Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Mar. 2021 20:41

Defenitivno neka naročniška razmerja za mobilno telefonijo, vsak € je preveč.

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Mar. 2021 15:38

aamm, ma ne vem, pri vsem po malo.. pri čistilih, nakupih hrane pazim, da ne razmetavam po nepotrebnem, kar se cunj, obutve tiče, kupim samo, kar res rabim ali pa če mi je nekaj res posebej všeč.. pa na splošno gledam, da kupujem, kar res rabim, ne nekaj v tri dni.. Za telefon - napravo mi je brezveze dajati večje vsote..

Kakšen tip - Attachment Style si?

https://attachment.personaldevelopments ... EXd3GjWTsU
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 15. Mar. 2021 22:17

Secure - 54 %
Dismissive avoidant - 23 %
Fearful avoidant - 23 %
Anxious preoccupied - 0 %

Ponavljam + bi rekel/a, da dobro razumeš sebe in svojo psiho, čustvovanje?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1678
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Mar. 2021 22:53

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Mar. 2021 23:12

Fearful Avoidant: 0%
Anxious Preoccupied: 31%
Dismissive Avoidant: 15%
Secure: 54%


Slika

Drugače nisem posebi iskala tega testa, sem lih med pavzo vidla neko oglaševanje strani za ta test na fbju.

Bi rekla da še kar, oz. skozi leta skos bolj, je že kar velika razlika kot ko sem bila 22, 23 ali v starosti do 25.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Mar. 2021 12:15

Saj mislim, da bi moralo vsakemu povprečno čustveno zdravemu (okoli 30 let) posamezniku (ki je po potrebi vsaj malo delal na sebi), na prvem mestu priti "secure". Brez, da bi se moral pri odgovarjanju opominjat/trudit za to.

Saj v čem je potem sploh poanta reševanja raznih testov, če oseba hoče, da rezultat pride "čim lepši"? (retorično vprašanje mmm, ampak, ker si ravno omenil) Ne vem zakaj bi se moralo kogarkoli impresionirat z rezultati.

Bi rekla, da se dokaj dobro razumem oz. razumem iz kje določene stvari in čustva izvirajo in delam na tem... Odkar sem starš tudi določene stvari vidim drugače in sem bolj pozorna na lastne vzorce, ki jih imam ter so mi bili vcepljeni. Še bolj se zavedam pomembnosti in odgovornosti, da določene stvari izboljšam.

Rezultat tega kar mi je prišlo na 2. in 3. mesto (enakovredno), si na sebi razlagam oz. prepoznam povezavo tako, da je to na 2. mestu včasih fasada, to na 3. pa potencialno notranje doživljanje.
Zato kdaj ljudem (na prvo žogo) delujem hladna.


Ponavljam oboje, če bi še kdo želel odg., če pa ne pa... kaj bo danes za kosilo? :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Mar. 2021 12:48

Ja js sem reševala čist po občutku, nič s spekuliranjem in sem dobila čisto resnično..

Da bi moralo vsakemu normalnemu na prvem mestu prideti secure, ob tem, da odgovarja iskreno, ne bi rekla.. Naj bi blo 50% Al nekaj čez 50% v populaciji.
Da pa povprečen človek razume, kateri odg. vodijo do secure, to, pa res ni nobena posebna sposobnost.

Za kosilo bo domača zelena solata s paradižniki in tuno, nimam časa kaj drugega ustvarjat. Zdaj malo čakam, da se kuhinja sprazni.

Ponavljam oboje
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Mar. 2021 14:23

Nisem uporabila besede "normalnemu".

Sem mi pa zdi, da nek odrasel, čustveno zdrav človek, ki ima več ali manj zdrav odnos do sebe in ljudi okoli in posledično vstopa v (zdrave) odnose, ki se zaveda svojih + in - in je tudi že kaj delal na sebi in svojih problemih in vzorcih, mu bo gotovo prišel secure na prvo mesto, čisto avtomatsko in naravno.
Ne da bi moral razmišljat, da bo "pravilno odgovoril". (Zato sem omenila mmm, ker se je poigral z idejo različnega reševanja testa, glede na podane opcije ter rezultate in se retorično vprašala v čem je potem poanta, da si rešujemo neke teste, če ga manipuliramo, saj po moji logiki razne take teste (poleg firbca) včasih rešimo tudi zato, da bi sami sebe mogoče še bolje razumeli) To, da človek ne rabi bit ravno genij, da ve pribl. kakšne rezultate bodo dali določeni odgovori pa je vsem jasno.

Seveda smo vsi ljudje mešanica različnih, odvisno od naših vzorcev, izkušenj in situacij.
Ma vseeno mislim, da če bi dala rešit tole ljudem okoli sebe, bi večini secure prišlo kot prvo, ne glede na ostali razpored procentov (kot je nam na forumu). Bi moral bit problem v vsakdanjem življenju in v odnosih malo bolj opazen (in osebi v odnosih predstavljat žal večjo težavo; internalno/eksternalno), da bi nekomu dominiralo kaj drugega. (Ne rečem, da so pa taki ljudje nenormalni, ljudje smo kompleksna bitja...)
Disfunkcionalnih družin je ogromno. Otroci poberejo vzorce. itd.

Moje mnenje, lahko imate drugačnega...


Za kosilo so bile bučke v omaki, pire krompir, kosi pečenega piščanca.


Ponavljam vprašanja.
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 16. Mar. 2021 14:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Mar. 2021 14:47

Jaz imam največ procentov pod Fearful Avoidant, pa imam lep del dela za sabo in se nimam za devianten primerek družbe. Sem pa v test šla brez kalkuliranja, na brzino.
Za kosilo sem skuhala govejo juho, piščanca iz pečice, riž z grahom zelenjavo na sopari.


Ponavljam.
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 16. Mar. 2021 14:51

Nihče ne pravi, da je deviantno. Bah, zato mi grejo na živce forumi.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7538
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 16. Mar. 2021 15:05

Ne se jezit Ananhas. :)

No jaz sem nekaj iskala po netu kakšne razlage, koliko procentov moraš imeti, da spadaš pod nek stil in nisi nek deljen stil in sem dobila članke, nekateri mislim, da znanstveni, da naj bi bilo 50%, po nekod 60% populacije secure, druga najpogostejša z nekje 23% Dissmising, 20% Anxious/preoccupied in nekaj par procentov Fearful..

Pol nekej je bilo napisano v smislu kot, da je lahko dedno in ima okrog 70% vedno isti stil 30% se spreminja, glede na izkušnje.. sploh Fearful se povezuje s slabimi izkušnjami..
Pol ena izjava je bila, da par enako dobro funkcionalen če sta ali oba secure, ali vsaj 1 secure..

Jaz bi tudi lahko bila mogoče delno Anxious/preoccupied , delno secure, mogoče sem pa vseeno bolj secure in sem samo kritična v ocenjevanju, razmišljanju.. se gre bolj za to, kako čutiš, ne kako razumevaš stvari, pri Anxious/preoccupied mogoče je najbolj to, da imaš skos nek dvom vase in samokritiko, medtem ko v druge manj, ali, da jih lahko tudi malo povzdigneš..

*popravljam ker sem napačno poimenovala tip v zadnjem odstavku
Zadnjič spremenil hayley, dne 16. Mar. 2021 15:08, skupaj popravljeno 2 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Mar. 2021 15:06

Ananhas napisal/-a:Sem mi pa zdi, da nek odrasel, čustveno zdrav človek, ki ima več ali manj zdrav odnos do sebe in ljudi okoli in posledično vstopa v (zdrave) odnose, ki se zaveda svojih + in - in je tudi že kaj delal na sebi in svojih problemih in vzorcih, mu bo gotovo prišel secure na prvo mesto, čisto avtomatsko in naravno.



Replika je bila na tole, saj veš, da če nekaj trdiš v eno smer, da je avtomatsko nasprotno kontra. In če ti gredo forumi na živce, ne vem, ne sodeluješ? Ne jemlješ stvari osebno? To si pa sama odgovori.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Mar. 2021 15:12

Eh, razmerja in naš odnos do razmerij so tudi odvisna od trenutnih okoliščin. Recimo če ti v odnosu zaškripa, je normalno da odreagiraš na enega od "neidealnih" načinov, verjetno isto ko si pod stresom itd.
En del je pa zagotovo tudi karakterna preferenca in pa vzorci, ki si jih gledal kot otrok. Bi si upala trditi, da bi midva oba dobila visok rezultat pod "clingy" ker sva oba taka. Najboljše se počutiva če sva skupaj, zdaj sva eno leto cele dneve oba doma, pa gre kljub temu še na sprehod/v trgovino izjemoma en sam. Za marsikoga disfunkcionalno, ampak midva se pač pogrešava :).
Deloma zato ker sva oba pač "taka" deloma pa verjetno tudi zato, ker imava take vzorce od doma.

Drugače danes kuha moja nona, greva k njej na kosilo :D


Kdo od tvoje družine/prijateljev/sorodnikov kuha najbolje in si vesel ko si povabljen tja na hrano? :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Mar. 2021 21:01

Uf, nona, itak. :) Vse none so najboljse kuharice. It's science.

Ponavljam + naj jed, ki jo ta druzinski clan pripravi?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Mar. 2021 5:11

No, jaz sem cisto nefunkcionalna, ker imam tisto secure najmanj. Ampak to jaz vem ze ene 20 let, ne rabim internetnih testov za to :lach:

Hm, meni osebno jaz najbolje kuham v nasi druzini :D Tezko se za eno samo jed odlocim. Butter chicken in srilankan chicken curry sta za prste polizat. Sicer ne naredim velikokrat zaradi nedostopnosti sestavin, ampak solate v stilu jv azije so tudi yum, sploh larb in podobno.
Drugace je pa na splosno moj oce boljsi kuhar od mame, ampak moja naj jed iz otrostva je pa mamina - piscancji file s sirom, sunko in gobicami.

Ponavljam

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov