto obdobje :D )

Pred to korno, ko me je praktično nekdo drug okužil, pa več kot 2 leti in pol nisem bila na bolniški..
--------------------------------------------------------

Zdaj imam ideji za 2 vprašanja. Ok prvo, koliko zgodaj si okolici povedala za lastno nosečnost (glede da je večina sodelujpočih že bila noseča) ali pa koliko zgodaj, misliš da bi, če bi bila 1. noseča?
Si bolj una, ki je takoj povedla, al med tistimi, ki čakajo do polovice nosečnosti, da povejo?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Mar. 2023 19:22

Povedala sem po morfologiji (staršem, parim ožjim sorodnikom in prijateljicami s katerimi se redno družimo).
Drugim ne, sem bila mnenja, da če se vidimo bodo že opazili..mi je bilo smešno, ko me soseda v 8.mesecu gleda in vpraša, če sem se zredila ali kaj je to :lach: s to sosedo sva vsaj 1x na teden skupaj pse peljali na sprehod :lach:
res sem imela mini trebuh in še zima ne bila

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Mar. 2023 21:07

Mojim sem povedala takoj po testu, za zadnjo nosecnost je po nakljucju sestra izvedela celo pred mozem. Ostalim po prvem, potrditvenem ultrazvoku. Tezko skrivas, ce imas ocitne znake ali pa recimo otroka, ki je nadvse navdusen, da dobi sorojenca.

Kako dobra si v postavljanju mej?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Mar. 2023 4:54

Mojemu sem povedla en teden pred pricakovano menstruacijo, da imam en (obarvan) izcedek nekje sredi cikla in je najbrz to to ( sicer sem imela vse zelo redno in se mi take stvari niti priblizno ne dogajajo toliko pred pricakovsnimrokom) in je bilo res to to, imela mocno rdeco crto na testu v sekundi, 3 dni pred pricakovano m.

Eni prijateljici sem povedala v prvih dveh tednih odkar sem vedela, katera je tudi noseca zdaj, samo nekaj mesecev v prednosti.

Starsem sem povedala, sem bila takrat malo bolj pogosto doma, kaksen dan ali 2 pred prvim pregledom, ko sem sama vedela ze ene 5 tednov. Mi je mama do takrat ze ene 2 ali 3 tedne govorila naj grem k zdravniku, ker sem bila slaba.

Ostalim do zdaj se nisem.


Ne vem kako postabljam meje, ce ze intuitivni, ne nekaj nacrtovano...


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 09. Mar. 2023 13:23

Odvisno s kom, odvisno od situacije. Generalno gledano se znam kar dobro omejiti od ljudi/situacij ki niso dobre zame. Izjema je bila več let tašča/njegova družina na splošno, ker bi moral z njimi meje postavljati moj, pa jih ni. Korona je meni dala distanco in mir pred njimi, njemu pa vpogled v dejansko stanje in sedaj tudi te odnose zelo lepo furamo in se imamo dobro na obeh straneh.

Ponavljam ali pa greš kdaj sama na pijačo/kosilo?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Mar. 2023 16:20

Ma js skoraj da ne vem prav dobesedno, kaj bi pomenilo to postavljenje mej dobesedno.

Sem hodila redno zjutraj sama na kavo pred sluzbo, do korone nekje, potem sem se navadila, d aje dobra tudi doma kuhana kava, ali pa vcasih med malco sem sla sama na kavo, sej ce kadis zraven, si nekako zaposlen in uzivas in se sproscas, ti nic ne manjka zraven. Tudi proti koncu faxa, ce sem imela kaksno manjso obveznost v lj zaradi katere sem izkljucno prisla v lj in potem, ce sem imela se nekaj prostega casa, do svojega org. Prevoza, sem sla sama na kavo in cik, kar sem cakala.

Jesti prav v restavracijo se nisem sla sama, sem pa tudi redno hodila sama med faxom, ampak v menze sama, se mi zdi, da bolj normalno zgleda, kot ce gres sam v restavracjjo, tudi med sluzbo sem hodila sama med malico na kosilo..

Ce sestejem vse primere, ko sem kadarkoli sla ven jest ali pit, sem sla po mojem 90%-95% sama. :D S tem da na kake vecerne pijace pa nikoli ne hodim sama, bolj cez dan. Samotar pac. :D

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 09. Mar. 2023 20:20

težko bi rekel ali sem v postavljanju mej dober ali ne, ker se malokrat zgodi, da imam neizogibne opravke z nekom, pri komer bi jih moral postavljat. odvisno je od situacije. če se odnos kdaj zaostri in gre nekdo čez mejo, poskušam umirit situacijo in se pogovorit, če ne gre, stopnjujem na strožje ukrepe. največkrat je to pokroviteljski ego, ukazovanje, včasih kdo, ki kaj fehta.. po mojih izkušnjah ljudje sami dojamejo, da so neprijetni, in dajo mir. dlje trajajoče odnose in redne stike pa imam samo z ljudmi, ki imajo ta občutek in kaj več kot v redkih primerih subtilno nakazat, da mi nekaj ni prijetno, nikoli ni treba.

običajno jem doma, kje zunaj pa s kolegi, če grem sam je ponavadi ko imam daljše opravke in grem kaj na hitro pojest, toliko da nisem lačen, včasih mcdonalds, ali pa si v trgovini kaj kupim.

ponavljam
hej norci :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 09. Mar. 2023 21:07

Večinoma hodim v restavracije... sam :)

Največ kar imaš v lajfu si... ti. V restavracije primarno grem zarad (dobre, postrežene) hrane...


Včasih sem raje sam, ker rabim svoj mir, včasih pa paše z družbo zuni jest :twisted: :)

Ponavljam :)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 11. Mar. 2023 9:56

Sama grem samo na kavo ali pivo če morem kdaj kje kaj čakat, pa še to mi je neprijeten...jem ful ne rada sama, še doma rajš ne jem če ga ni... sem iz tega razloga na zadnje ko ga ni blo čist preveč kil zgubila, ampak če sem sama se dejansko niti ne spomnim da sem lačna... se mi pozna da nisem bla nikol v življenju prav sama...

Koliko kuhanih obrokov na dan poješ? Je samo kosilo kuhano al tud ostali obroki?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Mar. 2023 10:05

Dolgo obdobje, ko sem hodila v službo, nisem jedla niti enega obroka kuhanega dnevno, ker sem jedla solate za časa kosila, namesto kuhano in zvečer tudi sem bila paff kolikor je možno, nisem kuhala.

Zdaj jem po mojem večinoma 1 obrok - kosilo kuhano, kak dan tudi nič.

Jaz sama še vedno ne kuham, ker mi je slabo ob kuhanju ali že ob gledanju recepta (torteline recimo ne štejem pod kuhanje).


Sem pa še od malega navajena, da namesto kuhane večerje, se je jedlo recimo kruh in slame za večerjo alu kaj suhega (mislim, da to s kruhom in salamami da je ful neki značilno tudi v Nemčiji in/ ali Švici za večerje). Sicer v Lj sama nikoli nisem kupovala salam ali sirov, ker so mi bili predragi sem drugo jedla za večerje, tisti čas ko sem še bolj pazila koliko dam za hrano.


Drugače pa enega poznam oz. je nekakšen znanec, ki ima doktorat iz kemije in živi na presni način, sploh ne je kuhane hrane.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 11. Mar. 2023 22:17

1-2



LGTB ideologia v šolah - ja/ne?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Mar. 2023 9:50

absolutno ne. spolna vzgoja, ob kateri se uči, da je potrebno tolerirati različne usmerjenosti, podpiram, ampak spolitizirana lgbt ideologija, s teorijami o tem, kako si lahko vsak izbira/izumlja spole, pa absolutno ne.

ponavljam
hej norci :)

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov