Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 30. Sep. 2024 12:11

Si ničesar zase niti ne kupujem ali za dom...
na zadnje bi rekla, da plenice torej. Sem rekla, bom enkrat za spremembo vzela ene cenejše, od Miler znamke. ... potem je pa še partner 1x kupil od Babylove ... in bi rekla, da se splača dat več za mal dražje plenice, ful boljše zdržijo in ful več se napijejo čez noč naše standardne... pa zelo mi odgovarja, da je tudi črtica gor, ki se obarva... sicer 2x je šlo mimo tudi pri naših tastandarnih plenicah, preden sem te druge začela uporabljat, ampak vseeno je boljši filing, delujejo bolje narejene...

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 30. Sep. 2024 20:29

Prav zase sem nekaj časa nazaj kupila linijo ene malo dražje kozmetike oz. čistilno mleko, čistilna pena, serum, kremo za obraz… namenjeno mojemu tipu kože in moram rečt, da sem precej zadovoljna.

Tudi eno naravno kozmetiko (puder in to) kupujem že nekaj let isto v Orci. Nekaj dražje, ampak meni ql. Ker recimo se tudi ne ličim vsak dan.

- - - - -

Se ličiš vsak dan za v službo?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Okt. 2024 7:57

Ja, ampak ne na polno. Ker se kar zgodaj zbujam to ponavadi pomeni maskara, malo concealerja, to je to.

Ponavljam.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 01. Okt. 2024 8:22

Samo občasno.

- - - - -

Drugo vprašanje: znaš pripraviti jedi kot so čufti, filane paprike, sarme…?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Okt. 2024 6:36

Ja, mislim pogledam recept, iz glave na pamet ne…ali pa tudi bi ce bi mogla/ bi naredila neki priblizno, ce bi na pamet. Cufte in sarme sem ze delala v cca. 1. letu odkar sem zacela kuhat…. Pri 29 sem zacela kuhat, cufte sem nekje isti mesec ali v prvih par mesecih, ko sem zacela, naredila, se prav spomnim, iz ene 700g mesa, sem zivela se sama takrat in sem 3 ali 4 dni zaporedoma sam tiste cufte jedla, ker jih je bilo toliko in jih je bilo treba porabit… ( da bi jih zamrznila mi ocitno ni padlo na pamet) Filanih paprik nisem še.
Lani, ko sem imela 3 mesece starega dojencka sem prvic v zivljenju naredila sarme, za 2 kg al kolk jih je blo, na koncu ne vem, a nam je ratalo vse pojest, sva samo v dveh v gospodinjstvu, ali smo nekaj tudi stran vrgli…
Lonce sarm smo imeli na oknu, ker smo imeli en miniaturen hladilnik takrat, zamrzovalnik pa se bolj, se prav spomnim…

Meni je torto veliko tezje narediti od teh omenjenih jedi, pa tudi recimo lazanjo iz doma pripravljenih testenin, ob tem da nimas nobenega robota, nobenega pripomocka za delat testenine in vsako plast lazanje sam naredit, mi je tudi bolj komplicirano od teh zgiraj omenjenih…


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Okt. 2024 7:13

Samo čufte.

- - - - -

Si kdaj spekla potico? Je bila dobra?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Okt. 2024 9:28

ja in ja :lach: .
ampak imam to srečo da je moja nona "prvakinja" v orehovi potici (dobesedno, njena dnevna soba je polna zlatih priznanj) in sem že od malega kukala zraven ko je pekla. zdaj ko jo bolijo roke velikokrat pridem pomagat ko vem da bo pekla. sem pa samostojno pekla do sedaj samo 2x (in je bila skoraj tako dobra kot njena :) ).
za kvašene izdelke se mi zdi da ogromno pomaga da si zraven ko nekdo peče, da dobiš občutek kako izgleda dovolj zameseno testo, dovolj vzhajano testo, kako toplo mora biti testo, okolje itd. kolegica ni znala speči cimetovih rolic ker je vsakič pobila kvas z vročim mlekom :lach: :lach: sploh ni vedela kaj dela narobe.


ponavljam oz razširjam vprašanje - kake vrste peciv sladic najraje/najboljše spečeš? kvašeno, biskvitno pecivo, piškote, pite, kremne sladice, kake fine francoske izdelke itd....?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Okt. 2024 11:40

Nisem še pekla potice. Imam pa rada pehtranovo.

Najrajši in (po besedah bližnjih) najboljše spečem profiterole. To je itak tisto, kar se pripravi pri nas doma obvezno ob praznikih, praznovanjih…
Bolj enostavno pa biskvite z različnim sadjem ali muffine.
Torto do sedaj sem tudi samo 1x pekla. Se mi zdi čist preveč pacanja. :lach: :ja: :mrgreen:

- - - -

Ponavljam
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Okt. 2024 11:51

intermezzo:

vesna kako pa to natempiraš glede postrežbe? tašča je delala princeske za vsa praznovanja pa me je motilo da jih je bilo treba polnit ali tik pred praznovanjem ali pa so bile že komplet razmočene. ali je za profiterole mišljeno da pride razmočeno testo (sploh ker so filani s še bolj "vlažno" kremo kot princeske?) bi probala naredit :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 07. Okt. 2024 12:25

Jaz jih ne filam s kremo ampak s sladko smetano. Naredim pred praznovanji in dam potem na hladno. Pred posrežbo samo čokoladen preliv naredim.
Ni idealno ampak so tako dobri, da nobenega ne moti če so bili prej narejeni…
Mi jih še drug dan včasih jemo :D

Delam po receptu G Ramseya.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Okt. 2024 12:52

Ne delam sladic nic do sedaj, do sedaj sem veliko bolj uzivala v pripravi obicajnih jedi tipa kosil/ vecerje.

Ce pa ze, bi rekla, da so mi zdaj torte najbolj vsec. Z biskvitom, brez peke, oboje…

Definitvno lazje spect biskvit, kot se zajebavat s kaksno brez peke z zelatino/ rastlinskim nadomestkom.

Tudi, ko sem gledala mastersefa, mi je kar malo dol padlo, ko so kaksno oddajo mogli samo sladico delat… in zato manj zanimivo za gledat.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 842
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 07. Okt. 2024 14:48

Vsako leto spečem več potic, jo pohvalijo. Od babice podedovala tak lončen pekač, povezan z žico. Vedno v njem pečem.
Najraje delam torte, ma tudi razna kremna biskvitna peciva in kaj v kozarčkih.

Ponavljam
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 07. Okt. 2024 19:14

(haha, falil sem temo, pečem pa ne, a lahko kdo zbriše ta prispevk :?: )
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 10. Okt. 2024 7:39

Vprašanje:

Kaj je bil največji “fail”, ki si ga kdaj pripravil/a v kuhinji?
Kaj je bilo pa najbolj pohvaljeno?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Okt. 2024 10:40

Premalo pecene ribe, anpak sem jih pekla prvic v zivljenju.
Pa tudi file sem ze premalo spekla ribe. Mislim , da tudi kaksno meso je bilo ze premalo speceno, ma se ne spomnim v kaksni obliki. On je posebi na to obcutljiv.

In ta rojstno dnevna cokoladna torta, ena od dveh, ki ni stala skupaj.

Pohvaljeno je vse enako, nic ne izstopa, sem ze opazla, da je bila s strani njega bolj pohvaljena kaksna stvar, ki jo je bolj enostavno narediti.
Drgac neko gobovo juho/ gobovo minestro, je meni ostalo v spominu, da je pohvalil in kupil sampinjone, da naredim še. Pa za lazanjo/e mi je rekel, da naredim dobre… mislim da sem naredila in v verziji/spinaca/ losos, mesne z bucko..


Ponavljam + kateri parfum si do zdaj porabila do konca ali najvvec porabila od vseh?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron