Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Mar. 2023 9:36

Crno kavo tursko doma(gledam bolj, da kakšno cenejšo vzamem, največkrat barcaffe, ne kakšne fensi), zunaj pa espresso, če je prva jutranja.
Potem za popoldan turska z manj mastnim mlekom.

Včasih tudi kapučino ob popoldanskih časih, če sem v lokalu, čeprav zdaj zadnja 2 meseca, če sem pila zunaj, sem naročala brezkofeinski kapučin (ali limonado) in bil ful dober, sploh ni čutit razlike...


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 05. Mar. 2023 12:52

Cappuccino z ovsenim spenjenim mlekom (po možnosti znamka Oatly, ker se lepo speni in ima najboljši okus). Z navadnim mlekom samo ko sem v Italiji, ker pač ne delajo z ovsenim v kavarnah. ;(

Doma pijem Lavazzo, včasih sem pa Nespresso (ki mi je tudi dober), ker je bil od te znamke kavni avtomat v prejšnjem stanovanju.

---

Kako najraje preživiš večer zunaj? (recimo koncert, gledališče, karaoke, pijača v baru, diskač, comedy show itd.)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Mar. 2023 13:00

Koncert rock zvrsti(skupin, ki so mi všeč), ali rap,oz rap mix teh bolj novejših zvrsti, mi je najljubša stvar.

Potem pijača v lokalu s spremljajočo glasbo s prijateljicami, pa z njim tudi pijača(pive) zvečer zunaj, kino(bolj Kinodvor stil/evropski filmi oz bolj neholivudske produkcije)...


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 06. Mar. 2023 15:15

Na koncertu, pa mi niti ni važen če poslušam tisto zvrst ali ne, če je dobro vzdušje, me najdete kjer koli :mrgreen: to mi velik ljudi zameri da se znam sprostit lih na kar koli

pa v gledališče grem rada, čeprav mi zdaj že predolg časa ni uspel it...mogoče ideja za naslednji teden


greš na koncert zard vzdušja al zard glasbe ?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Mar. 2023 21:32

Zaradi glasbe. Če mi le ta ne odgovarja, mi obraz zaskoči v neko zmrdasto stanje, ne morem pomagati.


Ti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Mar. 2023 21:40

Tudi zaradi glasbe, na kaksnem izvajalcu ali zvrsti, ki mi ni vsec, me ne vidis.

Ce je pa zvrst, ki mi je vsec in so kaksni novi izvajalci, ki jih ne poznam, mi je tudi kul.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 07. Mar. 2023 7:40

Zaradi glasbe.

Se ti je plača uskladila z inflacijo? Že lani tekom leta,letos?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Mar. 2023 11:54

Lani ne, ker so me zaradi bolniške (kako prikladno) spustili, letos pa ja.
Ampak premalo če mene vprašaš. Še sreča da sem zadovoljna s šefom, sodelavci in zaenkrat tudi delom, drugače bi po vseh teh komedijah v zadnjem letu in pol pomojem resno iskala kaj drugega. Trenutno, pa mi moja situacija v službi in doma zaenkrat še omogoča lagodno življenje na vseh področjih (standard življenja, work-life balance, kombiniranje izzivov doma in v službi).

Ponavljam, zanimivo + kako si zadovoljna s svojo službo?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 07. Mar. 2023 19:04

V tisti neki "redni" službi so mi plačo povečali lani in letos, mam glede na to kok mam dela lepo plačo, mi je kar ok šiht sploh zato ker je dokaj prilagodljiv ker mi omogoča da poleg tega opravljam še lasten posel, ki je moj sanjski posel... bi drugače tisto prvo službo pustila, da bi se povsem svojemu poslu posvetila ampak mi zaenkrat še paše da je dodaten denar pa še zakaj bi pustila čist vredu šiht če zaenkrat še lahko vse speljem... sem pa vsaj glede vikendov pa dopustov zdaj nepopustljiva :D

Ponavljam...
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Mar. 2023 19:12

Uskladitve z inflacijo še ni bilo, praviloma je ni, letos morda bo, ker so podražitve res alarmantne (bo pa uskladitev zagotovo nižja od inflacije).
Določeni smo sicer napredovali ne toliko časa nazaj. Minimalno, a gesta je vseeno OK.
Nam pa trenutno ne gre dobro in je prihodnost negotova... to je zdej prvič, da sem toliko časa v enem šihtu in prvič, ko nočem po tem času še menjati. Niti prej nisem zares o menjavi razmišljal. Je drgač ql okolje, v redu sodelavci, očitno smo si v nečem podobni, da se razumemo :)

Ponavljam :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Mar. 2023 19:36

Letos se mi je uskladila. Sem zadovoljna, čeprav sem daleč od moje izobrazbe. Delo mi je fajn.

Že veš kam letos na glavni dopust?
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Mar. 2023 19:48

Ne. Bi pa se moral počasi lotiti tega "projekta", da bo mal boljše organizirano in bolje premišljeno, tudi cenovno bolj optimalno... kakor dosedanja leta. Letos se vsaj na nobeno družbo ne zanašam. Lani takega časa sem z eno namreč "mutil" in sva se že za dopuste menila. Letos vem, da grem sam, sem se tega že navadil.

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Mar. 2023 20:07

Sva v bistvu imela idejo iti, lansko leto je padla že ta ideja, v Rusijo na Bajkalsko jezero oz. tam okrog, on ima tudi kolege iz tam in bi bili 2 para. Ma zdaj mislim, da mam js uno omejitev z letenjem že nekje sredi poletja ali začetek poletja, tako da najbrž ne...

Ima pa čene on tudi vikend na Hrvaškem in najbrž greva kaj tja, če že kam, ker drugo ni planirano.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 07. Mar. 2023 22:31

Ker po novemu delam v šolstvu, prevod: Imel bom frej celo poletje :lol: , si bom vzel čas. Kaka dva tedna bom na slovenski obali, na našemu novemu vikendu, šel bom v gore obiskat prijateljico, hodil bom na večdnevne izlete po Sloveniji z motorjem, in najbrž bom šel na kako prvo daljše potovanje z motorjem. Balkan.

Predvsem se bom pa spočil, naspal, se pripravil, ko dobim jeseni dvojno porcijo obveznosti v obraz.

ti?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Mar. 2023 7:47

Glavni dopust rezerviran.

Med prvomajskimi prazniki greš kam?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov