Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 352
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 23. Sep. 2024 11:21

Ja se znam načeloma...

Najljubši del dneva?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Sep. 2024 13:11

Jutro. Ko je še mirno, počasi se dela dan, sonček… Pa potem tista najina skupna kavica… just love it :)

- - - - - -

Si bil/a v šoli kdaj žrtev izsiljevanja/ zasmehovanja ipd.?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Sep. 2024 19:21

v-e-s-n-a napisal/-a:Si bil/a v šoli kdaj žrtev izsiljevanja/ zasmehovanja ipd.?

V šoli praviloma ne, sem pa imel čuden problem pozneje, ko sem bil študent, na tečajih. En človek, ki je tudi želel od mene inštrukcije (in nekaj tudi dobil), si me je občasno kar privoščil. Konkretno. Še družbo enega je dobil, s katerim sta me mal zasmehovala, pa kar precej je kršil moj osebni prostor (ščipal za ušesa, me nežno "udarjal" v prsi...). Takrat se nisem znal postaviti zase, zdaj verjetno bi se*. Pač, pomaga, če takoj odreagiraš z zdravo jezo in postaviš mejo. To so me na plesu naučili, kjer so sprva določeni tudi kar "kršili" moj prostor. Ampak ta ples je tudi terapevtski, mal jim je "pasalo", bolj pa je šlo za to, da so zaznali, da me je strah in so probali to izkoriščati oz. mi pokazati kaj se mi lahko zgodi oz. se mi dogaja v lajfu. Se mi pa to praktično več ne dogaja, bi rekel, da sem se naučil "postaviti" oz. da sem premagal te strahove. Oz. ne oddajam več takega vajba.
*Saj te tečaje, kjer me je oni "zasmehoval/šikaniral", pa že nekaj časa tudi jaz izvajam :oops: :roll: ;D

Drugače ja, imel sem hujšo izkušnjo u bistvu (ki je bila zelo kratka). K verouku v 8. razredu osemletke sem toliko lažje nehal hoditi, ker se je name spravil en Albanec (se opravičujem, ker izpostavljam narodnost)... spomnim se, da smo pogosto igrali nogomet. Ker so se kleriki na tak način hoteli prikupiti tisti peščici, ki je ostala tam, dejansko slabo / bullshit - moj zdajšnji komentar, pa tudi takrat mi ni bilo všeč. In takrat je pač on pogosto s svojo močjo in agresijo navalil name brez mišic in najlažje je pač bilo se umaknit, kakor pa fasat.

So pa mojo sestro konkretno zasmehovali/šikanirali, predvsem punce/ženske. Mama se je kar borila, pogosto bila na šoli. Z učitelji. Žal popolnoma neuspešno. :(

Res je, da sem bil otrok, vendar si očitam, da se nisem dovolj postavil za svojo lastno sestro. Dejansko je ful bedno biti dober učenec v šoli, kjer je tvoja sestra zasmehovana. Grozno je.

U bistvu sem najbolj bedno izpadel jaz.

Družina je sveta, ne more biti en otrok tako, drugi drugače.

Ja, si očitam že cel lajf, in še bolj si bom, da nisem zmogel takrat storiti kar je prav. Zaščiti sestro. Ker noben drug je ni.




Ponavljam :)
(Dobro vprašanje.)
Zadnjič spremenil mmm, dne 23. Sep. 2024 19:36, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Sep. 2024 19:27

seveda, verjetno smo bili vsi.

ponavljam.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Sep. 2024 10:56

Ja, v osnovni šoli najbolj, sem bila lahko res tud js malo drugačna al posebna. Ampak 2 sošolki sta bili pa še posebej premaknjeni, se med sabo nista marali, ampak, ko sta lahko opravljali mene ali kaj delali proti meni,sta se pa marali ta čas. Je bilo pa na naši osnovni šoli, v našem razredu res hardcore psihično spravljanje na človeka. Se lahko tudi ubiješ od tega, če ti gre preveč v glavo, pod kožo. Ni bilo pa družbenih omrežij, ja, tisto bi bilo še huje, če bi bilo.

Ena od teh dveh sošolk je npr še v srednji šoli izjavila, da so ji všeč samo zasedeni fanti, da jih lahko spelje drugim puncam/ženskam.

V gimnaziji sem prišla v najbolj tak piflarski razred, vsi so bili v povprečju malo manj socialni, od cele generacije razredov na naši gimnaziji in smo bili v večini vsi malo bolj po svoje al posebni verjetno in ni bilo ukvarjanja toliko drug z drugim, ker so bili skoraj vsi v razredu obsedeni s šolo in ocenami. Pa tud jaz sem malo bolj popustila šolo v tistem času, mogoče nisem bila tarča opravljanja, ker nisem bila več na vrhu.


Katera slo spletna stran ti je najbolj všeč za delat sladice po njej in katera najmanj in katera naj za navadne jedi/kosila in katera ti mogoče po izkušnjah ni?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2496
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Sep. 2024 11:21

Jaz ponavadi kar poguglam recept, ce se spomnim, da bi neko doloceno jed naredila. Potem jih par preberem/pogledam in se odlocim, katerega bi uporabila (glede na obcutek, sestavine, tezavnost) ali jih celo vec skombiniram.
Od slovenskih se mi zdi, da sem dostikrat na okusno.si nasla. Mam pa tud eno aplikacijo na telefonu, ampak mi vecina receptov tam ni vsec, ne vem, zakaj je ne zbrisem :D
To je bolj za kosila/vecerje, sladic zelo malo delam oziroma take bolj preproste, ki jih lahko s tamalim skupaj pacava. Ravno zadnjic sva na hitrco s'morse v pecici naredila :lach:

Ponavljam, da kak predlog dobim
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Sep. 2024 12:40

hm, kot rečeno navdih za torte dobim ponavadi pri leaneen, za kako sladico včasih polistam kuharske knjige ki jih imam doma. kot patchouli pa za dejanski recepti po katerem bom pekla navadno kombiniram več različnih receptov.
kuham pa po občutku, redko po receptu. uporabim kar mam doma in skombiniram da je ok. moja vsakdanja kuha ni noben presežek, je pa dovolj okusno, enostavno in uravnoteženo da lahko jemo vsak dan :) . za navdih za kaj novega poskusit pa followam italia squisita, giallo zafferano, Klara Žagar mi občasno tudi objavi kaj zanimivega med ostalimi vsebinami. mislim da ima lidl zelo dobro sodelovanje zs slo influencerji, so zanimive, lušne in "malo drugačne" kuharske vsebine.
nista mi všeč midva kuhava (pa ne zaradi receptov samih, ampak njuno podajanje receptov :roll: :roll: ) in ne morem prenašat 220 stopinj poševno odkar dela videe. enako dobim pike pri uni bjondasti Ani (Ana kuha?) . taki, prisiljeni so mi vsi, in pol me niti ne mika gledat/delat po njihovih vsebinah.

aja moj pa prisega na štefkino kuhinjo al neki podobenga :lach: . gospa ima recepte za idiote (njegove besede :lach: ) v receptu imaš celo timerje ko je treba kaj na minute meriti, pa ful nekih domačih/tradicionalnih jedi (potica, jota itd)

ponavljam, morda še koga novega spoznam :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Sep. 2024 12:41

Nasplošno sta mi všeč, ne samo za sladice:
Jernejkitchen.com
Midvakuhava.si

Drugače pa isto kot predhodnica, tisto kar želim skuhati, poguglam recept….

- - - - - -

Si se v času študija/v srednji šoli, učila zvečer ali celo ponoči?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Sep. 2024 12:42

u Jernej kitchen ja! super recepti.

ne, sem jutranji tip človeka. če sem se učila 2x v celi karieri "ponoči" je bilo to tako da sem vstala ob 5h zjutraj :lach:

ponavljam!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 522
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 24. Sep. 2024 14:34

Vedno sem se učila čez dan, tisto noč pred izpitom obvezno spat najkasneje do 22h in potem vstati ob 5h, da sem šla še enkrat glavne stvari lahko čez.
Mislim, da se niti enkrat nisem učila ponoči.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Sep. 2024 17:01

Ponavadi sem se ucila zvecer. Na faksu zaradi obseznosti snovi tudi cez dan.

Si se ucila sproti ali kampanjsko?

P.S. 220 stopinj posevno je tudi ena taka fajna zenska, ki ima veliko dobrih receptov.
The world is as you are.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 352
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 24. Sep. 2024 19:43

Večino se mi ni bilo treba učiti sploh... So me v domu še ostale spraševale kako sploh zdelam ker sem skos pohajkovala, med učnimi sem spala, na vseh žurih sem bla :D mam dobr spomin pa všeč sem bla prfoksom

Ponavljam...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3540
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Sep. 2024 20:19

Blagor.
Jaz sem mogla veliko presedet za knjigo. Pa daleč od tega, da bi imela potem same petke…

Na faxu pa sem mogla itak sproti delat. Vsi smo mogli. Drugače nisi mogu…

- - - - -

Imaš shranjen kakšen predmet iz otroštva, ki ti veliko pomeni?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Sep. 2024 6:57

ja, iz vsakega obdobja do sedaj imam shranjeno eno škatlo za čevlje sentimentalnih predmetov. pred OŠ, OŠ, SŠ, faks in prva leta po faksu pred poroko/otroci. igrače, slike, karte iz potovanj, dogodkov, dnevniki, sporočila prijateljic, pisma ki smo si jih pisali itd.

ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7843
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Sep. 2024 10:54

Jaz sem kuhala samo po slo straneh, kar se sladic tice sem samo iz okusno je, 2x piskote in 3 x torto v celem lajfu, vse v zadnjih dveh letih. Zdaj to, ki ni ratala, sem naredila po laneen.

Za obicajno hrano mislim, da mi je najbolj okusno ratalo, ko sem naredila po strani Mama kuha, tudi tako dokaj zanimivi recepti…

Sicer sem pa tudi iz Midva kuhava veckrat kaj delala, v obdobju ko sem njega spoznala, pred nosecnostjo, po koncu slabosti…

Tik preden me je prijela nosecniska slabost, sem naredila bucno juho s kokosovin mlekom, ingverjem, mislim da tudi karijem po strani Midva kuhava… tako mi je bilo slabo potem ze sam ob pogledu na oranzno barvo, na jedi na zlico, ob ingverju/ vonju ingverja… sem dala zamrznit juho na zeljo njega, da jo bo kdaj se pojedel.. na koncu je ni… tako mi je blo slabo, da je nisem niti v posodici v zamrzovalniku mogla videt tiste oranzne barve….


Sem ze mislila, da ne bom nikoli v lajfu vec mogla jest buce, pa sem potem letos naredila eno zelo okusno juho samo iz buce maslenke in cebule, brez ostalih pizdarij noter… je bila cisto v redu, lahko jo jem…


————————————

Ne shranjujem nic iz otrostva. Ima pa moja mama se veliko stvari, moje igraca, polovica ali vec sinovih igrac je bilo mojih.
Zdaj imam par stvari shranjenih, slike uzja v nosecnosti, mogoce kaksnih vstopnic, kjer sva bila skupaj midva na najinih prvih zmenkih, ne vem natancno vec, kaj je notri,imam eno skatlo za te stvari..v hisi starsev je trenutno.
Dojenckove oblekice hranim… v mislih, da jih bom se rabila lahko v prihodnosti…


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov