Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jun. 2020 12:13

Nekaj srednjega po mojem, če bi bila trditev, da se hitro ali izredno hitro prilagajam spremembam, bi zanikala.
Npr kar se tiče tega, da sem celo življenje živela v hiši na samem in imela svojo sobo in imela veliko prostora zase, bi rekla da se celo študentsko obdobje nisem zares prilagodila na življenje z veliko ljudmi in stalnim deljenjem sobe (navzven ja, navznoter sem skos čutila neko neudobje..), ampak glede na to, da sem tako prišla približno 4x ceneje skozi, so pač imele finance svojo vlogo..
Po drugi strani sem v službi navajena na dinamično okolje in stalno prilagajanje situacijam in mi to ugaja. Hkrati pa neka pravila oz. nek režim tudi je po eni strani, tako da ni ogromnih sprememb stalno...

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 28. Jun. 2020 15:40

Nisem prepricana...pri enih stvareh se zelo hitro, pri drugih sploh ne. Pa tudi s starostjo se spreminja. Kot studentki se mi ni bilo problem seliti, vsak teden sem se vozila v Lj in domov, cimre sem prenasala, zdaj pa sem ze imela tezave pri selitvi.


Kolikokrat si se ze selila?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Jun. 2020 15:53

Velikokrat, toliko, da ne vem sploh povedat kolikokrat, okrog 10x, malo pod 10x.. ni bila veedno moja izbira, kdaj so bile take okoliščine, da si se moral čez poletje selit, ali pač nisem dobila takoj študentskega in sem bila na drugih začasnih bivališčih..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 10. Jul. 2020 17:10

Mislim da 3x.

Posvojitev otroka - ja/ne?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 10. Jul. 2020 17:28

Če bi lahko imela svoje, ne, če ne bi mogla imet, bi pa pač pretehtala vse okliščine, pa ne vem zdaj iz glav rečt al bi al ne..
Zdaj v tem času pa seveda ne, po 35, če že..


Ponavljam + imaš/ bi imela kakšne omejitve glede starosti partnerja?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Jul. 2020 14:39

Če ne bi mogla imeti svojih, seveda. Nimam predsodkov do tega, na koncu je starš predvsem tisti, ki te vzgaja in skrbi zate, te ima rad in ne nujno tisti, ki te je spravil na svet. S tem ne zmanjšujem pomena biološkega starša, menim le, da je sreča, da obstaja možnost posvojitve otroka, ki mu ni dano imeti sreče in varnosti pri ljudeh, ki se jim je rodil.
Glede starosti, če bi bila samska-iskreno, ne bi mi bilo ok, da je partner mlajši. Verjamem, da je kdo bolj zrel za svoja leta, ampak raje ne. Navzgor pa-spet na pamet, ne vem, do ene 10 let.


Kako pa ti gledaš na razliko v letih?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 12. Jul. 2020 2:21

Bi rekla, da sem načeloma zelo odprta, sploh zdaj pri tej starosti se mi zdi od nekje 4 leta manj do 15 (oz nekje 40 zaokroženo)več recimo. Bližnja prijateljica ima moža, ki je 12 let starejši ter supna 2 otroka, 2. še na poti in sta super..
Mlajši so mi luškani, karakterno v pogovoru se pa ponavadi bolj ujamem s starejšimi največkrat.. Se mi zdi da se pa tud z ženskami karakterno bolj ujamem starejšimi 5+/7+ od mene, lol..

Drugace mi je bil zadnji cas vsec en 15 let starejsi. Pozimi sem se dobivala s T ki je bil5 let starejsi, ta ki me zdaj vadi na pijaco je tudi 5 let starejsi, bivsi je pa 1 leto in 1 mesec mlajsi , zadnjo jesen sem mutila z dvema ki sta bila 2 leti in 5 let mlajsa od mene, ampak vizualno delovala mal starejsa od svoje starosti.. :D )
Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Jul. 2020 23:43

Z mlajšim (skoraj) zagotovo ne bi bila. Mi je všeč, če je partner par let starejši. Recimo tam do cca. 10 let starejši bi mi bilo verjetno še ok.

Kaj si nazadnje jedla v restavraciji?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jul. 2020 5:40

Vceraj pico :D , klasicno sunka gobe, tamalo po velikosti, ne vem al je bla to prav restavracija al picerija, bila prvic tam.

V soboto porocni meni, z ene 4imi al 5imi hodi (bi rabila malo vec casa za spisat to, pa mesni meni, ki je imel v vsakem hodu nekaj mesnega..)


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 15. Jul. 2020 16:46

Zajtrk, ce se prav spomnim, jajca na oko, slanino, toast z maslom in marmelado in kavo. Od kar se je zacela pandemija, sem jedla zunaj samo dvakrat, obakrat zajtrk, cist sama, v miru :D Pred tem sploh ne vem vec, kje sem bila nazadnje. Restavracije, kaj je to?

Imas par najljubsih restavracij ali rada poskusas kaj novega?

hayley napisal/-a:V soboto porocni meni, z ene 4imi al 5imi hodi (bi rabila malo vec casa za spisat to, pa mesni meni, ki je imel v vsakem hodu nekaj mesnega..)


Daj napisi :D Meni je to tak fajn brat, pa ne vem, zakaj :lach:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 15. Jul. 2020 17:06

Uf lazje bi bilo kar slike prilepit. Ma drugace pac obicajne jedi, nic tako posebnega, fancy. Ok napisem ko se mi bo dalo, morem pogledat po slikah, saj ne vem na pamet..

Ma js niti ne hodim nic v glavnem jest ven po restavracijah.. Ta pica vceraj je bila prvic po februarju z Venezuelcem in koroni.. V stud. letih mi je bila naj dabuda.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jul. 2020 17:52

Na zdaj ko bi napisala, pa nimam več slik, ker so na mobiju (na vibru), ki je na popravilu, bom malo iz glave.. Niti zdej se js ne spoznam toliko na jedi, ne vem točno, kako se vse točno poimenuje, ugl:

Predjed: neke take tanke rezine puranjih zrezkov na mladi špinači(al neki zeleni solati) in ena kroglica pireja/testan krompir, čez neka bela omaka z malo okusa po gorgonzoli. Vegeterjanci imeli nekaj z bučko...

jed 1: goveja juha, vegeterjanci neko zeleno zelenjavno (neki grah je bil na vrhu se mi zdi)

jed 2: 2 velika njoka v obliki srčka, eden obarvan rdeče, omaka z gorgonzolo, neko tako zavito testo z mesom/šunko kot nek kanelon

jed 3: neko rdeče meso v obliki manjših zrezkov(mogoče svinjski medaljoni?), pečen krompir, pečena zelenjava(bučke, paprika..) vegeterjanci nek vege polpet namesto mesa

+ poročna torta, mini mafini in popcakesi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jul. 2020 17:52

Na zdaj ko bi napisala, pa nimam več slik, ker so na mobiju (na vibru), ki je na popravilu, bom malo iz glave.. Niti zdej se js ne spoznam toliko na jedi, ne vem točno, kako se vse točno poimenuje, ugl:

Predjed: neke take tanke rezine puranjih zrezkov na mladi špinači(al neki zeleni solati) in ena kroglica pireja/testan krompir, čez neka bela omaka z malo okusa po gorgonzoli. Vegeterjanci imeli nekaj z bučko...

jed 1: goveja juha, vegeterjanci neko zeleno zelenjavno (neki grah je bil na vrhu se mi zdi)

jed 2: 2 velika njoka v obliki srčka, eden obarvan rdeče, omaka z gorgonzolo, neko tako zavito testo z mesom/šunko kot nek kanelon

jed 3: neko rdeče meso v obliki manjših zrezkov(mogoče svinjski medaljoni?), pečen krompir, pečena zelenjava(bučke, paprika..) vegeterjanci nek vege polpet namesto mesa

+ poročna torta, mini mafini in popcakesi..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 21. Jul. 2020 8:56

Dodajam vprašanje kateri bolj poletni/ svež parfum ti je fajn Oz kakšna ideja za bolj poletni parfum? (+ lahko tudi še odgovarjate, kaj ste na zadnje jedli zunaj)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Jul. 2020 10:35

Zadig and Voltaire- This is her in Marc Jacobs- Daisy. Ta dva sta moji stalnici za čez dan.
Zunaj sem nazadnje jedla polnjene lignje.


Če bi zdaj morala izbrati barvo fasade na hiši, kakšno bi izbrala?
The world is as you are.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov