Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Dec. 2022 8:43

Sem bila do zdaj 2x v centru Ljubljane zvečer odkar so lučke, drugje nisem bila. (Ni bil namen prav lučke iti gledat, sproti, ko smo šli na pijačo/ jest, sem videla še lučke )



Ponavljam + Še dve dodatni vprašanji a) Kako veliko poroko/ koliko gostov si imela/ bi imela/ boš imela? b) koliko otrok si želiš skupno imeti?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2022 19:02

nisem šel še pogledat lučk. si želim da bi šel s kakšno žensko, da bi bilo bolj romantično, da bi šel sam se mi pa ne da, je itak vsako leto isto :) mogoče vseeno grem, če mi bo zapasalo.

a) do neke razkošne poroke ful nimam želje, ker mi do nekih kompliciranj ni, pa tudi denarja se mi škoda zdi. sigurno pa vsaj nekaj, da ni samo podpis na matičnem uradu. všeč bi mi bilo kej malo bolj domačega, kot malo bolj nobel piknik mogoče, da pridejo tisti, s katerimi bi se dobro razumeli in bi si res želeli biti tam, težko rečem za cifro, mogoče 20-30 gostov? drugače pa najraje bi videl, da ima nevesta kakšne svoje želje o sanjski poroki, pa ji pomagam to uresničit.

b) želim si 2 otroka, z malo razlike vmes. se mi zdi idealno, ker se naučita da nista sama na celem svetu in se naučita deliti, hkrati pa sta si v oporo, da se igrata skupaj in si pomagata in ne rabita skos staršev zraven, pa da mlajši ponosi do konca, kar je starejši prerasel :D za spol mi je vseeno, bi mi pa bilo fajn imeti vsaj enega sina.
sem pa tudi razmišljal da bi kot tretjega posvojil še kakšnega črnčka iz afrike, da bi živel z nami

ponavljam vse, karkoli ti paše odgovorit :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Dec. 2022 19:25

Nisem še šla gledat lučk.
Na moji poroki je bilo nekaj čez 50 gostov.
Skupno imam dva otroka, to je to, baby factory je zaprla svoja vrata.

Ponavljam-glede poroke in otrok.
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Dec. 2022 20:57

Sama sva se šla poročiti. Sva potem ožje družinske člane čez par mesecev na kosilo povabila, da sva povedala, glede na to, da so se že pred kosilom prepirali je bila zgleda odločitev o taki poroki prava.
Za kolege sva zatem naredila piknik in je bilo super, sproščena zabava brez težakov :)
Imela bi 2 otroka.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 29. Dec. 2022 21:05

- Po pravici mi dol visi za lučke letos.

- Nisva imela velike poroke (samo civilno), na zabavi potem skupno 46 gostov.
- 3 otroke.


Ponavljam + bi posvojil/a?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 30. Dec. 2022 1:06

- Kar se lučk tiče, sem bila na dveh božičnih sejmih tukaj v Berlinu. Me je minilo po nekaj minutah, ker je bila takšna gužva, da o cenah ne govorim. :tot: Aja, pa v botanični vrt sva ša na božični light show, to je bilo pa lepo. :) v zda pa sva se peljala mimo ene hiše, ki je okrašena res kakor v filmih, čisto vsak centimeter je bil osvetljen. :D si lahko šel z avtom skozi vrt in na radiju si si lahko naštimal frekvenco, da so se lučke prižigale v ritmu glasbe :lol: Chevy Chase bi bil fovž.

- Na poroko bo povabljeno 70 ljudi, pol od tega bo njegova familija, pol pa kolegov. Gre pa za 'destination' poroko, tako da bomo videli, koliko jih na koncu res bo. :D
- otrok ne planirava, če se planeti v naslednjih letih poravnajo bi si lahko predstavjala max 1. Ampak to samo v primeru, da se spet seliva ali blizu mojh ali njegovih. Brez pomoči pa si tega sploh ne predstavjam. O posvojitvi nisva nikoli razmišljala. Mejbi?

- en dosežek iz 2022, na katerega si ponosen/a?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 30. Dec. 2022 16:24

Ponosna sem na to da sem sploh psihicno zdrzala letosnje leto... me je mel parkrat da bi se kr vdala obupu ampak sem nevem kje nasla moc da sem se spopadla z vsemi stvarmi...

No ponosna sem še na vse poslovne uspehe in na to da sem ponovno na umetniskem zemljevidu in tokrat ne kot amaterka ampak profesionalka...pa sem misla da je v tej smeri moja pot ze zaprta.

Ponavljam + imas kaksne zaobljube za novo leto? Ce si jih lani imel/a si jih uresnicil?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Dec. 2022 16:26

slovenc79 napisal/-a:nisem šel še pogledat lučk. si želim da bi šel s kakšno žensko, da bi bilo bolj romantično, da bi šel sam se mi pa ne da, je itak vsako leto isto :) mogoče vseeno grem, če mi bo zapasalo.


Dejansko zgleda isto ali pa zelo podobno kot prejšnja leta ja, nisem se poglabljala v lučke, vem, da tam na eni ulici pred tromostovjem so neke lučke v obliki semenčic. :lach: In so bile neke podobne fore že prejšnja leta.


- nimam dosežkov od tega leta, še najbolj sem najbrž trenutno zadovoljna, da sem njega spoznala. Aja halo... kuhat sem začela, to je dosežek. :D

-nimam zaobljub, ne spomnim se, da bi lani imela kakšne zaobljube.. ravno sem na terapijo začela hodit lani konec/začetek leta, najbrž sem imela zaobljube kot so, se psihično popravit/ pozdravit, biti srečna, uživati življenje... Aja...'zaobljubla je bila' 'ne imeti raka'najbrž tudi, bila sem tudi na enem pregledu, kamor sem se po več mesecev sumov prvič spravila sredi decembra in me je čakal naslednji pregled tik po novem letu... Sicer potem sem ugotovila, da je bil tisto bolj spet nek prehodni pregled in me je dejanski UZ čakal šele čez 3 mesece.. sem si ga potem sama plačala predhodno in se mi je odvalil kamen od srca, da je bilo vse ok... To se mi jedogajalo lansko Novo leto ja...

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 30. Dec. 2022 16:41

žveplenka napisal/-a:Ponavljam + imas kaksne zaobljube za novo leto? Ce si jih lani imel/a si jih uresnicil?


Dejansko nisem imel nobenih direktnih, imel sem samo:

- nadaljuj v smeri kamor greš, ker ti gre
- poslušaj sebe in svoje telo, ker veš vse kar rabiš

Iz tega je nato prišlo, da sem povabil prijatelja iz Brazilije, in sva skupaj tri tedne zganjala stvari po Sloveniji. Dobil sem motor in ga predelal v mašino ki gre lahko okoli sveta, in imel nekaj že res čudovitih izletov...letos nagradimo v kampiranje in prvi bolj resni enduro trip.

Bolj sem se povezal z ljudmi, imam bolj polne odnose, in mogoče prvič v lajfu sem zmožen nekega globljega intimnega odnosa. Nehal sem si lagat glede določenih stvari, do ljudi in stvari do katerih mi ni, se jih izogibam, niti ne mislim na njih. Več spim, več telovadim, bolje jem, kopam se v ledeni kopeli ko mi sede...in vse počnem brez nekega bolanega ritma ali discipline. Delam kot mi sede, danes sem malo utrujen in sem spal do 11ih, sekal drva, zdajle grem v kino, na en masten hamburger, zvečer bom gledal serije in šel spat. In s tem je vse vredu, brez neke krivde, sramu, razočaranjem nad vzorci ki jih drugi ne bi sprejeli...sprejmem sebe v vsem kar sem, in isto s telesom.

Bi lahko bile določene stvari boljše, bi lahko imel določenih stvari več...ja?, ampak sem potrpežljiv, in na res dobri poti, in stvari bodo prišle in padle točno kamor morajo. Dejansko sem totalno brez stresa, nada, nič, zilč, čutim svoje telo...in imam lepši odnos do njega, imam več polnih odnosov, in vse je tako, normalno, brez nekega hajpa...enostavno, je.

ti?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Dec. 2022 17:28

hayley napisal/-a:Dejansko zgleda isto ali pa zelo podobno kot prejšnja leta ja, nisem se poglabljala v lučke, vem, da tam na eni ulici pred tromostovjem so neke lučke v obliki semenčic. :lach: In so bile neke podobne fore že prejšnja leta.


LOL, to sem že slišal od ene, pa sem ji rekel sigurno naj bi bili upodobljeni utrinki, pa samo ti vidiš tako :P zdaj me pa res zanima a so dejansko res mišljene semenčice xD mogoče kakšno propagiranje plodnosti :P

zaobljub nimam nobenih, si jih tudi nisem nikoli delal. se mi zdi tako umetno, mislim da če si nekaj želiš in ti veliko pomeni, si želiš tega dosežga, ne smao da izpolneš neko zaobljubo. če pa ti ne pomeni toliko, se je pa brezveze mučiti iz nekega principa. glavno se mi zdi, da človek dela s pozitivno motivacijo in dosega stvari za zadovoljstvo, ne da bi z dosežki pogojeval sprejemanje samega sebe. jaz si želim ohraniti pozitvnost, ki jo čutim zadnje čase, in to je dovolj. kar bo pa več, pa bo še lepše.

ponavljam
hej norci :)
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 31. Dec. 2022 9:28

Jaz mam cist na izi zaobljube :mrgreen: ne kaksnih takih globokih... lani sem npr se "zaobljubila" da enkrat na teden skuham res fancy vecerjo, ki jo pojeva ob sveckah :mrgreen: sem se je zelo dolgo casa drzala...do sivih mesecev pol pa itak ni slo tud ce bi hotla...

Letos je pa moja edina zaobljuba da se naucim res proper sushi narest...ker ga obozujem in mi ni da dajem skos tok dnarja po gostilnah za njega :mrgreen:

Glede luck.. vem da prejsnja leta so ble te semenčice z jajcecem pri filipovem dvorcu, letos jih jaz nisem vidla, je neki podobnega v nasprotni ulci ampak ni to tist kar je blo vsa leta... modic k je za to skrbel je umrl, mislm da je zdaj prevzel njegov sin in je blo kar nekaj sprememb, saj kokr sem jaz vidla...men gre pr luckah na zivce da so enobarvne....povsod...pa se iste barve in mi ni..ce bi jaz krasila bi blo od a do ž barv :D

A je kaksna hrana, ki si jo res zelis pripravit pa te mogoce skrbi zapletenost recepta?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Dec. 2022 11:27

Ne, nič takega, zdaj sem ta teden kupila pljučno goveje meso, pa še nisem delala, bom mogla zamrznit, ker na koncu nisva jedla, njemu en dan ni pašalo meso tako pozno, danes pa greva itak k njegovim.

Me malo skrbi, ker nisem spet toliko vajena tega rdečega mesa peči, če bi naredila v redu, pa v receptu piše, da je dobro da s tistim termometrom zmeriš temperaturo mesa, ki ga tudi nimam.
Ne vem, ali bi mogla tisto nabavit naslednjič, ko bom delala, ali se da tudi brez ok naredit.

Aja hotela sem narediti tudi malo naribanih tartufov čez to govejo pljučno pečenko, pa ne vem sploh kje jih dobiti. Potem mi je on povedal, da en kos tartufa bi stal približno 100 eur (ampak bi naredila enkrat!). Da lahko vzamem bolj tartufado če že, kjer je pa samo kakšen 1% tarftufa notri.

- Aja dobila sem še eno idejo, kaj bi rada naredila - školjke v tej paradižnikovi omaki, nisem še nikoli. Pa to je še res stvar, ki jo moraš delat za vsaj 2 ali več ljudi, ne moreš za enega delat školjk.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Jan. 2023 5:31

Susi bi tudi jaz rada naredila, pa si ne upam, ker ne po vsem pacanju potem sploh ne bo nic uporabnega za pojest :D

Ponavljam


Ps. Lepo slisat, da po se po vseh letih Ljubljana se ni znebila novoletnih spermijev :lach: Naj bo plodno novo leto in to...
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 04. Jan. 2023 12:00

Mene je najbolj strah steak delat...sploh ker mam rada krvavga na sredi.. tok da se rajs ne lotim :mrgreen: prepuščam profesionalcem.


Zaradi katere stvari poleg obicajnih - varanje neujemanje zdolgocasenost sprememba življenskih poti/ciljev- bi pustil partnerja?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7530
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jan. 2023 18:33

Sem naredila danes ta pljučni zrezek samo zase, ker on dela in je on rekel, da mu po sliki deluje, kot da je medium, zdaj sem šla guglat kako zgleda katera stopnja in mislim, da je bilo nekje medium well ali medium. ( ni pa nič komentiral/ odgovoril, kakšen način mu je bolj všeč, tak oda zdaj nekako sklepam, da mu je bolj všeč do konca pečeno?)


Težko rečem nekaj iz glave, če nisem v situaciji. Zaradi odvisnosti od alkohola, drog, verbalne, fizičnega nasilja, da bi blo kakšno nasilje nad otrocmi...


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov