Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Sep. 2020 15:06

Do zdaj nisem posebno veliko kuhala, mogoče je tudi krivo to, da velikokrat jem zgolj solate z raznimi dodatki/ mesom, ko sem sama ali pa na splošno, če kuham je velikokrat bolj keto - ish, meso + zelenjava, nič preveč zapletenega., največkrat sem se OH ali kakršnimkoli dodatkom mlečnih izdelkov izogibala..

Mi je pa kar všeč kuhat, imam plan bolj izpopolniti ta skill v prihodnosti.. pa tudi glede peke kakšnih tort..



Kje ste porabili vavčerje/ (a je prej kdo odgovoril)?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 22. Sep. 2020 23:34

V Piranu.

Ponavljam. (čeprav sem to že spraševala, pa ajd dejmo še enkrat, če bo še kdo odgovoril :D :) )
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Sep. 2020 9:10

Nekaj na dolenjskem na eni tur. kmetiji, nekaj pri mozevi sestricni v Kr. Gori.

Koga smatraš za najboljšega prijatelja/prijateljico?
The world is as you are.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 23. Sep. 2020 10:37

Prijateljico, ki jo poznam še iz male šole. Se mi zdi, da se je tako takrat reklo temu pred šolo. Skorajda celo življenje me pozna.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Sep. 2020 16:54

Najbližje mi je ena sošolka iz gimnazije, sem pa tudi prijateljica se z dvema sošolkama iz osnovne..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Sep. 2020 8:14

Prijateljico, ki jo poznam od drugega dne srednje šole (torej nekje 16 let). Drugače pa je bolj kot ne sestra moja najboljša prijateljica.

Imaš mešano družbo?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Sep. 2020 8:29

..uf, ko gremo kam ven/ razni dogodki smo kdaj v mešani družbi, kdaj samo ženske, kdaj tudi sem samo z moškim.. Pri bivšem sem se velikokrat tudi družila z njim in njegovimi prijatelji tako, da sem bila jaz edina ženska zraven. Prav prijatelji/ ce dolgoletne, s katerimi sem redno na vezi, so pa samo ženske.. Ko se družim s kolegicami, ki so poročene, se največkrat vsi skupaj dobimo, tudi možje/ moški zraven..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Sep. 2020 11:33

Ja, imam mešano družbo.

Ponavljam.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Sep. 2020 11:59

Ja. Kar je ok, ker mi je svak res že kot brat

Najlepše in kako naj napišem...najmanj lepo slo narečje?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Sep. 2020 12:23

Meni ni všeč gorenjščina in vse kar je proti tistem koncu, sem zadnjič malo pogledala en slo film/ serijo v gorenjščini (se zdaj ne spomnim naslova) in mi je skoraj kot pomurščina slišat, v smislu tuje, me spominja na Kekca in Pehto tudi, ampak hkrati, bolj kot se mi nekaj sliši čudno, bolj mi je zanimivo poslušat :D . Za pomurščino ne vem toliko komentirat, ker se nikoli nisem z nobenim iz tam družila.. Dolenjščine sem navajena od sošolcev, 'ptujščine' tudi od ene sošolke, ki sva si bile še najbolj blizu od neprimork, mariborsko je govoril moj mentor, ki mi je bil zelo fajn, simpatičen.. Velenje in okolica mi pa spet ni preveč všečno.

Najlepše se mi seveda sliši primorščina, iz obale narečje, iz Goriške..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 26. Sep. 2020 5:42

Najlepsi mi je primorski, najgrsa mi je 'tv' slovenscina, ki ne ne prebavljam :dead:

Dolenjscina mi zveni grozno butalsko. :D

Postojna in okolica mi ima zelo aroganten/sarkasticen nacin govorjenja, ceprav naglas nima toliko veze s tem. Opazka.

Gorenjscina mi je simpaticna. :)

Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Sep. 2020 6:58

Meni je bila tudi enkrat najmanj dolenjščina, mi je najbrž še vedno ena izmed manj všečnih, ampak sem se je tudi navadila, (ker sem imela verjetno zaradi krke malo nadpovprečno št, dolenjcev na faxu, kot v kakšni drugi smeri..)

V Postojni ne vem točno kako govorijo, se mi zdi, da skoraj isto kot na goriškem? Imela tudi iz tam sošolko/ kolegico in nisem nekih posebnih razlik opazila.. tudi sarkazma nobenega, Mislim da je nekje iz okolice /Postojne no, če nisem kaj zajebala, ravno pred kratkim sem jo spet srečala na enem dogodku..

Glede gorenjščine, ker sem parkrat hodila ven z eno mešano družbo bolj iz gorenjske, mi niso bili nekaj v mojem stilu tipi.. so se mi zdeli vsi taki bolj direktni /vsiljivi, kot kakšni drugi in res so ogromno pili skos..
Sem bila tudi enkrat na Spring Breaku s to gorenjsko mešano družbo in so vsi pili non stop, večkrat smo bli v okoli nekih lokalov in je delovalo kot da so skor sami gorenci tam, od slovencov, ki so res pili po cele dneve, ko so bili žuri...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Sep. 2020 7:01

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Sep. 2020 9:47

Idrijsko nima nobene veze s prekmurskim, js sem navajena idrijskega, ker imam polovico sorodnikov iz tam. V bistvu sem gledala ta teden Pr'hostar (gorenjščina) in je v idrijščini kar precej besed, ki spominjajo na ali so enake v gorenjščini.. verjetno ker so hribi in je vse eno in isto tam.. :D Ugotavljam, da moja mama govori kakšne besede, ki so v bistvu enake v gorenjščini..

Meni pa teži po Lj 'kle', haha js sem tipa bivšega občasno popravljala, ko je to govoril al kaj zafrkavala..

Mi je pa fascinantno, da je, kot bi bilo zontraj Lj več narečij.. tip s katerim sem se dobivala iz prijateljičine poroke, govori identično kot mož od prijateljice glede na 'narečje' znotraj Lj, mi je bilo na začetku prav hecno, ker me je zelo spominjal na moža od prijateljice, sta bila sicer na isti gimnaziji, moj bivši govori malo drugo Lj, en kolega, s katerim sem se pred leti dobivala spet malo drugače..
Kaj vem, so bili zdaj na različnih lokacijah v Lj, npr gimnazija Vič, ena čist v centru, pa Moste .. Ne vem, a je to možno, da se prepozna manjše razlike že znotraj ljubljanščine..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7525
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Sep. 2020 9:22

Bom js dala novo vpr. :D So ti ljubši avtomobili na dizel ali bencin ali kaj tretjega?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov