Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 11. Nov. 2020 19:03

Ups dvojni post
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Nov. 2020 23:25

Sarissima napisal/-a:A v trgovini, res, neverjetno :rolleyes:

Ja kupi se lahko recimo pri slovenski ustvarjalcih, proizvajalcih, pekaricah... Ampak glede na tvoj odgovor mi je jasno kam grejo cele stalaže Fa-jevih darilnih pakiranj decembra :D


No no sej ni treba zavijat z očmi :D Sem očitno malo narobe razumela vprašanje. Nekaj kupim v 'običajnih' trgovinah, kaj pa tudi pri domačih ustvarjalcih (nor. razne božične stojnice z domačimi izdelki). Nikoli pa nisem še nobenemu kupila Fa darilnih pakiranj in podobnih zadev :D

Drugače pa odgovor na aktualno vprašanje...doma sem večinoma v trenirki/pajkicah, zgoraj pa kakšna majica. Doma nikoli ne nosim make-upa.


Ponavljam.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 13. Nov. 2020 15:04

Doma sem večinoma v trenerki, pajkicah in kratkih majcah. Občasno tudi cel dan v pižami.

Preoblečem se doma v jeans in kakšno boljšo majco če dobimo obiske. Make-up nisem na svoj obraz dala že od januarja :rolleyes:

—————

Kako gledaš na vse te ukrepe (nošenje mask, prepoved zbiranja, šola in delo od doma...) Se ti zdi ok in podpiraš ali si proti? Zakaj?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Nov. 2020 17:42

Podpiram, ker je logično, da še bolj umirijo naraščanje hospitaliziranih in tistih na intenzivni, ker je premalo zdr. osebja in prostora v bolnicah, če bi se še bolj razširilo.. To je zdaj že kot pokvarjena plošča.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 13. Nov. 2020 18:52

Podpiram in menim, da če bi ljudje zadevo vzeli bolj resno v začetku ne bi do takšnih ukrepov prišlo. Zaradi takih smo kjer smo. Nekaj je treba narediti, da zdravstvo ne klecne. Žal bo pa gospodarstvo oz.kar še ni.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 14. Nov. 2020 5:46

Itak da podpiram.

Hisa na ne najboljsi lokaciji ali stanovanje v bloku na super lokaciji?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 14. Nov. 2020 6:02

hiša takoj. Zaenkrat še ni stanovanj na podeželju kar bi bila zame najboljša lokacija tako da vsekakor hiša. Z malo zemlje okrog hiše bi celo v mestu preživela.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Nov. 2020 7:04

Mislim, da bi zdaj, dokler nimam otrok in sem mlajša raje v stanovanju na super točki, nekako kratkoročno.
Lahko grem pa za vikende do staršev v hišo na super lokaciji..

Sem to ravno letos na nek način naredila iz stanovanja sredi mesta (z balkonom v lastni spalnici) v hišo v obrobje mesta ( bila prisiljena, ker so se po izteku moje pogodbe imeli za veseliti otroci od lastnika). Ma kaj mi pomaga, če tu dodatne sobe, dnevne ne rabim sploh, tvja tud ne gledam, kar sem na novo pridobila zdaj, z vrtom se tudi do zdaj nisem ukvarjala, pa pekla v pečici tudi ne.. :D

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 15. Nov. 2020 11:17

Ufff hiša brez dvoma :) .
Vidim sicer trenutno tudi prednosti stanovanja v manjšem mestu, ki jih recimo prej nikoli nisem (na peš razdalji vse kar rabiš - od pekarne, trgovine, vrtca, šole, banke, pošte...).
Je res da hišo imaš skoraj težko na taki lokaciji kot stanovanje (kar se tiče dostopnosti storitev), ima pa hiša nepremagljivo prednost - brez sosedov in če imaš srečo krasen razgled in narava zunaj :).

Kako si krajšaš dolge večere s policijsko uro? :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Nov. 2020 11:25

Jaz sem v tem dobrem pol leta prav nekako vzljubila tisto živost mesta, vedno so neki ljudje, ko prideš iz bloka.. iz balkona vedno vidiš ene in iste sosede v sosednjem bloku. Na zadnje sem se še spoprijateljila z enim starejšim sosedom, ki je bil iz istega kraja s Primorske kot sem sama, ampak tik preden sem odšla na novo lokacijo..
Tukaj, kjer sem sedaj, deluje bolj pusto na nek način, bolj zaprti delujejo sosedje od sosedov v bloku, ki je na nek način skoraj spominjal na štud. dom, ker vsi pozdravljajo na hodnikih, kdaj vprašajo če si nov.. so pa taki neproblematični/ mirni sosednje bili v tistem bloku in celotni soseski. Vem, da kje je bolj problematično okolje v blokih..


Po pravici povedano sem zadnje dni zaspala med 19 in 21. Sicer mi pa tudi službenega dela ne bi manjkalo. V zadnjem času/ tednu sem začela gledat poročila po tv, to je pa tudi edina razlika.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 16. Nov. 2020 9:30

Policijska ura? Mi je prav vseeno če je ali ni.
Dava otroke spat, uživava kakšno urco, dve skupaj, potem okoli 23.00 pa itak spat. In do 7.00 je velikokrat mir :D
Potem pa začnemo dan...

------

Kaj je tvoja velika želja, pa je še nisi uresničila?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Nov. 2020 23:01

Da bi letela s helikopterjem nad Triglavom. Peš ga zagotovo ne bom videla.


Kakšne maske nosiš?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Nov. 2020 5:35

Do sedaj sem kirurške, bele, zdaj sem ravno dobila v službi se dodatne pralne, cele črne barve..

Ti?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 18. Nov. 2020 9:45

Kirurške maske

- - - -

Misliš da bo za božično-novoletne praznike možno prehajati med občinami, da bodo ljudje lahko praznovali s svojimi družinami?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 18. Nov. 2020 11:09

Prav ne vem, najbrž odvisno od hospitaliziranih in št. Na intenzivni tam sredi decembra. Nekje 50:50 bi rekla..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov