Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 20. Okt. 2021 7:03

Tamalega bova verjetno peljala na eno otrosko prireditev, meni se pa ne da oblacit v kostume, ne za pusta, ne za to. Samo enkrat sva nekaj na hitro naredila par let nazaj.

Si za pusta hodila kaj po hisah za sladkarije? A to otroci se delajo dandanes?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Okt. 2021 8:32

Ko sem bila jaz majhna, smo hodili po vasi ja.
Drugače zdaj otroci to delajo v veliko manjši meri, ponavadi samo v vaseh, pa še to le k sosedom oz h hišam, kjer jih poznajo.
Meni je načeloma luškana navada, sem že toliko stara, da mi je zanimivo ko hodijo od prijateljic z zgodnjega otroštva mladiči, da si jih lahko malo pogledaš :P .

Jaz si načeloma vedno dam neko malenkost nase za pusta, tudi v službo, lani sem cel pustni torek mela sestanke preko Zooma z mačjimi ušeski :). Toliko da ni dan kot vsak drugi. Za neke elaborirane "bolj sem naga kot oblečena" kostume pa sm pomojem že malo prestara :D .


Ponavljam vprašanje + ali se spomniš kakega svojega totalno fail kostuma iz otroštva :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2021 8:39

Ja smo hodili po vasi, kot otroci, in nekateri, jaz ne, iz sosednjih vasi naselij, imajo navado, da so tudi v starosti srednješolci, študenti, odrasli hodili po vasi v skupini po kakšnih 20 s kakšnim vozom in tam neki praznovali in pili. Aja ne, zdaj se se spomnila, da to delajo v bistvu tudi odrasli, starejši iz našega naselja, tako da je za vse starosti, ja..

Noben se mi ni zdel fail, zdaj ko pa gledam za nazaj, se mi zdi domiselno, da sem enkrat kot otrok hotela bit in bila superman al batman, ne ločim zdaj več kaj je bilo. :lach:
Enkrat sem bila pa tudi bila kot otrok taka zanimiva japončica s kimono in črno lasuljo in paličicami v laseh.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Okt. 2021 14:29

Za noč čarovnic se nikoli nismo maskirali, bolj samo rezljanje buč, "horror movie night" s kolegicami in tavanje ponoči po okolici (početje kakšnih bedarij), da je bilo kao spooky. :mrgreen: To nam je bilo bolj v najstništvu zanimivo.

Za pusta pa ja, smo se maskirali itak (za tisto vprašanje ne bi rekla fail, prej to, da sem premalo truda vložila v kakšno masko), hodili naokrog po hišah in jim peli neko pesem o prinašanju sreče in pomladi (mimogrede, Ukrajina je imela letos na Evrosongu pesem iz stare ljudske folklore rituala za priklic pomladi, v elektronski obliki :D ), šli pogledat kakšen sprevod (Vir največkrat), kasneje žurka, s sestrami pa smo predvsem zadnja leta v okviru društva sodelovale še na Maslenici s peko tradicionalnega peciva.
Je pa maškar iz leta v leto manj, čeprav imam vedno pri roki kakšne malenkosti, če zvonijo.
Šemit se meni ne ljubi več (nazadnje sva se z mojim šemila za eno zabavo odraslih maškar kot Morticia in Gomez, par let nazaj), mi bo zdaj vse skupaj spet bolj zanimivo zaradi tamalih dveh.

Da ne bo Sarissima zavijala z očmi :D; Si oseba, ki s stvarmi/opravki odlaša do zadnjega ali imaš vse organizirano oz. sproti delaš? Če bolj odlašaš - se ti zdi, da bi določene stvari realiziral/a oz. (do)končal/a tudi, če za to ne bi bili postavljeni datumi in roki?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 20. Okt. 2021 15:01

Sem bolj v skupini tistih, ki odlašajo. Ne maram rokov, sploh ne, če se gre za formalnosti, podpise/podaljševanje pogodb itd. Najraje si sama odrejam urnik in ne maram avtoritete, ki mi govori, koliko časa imam za nekaj. Dosti raje se sama organiziram pa čeprav potem rabim več časa za nekaj. Tisto, kar rada delam, si pa organiziram dobro in v nulo, neodvisno od rokov.

--

Imaš kako zanimivo posebno aplikacijo na telefonu, ki jo uporabljaš vsak dan in ti je "a must-have"? (ne mislim teh najbolj znanih, kot so Instagram, Whatsapp, itd., ker te ima že skoraj vsak)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Okt. 2021 15:18

Ne, ne uporabljam aplikacij nič posebno, messenger, spletna banka, mail, beležka, bitstamp sem malo pozabila geslo zadnji čas, to je to.. in tista za covid potrdilo. Še ene dve imam, ki jih nisem utegnila še nič rabiti, tudi neki coinstats in neki od investiranja. ..In google map je za moje pojma najbolj koristna aplikacija, kar jih imam.

Ponavljam + na kakšen način se organiziraš, ali v smislu aplikacij, ali s koledarji al kako?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Okt. 2021 15:40

Pišuka, kako ste vsi resno vzeli :D .
Bolj me jezi veriga 7 "ponavljam" vprašanj, ki potem ustavi temo ker so vsi že odgovorili (nekateri celo 2x in obakrat dajo "ponavljam"). Obljubim da ne bom več zavijala z očmi :D.

(+ ne verjamem vam da vas ni mama *nikoli* našemila v kako glupost, jaz imam ene 3 travmatična leta - enkrat sem bila recimo Sneguljčica z agresivno rdečimi liči kot klovnovski nos :D )

Obožujem še svojo aplikacijo za spremljanje menstruacije (Maya), spletno banko, Google calendar, več let pa sem še imela "question calendar" naložen (aplikacija ki te vsak dan vpraša eno malo bolj osebno vprašanje za razmislek in lahko potem za nazaj gledaš kaj si odgovarjal.
Drugače pa še veliko uporabljam audiobooks, za poslušanje knjig na sprehodih.

Ponavljam, če ima še kdo kak uporaben predlog za app-e.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 20. Okt. 2021 20:20

kaki Shazam še pride prav, da ugotovi katera muzika se vrti na radiu v avtu, ko se peljete (al pa v lokalu, če je dober komad in ga ne poznate) :wink: :cool:

Poslušaš kaj muziko na telefonu preko slušalk? Kako si si rešil/-a poslušanje muzike direktno iz Youtube-a na telefonu (torej tako da lahko med poslušanjem tečeš in imaš telefon z youtube-om v žepu)?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 20. Okt. 2021 22:43

za glasbo imam spotify, youtube mi gre na zivce, odkar je toliko oglasov.


če se spomnim za nazaj, je bilo za maškare vedno nekaj blackface-ov :/ ampak takrat itak nisi šel za tem. Največji fail je bil, ko sem se pri 6ih oblekla v 'žensko'. :D imela sem blond lasuljo in torbico. wtf.

drugače pa obožujem pust in tudi letos se bom najbrž kaj umaškarala za halloween, ker tukaj pusta ne praznujejo. ;(


si kdaj izgubil/a kakšno neshranjeno delo, ki ti je vzelo dosti časa? ali pa zafrknil/a kakšen recept, ki je ravno tako vzel ure?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7539
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Okt. 2021 6:48

Bolj malo poslušam muziko iz telefona. Večinoma poslušam za računalnikom, če že, ali se je pa prenaposlušam med vožnjo v avtu.
Ko sem uporabljala še ta privatni telefon, več kot leto nazaj, sem imela Deezer. Mislim, da sicer bolj zato, ker sem poslušala album skupine, katerega komadi še niso bili na ytu.

Nič takega, večinoma računalnik sam sproti shranjuje, kakšen manjši del imam za dopolnit, če že kdaj.

Kaj te najbolj mori zadnje dni/ zadnji čas?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 21. Okt. 2021 6:51

Hesus, ja! Ravno slab mesec nazaj sem porabila 1 teden v izi dela za obsežno fotoknjigo in mi je program za urejanje, ko sem jo probala dat v košarico javil, da slike niso pravilno naložene in je šel celoten trud v maloro.

1 teden sem se kujala in nato začela na novo :| (seveda sem vsake par ur preverjala ali mi knjigo še dovoli dati v košarico :D )

Upsala, vidim da me je hayley prehitela, dam njeno vprašanje:



Kaj te najbolj mori zadnje dni/ zadnji čas?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Okt. 2021 8:15

Viroze iz vrtca.

Kateri je tvoj najstarejši kos oblačila?
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 21. Okt. 2021 9:30

Nek plašč, najbrž ga imam že več kot 10let. Morda 2x na sezono oblečem ampak vseeno ni za stran :)

Ponavljam?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 21. Okt. 2021 17:02

mislim da ena reklamna majica od avtohiše, iz okoli 1992 se mi zdi. presenetljivo dolgo se je držala, ampak postala luknjasta, jo pa imam shranjeno ker mi je ful všeč motiv na majici.

drugače pa imam veliko stvari starih 10+ let ki so še kot nove

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Okt. 2021 17:14

Ena majica od oceta, ki ne vem, kako mi je (bila) prav. Taka hipijevska, baje je bila krem barve, sedaj je bela. Stara, uf, vsaj ene 10, 15 let vec od mene. Sicer je ne nosim vec. Imela sem se ful kvaliteten blazer od stare mame, pa mi ga je enkrat mama po nesreci skrcila :) Od prav svojih stvari pa imam se kar nekaj se iz srednje sole (se pravi 16+ let). Tako na pamet, bulerji Doc Martens (res kvaliteta) in pa mislim, da imam se en crn plasc se tudi, ampak se ne spomnim, kdaj tocno sem ga kupila.

Kaj ti ni problem kupiti rabljeno in cesa nikoli ne bi kupila rabljenega?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov