Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Jun. 2020 17:08

Kdaj kot samostojni obrok (od proteinov največkrat zraven kuhana jajca ali tuno) kdaj kot priloga. Kdaj še kakšno drugo solato zraven, največ paradižnik, ne da se mi razlagat vseh možnih različic. Danes sem npr. motovilec, belo zelje, kuhan brokoli + 2 kuhana jajca.

Odkar je bila korona in sem 1x jedla v pisrni solato z bučnim oljem od sodelavke, ker ni bilo olivnega, sem ugotovila, da mi je bučno olje dobro in ga še zdaj jem doma. :D
Običajno ali bučno olje + jabolčni kis ali olivno + jabolčni). Plus, če delam doma zvrnem gor čist malo soli, ter bolj na veliko poper, vse začimbe, ki mi pridejo pod roke in deluje da pašejo + česen v začimbi (če je še druga zelenjava/ paradižnik, če je samo zelena solata kot priloga potem samo preliv brez začimb), če je tuna obvezno še neki pekočega (zadnji čas kajenski poper, čilija trenutno nimam v lj..)



Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 12. Jun. 2020 19:06

listnata (s čim manj tistih debelih hrustljavih delov, tega ne maram) in balzamični kis (se mi ne da komplicirat :D ) jem jo pa vedno kot prilogo.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 13. Jun. 2020 12:35

* salads excite me, tko da morem prou dodat :D :
- da danes sem si prvič pri solati kot samostojnem obroku dalal zraven še piro namesto mesa/jajc, tko da je bilo: belo zelje, rukula, radič, nariban korenček, paradižnik, jabolčni kis, bučno olje, sol, črn poper (precej - po mojem okusu), peteršilj in drobnjak v začimbi, pira. :)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 13. Jun. 2020 13:38

Se jaz dodam eno, ampak ni zelena, je pa trenutno verjetno moja najljubsa:
Med nosecnostjo sem ponovno odkrila kvinojo. Si jo naredim s popeceno zelenjavo (najraje kak melancan, bucka, rdeca pesa, obvezno rdeca paprika), svezim paradiznikom, fizolom in indijskimi orescki. Preliv pa iz gorcice, medu in limone *emoji ki se slini*

Se opravicujem, nadaljujte :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jun. 2020 9:19

Zeleno solato ponavadi zmešam z bučnim oljem in domačim kisom, bolj redko z oljčnim. Rada dodam čičeriko ali fižolo.


Kdo te je naučil kuhati?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jun. 2020 9:28

Nobeden, se zdaj ne kuham nekaj na ful.
Mogoc3 se najvec stvari sem kaj pobrsla od bivsega, ko sem njega spremljala kuhat. (Mel situacijo, ko si je ze v srednji moral vsak dan sam kuhat..)

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jun. 2020 9:34

Malo imam časa, tako da bom še sama odgovorila na to :) nekaj me je naučila mami, večino pa sama. Zdaj kot odrasli pa mi je nekaj stvari pokazala moževa 90 let stara mama, stvari, ki jih jaz prej nisem delala.

Kdaj si začela sama s kuho?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Jun. 2020 11:39

Osnov me je naucila babica, ostalo sem se naucila sama. Tiste cisto osnovne jedi sem zacela kuhati v studentskem domu (ko ni bilo denarja za it jest na bone :D ), zadnje dve leti pa se malo vec posvecam temu :) ampak je se ogromno prostora navzgor.

_patchouli_ sem si prav shranila ta recept :D

Kaksne plane / zelje imas za poletje, glede na trenutno situacijo?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jun. 2020 15:48

(pri meni bo zgleda kuhanje bolj prišlo na vrsto ali ko bom za otroke kuhala ali moža.. :D Ker do zdaj, ko sem bila študent sem bila večinoma cel dan zdoma na fasu ali potem v knjižnici, zdaj pa tudi čez teden jem kosila v službi, za večerje oz malice ne jem kuhanega, če grem za vikend domov kuha mama, sicer pa sama, še to sem bolj na nizkih OH tako da je malo omejeno....
Imam pa za cimre profesionalne kuharje, ki non stop nekaj kuhajo in pečejo, se lahko prijavim na učne ure. :D )


It par dni na morje na Hr..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 16. Jun. 2020 10:07

Nekaj dni na gorenjsko, nekaj dni ob Kolpi. Plus kakšni manjši enodnevni izleti.


Kam si želiš iti na potovanje tako, na splošno?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Jun. 2020 14:52

Iran
Tajikistan
Z motorjem do Cape Towna
Brazilija
Belorusija

ti?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2020 12:13

Ma prav nobene take specifične destinacije v bistvu, kamorkoli.
V bistvu planiram it na Hr malo čez mejo, Istra, se pa ne bi branila iti kam dlje v Dalmacijo, na kakšen otok..

Če bi pa hotela it na kakšno tako bolj oddaljeno destinacijo, bi pa imela možnost se priključiti enemu kolegu, ki ima bolj izkušnje s tem in je ravno včeraj razlagal, kako je v tem času letos planiral Kolumbijo ali Pakistan..


Ponavljam + imaš kakšen okviren plan, koliko prišparati v enem letu (in okvirno koliko to je) ali mogoče na mesec procentualno, kolikšen del dohodka dati na stran?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Jun. 2020 15:55

V bistvu sem vse destinacije, ki sem si jih res želela videt in doživet, obiskala že v mladosti, zdaj je čas za druge stvari. Z otrokoma prav veliko in daleč ne nameravam hodit dokler (bosta) še tako majhna (razen tu okoli čez mejo in izjemoma Moskva & Beograd; družinski in službeni razlogi). Ko pa malce zrasteta, pa bo spet čas za kakšne večje družinske avanture, saj želim, da si potovanja tudi zapomneta oz. imata nekaj od tega. Zna bit Irska & Škotska, Kuba, Nova Zelandija...
Do takrat je pa že Slovenija itak prelepa, z veliko kotički, hribi in morjem, za dudanje, vozičkanje in racanje in bi bilo odveč obremenjevat otroka z dolgimi vožnjami in kakšnimi manj prijetnimi platmi potovanj.

Prihranki - odvisno od razmer, izdatkov. Nekaj stotakov na mesec gre vedno na stran.


Si se že kdaj udeležil/a kakšnega protesta? Da/ne -razlog?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2020 16:14

Mah ne, ni posebnega razloga. Nisem zelo aktivna v nekih političnih zadevah, vedno sem z nečim zaposlena pa se ne spravljam potem v to..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Jun. 2020 16:21

Ja, enkrat v srednji šoli-črna sreda. Opravičen izostanek je bil razlog, da sva s kolegico tisti dan dejansko šle v Lj. Drugače še to ne bi šle.



Piješ čaj poleti?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov