Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Mar. 2020 17:23

Če otroštva ne štejem, najkrajša frizura tam nekje do ramen (kakih 15 let nazaj).
Kar se tiče "reka", pa se strinjam le do neke mere in mi je po eni strani prav žal, koliko žensk se postriže čisto na kratko, čim grejo prek "določene starosti" (včasih samo iz tega razloga, ker je tako bolj primerno :?: )- torej tam nad 40-45+...
Po drugi strani pa je treba seveda vzeti v ozir tudi to, da gre z leti kvaliteta las žal navzdol in včasih ni neke izbire, če hočeš, da vse skupaj nekako izgleda. Pa tudi starejšemu obrazu ne pristaja vedno to, kar je v mladosti (z barvami vred).
(Na sebi imam rada dolge lase in bom pri njih vztrajala kolikor časa bo pač šlo, potem kasneje pa kakšen paž...krajše res ne bi :nixweiss: )

Moj je za nas opravil vse nakupe in imava nekaj zaloge sedaj, tako da do nadajnega ne bo potrebno it...


Kako v teh dneh (doma) poteka tvoja dnevna rutina?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Mar. 2020 17:35

Zjutraj vstanem, malo potelovadim, tako da sledim kakšnemu 10-20 min videu, zajtrk, kava+čik, potem delam od doma, kosilo, naprej delo, kot če bi bila v službi, po službi pomivanje posode (čiščenje) od celega dneva, potem kak 10 minutni sprehod, potem obveznosti /učenje nevezane na službo..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2020 17:42

Zbudim se ob šestih, spustim ven psa, dve uri oddelam od doma, zbudim tamalo, naredim zajtrk, potem greva ven (bližnji gozd ali na vrt), naredim malico, dam tamalo spat, medtem skuham kosilo in pospravim, nahranim živali, tamala se zbudi, imamo kosilo, potem pripravim dejavnosti (ustvarjanje), sprehod, prosta igra za tamalo in moje noge v luft na kavču, nekje vmes naredim pop. malico, operem stroj ali dva, sledi večerja, kopanje, pravljica, uspavanje (si razdeliva z mojim),potem si še midva pogledava kakšno serijo in to je to, me slej kot prej vrže.

Ponavljam vor.
The world is as you are.
enkamakovsek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 1. 4. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a enkamakovsek » 01. Apr. 2020 13:05

wau, ste pa zelo dejavne
lollypop-@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 7. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a lollypop-@ » 16. Apr. 2020 18:13

V bistvu se moja rutina ni nekaj zelo spremenila, namesto da sem v službi delam od doma pa pač brez druženj in hobijev,...
Ponavadi vstanem malo pred 6, meditacija in grem kar delati 2 uri, potem zajtrk, potem delam še 4 ure, naredim in pojem kosilo. Potem oddelam še 2 uri. Popoldne ponavadi še 2-3 ure posvetim dodatnim projektom in delu. Včasih tudi več. Odvisno od dela in rokov za oddajo. Zvečer pa ponavadi kaj berem ali se izobražujem - ker me to res veseli. Odvisno koliko sem utrujena, če sem utrujena potem samo kakšen film.


Glede katerih stvari se s partnerjem (ali bivšim) ne strinjata? Glede česa se največkrat skregata?
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn`t need it,
and the person who dislikes you won't believe it.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Apr. 2020 17:01

Waw, kako vse zgodaj vstajajte. Ok js tega nisem napisala zgoraj, ampak sama največkrat med 6 in 6:30, danes sem nekaj 6:15.. Kar sem doma zadnji čas začnem delat za službo nekaj med 7:30 in 8:00 zadnji teden, (na začetku karantene sem bolj okoli 8e) pred tem pa telovadim, jem zajtrk/ kuham kavo, kdaj še kaj pospravim/ počistim..

(še to sem se spomnila, da jaz pa vedno meditiram bolj v večernem ali poznejšem popoldanskem času, po službi, mi ful paše kot nek kontrast, ko sem utrujena/ zategnjena, da me sprosti..)


Uf, z nobenim se ne kregam zdaj, že prav pozabla kako to zgleda. :D

S tem zadnjim bivšim se tudi nisva dosti kregala, on ni tak tip, da bi se nekaj dosti kregal, se je pa večkrat kaj utrmal ali zameril hitro.. (otročji)
Kregala sva se, ker je on hotel, da več časa preživim z njim, sem imela več nekih zadolžitev in obveznosti, stranskih dejavnosti kot on.. Kdaj kaj okrog prostega časa, ker sva imela različne želje in on je tudi tak, da goni svoje in je trmast in ni, da bi popustil in dal prednost, da kdo drug kaj odloči.. tudi kaj okrog financ..

Glede kraja bivanja, sem jaz imela željo, da bi živeli v daljni prihodnsoti na primorskem, on je bolj hotel ostat v Lj oz okolici.. Glede družine in otrok, bi rekla da sem jaz nekaj vmes na splošno, nisem nobena skrajnost, ne da bi hotela jih imet zdaj takoj, ne da sploh ne bi hotela imet družine ali otrok, on je pa bolj tak, da ne bi imel družine, otrok, vsaj ne še nekaj let ali v bližnji prihodnosti..( kar sem se pogovarjala s kakšnimi moškimi, ki so zdaj malo čez 30, so rekli, da tudi oni, v njegovi starosti, (do) 25, niso hoteli še imet tega.. )
So pa še stvari, samo ne vem, da ne bi predolgo tukaj razlagala.. glede stila življenja, je on bolj tak, da se mu ne da preveč 'grebst', ambiciozen bit, ali neke posebne cilje imet, bolj ceni, da je v miru in da je srečen, nekaj v tem smislu, jaz nisem toliko taka kot on..

Ponavljam + imaš svoje naj kozmetične izdelke, katerim si zvesta? Npr naj puder, maskara, šminka, kakšni izdelki za lase.. ?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Maj. 2020 14:32

Z možem se če se skregava zaradi žblj stvari, ker si načeloma povema vse sproti. Recimo, da sva se v preteklosti največ zaradi tega, ker je veliko delal in to vse sam, ker noče nikogar najeti.
Glede zvestobe znamkam-ja, mineralno podlago imam že deset let isto, concealer ene pet let, pri šminkah se držim ene dveh znamk. Kar mi ustreza, pri tistem ostajam.


Že veš, kje boš porabil/-a turistični bon? :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 28. Maj. 2020 17:32

Mi ne pripada :( :D

ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Maj. 2020 15:38

Ne, nisem sploh nič razmišljala o tem, ne o nobenem dopustu nič, še staršem bi dala ta bon, če bo/ bi bilo možno..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 29. Maj. 2020 23:29

Ne, nisem še razmišljala.

Kje ti je najlepše dopustovati v Sloveniji? :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7531
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Maj. 2020 18:10

Goriška z okolico, ko pridem iz Lj :D

Čene pa kaj vem, sploh nisem nič dopustovala po slo. že več let, mogoče tam Trenta, Kobarid, Bovec ali obala.., čene pa ostajam pri zgornjem prvem stavku..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 11. Jun. 2020 21:17

Pomoje bi zbrala kar obalo.

Katere hrane res ne maraš jest?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Jun. 2020 11:48

Dolocene morske hrane in zadnje case vecino mesa

Ponavljam
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Jun. 2020 12:55

Paradiznika. Kokosje juhe. Svinjskega mesa. Recimo.


Kako si pripravis zeleno solato?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 12. Jun. 2020 16:54

Kot samostojni obrok :)
Ponavadi se v kombinaciji z vsaj paradiznikom, kumaricami in fizolom, mogoce kako popeceno zelenjavo, kakimi orescki za malo drugacno teksturo... Mojemu dam noter se popecenega piscanca, zase vcasih z, vcasih brez mesa.
Preliv najveckrat bucno olje + jabolcni kis ali olivno olje + limona + cesen (odvisno od sestavin)
Obozujem solate :D

Ponavljam

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov