Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Jan. 2021 15:13

Js imam občutek, da hitro napadem in istočasno imam v glavi prave argumente oz. ne rabim daljšega časa, da bi ustvarila te argumente.
Za privat mislim, v službi se še nisem kregala, povem na lep način..


Ponavljam + imaš določeno letno vsoto, koliko moraš našparat in ali kakšen del te vsote vlagaš (karkoli bitcoini, delnice, nepremičnine..)?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Jan. 2021 18:04

če se le da, umirim situacijo in poudarim da gre za komunikacijo in ne za bojevanje. če se to ne da, se umaknem in premislim, pa počakam da se čustva umirijo. napadem pa nazaj takrat ko sem sam napaden ali ko ni druge šanse. je pa vse skupaj odvisno od karakterja, s katerim imam opravka in odnosa s to osebo. bistveno se mi zdi to, da ne izgubljam energije s konfliktinimi osebami, ki so nepomembne.

glede denarja si ne delam nekih načrtov - držim se tega da ne zapravljam več kolikor je treba, sem pa tja si privoščim kakšno malenkost, v glavnem pa gre v prihranke. razmišljam da bi si kupil bitcoine, ko jim bo cena padla :)

ponavljam oboje oz. odgovori kar ti je ljubše :)
hej norci :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 15. Jan. 2021 9:27

saarijarvi napisal/-a:a med kregom hitro 'napades', ali se raje umaknes in razmislis, kako bos argumentiral/a?


Napadem.


- - - - -

Si bil/a kot otrok bolj umirjen/a, živahna ali divje narave?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 15. Jan. 2021 11:17

Po mojem normalna, živahna. Če bi starša odgovorila bi rekla ta naš podivjani otrok. :rolleyes:

Ponavljam.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jan. 2021 11:45

Sem bila ekstremno mirna in ubogljiva in sem se lahko ogromno časa igrala sama in se nobeden ni rabil z mano ukvarjati.. Sem bila rada sama. Mama mi je rekla, da sem bila popolnoma nezahteven in pridenotrok, da se niti jokala nisem nikoli, spala vedno ponoči, ne nič kaj zahtevala..

Ne vem, mogoče sem bila že malo na meji nekega avtista in me ni toliko zanimala okolica.. Sem bila malo drugačna ja..


Ponavljam + koliko rednih sluzb si že zamenjal/a (če ne šteješ študentskih sluzb), kaj ti je bil največji plus in kaj največji minus pri vseh službah?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Jan. 2021 14:25

čak v napačni temi odgovarjam, pomota
Zadnjič spremenil mmm, dne 15. Jan. 2021 14:27, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 15. Jan. 2021 14:25

duplikat
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Jan. 2021 15:27

Nikoli nisem bila redno zaposlena, po studentskih letih sem se samozaposlila.

Mi je kar malo scary, priznam, sploh tu v velemestu. Ce se bom kdaj odlocila za 'normalno' sluzbo v teamu se bo poznalo, da na tem podrocju nimam izkusenj. Ampak ok, dokler mi tole laufa, se ne bom sekirala :nixweiss:

ponavljam + ali si zadovoljen/a s trenutno sluzbo? Kaj so plusi in minusi?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jan. 2021 15:42

Am to je edina, poleg prakse na faksu, ki jo imam iz svojega področja, tako da ni dosti za primerjat. Za zdaj kot prvo po faksu sem zadovoljna, samo me skrbi koliko je kaj možnosti kam napredovat..
Plus so fajn sodelavci, nikjer na študentskih in praksi se nisem toliko ujela, in pritegnila za to mesto so me tudi službena potovanja v tujino, ki jih zaradi korone prvo leto ni bilo, ha..
Minus, da se ne konča, ko 'greš iz službe' najveckrat, drugi minus, da si bolj prepuščen sam sebi z manj nadzora kot kje drugje.. Kar na splošno je ok, samo na začetku najbrž je malo težji tak način..

Ponavljam + imaš naj yt kanale?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Jan. 2021 10:52

Sem samozaposlena. Plusi-nimam urnika, samostojnost. Minus-sam si odvisen za promet, ure dela niso povezane z avtomatskim prihodkom.
Redno službo sem imela eno, vse ostalo je bilo študentsko delo.
Nimam več naj yt kanalov. Deset let nazaj bi bil drugačen odgovor.

Pri čem (razen druženja) te virus&co. trenutno najbolj ovira?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jan. 2021 11:42

Js sicer imam naj yt kanale trenutno, ki pa niso zgolj za zabavo, eden ima joga in pilates videe, drugi meditacije videe, mentalno zdravje, EQ, 3. In 4. Pa bolj finančne teme, biznis, trendi, EQ, tudi mentalno zdravje..
So pa tudi kakšni samo za zabavo, o parfumi, npr..

Nič razen druženja in splošnih omejitev..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Jan. 2021 13:22

Da ne morem it iz Lj v Mb.
Da se ne more normalno potovat v tujo državo.

- - - -

Podpiraš odprtje šol in vrtcev? Zakaj ja oz. ne?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7533
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Jan. 2021 14:59

Js do staršev Oz mojega stalnega bivališča hodim, samo pazim, da grem v petek po službi in zjutraj pon nazaj, ne sredi vikenda. Do sedaj ni zbolel noben v familiji, ne jaz.

Vrtci so bili baje že prej, sem ravno danes poslušala, da en sodelavec, prva 2 tedna karantene ju je imel doma, potem je videl, da se ne da, Da oba starša delata od doma plus otroci, jih dal v vrtec, menda je bil en otrok dosti časa sam v razredu z vzgojiteljico. :D

Drgac se ne preveč ukvarjam s tem, ker nimam otrok, baje pa, da so dobili ene 250 ucitelc pozitivnih, zarad mene naj provajo, pa pol nazaj zaprejo, če bo preveč okužb..


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Jan. 2021 16:04

Kakor vem so bili vrtci odprti le za določene oz.odvisno od občine. Naj pa bi bili povsod zgolj in samo za tiste,ki res niso mogli jih sami imeti. Ponekod oz.večinoma samo za starše kjer sta oba zaposlena v zdravstvu oz.poklicih življenjskega pomena. Kot ponavadi so nekateri izigravali sistem in žicali za potrdila delodajalce...

Sem za odprtje šol, ker šolski otroci najbrž pogrešajo družbo, nekateri so doma še večji reveži, niso na toplem, nikogar,ki bi se ukvarjal z njimi...enako za vrtec. Ampak vrtec je vseeno drugo, vse kar sem zgoraj glede razmer napisala menim enako. Družba pa vsaj za mlajše ni ključna, tam do 3.leta se niti še ne igrajo toliko skupaj,so bolj vsak zase. Če jim starši ne morejo oz.nočejo nuditi kar rabijo ta čas, ker je delo na prvem mestu in to bolj pomembno potem je vsekakor bolje zanje, da so v vrtcu.

Se pa bojim,da odpiranje zdaj v času, ko se začne pojavljati največ prehladov in vsega ne bo nič dobrega in bo še prehitro nazaj zaprto.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Jan. 2021 16:06

..
Zadnjič spremenil mayaeb, dne 26. Jan. 2021 17:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov