Vprašaj me... #46

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 19. Feb. 2020 15:46

Kavo :D

Ponavljam + tako zobozdravnisko vprasanje, ce imas modrostne zobe - osmice se notri, ali si si jih dal/a izpulit?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Feb. 2020 16:32

1. Nazadnje sem skuhala ovseno kašo za zajtrk, kosilo se nam je danes zamaknilo v večerjo.
2. En modrostni so mi izpulili, ostali so še not.


Se boš kaj namaskirala?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Feb. 2020 16:46

Jaz bi se ful in bi rada kam šla, pa se fant noče :D Tako, da se verjetno ne bom.

Ponavljam + ali si tudi prejšna leta hodila v maškare.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 20. Feb. 2020 18:34

Ne bom se.
Ja, ene dve leti nazaj smo šli za pusta žurat z družbo. Moj je navijal, da bi bila Ljudmila Pavličenko (Lady Death) in on Hitler, samo se mi ideja ni zdela tako zabavna kot njemu, ** :roll: :D, na koncu sva bila Gomez in Morticia Addams.
Kot otroku mi je bilo to res doživetje, zdaj pa pač bolj nostalgija...Sem pa v kasnejših letih še vedno rada tu pogledala sprevode, se udeležila maslenice, vedno rada odprem otrokom-"maškarcam" (predvsem, ker se spomnim kako smo bili mi veseli, ko so nam odprli in kaj dali).
Male še ne bom nič maskirala, bom pa potem verjetno podoživljala otroško navdušenje z njo, ko se bo hotela maskirat. :)
**preden se kdo kaj zgraža ali narobe razlaga - razlogom nisva bila v takih kostumih. Z možem deliva črn smisel za humor.


Ponavljam + ali kaj spečeš za pusta; krofe, flancate...palačinke :D ?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Feb. 2020 14:59

Ne, moja mama pa dela vsako leto krofe, ampak so po eni strani malo tako.. popolnoma nesladki napram kupljenim.. so pa bolj zdravi, ze zato ker ni dodatkov noter..


Kateri so ti naj placi za it ven jest v Lj?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Feb. 2020 15:41

Toliko let že nisem tam, da ne vem kam bi šla jest. Burger king je mogoče en plac, ki ga mi nimamo in bi šla tja :D

Ob kakšni priložnosti piješ alkohol, če ga? Imaš omejitev ali se ga večkrat napiješ?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Feb. 2020 15:59

Aja ne burger king ne pride v postev zame ne :D

Ko grem ven pac, zurat malo.. Am zadnjih parkrat mislim da sem nekje po 3 ( v glavnem zgano/ koktejli ali kdaj kaksno vino/radler se vmes..) pijace na celo noc, kdaj po 3-5 na celo noc/ v par urah. Toliko, da cutim da ni prevec ali da ni toliko, da bi se mi vrtelo/ zacela izgubljat spomin, to velja za zadnja pol leta bolj.. napila se nisem, ker sem tudi vozila nazaj, une ure proti jutru bolj, ne pijem vec.. Prav napila se v zadnjem casu nisem ne, ne vem vec kdaj je blo na zadnje..

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 25. Feb. 2020 19:28

ne maram okusa alkohola (razen kakega res blagega koktejla /kapljica baileysa v kaki fensi kavi...itd), tako da ko pijem, pijem zaradi efekta. Ampak pijem precej poredko, sem bila kdaj vmes že tudi po pol leta ali več brez pijače. V zadnjih dveh mesecih smo šli malo večkrat ven in se mi je kar poznalo, da se ful težko poberem naslednje jutro. Pa niti ne popijem veliko, ker se me blazno hitro prime in se mi lah že po enem pivu vrti.

Ponavljam.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 26. Feb. 2020 21:56

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 26. Feb. 2020 22:31

joj ja, pivo je res grozno :D jaz se spomnim, ko mi je sestra rekla pri 18. letu: "boš videla, čez nekaj let boš ZIH marala pir!"
lepo število let kasneje še vedno čakam na uresničitev njenih besed :lach: ain't gonna happen. pregrenko je. kak jabolčni cider mi je potem še kar ok.

sori za OT :)

bom dala novo vprašanje: si kdaj poskusil/a kaj močnejšega od cigaret in alkohola (in kako ti je bilo)?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 26. Feb. 2020 23:50

Js zadnji cas od zganega najveckrat pijem pina colade ali ciste viskije.. ce sem zunaj tipa v klubu, se piva izogibam, ker obicajno si oblecen v bolj oprijete stvari in te te tistio pivo 'napihne' in ni kul..

Lol, samo travo, a rabim sploh pisat za travo? :D Koke nisem nikoli in unih drugih raznih tabletk tud ne.. (Mela sm pa tega zadnjega bivsega, ki je sprobaval vec stvari od teh tabletk, se v srednji.. pa neko druzbo je mel s privat partiji, kjer si lahko narocil v naprej kaj bi rad.. :D ).

Ponavljam + kaj ti je bilo najbolj všeč od tistega, kar si poskusil/a?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 27. Feb. 2020 20:42

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 27. Feb. 2020 22:22

Jaz nisem poskusila nič bolj vznemirljivega od trave :D dvakrat zrolano, ampak tisto ni imelo nobenega efekta, ker nisem sposobna zadosti inhalirati, da bi kaj prijelo.
Pa enkrat, ko sem bila v Amsterdamu (of course :mrgreen: ), sem poiskala eno od kavarn, ki so imele tisto kao legit licenco za prodajo in sem tam brownie kupila. No tisto pa je konkretno zadelo. Pa je bilo fino, ni bilo nič slabega, sam čas je šel izjeeeeeemno počasi.
To je pa to, kar se tiče mojega izjemno kratkega seznama ;)

Novo vprašanje: tvoj najgloblji strah? In ali imaš kakšne fobije (vsaj zame se to dvoje zelo razlikuje)?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 28. Feb. 2020 16:58

Predvsem odkar imam otroka - to, da bi se otroku, možu ali meni kaj zgodilo.

To, da bi zaradi česarkoli (bolezen, poškodba) izgubila nadzor nad sabo oz. svojim telesom.
Malo se bojim višine. Globoke, temne vode.
To, da bi prišla v stik z nekom, s katerim se ne bi dalo racionalno pogovorit oz. rešit situacijo (npr. razni verski blazneži, vlomilci in podobno) - občutek nemoči in to, da je tvoja varnost/življenje v rokah ali izbira druge osebe.

Prav pod fobije pa blažja klavstrofobija in astrafobija.
Nekaj časa nazaj je v hišo udarila strela, ravno, ko sem tekla na balkon po cunje, ker je začelo deževat. Pograbila cunje, se obrnila in bila z eno nogo že čez balkonska vrata, ko je neveretno počilo in se zabliskalo dva metra stran od mene, čez nekaj sekund je na balkon začela padat opeka (strela je udarila v dimnik in ga raztreščila). Šlo je za sekunde, ko bi mene kaj zadelo ali pa bi dobila opeko v glavo (kakšen butast razlog za smrt :| :D ).
V glavnem od takrat imam res iracionalen strah, da me bo udarila strela in mi je stiska vedno, ko moram kam in zunaj dežuje, grmi in se bliska. Zadnjič sem šla iz bankomata peš, ko se je ulilo in me je zagrabila tesnoba, ki so jo spremljale kletvice, molitvice in pospešen srčni utrip, do doma sem napol tekla. :rolleyes: Da ne omenjam, ko sva bila z mojim na plaži in je od nikjer prišla nevihta s strelami in se je folk okoli pooočasi začel odpravljat, nekateri sploh nič reagirali, jaz pa tam vsa panična in živčna, kot da nas najmanj nezemljani napadajo. Sucks. Mogoče bi bila koristna kakšna hipnoterapija ali kaj podobnega (je mogoče bil kdo?)


Ponavljam
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7498
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Feb. 2020 14:32

Glede trave, js sm večkrat, ampak najbrž večinoma do nekje 20 leta, več kot zdaj/ po 20em.. kdaj smo bili v večih in smo si podajali, kdaj sem imela tipe, ki so kadili in sem pri njih/ z njimi.. hrane, kjer bi bila trava, mislim, da nisem nikoli.. ali cigaret ali bong.
Zadelo me je vedno v redu, tako, da se smejiš tam v tri dni, sem pa vedno prej malo manj, kot preveč, tako da res ekstra močno, da bi videla dvojno npr., me ni nikoli..

Sem pa slišala, da baje v Amsterdamu/ na Nizozemskem je normalno, da lahko v lokalih zraven kave/ čaja, vzameš/ naročiš že zvit cigaret s travo..
Čene pa obstaja tudi en Nizozemski yt kanal, kjer poskušajo različne droge (verjetno karkoli razen heroina, metha..) in potem poročajo kako se pri vsaki počutijo in pri vseh jim ves čas merijo temperaturo in srčni utrip oz spremembe teh - 'Drugslab'.

Strah vse s smrtjo povezano


Si želiš poskusit od drog kaj, kar še nisi?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Heritrix [Crawler]