Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 842
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 17. Mar. 2021 5:53

Babica. Njeni skutni štruklji so nekaj najboljšega. Naredi tako tanko testo,da ko je razvaljan se skoraj čez vidi in posledično,ko jih zavije je kup plasti. Nihče ne zna narediti takšnih kot ona. Tudi drzge stvari naredi dobre ampak štruklji zmagajo :)

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7841
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2021 6:21

Mama, starih staršev nimam in drugih sorodnikov kjer bi jedla.
Ne vem sploh kaj, meni je vse dobro, od jot z zeljem do kakšnih ribjih brodetov - z ribami, lignji, školjkami, škampi, ocvrti lignji, pice, ječmenova juhe, različnih zelenjavnih jug, grobove juhe..

Ko se spomnim none, mi niso bile všeč njene jedi, ali sem pa bila še tako spurglheva kot otrok, ponavadi sem sedela 2 uri za mizo, ker nisem mogla mineštre pojest, ker mi ni bila dobra..
Do odrasle dobe res nisem marala skoraj nobene jedi na žlico, sploh mineštre ne..


Aja glede testa, saj ne vem, mogoče potem sploh ni nujno, da prav pokaže ta test? Milsim, da meni je, mogoče bi bilo pravilno tudi če bi imela tisti preoccupaied največ. :nixweiss:
Naj bi pa bili ti tipi navezanosti, neka smer v psihologiji, ki se je začela v 70ih.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Mar. 2021 7:52

Kjub temu da obožujem hrano od mojih non (če ne drugo zaradi nostalgije in ker kuhajo hrano ki se je meni ne da/je ne znam a la vampi recimo) imam dva kolega ki sta odlična kuharja (oba sta bila cimra od mojega v študentskih letih, lucky me :D ).
K enemu se gladko sama povabim na kosilo če sem v okolici in moram rečt da me še ni razočaral. Drugi pa zelo rad testira nove recepte in malo flexa v kuhinji, nazadnje ko sem bila tam je bil za povrh gurmanskega kosila še tiramisu z doma narejenimi savoiardi...
Aja pa ena sorodnica od mojega peče neverjetna peciva/sladice. Dejansko tako dobre, da sva jo prosila da nam pripravi poročno torto.


Ali si hodil-a v vrtec? Ali si se čuvala pri starih starih/sorodnikih?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7841
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2021 7:55

Hodila sem v vrtec in ponavadi bila tista, ki so jo zadnjo prišli iskat. :D

Lahko rečem, da moj zadnji fant/bivši je tudi dobro kuhal, čeprav je fan bolj klasičnih jedi. Sama sem veliko bolj fan začimb, pekočega od njega, ko se sama lotim kaj ustvarjat, so mi tudi moje jedi precej všeč.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1757
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 17. Mar. 2021 8:43

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2496
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Mar. 2021 9:54

V vrtcu. Gre tudi moj otrok ko bo migoce za par ur na dan/nekajkrat na teden, kljub temu, da bom verjetno se nekaj casa doma oziroma brezposelna. Menim, da je dobro za psihosocialni razvoj otroka (ceprav, what do I know, poglej moj prejsnji odgovor v tej temi ;D :cry: )

Ponavljam + bi sama dala otroka v vrtec, tudi ce ne bi bilo potrebno z vidika varstva?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7841
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2021 10:26

Bila sem pa tudi v jaslih eno leto, ne vem kakšna starost otrok je tam - 1 leto oz. dojenčki? Kasneje sem šla v drug vrtec, najbližji doma, kjer sem bila od 2-6 skupine. Vrtca se spomnim vseh skupin, teh jasli pa čisto nič.
------

Če bi finančno šlo, ja.
Mislim, da je neka fora glede spominov, kar se tiče obdobja 2/3-6 let, da imam skoraj vse spomine samo iz vrtca, od doma skoraj nič. Pa nekaj malega od počitnic na morju. Očitno so se me tam dogodki in opažanja bolj čustveno dotaknili, da sem ohranila spomine.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4262
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 17. Mar. 2021 15:03

sem bil v vrtcu par let čeprav bi lahko bil doma, in je bilo fajn, imam lepe spomine. tudi svojega otroka bi dal v vrtec v vsakem primeru, da se že zgodaj navadi druženja.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 964
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 17. Mar. 2021 15:25

Ja, definitivno bi! Sama sem bila samo pol leta v vrtcu, kar je bila pa spet čista bedarija-ravno toliko časa, da sem vsaj bila, ampak absolutno premalo in prepozno. Vse klike so bile že davno izoblikovane, tako da sem outsider od vrtca dalje :D . Bogve, kje bi bila, če bi hodila v vrtec vsaj 1 celo leto haha :mrgreen:

zanimivo vprašanje, zato ponavljam!
I am not an enigma, just a contradiction!
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 842
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 17. Mar. 2021 20:24

Nisem bila v vrtcu, mala šola pred prvim razredom. Smo bili pa večinoma vsi otroci na vasi ista generacija in od jutra do večera skupaj zunaj, družbe ni manjkalo. En fant, ki je hodil v vrtec je bil odpadnik, ga nikoli nismo sprejeli lepo medse :/

Svojega otroka bi dala, vsaj za nekaj ur dnevno, ker se mi zdi, da zdaj izven vrtca nimajo več toliko družbe, generacije so premešane...


Si za poroko ali ne?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7841
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Mar. 2021 21:21

ja, če sta samo par, mi ni nujno, da se zelo hitro poroči.
Če pa se ima otroke mi v bistvu boljše zgleda poročeni, vsaj malo glupo bi mi blo da recimo tip tam naredi otroke, poročit se pa ne bi hotel...ali vsaj, da ima namen enkrat, tudi če je ženska že noseča ali je že nek ful majhen otrok zraven..
Če je obema v redu, da sta neporočena potem pa ok.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5012
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Mar. 2021 23:40

Bolj ne, kot ja. Če bi se poročila bi se nujno samo pred maticarjem, ogromne poroke niso zame!

Ponavljam.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3530
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 18. Mar. 2021 8:43

Js osebno ja. Štekam da marsikdo ni za poroko (in ni nič narobe s tem), ampak so mi pa hecni tisti pari, ki trdijo da "nimajo časa", "nimajo denarja" za poroko.
Poroka te lahko stane manj ko 500 EUR (če si tega želiš in nimaš budgeta) s tem da si še vedno privoščiš vse "klasične" stroške. Belo obleko za nevesto, obleko za ženina, prstane in še ti ostane za peljat teh nekaj najbližjih s sabo na kosilo po opravljenem biznisu :).
V kolikor pa nisi pripravljen dat niti toliko, pa je vedno opcija da kupiš samo in edino prstane, ki so edini "must-have" za poroko. Obred je zastonj na krasnih lokacijah po celi Sloveniji.

Ponavljam
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 964
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 18. Mar. 2021 10:49

Ne. Da povzamem citat iz QAF: jaz sem skupaj z nekom zato, ker hočem biti, ne zato, ker moram. Se mi zdi, da poroka vse skupaj zakomplicira. Potem pa še štepneš otroka ali dva, pa si ujet za še dlje časa. Poleg tega poznam (na žalost!) več ljudi ki so poročeni in varajo, kot pa takih, ki ne.

To sem sedaj napisala v "bullet-inu", lahko bi o vsem na široko razpravljala cele ure...

Ponavljam :)
I am not an enigma, just a contradiction!
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7089
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Mar. 2021 11:03

Saj veste, da je pod nekaterimi pogoji izvenzakonska veza enačena z zakonsko? Kakor si skupaj kaj ustvarite, ni zadeva nič manj enostavna. In štepanje otrok...saj niso psi, da uporabljaš kot odrasla oseba takšno izrazoslovje.
Jaz očitno sem za poroko, glede na to, da bo kmalu pet let.


Kolikšna svoboda v vezi ti je še ok, kaj ti je pa preveč?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov