Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 06. Jan. 2023 7:45

A lahko rajši odgovorim na vprašanje od poroke? Je blo o razlogih za it narazen že dovolj povedano :D

Unpopular opinion - ampak midva sva mela dobrih 100 ljudi na poroki (70% kolegi, od žlahte večinoma od mojega ker jaz nimam praktično nič sorodnikov). Število smo omejili na 100 ker smo imeli poroko med 1 in 2 valom korone, si nismo upali vabit prav preveč folka. Na mašo, ki je bila zunaj smo povabili nekaj več ljudi.

Še danes mi je žal za vsakega kolega, za katerega sem kolebala ali naj ga povabim ali ne in smo se odločili da ne. Kolegi so prišli na ohcet vsi (razen par ki so bili po tujini oz imeli druge tehtne razloge) in verjetno bi z veseljem prišlo tudi tistih dodatnih 20-30 ki jih nismo povabili. Na drugi strani je žlahta (sploh njegova) odpovedovala zelo grdo, zadnji teden oz družina bratranca in strica celo na dan poroke...

Tako da za naslednjo ohcet bo več povabljenih :D

Rad/a hodiš na posebne dogodke (poroke, rd, abrahami, krsti, ....) žlahte, kolegov ali ti je to v breme?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 06. Jan. 2023 8:42

Ja, seveda...


Jaz po mojem niti ne poznam toliko ljudi, da bi jih 100 povabila.
Se pa tudi sliši zelo drago, organizirati hrano in vse za 100 ljudi.

BDW, lahko kdo deli tudi koliko denarja je za poroko porabil.

Jaz kar imam (naj) bližnjih prijateljic so 4 poročene. 1 ni organizirala poroke, so šli samo podpisat, 2. se je poročila na hrvaškem (baje bolj poceni lokacije, kot če v Slo rezerviraš, je povabila samo starše od obeh ter brat in 1 kolega od ženina), ostali 2 pa pri 1 jih je bilo 20, pri drugi okrog 50 ...

Meni pri sebi ne bi bilo nujno imeti posebnega praznovanja, tudi, če se samo poročim na uradu. Če mi pa kdo drug časti praznovanje, potem pa tudi lahko.. :D So mi pa malo awkward, ko naredijo pri matičarju neke zgodbe o poročencih pred vsemi, ko jih poročijo, tega raje ne bi imela pri sebi, đizs.

Poroke, rd, krst od kolegov, žlahte rada hodim. Bolj sem živčna oz mi je neprijetno, ko morem jaz nekaj organizirat zase.


Ponavljam + kje si bila na zadnje od rd, krstov, porok, abrahamov?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 06. Jan. 2023 11:20

Ne, muka mi je hodit, shoot me. Razen ce gre za procesijo koga, ki mi je res blizu. Kar pa se ne dogaja pogosto. Drug teden smo povabljeni na poroko od sestre od zene od mozevega brata. Po moje sem jo srecala 3x ali 4x v zivljenju. Hrana na porokah mi tudi ni dovolj dobra, da bi bilo vredno.
Nazadnje se niti ne spomnim, kje sem bila. Moj je bil na nekem rojstnem dnevu, jaz nisem sla. Po moje na kaki poroki kje?
Hayley, ne vem, ce ti pomaga, midva sva dala cca 200 evrov z mojim zarocnim prstanom vred :D

Ponavljam, kje si bila nazadnje?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Jan. 2023 13:56

Necakinja od zarocenca je okoli Bozica imela 9. rojstni dan, pa smo vsi dobili covid. :nein: tako da so po koncanih simptomih samo prisli mimo (z unicorn cupcakesi :D ).

Drugace pa pa so zenske meni vrgle 'bridal shower' pred novim letom. :oops:. Ostalega (abrahami, krsti, itd) pa v najinih krogih ni kaj dosti. Berlin je mlad in childfree :D

ponavljam
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 06. Jan. 2023 14:23

Prijateljeva poroka pred 1,5 leta, po mojem vec kot 100 ljudi

Pa sej vsak od povabljenih prinese kuverto, s tem se stroski poroke pokrijejo, v kolikor ze ni plusa. A ni celo tko da "morajo" starsi castit poroko?

So mi ql taki dogodki. Po mojem bi tud sam organiziral poroko in povabil vse svoje sorodnike, jih je kar nekaj. Casi se spreminjajo, dejmo se veselit :mrgreen:

Ponavljam
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 06. Jan. 2023 15:50

Nazadnje roj. praznovanje prijateljice.

Glede tega ali rada hodim na razne večje dogodke pa tako no... nekaj srednjega. Z leti čedalje manj? Oz. bolje rečeno se je z leti oklestil krog ljudi.
Za dogodke ljudi, ki jih imam res rada (in smo vključeni v naša vsakdanja življenja) grem seveda z veseljem. To je tak manjši krog ljudi.
Odveč so mi dogodki z ljudmi, s katerimi si v resnici nisem (več?) blizu, npr. ljudje, ki se vidimo enkrat/parkrat na leto in podobno ali če je nekakšna obligacija samo zaradi "žlahte". Takih ljudi niti na svojo poroko nisem vabila. Bi jih naneslo dvakrat več kot sem jih imela.
Sicer pa imam celotno sorodstvo (razen sester) izven Slo, letim sem in tja res samo za vzajemno pomembne osebe oz. njihove dogodke.
Tu pa rada hodim na dogodke "družine, ki sem si jo izbrala sama".
Moj podobno.


Imaš kakšno osebo v preteklosti za katero bi lahko rekel/a, da je "the one that got away"?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 06. Jan. 2023 18:28

Ne zares ...mogoče mi pride na misel ena oseba, ampak mislim, da tudi če bi šlo v smer zveze, se ne bi obdržala. :D obstajajo pa ljudje, za katere mi je žal, da smo izgubili stik (ne v partnerskem smislu)

Ponavljam + veliko razmišljaš o ljudeh iz preteklosti, s katerimi nisi več v stiku?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Jan. 2023 10:50

Dosti ja.
Sem precej melanholična oseba, ki premleva stvari za nazaj, za naprej, za vmes...
Mi je včasih čudno pomisliti, kako mi je neka oseba v določenem obdobju mojega življenja pomenila vse, sedaj je pa praktično neznanec.
Ponavljam.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jan. 2023 12:04

Ja na vpr od Ananhas, js itak že tle tolk pišem, in razmišljam o bivšem/ fantu in sošolcu in faxa s katerim sem bila najdlje skupaj od vseh.
Pa še nikakršnega stika nimava, on noče nič odpisat, tako da že s tega vidika je težko, da ne veš čisto nič o njemu(socialnih omrežij tudi nima).

Od ostalih ne, samo o njem razmišljam in o tem, zakaj sem tako ravnala kot sem, če bi bilo dobro, da bi drugače ali če je nek smisel in pomen, da sem v tako, kot sem in je kdo drugi pravi. Nimam čistega odgovora, da bi bila prepričana ali sem stoprocentno napačno ravnala ali 100% prav. Takrat sem se tako počutila, kot da me dolgočasi, da mi nekaj manjka... precej mi je bilo tudi proti, ker me/ so me precej privlačili/ pritegnili ambiciozni moški, ki imajo neke cilje za prihodnost in on se mi je takrat zdel preveč tak prazen, brezciljem, nihilističen... je pa po drugi strani toliko več živel v trenutku, za neke lastnosti mogoče tudi drži, da jih začneš bolj ceniti ko še bolj odrasteš... oz takrat šele vidiš, katere lastnosti imajo pa tisti bolj ambiciozni oz. nimajo, ki jih je on imel in so mi bile takrat samoumevne... Mogoče sem jaz takrat imela preveč svojo sliko, kakšen je meni idealen parnter ali mi pa tako ni ustrezalo se samo z enim ustaliti, ne vem..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 07. Jan. 2023 12:39

Ne men ni noben pobegnil :mrgreen: vem pa da sem jaz za enega tista "the one that got away", ampak ga jaz nisem nikol v romantičnem smislu videla in mi je po eni strani všeč da ni nikol kej probaval... baje da pa še po kar nekaj letih kar se nisva videla najinim skupnim prijateljem razlaga o meni... predvsem kadar se ga napije :mrgreen:

o osebah iz preteklosti ne razmišljam, ljudi ki sem jih želela obdržat v življenju sem jih, z ostalimi so se poti razšle z razlogom in mi ni žal...

Je kakšen film trenutno v kinu, ki si ga gledal/a in bi ga priporočil drugim?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Jan. 2023 13:38

Sem bila ravno včeraj v KInodvoru, sva gledala 'Trikotnik žalosti'. Mi je bil dober.
Pa ful ljudi se je neki pogovarjalo oz. delovali zelo impresionirani nad filmom, ki je bil pred najinim, ko so hodili ven iz kina.. Naslov Dvojna prevara (nek korejski).

Ponavljam + naj jed v zadnjem obdobju
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2023 10:59

Ne, letos še sploh nisem bila v kinu, tako da nisem pravi naslov za priporočila.
Naj jed zadnje čase-sicer juh redko naredim, ampak so dobre. Palačinke, polnjene s skuto.


Kako si zadovoljna s svojim zobarjem?
The world is as you are.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 25. Jan. 2023 11:26

Zelo zadovoljna! Mam sicer dve zobarci, ampak obe dve sta mlade pa zagnane in se res posvetita v detajle pa dobre nasvete zmeraj dajata... :mrgreen: mam nasmeh ko kakšna zvezdnica po njunih zaslugah.. no mal tud po svojih ker res dober skrbim za zobe... če mi je pa kaj grdo na ljudeh so pa to neurejeni zobje in noge :tot:

Ponavljam + maš kakšen poseben talent?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jan. 2023 12:13

Ne vem tocno ali sem bila na zadnje pri zobarju leta 2019ali 2020, ko sem obiskovala se studentskega, na primorskem in mi je zatezil, naj si, ce imam sluzbo v lj, poiscem za odrasle v Lj, da me on ne zeli vzet pri sebi med odrasle. In sem odlasala do lanske jeseni, da sem si poiskala novega. Tako da zdaj nisem bila ze ene 3 leta, me pa niso nic boleli zobje v zadnjih 3h letih.

Zdej imam novo, mislim da eno mlado, mogoce je se celo moje starosti glede na skupne prijatelje na fbju. :D
Sem narocena prvic letos marca.

Nimam posebnega talenta, ce pogledam tako, po cem sem izstopala ze od zacetka osnovne gor, mi je najbolj sla atletika, tek, sport na splosno (z izjemo skupinskih sportov) in matematika, naravoslovje, glede na sovrstnike.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Feb. 2023 12:41

Nobenega posebnega talenta.
Razen izjemne kreativnosti pri kuhanju obrokov iz ostankov/kar je pač v hladilniku. Daj mi dostop do osnovnih začimb in sestavin (olje, moka) pa ti iz poljubne kombinacije živil naredim 3 hodni meni :D

Kako se razumeš s svojimi starši?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov