Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 20. Jun. 2020 17:52

Ja, lihkar sm spila enega zelenega.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Jun. 2020 12:56

Ne. Res redko se zgodi, da spijem kak kozarec ohlajenega, ker ga ima tamala rada in mi ga tu in tam postreže v igri.


Kako izgleda, ko greš v morje? Si bolj zmrzljive sorte?
The world is as you are.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 22. Jun. 2020 13:11

Hm, niti nisem... Kar skočim, razen, če sem razgreta (grem bolj počasi).


Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Jun. 2020 16:49

Vedno sva hodila s fantom istočasno in sem ponavadi js zaplavala malo pred njim in potem še njega škrofila dokler se ni spravil noter. :D :D Annoying girlfriend.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jun. 2020 10:53

Vedno grem počasi, potem pa zaplavam. Obotavljam se in sovražim, če me kdo pošprica, preden se sama zmočim. Če pa mi uspe priti v vodo pred drugimi, pa delam isto. Hinavsko :lach:


Nabiraš gobe?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Jun. 2020 16:50

Ne. Sem se že namenila skorajda zadnje letoal zadnji 2 it s stricem in tatom ma sem pol mela neke druge obveznost..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Jun. 2020 22:54

Ne.

Kaj meniš o nošenju mask v zaprtih prostorih?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 25. Jun. 2020 0:08

se strinjam s tem, da se jih uporablja. najmanjša stvar, ki jo lahko narediš, skupaj z razkuževanjem rok. ampak mnogim je žal tudi to pretežko.

ponavljam
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jun. 2020 4:29

Me ne moti, sem jih nosila za v trgovino ravno do prejsnje srede, zadnji teden pa brez, zdaj bo pa nazaj ocitno.

Sem pa nosila masko tudi na prevozi.org dobro uro v avtu in to je res edino kar lahko recem, da je malo motece(potem ko je avto enkrat dobro shlajen/ klimatirapn je lazje) bilo nosit med voznjo (svaka cast voznikom trol in podobnim) pri ostalih zadevah kot so trgovine ali kdaj v sluzbi mi pa ni panike..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Jun. 2020 12:45

Evo jaz pa priznam, da meni jih je pa grozno nosit! :D Res prov dihat ne morem normalno, takoj sem mokra pod njo, žejna sem ful... res prov sovražim te maske!
Itak pa upoštevam vse druge predpise, razdalja, razkuževanje itd... samo si res želim, da ne bi bilo treba več teh mask nosit!
Pa zdi se mi, da folk sploh ne zna pravilno teh mask uporabljat...ker če se ti maska valja po torbici in si jo pol z umazanimi (nerazkuženimi) rokami gor daš, si prej škodo nardil kot korist.

Še enkrat ponavljam vprašanje (da slišim še kakšno mnenje :D ) + kakšno masko nosiš (kirurško, domače izdelave itd)?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jun. 2020 12:56

Ne maram jih nositi. Menim, da bi lahko isto dosegli z razkuževanjem in distanco ter malo več zdrave pameti. Kihaš? Bodi doma in ne bodi pujs. Ne šlataj žemljic v Lidlu. Take zadeve. Jih pa kljub temu, da jih ne maram, nosim za tistih nekaj minut ali uro, kolikor sem v trgovini ali kje drugje.
Nosim kirurške in diy verzijo, ki mi jo je sešila mami. In v slednji dejansko boljše diham. Ne predstavljam si pa imeti maske 8h, vdihovati lastnega co2 v eno, sploh zdaj poleti. Sem mnenja, da bo tale poletna nošnja mask pri enih naredila več škode kot virus.


Je nate korona vplivala? Če ne štejem socialne distance in mask.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Jun. 2020 13:55

Nosim te kirurške - modre, se mi zdijo take zelo lahke, nemoteče napram kakšnim drugim.
Prvih 2x, ko sem šla v trgovino, sem imela neko belo ruto improvizorično narejeno v masko in je blo zelooo moteče, potem sem mela ene parkrat neke bele debelejše, malo čudne, ki so jih starši dobili od občine (se mi zdi? ), pol sem pa te klasične kirurške v službi pobrala in so mi ful bolj fajn od prejšnjih dveh različic.
Nisem pa nikoli nosila več ko 1-2 uri v kosu..


Vplivala je tako, da sem nekaj časa delala samo od doma, ene stvari so se mi zamaknile v službi. Ene 2 dni dopusta imam manj, ker sem vmes mogla jemat 2 tedna po 1 dan..
Drugače se še ne ve, kolikšen bo vpliv konec leta npr. oz za celotno to leto in za prihodnja leta, upam, da bo čim manj neg. vpliva.. in da mi ne bo treba iskati drugega delovnega mesta po izteku pogodbe..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 27. Jun. 2020 15:46

Posredno, ja.
Predčasno sem šla iz porodniške, zaradi takratnih sprememb pri postopkih in pomoči, v tujino bi morala it urejat pomembne stvari, vendar nisem mogla it, kar je s sabo prineslo kar nekaj nevšečnosti (finančnih, pravnih, družinskih), od enega družinskega člana se žal ne bom mogla poslovit - kar me žalosti, nekaj komplikacij in čakanja (posledično) sem imela tudi zaradi prometne nesreče, ki sem jo imela ob koncu februarja. Mešanica vsega tega ni ravno dobro vplivala na moje počutje. Če dam pod črto je veliko stvari ustavilo, premaknilo, dalo pod vprašaj - kar je povečalo negotovost in tesnobo, tudi skrb glede nosečnosti, prihodnosti. Sem pa potem delala na tem, da sem se umirila in se poskusila ne obremenjevat (s stvarmi na katere nimam vpliva), moj mi je pri tem zelo pomagal in me razbremenil, kjer se je pač dalo... Sem ok in bo ok.



Ponavljam + sli si glede prihodnosti te situacije optimističen/a ali pesimističen/a?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7532
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Jun. 2020 20:01

Js sem v glavnem vedno optimistična. Itak zdaj ne vem kakšnih planov glede potovanj v tem času nisem imela, da bi mi nevem kolliko planov podrlo.. Glede službe, stvari v službi sem tudi optimistična, da ne bo kakšnih zapletov, ne nič, saj če ne gledaš pozitivno in na ta način, kako bi reševal stvari, ne vem, kako sploh lahko deluješ, delaš..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 28. Jun. 2020 11:08

Brez vpliva nosečniških hormonov bi bila verjetno bolj (in pa manj annoyed okoli vsega) heh :wink: Je pa situacija dobila malo drygačno sliko (in odgovore) ko so šli zadnji meseci mimo... bolj optimistično. Bomo videli sproti kako in kaj naprej.


Bi zase rekel/a, da se hitro prilagajaš spremembam?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov