Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 03. Jun. 2021 21:30

Ja, sem opazila, da jih je bilo veliko takih, kot jih opisuje horoskop, tudi mene so že mnogi zadeli in sem bla tko “od kje veš moj horoskop”, ampak pač ne verjamem v te stvari in je to zame bolj neko naključje oz. verjetno ima vsak nekaj lastnosti svojega horoskopa, ker se vsakemu horoskopu pripisuje ogromno enih lastnosti. :D

Kakšen stil opremljanja hiše/stanovanja ti je najbolj všeč? Daješ dosti pomena tem stvarem ali si bolj v stilu “gremo v Ikeo po 1001 stvar?” (Vem, da ima tudi Ikea nekaj ok stvari, ne mislim to kot blatenje podjetja :) )
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 21:31

Am, kakšno vezo ima pilates s psevdoznanostmi pa tudi ne vem.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jun. 2021 21:37

Am nimam pojma glede opremljanja, ker se nikoli nisem.
Sem pa v zadnjem času poslušala o načrtovanju pohištva in mogla gledat/ ocenjevati neke steklene hiše. :D

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Jun. 2021 22:55

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 03. Jun. 2021 23:42

nisem neki zbirčen glede opremljanja, kar se tiče izgleda, moje mnenje je, da po določenem času estetike itak sploh ne opaziš več in te zanima samo še funkcionalnost - da dosega namen uporabnosti, da se nič ne zatika/zlomi, da se zlahka počisti ipd., tako da se osredotočam na to. osebno sem alergičen na raznorazen kič in dodatke in okraske in čeprav mi kakšne stvari izgledajo dobro, se raje vzdržim.

ikea se mi zdi fajn, ker so izdelki in sistemi dobro zamišljeni kar se tiče uporabnosti, montaže, in ima zato odlične bestbuy izdelke. tudi dizajn je dosti nevtralen, ki večini ljudem odgovarja, kdor pa išče specifičen stil, pa seveda preišče več proizvajalcev oz. si da naredit po naročilu.

edino kar mi je pri ikei zoprno je to da je firma izrazito ideološko levo usmerjena in spominja na nek kult.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2021 3:53

mmm napisal/-a:Eni pravijo, da je pilates podobno kot joga prav tako duhovna zadeva.

Kdo? Se tebi sanja, kaj je pilates? Ne bi rekla... Je praktično kot fitnes, samo da delaš samo z lastno težo, kvečjemu s kakšnimi obtezitvami za noge, roke..
Sej tudi za jogo ne bi rekla da je duhovna zadeva, pilates pa sploh je kot bi rekla tenis.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 04. Jun. 2021 10:09

Joga v svoji osnovi je zelo duhovno usmerjena, izvira iz hinduizma. Seveda sodobne (zahodne) izvedbe ne vec toliko, ker se bolj na telesni vidik osredotocajo. Ampak vse vaditeljice, ki sem jih do sedaj imela so vsaj malo spiritualnega vkljucile (je pa res, da so vse solane pri priznanih jogijih v indiji, ker je pac indija, od koder joga izvira, cez mejo). Sama sem se najbolj posvecala kundalini jogi, ki je se vedno precej tradicionalna in je vsaka kriya necemu namenjena, ne le raztezanju in krepljenju moci. Sem pa hodila tudi na vinyaso (kar je to, kar se dandanes na tecajih najbolj izvaja), predvsem za utrditev misic, da sem lazje izvajala kundalini jogo.
Aja, pohistvo. Mah, nisem se se nikoli s tem ukvarjala. Doloceni stili so mi bolj vsec, ampak nimam tocno dolocenega. Ko bom bivalisce sama opremljala, bo verjetno vecinoma minimalisticno, a z dodanimi bolj izstopajocimi kosi. Recimo pisana preproga, kak fotelj v neujemajocem stilu v bolj zivi/kontrastni barvi, odstekane zavese, kaj takega. Eno sobo bi pa mela v Boho chic, bean bags, lava lucke, fairy lights, milijon blazin v zemeljskih odtenkih, ves kic, boli me k :D

Tvoje mnenje o Ikei?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 04. Jun. 2021 10:09

2x
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2021 10:46

Js sem tudi delala vinyaso, yin, power jogo ali kak fusion joge-pilatesa.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jun. 2021 11:37

Fino za opremljanje nekih pomožnih prostorov, malo me moti recimo ta Ikea uniformnost vseh stanovanj (morda se celo bolj velja za kake druge cheap proizvajalce pohištva a la Momax in podobno). Vsi majo iste omare, mize, dodatke... Greš k 3 kolegom zaporedoma na obisk pa razen po slikah ne veš v čigavem fletu si :P.
Če si v najemniškem stanovanju pa super opcija - relativno dosti muzike za malo denarja!

Mi je pa super trgovina za kake malenkost drugače, sploh za kuhinjske pripomočke ki se hitro uničijo (spatule, scraperji, plastične posode/embalaže, modeli za peko itd.). Pa mini tepihi za vsepovsod so tudi najcenejši in se super preko v stroju :ja: .

Ti? Ti je pomembno kako je urejen tvoj bivalni prostor?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 04. Jun. 2021 11:47

Sem istega mnenja kot Sarissima. Tiste znane komode, omare, postelje ...ma povsod so, živ dolgčas :D Za majhne nakupe (pripomočki) je ok.

Ja, mi je pomembno. Raje čakam dolgo na en kos pohištva, kupim manj, pa da vem, da je nekaj ljubezni blo vloženo v stanovanje. Tudi za podnajemniško stanovanje, kjer živiš vsaj nekaj let, ne bi izbrala Ikee (razen kaki manjši kosi, kot že omenjeno). Če delaš od doma, že tako ali tako preživiš ogromno časa doma, tako da je fajn za samo počutje, da je stanovanje lepo urejeno. :)

Ponavljam
Zadnjič spremenil Ash., dne 04. Jun. 2021 11:55, skupaj popravljeno 1 krat.
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2021 11:47

jA, glede tega, da mi je ljubše bolj novejše/ modernejše pohištvo, oprema, svetli bivalni prostori ali bolj pred kratkim prenovljeno. Razen tega, nevem kakšni detajli ali dodatki, me pa ne brigajo za opremljati. V obeh najemih kjer sem bila zadnje leto in pol, je bilo stanovanje prenovljeno ali pa nova hiša z novo opremo, kar mi je kul. S kakšnim dodatnim opremljanjem se ne ukvarjam.

V prejšnjem stanovanju smo imeli ikeo, ampak meni je zgledal lepo, je bilo vse pohištvo belo, ali kvečjemu srebrne/ kovinske noge od pisalnih miz in mize v kuhinji + približno na sobo po 2 barvani steni v kombinacijami z cca. 2 belimi stenami + par bolj umetniških slik, ker je bila hči od lastnika neka likovnica. Meni je bilo lepo urejeno.
Če že kaj, bi me bolj kot nevem kakšno pohištvo pritegnile kakšne umetniške slike.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 04. Jun. 2021 13:19

Meni je kul. Kupim pa basic stvari, ki jih potem sama okrasim z lastno kramo.. :) Torej navadne police, okvirje, kakšno stransko omarico, itd.. Vecje stvari kupim rabljene (nazadnje super set lesenih stolov in jedilno mizo za 150€ :D ). Tepihe narocim online.

V Ikei ne bi kupila kavca, postelje, racunalniskih stolov.. nicesar, na cemer sedis/lezis dolgorocno.

Najvec imam pa kozarcev in kroznikov, rastlin in manjse krame. :)

Plano za vikend?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jun. 2021 14:20

hayley napisal/-a:.V prejšnjem stanovanju smo imeli ikeo, ampak meni je zgledal lepo, je bilo vse pohištvo belo, ali kvečjemu srebrne/ kovinske noge od pisalnih miz in mize v kuhinji + približno na sobo po 2 barvani steni v kombinacijami z cca. 2 belimi stenami


No, to so ta stanovanja o katerih govorim :D . Bela (za napredne uporabnike ki so za omaro namesto 200 EUR, pripravljeni dat 220 EUR pa combo bela + hrast ki sta zdaj povsod :D ).

Ma nič takega, tour de kolegi (če mi uspe skombinirat gremo k dvojim), verjetno si bova sposodila starodobnika kot prejšnji vikend pa šla malo na izlet + v hribe, pa obvezno zalit vrt. To sonce zdaj iznenada mi bo požgalo cel pridelek :)

Ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jun. 2021 14:30

Ma glede na ponujena stanovanja za oddajo, ki so na trgu, večina manj urejena in s starim pohištvom, je bilo tisto ful lepo. Pa imela sem eno ogromno omaro, čez celo steno (v sobi za 20 kvadratov, ne kake mini stene), jo pogrešam, imam zdaj manjšo. :D
Imam potem pa že raje Ikeo, kot kakšno staro pohištvo.


Za gvišno je samo delo za službo, upam da rata kaj z izobraževanjem, ostalo še vidim, če pride še kaj vmes.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]