Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Avg. 2019 13:11

Meni je pa všeč imet tudi en zvezek, nekaj, kar lahko primeš v roke in uporabljaš svinčnik in pišeš po staromodno. :)
Sicer ja, za kakšne službne zadeve so res bolj primerni elektronski mogoče. Js imam sicer tako (ok klasično..), da 1. del - letni koledar, 2.- tedenski: opravki, obveznosti in 3. del je pa random prostor za čičkat, pisat ideje, razne sezname in podobno..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 19. Avg. 2019 14:11

Ja si ga kupim vsako leto (najlepšega itak, z neko utopično idejo, kako bo v uporabi - škoda tistih 20 €, res) in ga v roke vzamem ravno enkrat na mesec, da vpišem notri kdaj imam menstruacijo, lol.

Drugače se popolnoma strinjam s Sarissimo. Za ljudi, ki delajo na različnih projektih, s strankami, po možnosti freelancing oz. navadna služba in še freelancing zraven so popolnoma nepraktični. Da ne omenjam tega, da ko imam neko idejo/delam na projektu/ali če kaj zanimivega berem, hočem narediti natančne zapiske oz. jih deliti z drugimi. In pač v rokovniku mi je za to občutno premalo prostora. Še seznam za kupit živila si pišem v telefon.

Drugače pa OneNote ftw.

Če nekdo rad kombinira oboje kul, samo meni je nepraktično.

....

Najljubša vrsta kave? Ali pa znamka? + Kakšne/katere ne maraš?
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Avg. 2019 15:17

Meni so pa fajn drugače tisti mali rokovniki, za imet s sabo za okrog, da niso pretežki, preveliki, pa najcenejšega vzamem po navadi. Za daljše/ obsežnejše stvari, pišem logično drugam, lih to mi je fora, da so bolj ključne stvari napisane in je bolj manjše in pregledno..


Kava za doma Santana ali Jubilarna običajno. Za tiste iz mašin nimam najljubše. Največkrat pijem espresso ali črno kavo, posebej prva jutranja more bit črna. Bolj je močna, grenka, bolj mi je všeč, samo ne sme vlečt na kislo.

Ne maram, da je noter cukr, ali dosti mleka. Po navadi (če) pijem z mlekom oz. kapučino je bolj za lakoto, da zdržim do naslednjega obroka..



Zadnji dogodek, kjer si bil/a
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 19. Avg. 2019 18:29

Tame impala en teden nazaj

si vpisana v fitnes / vodene vadbe / kaj tretjega?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Avg. 2019 18:48

Tame impala, najs :)

Ne, vsaj zadnje mesce/ zadnje leto ne (edino fitnesa nisem nikoli). Prav ironično po eni strani, ker mi je zdaj ratalo v tem letu malo bolj shujšat, v primerjavi z zadnjimi leti, a fizično aktivna sem bila verjetno manj kot vsa prejšnja leta. Tko tečt nism šla že enkrat od zime (aja na morju sem edino tekla), prejšnja leta sem pa dnevno tekla celo poletje.


Ponavljam + plus, če trenirata/ športata s partnerjem skupaj in če ti je pomembno, da je partner/ka oz. potencialni partner/ka fit ali, da hodi v fitnes?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 19. Avg. 2019 21:33

^Pri hujšanju odigra 80 % itak prehrana in samo 20 telesna aktivnost. :)

Ne maram se vozit na vadbe/v fitnes in zapravljati še časa za vožnjo, ne maram športat v skupini itd. Sem full individualist kar se tega tiče. Ne vem mogoče tudi odpor iz otroštva, ko so vsi trenirali neke skupinske športe, samo jaz sem bla vedno zanič pri vsakemu. :lol:

Hm ne počneva tolk stvari skupaj v smislu športa, ker naju tudi zanimajo drugačne športne aktivnosti + on ima veliko več kondicije od mene in se ne spravim npr. tečt z njim, ker bi umrla zraven ali pa pač bi me moral on skos čakat. :P Dolgi prehodi vedno, tudi na kolo sva že šla dostikrat kam skupaj, drugače pa niti nimava trenutno časa za to, ker on živi razpet med dvema mestoma in ko sva skupaj nekako zmanjka čas za skupinski šport. In me ne moti, ker sama najraje delam fitnes/HIIT vadbe doma. Pač imam različne uteži, blazino in to je to. Včasih = ca. 1x na teden grem tečt (se moram prisilit), ker vem da je fajn mešanica cardia in treninga za moč. Kolesarim rada, ampak tu kjer živim na žalost ni tako primerno kot pa npr. v SLO.

Glede na to, da se sama trudim, da sem aktivna vsaj parkrat na teden, pazim na prehrano (ne sicer nek strikten jedilnik, ampak izogibanje predelanemu sladkorju, enostavnim ogljikovim hindratom in transmaščobam) z recimo enim cheat dnevom na teden - ja, bi me motilo. Motilo bi me predvsem, da ne bi imel nikakršnega interesa se sploh učiti o zdravi prehrani in bi kupoval neke predelane salame, v naprej pripravljeno hrano, ki jo samo pogreješ itd. Ampak pri nama je tko, da on ve več od mene. Je pa res, da se je on s tem ukvarjal dosti časa ene par let nazaj, zdaj pa je ratal bolj na chill, ampak še vedno se trudi. Fit telesno pa v nekih zdravih okvirjih. Nočem tipa, ki je obseden s tehtanjem svojih mišic in delanjem selfijev pred ogledalom, yuck. Mi je bolj všeč, če je moški fit nasploh zaradi aktivnega načina življenja in zdrave prehrane, ne pa zaradi par ur na dan, ki jih preživi v fitnesu. Najbolj pomembno mi je pa to, da je človek v prvi vrsti fit zase in za svoje zdravje, ne pa zato, ker hoče impresirat druge in slediti nekim bullshit trendom ala ''bodygoals'' itd.

Ponavljam
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Avg. 2019 21:53

Glede prehrane vem, sem prekleto občutila v zadnjih mesecih, prej bi rekla, da je še 90%, šport bolj intenziven pomaga edino, da se pospeši metabolizem, ko se ti že preveč upočasni, ali pa za sproščanje stresa, v zameno s sproščanjem s hrano..

Glede tega skupinski šport/ individualno, pa tudi jaz rada vsaj nek del delam sama doma, ker 1. ko se ženem ful do konca, ratam res cela rdeča/vijola v obraz, imam neko tako močno prekrvavitev očitno, 2. bi mi bilo neprijetno v kakem fitnesu bit, kjer te vsi gledajo, ker sem pri športu res agresivna in se rada ženem do konca, delam ugly faces alpa kdaj tudi že malo vpijem od bolečine.. ( to bolj pri vajah za mišice, ne mislim kakega pilatesa..) in ko sem med drugimi ljudmi, se malo držim nazaj in ne dajem vse iz iz sebe..

Em športava skupaj ne skoraj nič, on nekaj malega se ukvarja s športom, ma ni zelo športen tip, bi rekla (lol, verjetno je eden njegovih najljubših športov, ko zjutraj izpod kovtra leno opazuje mene, kako delam v sobi jogo/pilates/raztezne vaje :lach: ), ima pa naravno tako konstitucijo, da ne rabi skrbet za zdravo hrano preveč, ker se ga ne prime nič, karkoli je (- pa naslošno fantov/ moških se ne prime tolk kot žensk junk/ cukr se mi zdi..) Sva pa npr, z bivšim, prvim fantom veliko več športala, ko sem bila z njim, nikoli nisem hodila sama tečt, ker sva vedno hodila skupaj, skupaj sva hodila smučat/ bordat, igrala tenis, hodila na kak hrib ali v hribe.. Glede tega mi je bil recimo boljši ta bivši, sam je pri zdejšnem nek faktor x pretehtal očitno..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 20. Avg. 2019 18:52

Spomladi sem bila vpisana v en majhen podzemni fitnes za 3 mesece, zdaj sem presaltala na enega vecjega. Imajo tudi skupinske vadbe in bi sla na pilates, ce bo kdaj ob primerni uri. V zvezi sva sla pa samo hodit po gozdu skupaj, drugace je on kolesaril (jaz pa si taksnega kolesa nisem mogla privoscit.)

kako pogosto objavljas na socialnih omrezjih? (slike, storiji, linki..?)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Avg. 2019 19:22

Pošiljam slike, linke in podobno bolj preko messengerja ali viberja. Storijev nisem nikoli.
(LZ je ful aktiven s storyji :D )

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Avg. 2019 19:44

Hm, na fb na ene pol leta I guess.
Insta cca 1x na mesec v povprečju, mogoče 1x na dva tedna, če štejem storyje in klasične objave.
Drugih omrežij nimam. Še na ta redko objavljam :D.
Včasih kej nameravam, ampak potem pozabim, ko je pa mimo se mi zdi pa brezveze.

Ti?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Avg. 2019 19:51

Na fb cca 1x/mesec, na ig pa rada objavljam storije, ponavadi vsak dan kaj.


Ti?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Avg. 2019 15:57

Ne uporabljam socialnih omrežij. :D

Kaj si nazadnje pral/a v pralnem stroju?
Uporabniški avatar
Cryselle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 697
Na forumu od: 6. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Cryselle » 23. Avg. 2019 16:38

Pred dvema dnevoma.

Kateri tip osebnosti si? (izmed vseh 16 možnosti - introverted/extroverted, observant/intuitive, thinking/feeling, judging/prospecting, assertive/turbulent)
The strength of man's position in the world depends on his degree of adequacy of his perception of the world and reality. (Erich Fromm)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Avg. 2019 16:50

haley napisal/-a:Ne uporabljam socialnih omrežij. :D


O nisem edina. :) Js bi lahko isto odgovorila, na fbju uporabljam v glavnem samo messenger, drugih socialnih omrežij nimam. Ne vem, niso mi zanimiva..

Šla rešit, dobila protagonist
63% ektraverted
64% intuitive
79% feeling
75% judging
96% turbulent

Ponavljam + bi rekla da sta s partnerjem/ bivšim bolj ekstravertirana ali introvertirana?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 24. Avg. 2019 12:03

Advocate INFJ-T (vedno mi to pride odkar rešujem)

69% introverted
59% intuitive
58% feeling
51% judging
63% turbulent

Bi rekla da sva bolj introvertirana, čeprav se rada podruživa...Zase sem vedno rekla, da sem neka kombinacja obojega, čeprav introvertiranost prevladuje (včasih se malo spreminja glede na razpoloženje).
Ni nama težko delovat v samoti, več energije si nafilava s svojimi dejavnosti/samoto/tišino kot na nekih konstantnih druženjih/žurkah. Včasih pa paše.


Ti?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov