Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 25. Sep. 2024 21:55

žveplenka napisal/-a:Večino se mi ni bilo treba učiti sploh... So me v domu še ostale spraševale kako sploh zdelam ker sem skos pohajkovala, med učnimi sem spala, na vseh žurih sem bla :D mam dobr spomin pa všeč sem bla prfoksom

Danes na poti v službo me na troli zabavata dve di(v)jakinji... ko jima "prisluškujem" sprva mislim, da hodita na kako znano gimnazijo, vidite kako pozitivno sem naravnan v prvem vtisu. :oops: :lach: Potem pa začne ena, da se je prepisala, ker se je na tisti privat šoli bilo potrebno učit. (My comment. Ne zdi se mi, da se je na privat šolah kaj velik treba učit :twisted: ) Druga pa, da se ta september vleče že dlje kot cele poletne počitnice :oops: :cool:
Glavno, polepšali sta mi jutro.
Sicer je bilo razbrati, da sta čist obupani nad tem kaj bo z njima v lajfu :roll: Recimo temu puberteta, pa najstniške fore.
To da se september vleče nenormalno dolgo me je tolk nasmejalo, da sm se skor vključil v pogovor. Še dobr, da je bil čas za izstop.

Mi, ki v službi nenehno lovimo roke... meni bi bilo top, da bi se (mi) neki vleklo :)

Drugače jaz sem se tudi ful malo učil, ko sem v matematiki zaostajal (bil na oceni 3 :twisted: ), sem pač zmagal na šoli na tekmovanju za kompenzacijo (recimo temu naravna inteligentnost). Pol me je to rešilo, da sem matematiko na koncu imel 4, ker mi je morala vsaj eno 5ko dat, če sem zmagal.

Ampak, učil pa sem se. Spomnim se, da sem se ful učil biologijo, ki mi res ni dišala. In ne, v naši gimnaziji ni bilo nobenega, ki se ne bi učil. Lahko so to najstniške pogovorne fore, ampak učili s(m)o se vsi. Jaz pač kampanjsko kak dan prej, a sem se, biologijo pa kak teden prej. Pa je nisem dobil 5, bolj 3.

Zdaj OK, v kaki tehnični šoli se je morda treba manj učit (ampak tam si pa ravno zato, ker so ocenili, da nisi za učenje, ampak si bolj za praktične stvari; torej ti je verjetno težko kakor gimnazijcu gimnazija), je pa tam po drugi strani potem prisotna (obvezna) praksa. Kjerkoli je treba vsaj malo migat in vsaj nekaj pokazat. Bi rekel. :)

Faks je pa itak overkill. Razen kak FDV, pa da ne bom diksriminatoren, tud teološka je po težavnosti po mojem na nivoju FDV, če recimo primerjamo z "resnimi" FKKT, FMF, FRI, FE, MF...


Imam en predal, pa tam medalje, pa mapo s priznanji (kemija, fizika, matematika, slovenščina - žal vse zgolj iz OŠ :? :twisted: :) )... pa da ne bom samo važič, not je še moja oporoka (upam, da ni veljavna :twisted: ), ki sem jo spisal na računalnik, ko smo se v šoli učili procentni račun. Pa naloge pobrane iz strani DMFA za tekmovanje, pa take "neumnosti", tudi dnevnik mislim da je not, je pa čist beden (punce za razliko od večine vrstnikov takrat me niso neki "frustrirale", odnosi pa tudi ne; po mojem sem o ocenah pisal, kar se spomnim :twisted: ). Pač, tisto mapo hranim, se je ne dotikam, ne spreminjam njene vsebine, u bistvu pa je tudi gledam ne.

Razen, če bi dobil novo punco al pa če bi otroku "moral" pokazati svoja priznanja lol

Ponavljam.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Sep. 2024 13:55

Imam ja. Modro škatlo s pismi iz tujine od moža (takrat fanta :razz:), slikami svojih otrok in drugimi meni ljubimi fotografijami. Pač, stvari sentimentalne vrednosti :D

- - - - - -

Največja neumnost, ki si jo naredila v mladosti?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 26. Sep. 2024 19:34

Enkrat sem kar konkretno špricala šolo, več kot teden dni v kosu. Sem pa to "odslužila" z dvema mesecema dela kot čistilka, mami mi je konkretno dala vedeti kaj bom delala, če ne bom hodila v šolo.

Pa ti, si imela stroge starše?
The world is as you are.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 352
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 26. Sep. 2024 19:50

Če gledam za nazaj sploh ne pa sem velik neumnosti zganjala in ni bilo nikoli neke hude kazni... če bi me vprašal kot najstnico bi rekla da ja :D

Ponavljam...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Sep. 2024 19:58

Stroge starše? Ne, sploh ne.
Ampak zanimivo, da nisem delala večjih neumosti, tudi glede na to, da mi je bilo veliko dovoljeno.

Sem pomoje jaz strožja zdaj pri svojih.

- - -

Ponavljam
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Sep. 2024 19:59

Premalo stroge.

Glih zadnjič sem mami "potarnal", da me v lajfu ni naučila nič.
Ker mi vsake tolk časa vrže, da sem samski zarad svojega karakterja... mislim, da mi tega ne bo več nikoli (haha), ker sem obrnil žogico. Rekel sem, da sem samski, ker nimam nobene mišice in to ne od vzgoje. Da ne poznam nobenega tipa s tolk mal mišicami kakor jih imam jaz :twisted: :(

Naslednjič se ji bom opravičil, ker sem bil pristranski. Ja, niso me naučili nič in niso me "zaščitili", ko sem moral k psihiatru. :( To boli. In ko se mi je sedaj začela ta motnja, so vedeli, da me tokrat lahko zaščitijo, razbremenijo oz. da je lahko resno, če ne bom počival... In kaj so naredili? Nič. :( In to fucking boli. :( Ker je bilo že drugič. Sedaj se lahko sklicuje na to, da je že v starih letih in bolna in več ne more. Ampak tudi takrat ni mogla. Ta "rana otroka" (nebogljenega) pač ostane :(

Kje sem bil pristranski? U bistvu so mi omogočili brezskrbni študij. Nisem rabil delati preko študenta, razen kar sem sam želel, na koncu sem že delal IT stvari, ki so mi bile hobi, pa še denar sem dobil... Študent je res bil poceni, a so mi ga plačevali. :) Lahko sem hvaležen. :D Dajali so mi kdaj kaj denarja, oblačila me je mama... kar je slabo zame, ker se šele sedaj ukvarjam s tem, da lepe stvari nase dam. Nisem pa po drugi strani imel stroškov s tem :)
Itak če bi takrat bil bolj samozavesten, bi imel zmenkov kolkor bi hotel. Z zdajšnjo energijo, bi po mojem do ful študentk vrstnic prišel... ne glede na to kak sem oblečen. Ampak za zdajšnjo energijo bi se verjetno moral oblačiti sam, ker mi drugače ne bi ustrezalo :twisted: :lach:

Ker pač eni so/ste mogli delati ob študiju za golo preživetje oz. financiranje študija. Jaz verjetno ne bi nič doštudiral, če bi moral še misliti na preživetje zraven.

Pač, imel sem težka študentska leta, ker sem bil preveč razvajen oz. premalo samostojen iz otroštva. Pa še resno motnjo sem imel oz. probleme z razpoloženjem. Da sem lahko faks končal, je verjetno zame bilo zelo pomembno, da nisem imel dodatnega stresa razen študija samega :)

Vmes sem se utrdil. Sedaj bi lažje. Je pa težko govoriti, kako bi bilo, če bi bilo. Takrat je pač bilo tako kakor je bilo.

Moj študij je pa familiji bil tolk pomemben, ker je mama (bila) falirana študentka. U bistvu je njen fotr resno zbolel, prej je živela relativno lahek lajf. Takrat je pa sama padla v to realnost delo+študij in ji ni ratalo.

Izhod je vidla, ker je razmišljala, da bo za njo lažje, če njeni otroci doštudirajo.

Žal se ji je uresničilo zgolj deloma, sin ni univerzitetni profesor in nima doktorata. Ampak sin tudi ne pravi, da je univerzitetna kariera najboljši vir zaslužka, kar je moja mama zmotno mislila. Sine ve, da je v lajfu potrebno še marsikaj (marsičesa od tega nima - recimo v biznisu ima veliko poznanstev, ker oddaja vtis "smart geeka", mal posebnega... nima pa privat ljudi za sabo, ki bi stali za njim in ga potisnili na prave (vodstvene) pozicije - pač v social skills mu zmanjka :( ), se pa strinja da vsekakor je narejen dober faks dobra osnova :ja:


Neke kazni pa ni bilo. Če mal začinim. Ena, ki jo lahko spremljate na TV, je sinetu ne toliko nazaj v night clubu rekla, da zgleda kot da nikoli v lajfu ni vrgel petarde.

Ker nisem vrgel petarde, me starši tudi niso mogli kaznovati za nič, razen da nisem opravljal gospodinjskih opravil (za kar me pa niso nikoli kaznovali, verjetno so se sami počutili krive, da me niso nič naučili). Razen, da sem odnašal smeti ven, kar je "moral" početi moj otrok, ko sem ju z bivšo pustil sama :(


Ponavljam.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Sep. 2024 9:49

Mislim da sploh niso bili strogi.



Naletela na zanimivo vprašanje - koliko prijateljev lahko povabiš v razmetano stanovanje? :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Sep. 2024 10:01

Ne vem, isto kot v pospravljeno?

če se sekiraš, da ni pospravljeno, je verjetno vseeno ali vidi 1 ali 10 razmetano stanovanje?

Ok v teoriji, če mam sicer razmetano in pride samo ena prjateljica ali en kolega mi je skoraj vseeno, za več ljudi je pa malo bolj tako...


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 27. Sep. 2024 11:12

mislim da je bilo mišljeno da koliko ljudem dejansko dovolj "zaupaš" da ti ni nerodno da pridejo na obisk v kaos :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 27. Sep. 2024 11:41

Če sem iskrena, pomoje nobenega :mrgreen:

Ne vem no, tudi če vem, da mi nekdo “uleti” čez 10min, vsaj igrače na tleh pospravim ali pa jedilno mizo recimo. Od sob pa zaprem vrata ;D :lach:

Po drugi strani pa verjetno zato tudi nimam rada nenapovedanih obiskov :ja:

- - - -

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 27. Sep. 2024 11:51

Ena, ker ta bi mi v obraz rekla "kako te maš".

Ponavljam.
The world is as you are.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 352
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 27. Sep. 2024 14:44

Dve ker obe dve v podobnem kaosu kot jaz živita :mrgreen:

Ponavljam...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5012
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 27. Sep. 2024 19:00

Nobenega :D

Si bil/a kdaj prijavljen/a na Zavodu za zaposlovanje?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Sep. 2024 5:04

Ja, 2x, po faksu, pred 1. redno zaposlitvijo, zelo malo časa, sem dobila službo preden sem sploh prišla do 1. razgovora na zavodu in zdaj na začetku nosečnosti par mesecev.
Sem od take močne slabosti preležala veliko dni/tednov po cel dan v postelji na začetku, tako, da se niti nisem mogla zelo hitro angažirat. Mogoče, bi mogla bit na bolniški, tudi, če bi bila v službi.

Ponavljam + kateri parfumi so ti všeč za zdaj jesenski čas?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Sep. 2024 11:43

nisem bila nikoli, upam da mi niti ne bo treba. me mal skrbi za situacijo na šihtu tbh.

mam en sam parfum, tako da je kot Taft - večvremenski :D


kaj si si nazadnje kupil/a za sprobat, da nisi bila prepričan/a da ti bo fajn? kako se je izšlo?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov