Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 28. Avg. 2021 11:19

Humor, dobra hrana, občutek, da sem aktivna (razvijanje idej itd.)



Če imaš na voljo, raje izbereš neko luksuzno potovanje (nastanitev, letalo, hrana itd.) z malo avanturističnega dogajanja ali low-budget varianto s full aktivnostmi in dogodivščinami?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Avg. 2021 11:35

Low-budget varianto z dogodivščinami takoj. Tudi luksuz bi mi kdaj pašal, za se malo spočit, ampak, ker je dopiust običajno omejen, bi seveda takoj prvo izbrala neke dogodivščine, občutek neznanega, novega, nepoznanega.. Ali pa vsaj, da imaš neko svobodo backpackanja in se premikaš po različnih krajih, da nisi samo v enem, greš tak tempo, kot ti paše, imaš nek stik z domačini, ne samo kakšnimi zaposlenimi v hotelih/ turizmu - je čisto drugo, je pa tudi za moj okus fajn, da ne izbereš ravno najcenejše možne nastanitve, če ti ne izgleda ok, ampak si pustiš možnost iti kam drugam.., toliko, da je še vedno udobno. No mogoče, ko si malo bolj vešč potovanj ,se ti spremeni ta nivo udobnosti.. Odvisno kje in kako si..

Samo so tudi low- budget lahko na različnih nivojih, meni je na zadnje pašalo se pogosteje ustavljati v kakšnih lokalih, na kavah, čez dan.
Ena moja kolegica, gre pa rada toliko na minimum, kolikor je možno, štopanje po državah 3. sveta, po možnosti na kakšno prepovedano/ vojaško območje zait, spat pri domačinih, spati magari nekje potleh, namesto iti v hostle/ plačati.. Če kje rečejo/ splošno velja, da je odsvetovano območje za turiste, ona gre tja, oba z enim kolegom.. izogiba se mest, turističnih destinacij, ji niso zanimiva. Saj je imela kar nekaj izkušenj, da ni bilo potem nič nevarnega tam in so bili ljudje še veliko bolj prijazni, sprejemajoči, kot kje drugje, kjer je več popotnikov/ turistov, ampak vseeno..



Ponavljam + kateri parfum ti diši 'seksi', oz bi se počutila, seksi/ privlačno, če bi ga nosila ali pa za katerega si prejela največ komplimentov?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 08. Sep. 2021 20:00

Low budget in raziskovanje.

Ne bi rekla, da je kakšen parfum sam po sebi seksi, seksi postane v kombinaciji z osebo, ki ga zna nositi in ki ji ta parfum "paše". Ni vsak parfum za vsakogar.
Če bi že morala enega izbeati bi bil to Black orchid, ki je na moji listi naj, je za posebne večere.

Imaš že kakšne načrte za vikend?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 08. Sep. 2021 23:42

V petek sem se na morju, v soboto pa moram ze ob 4ih vstat in it na pot nazaj, ki bo trajala cisto cel dan :tot: nedelja najbrz cel dan crtanje s fantom in psom :)

ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Sep. 2021 6:20

Služba za vikend, ker moram čez teden delat druge stvari. Pa se s kom dobit.

Aha Black orchid se spomnim ja, mogoče diši boljše na koži. Na listku je cutit kot MIX en kup stvari +čokolada.

Pri mojih parfumih so vec/par tipom všeč isti in najmanj vsec isti, kar so jih testirali bolj po listkih, od tistih, ki jih imam. Najbolj všečna sta jim JPG - La Belle in Mugler - Alien(Razen mojemu bivšemu ni všeč Alien, dvem drugim pa je) , (Chaski ju precej tudi Guerlain Teracotta) najmanj obe, navadna in intense Coco Mademoiselle, Chanel no. 5 edt in DG - Light Blue.
Za Chanel parfume naj bi bilo tudi bolj značilno, Da moreš biti bolj ljubitelj parfumov, da so ti všeč..

Pobavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Sep. 2021 21:18

Zaradi korona preplaha in čakanja rezultatov PCR sem v petek skenslala vse plane za soboto (za danes sem bila vabljena na baby shower h kolegici iz otroštva, zjutraj plani za v en mini hrib na kofe). Danes sva uglavnem belila po stanovanju, pucala, nakupovala hrano, prčkarije za po stanovanju...
Ker je bil test k sreči negativen, smo hrib prestavili na jutri zjutraj, popoldne pa pridejo do nas moje kolegice s faksa s prikolicami in naraščajem, in računam da bo kjut popoldne.

Imaš trenutno nalakirane nohte?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 11. Sep. 2021 22:28

Na roki ne in jih že zelo dolgo nisem imela. Nosim bolj klasično kratko postrižene, naravne. No zdej bi jih že kr mogla kmalu spet postrič.

Na nogah pa imam vijoličen oz nek 'berry purple' odtenek.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Sep. 2021 0:30

Ja imam, na rokah in na nogah!

Ponavljam + če se lakiras, katere barve lakov največ uporabljaš?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Sep. 2021 7:16

Na nogi sem imela zadnje leto /leta vedno ali rdeče ali črne, zdaj imam pa lila vijolične.

Na roki nimam pogosto. Od lakov imam belega, nude, pa kar je na rdeče, rdeče-vijolično in črnega. No na roki se ne spomnim nositi črnega.
Kar se spomnim sem nosila bolj na začetku službe na roki belega ali rdečega (sodelavec je ugotavljal, da usklajuje s puloverji barvo nohtov) , za poroko mat nude. Večino časa pa nimam nalakiranih na roki.

Sicer pa po mojem mnenju zgleda na roki najbolj urejeno ali na kratko postriženi, naravni ali pa res urejen, lak nič odkrusen - barva bela, nude ali klasicna rdeča za moj okus ( mogoče kakšna niansa rdece- vijolične)

Če si barvas sam in ni tisti gel, je težko imet več kot en dan popolen lak, tako da si raje niti ne lakiram, ker nimam časa/se mi ne da skoz popravljat.


Ponavljam + imaš kakšne plane, koliko prišparati približno na leto? Lahko zaokroženo po intervalih po 5k nekje, ne čisto do številke točno.. (Recimo zdaj za tako leto, kjer ni kakšnega večjega stroška kot so avto, kupovanje pohištva, pologi za kredit, al kako že gre .. ker sklepam da takšni večji stroški so bolj redko kot ravno vsako leto..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 17. Sep. 2021 14:25

Ne, hodim na permanentni lak. Če izberem lak žive barve v salonu, potem pri naslednjem temrinu izberem neko nevpadljivo barvo itd.

Do zdaj nisem imel/a. Nameravam pa v roku dveh let kupiti flat in bo treba zategnit pas, ker ga kupujem sam/a in torej nosim celotno breme. Tako da v dveh letih bi mogla dat na stran vsaj 50.000 EUR, ostalo pa pač s kreditom. Bomo vidli.

--

Imaš kakšno nenavadno prehransko navado?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Sep. 2021 15:04

Če sem lačna ne morem jesti sladkega na prazen želodec ker mi kar obrača. Na splošno ne jem sladkih jedi kot glavni obrok ker mi res niso dobre/se po 3 vilicah "najem" oz me cuker zabaše in sem po pol ure spet lačna/mi naredi slabo. Mam pa zelo rada če je sladko kot drugi hod za nečim slanim in bolj konkretnim, recimo fižolova juha ali mineštra pa potem kaki štruklji/šmorn...

Gres, riž v mleku, raznorazne narastki z večerjo pa ... bruh.


Ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Sep. 2021 9:09

Hm, waw, v dveh letih bi nasparala 50 000? :eek: To more bit pa neka ekstra dobra plača.. Ali pa kakšna dobičkonosna tvegana vlaganja.
Vem, da ena kolegica/znanka, ki je 2 leti starejša od mene, že nekaj let (ne vem točno koliko) živi v Švici, ima nasparano pod 50k, ampak že njena vsota okrog 40k ali 30 do 40k se sliši precej fajn. :) Samo mogoče, če bi želela ostati v Švici, pa to za njihove razmere ni kaj posebnega, je kot da bi za slo enake razmere delil s 3, s čimer si ne moreš kaj dosti pomagat..

Glede navade če sam tisto ješ, niti ne znaš primerjat Oz ugotovit da je nenavadna.

Se izogibam mlečnih izdelkov pri kuhanju Oz ne bi nikoli ali zelo redko delala kakšne smetanaste omaka Oz kaj z mlečnimi izdelki.
Ko sem lačna in se ne utegnem skuhat lahko pojem tud pol paketa napolitank, ali nečesa sladkega, samo direkt čokolade pa ne, kot včeraj npr.
Drugače malo zame nenavadno je, da nisem že 1 leto ali več jedla mlečne čokolade in nimam sploh potrebe po njej, sem v študentskih letih jo jedla se kar pogosto najbrž. (sem jo jedla edino v obliki rum kokosov)


Kaj te v življenju najbolj veseli, Oz če ozavestis to, da boš enkrat umrla ali če bi imela samo nekje 10 let življenja se, po čem bi si ga želela zapomniti. Kaj do neki dogodki ali dejavnosti, aktivnosti, po čimer, bi si želela zapomniti življenje?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 19. Sep. 2021 6:16

Druženja in dogodivščine s prijatelji, družino. Raziskovanje sveta. Pač trenutki, ki jih izkoristimo.

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Sep. 2021 8:01

Ja nekako isti odgovor pri meni.
Druženje, dogodivščine s prijatelji, bližnjimi. Izleti, potovanja znajo tudi bit, to.

Primer, sem kot otrok hodila večkrat v Moravske Toplice. Ne vem točno kdaj sem bila na zadnje, okrog 11 nekje, od takrat do zdaj, ko sem bila ponovno tam in sem imela tak nostalgični občutek, se mi zdi, da sem si res najbolj od vsega zapomnila odnose, dogodivščine s prijatelji..
Tisti dnevi, meseci, leta, ki so bili vsi zabiti od jutra do večera, do spanja, od obveznosti, se jih skoraj ne spomnim.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 10. Okt. 2021 16:04

Uf, je ta tema zamrla...

Kaj me veseli v življenju? Vse po malem, od malenkosti do velikih in pomembnih trenutkov v lajfu: ko sedimo s klapo na piknik dekici in pijemo kafe, do dobro opravljenega dela v službi, prekrasnih spominov z dopustov, veseli me da imava funkcionalno in ljubeče razmerje, veseli me ko spečem Instagramabilno in okusno torto.... Upam da bom, ko bom soočena s svojim zadnjim dnem, lahko rekla da sem bila na povprečen dan v življenju zadovoljna :) .

Kaj si nazadnje kupila prek spleta? Ali kupuješ več v fizičnih ali spletnih trgovinah?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron